Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 31, 43, 214, 220 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2017 m. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 31 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 31 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Ikiteisminis tyrimas gali būti sustabdytas:
1) kai ikiteisminio tyrimo metu visi reikiami proceso veiksmai atlikti ir išnaudotos visos galimybės nustatyti nusikalstamą veiką padariusį asmenį, tačiau toks asmuo nenustatytas;
2. Papildyti 31 straipsnį nauja 2 dalimi:
3. Papildyti 31 straipsnį nauja 3 dalimi:
4. Papildyti 31 straipsnį nauja 4 dalimi:
„5. Jeigu išnyko šio straipsnio 1 dalyje numatyti pagrindai, ikiteisminis tyrimas atnaujinamas be atskiro nutarimo, atlikus bent vieną proceso veiksmą.
2 straipsnis. 43 straipsnio pakeitimas
Papildyti 43 straipsnį nauja 2 dalimi:
„2. Vertėju gali būti teismų, prokuratūros, ikiteisminio tyrimo įstaigos darbuotojas. Vertėjai, kurie yra teismų, prokuratūros, ikiteisminio tyrimo įstaigos darbuotojai, pagal pareigas yra įspėti dėl atsakomybės pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 straipsnį už melagingą ar žinomai neteisingą vertimą. Vertėjai, kurie nėra teismų, prokuratūros, ikiteisminio tyrimo įstaigos darbuotojai, kiekvienu atveju, kai jie yra kviečiami dalyvauti procese, įspėjami dėl atsakomybės pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 straipsnį už melagingą ar žinomai neteisingą vertimą.“
3 straipsnis. 214 straipsnio pakeitimas
Papildyti 214 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Šio Kodekso 212 straipsnio 1 ir 2 punktuose numatytais atvejais ikiteisminį tyrimą nutraukia prokuroras nutarimu arba ikiteisminio tyrimo teisėjas nutartimi. Kai ikiteisminis tyrimas sustabdytas vadovaujantis šio kodekso 31 straipsnio 1 dalies 1 punktu ir suėję patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminai, sprendimas dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo nepriimamas.“
4 straipsnis. 220 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 220 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
2. Papildyti 220 straipsnį nauja 11 dalimi:
„11. Prokuroras teismui perduoda tik tą bylos medžiagą, kuri gali būti reikalinga nagrinėjant bylą. Kartu su šia medžiaga teismui taip pat pateikiamas ir neperduotos bylos medžiagos sąrašas. Prokuroras neturi teisės neperduoti teismui tos bylos medžiagos, kuri buvo surinkta įtariamojo, jo gynėjo, taip pat nukentėjusiojo, civilinio ieškovo, civilinio atsakovo arba jų atstovų prašymu. Kaltinamasis ir jo gynėjas, taip pat nukentėjusysis, civilinis ieškovas, civilinis atsakovas arba jų atstovai turi teisę šio Kodekso 218 straipsnio 3 dalyje nustatyta tvarka susipažinti su teismui neperduota bylos medžiaga. Teismui neperduotos bylos medžiagos saugojimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras.“
5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas