Projektas

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

MENO KŪRĖJO IR MENO KŪRĖJŲ ORGANIZACIJŲ STATUSO ĮSTATYMO
NR. I-1494 2, 11, 12 IR 13 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

20     m.                           d. Nr.           

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 2 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

1. Kūrybinė prastova – laikotarpis, kai darbingo amžiaus meno kūrėjas neturi pajamų iš individualios ar su darbo santykiais susijusios kūrybinės veiklos arba jo pajamos, gautos per paskutinius 3 mėnesius iki prašymo gauti kūrybinės prastovos išmoką pateikimo dienos, nesudaro Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų 6 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio sumos ir jis negauna valstybės ir (arba) savivaldybės stipendijos. 

2. Kūrybinės prastovos išmoka – Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio išmoka, teikiama darbingo amžiaus meno kūrėjams patiriantiems kūrybinę prastovą.

3. Meno kūrėjas – meno kūrinius kuriantis, juos savitai atliekantis fizinis asmuo, kuriam už tai yra suteikiamas meno kūrėjo statusas.

4. Meno kūrėjų organizacija – meno kūrėjus pagal meno sritis arba tokių sričių derinius vienijanti asociacija, kurios tikslai – vykdyti kūrybines programas, ginti meno kūrėjų kūrybines, profesines, socialines, autorių ir gretutines teises, įstatymų nustatyta tvarka atstovauti meno kūrėjams ir kuriai yra suteiktas meno kūrėjų organizacijos statusas.

5. Meno kūryba – asmens arba kolektyvo sukurtų arba savitai atliktų meno kūrinių visuma.

6. Meno kūrinys – originalus meninės veiklos rezultatas, bet kokio išraiškos būdo ar formos.

7. Profesionalusis meno vertintojas – aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintis asmuo, plėtojantis pažinimą kultūros ir meno srityje ir skelbiantis šios veiklos rezultatus monografijose, studijose, recenzijose ir straipsniuose Lietuvoje ir (ar) užsienyje.

8. Profesionalusis menas – originali aukšto meistriškumo ir meninio lygio kūryba, tokia pripažįstama profesionaliųjų meno vertintojų.“

 

2 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 11 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

1. Kūrybinės prastovos išmoka teikiama kultūros ministro nustatyta tvarka, suderinta su Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrais, jeigu darbingo amžiaus meno kūrėjas per pastaruosius 3 mėnesius iki prašymo gauti kūrybinės prastovos išmoką pateikimo dienos neturi pajamų iš individualios ar su darbo santykiais susijusios kūrybinės veiklos arba jo pajamos, gautos per paskutinius 3 mėnesius iki prašymo gauti kūrybinės prastovos išmoką pateikimo dienos, nesudaro Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų 6 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio sumos ir jis negauna valstybės ir (arba) savivaldybės stipendijos.

2. Sprendimą dėl kūrybinės prastovos pradžios ir kūrybinės prastovos išmokos teikimo priima kultūros ministras. Kūrybinės prastovos išmoka pradedama mokėti nuo kultūros ministro sprendimo priėmimo dienos už praėjusį mėnesį iki einamojo mėnesio 10 dienos ir mokama kas mėnesį.

3. Kūrybinės prastovos išmoka mokama 3 mėnesius. Nauja kūrybinės prastovos išmoka gali būti skiriama praėjus metams nuo skirtos kūrybinės prastovos išmokos mokėjimo pabaigos.

4. Kūrybinės prastovos išmokos mokėjimas nutraukiamas, jeigu meno kūrėjas kūrybinės prastovos metu gauna pajamas iš individualios ar su darbo santykiais susijusios kūrybinės veiklos ar valstybės ir (arba) savivaldybės stipendiją ir jos kūrybinės prastovos mokėjimo metu sudaro Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų 6 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio sumą.“

 

3 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas

Pripažinti 12 straipsnį netekusiu galios.

 

4 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas

Pripažinti 13 straipsnį netekusiu galios.

 

5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2018 m. sausio 1 dieną.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos kultūros ministras iki 2017 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas