r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

 

DĖL MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO, NAUDOJIMO ir perskirstymo TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. lapkričio 27 d. Nr. T–

Naujoji Akmenė

 

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi,

18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 3, 4 straipsniais, Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2013 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 790 „Dėl mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo“, Akmenės  rajono  savivaldybės  taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Nustatyti, kad Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašas taikomas nuo 2015 m. sausio 1 d.

3. Pripažinti netekusiu galios nuo 2015 m. sausio 1 d. Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. sausio 26 d. sprendimą Nr. T-9 „Dėl mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“. 

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                             Vitalijus Mitrofanovas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Akmenės rajono savivaldybės

tarybos 2014 m. lapkričio 27 d.

sprendimu Nr. T–

 

 

MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO, NAUDOJIMO IR PERSKIRSTYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I.          BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokinio krepšelio lėšų paskirstymą, naudojimą ir perskirstymą mokinių, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą (toliau – mokiniai), mokinio reikmėms tenkinti.

2Mokinio krepšelio lėšos skiriamos ugdymo procesui užtikrinti – pedagogų atlyginimams ir socialinio draudimo įmokoms, ugdymo proceso valdymui, pedagoginei-psichologinei pagalbai teikti, brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti, pedagogų kvalifikacijai tobulinti, vadovėliams ir mokymo priemonėms įsigyti, pažintinei veiklai, profesiniam orientavimui, informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, neformaliajam švietimui ir kitoms mokinio krepšeliui priskiriamoms išlaidoms finansuoti.

3.  Mokinio krepšelio lėšos skirstomos Akmenės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mokykloms, teikiančioms bendrąjį ugdymą, neformalųjį vaikų švietimą, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

4Apraše naudojama sąvoka „mokinio krepšelis“ – lėšos, skiriamos vienam sutartiniam mokiniui vienerių metų mokymo reikmėms. Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos  Lietuvos Respublikos  švietimo  įstatyme.

5Aprašo tikslas – užtikrinti efektyvų mokinio krepšeliui finansuoti skirtų valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšų naudojimą, taikant mokymo lėšų skyrimo vienam sutartiniam mokiniui vienų metų mokymo reikmėms principą, ir ugdymo paslaugų kokybės gerinimą, taip pat stiprinti mokyklų finansinį savarankiškumą ir didinti mokyklų vadovų atsakomybę už mokinio krepšelio lėšų racionalų panaudojimą bei  klasių, grupių komplektavimą.

 

II. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMAS

 

6.  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinta Mokinio krepšelio lėšų  apskaičiavimo ir paskirstymo metodika (toliau Metodika) apskaičiuojamas kiekvienos švietimo įstaigos sutartinių mokinių skaičius.

7.  Skaičiuojant mokinio krepšelio lėšas ateinantiems biudžetiniams metams, mokinių skaičius fiksuojamas pagal ugdymo įstaigų einamųjų metų rugsėjo 1 d. mokinių duomenų bazės duomenis.

8.  Vienam sutartiniam mokiniui pagal Metodiką skiriama vienoda lėšų suma – bazinis mokinio krepšelis, nustatomas kiekvienais metais Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu.

9.  Prieš tvirtinant Savivaldybės biudžetą, Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto valdymo skyrius apskaičiuoja mokinio krepšelio lėšų, priklausančių pagal Metodiką Savivaldybei ir kiekvienai švietimo įstaigai, sumą:

9.1. mokinio krepšelio dydžio 7 procentai skiriami Savivaldybei;

9.2. mokinio krepšelio dydžio 93 procentai paskirstomi švietimo įstaigoms.

10.  Savivaldybė, vadovaudamasi Metodika bei jos pakeitimais, 7 procentus atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų paskirsto šioms mokymo reikmėms tenkinti:

10.1.    pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti;

10.2.    brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti;

10.3.    profesinės linkmės moduliams neformaliojo švietimo mokyklose finansuoti;

10.4.    neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti;

10.5.    pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose, bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti.

11.     Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto valdymo skyrius 93 procentus atitinkamiems metams jai skirtų mokinio krepšelio lėšų paskirsto mokykloms ir ikimokyklinio ugdymo įstaigoms proporcingai kiekvienai mokyklai Metodikos 8 punkte nustatyta tvarka apskaičiuotam mokinio krepšelio lėšų poreikiui.

 

III. SAVIVALDYBEI SKIRTŲ MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ NAUDOJIMAS

 

12.     Aprašo 10.1 papunktyje nurodytai mokymo reikmei tenkinti Savivaldybė skiria ne mažiau kaip 80 procentų, o 10.4 papunktyje – 100 procentų Metodikos 2 priede atitinkamai mokymo reikmei nurodytos rekomenduojamos mokinio krepšelio lėšų sumos. Aprašo 10.2, 10.3 ir 10.5 papunkčiuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti Savivaldybė skiria lėšų pagal poreikį.

12.1.    Lėšos brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti  apskaičiuojamos tokia tvarka:

12.1.1.    Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintu Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašu, Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus patvirtintomis Brandos egzaminų vykdymo instrukcijomis bei atsižvelgdamas į Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytus įkainius už egzaminų organizavimą, vykdymą ir darbų vertinimą, apskaičiuoja ir parengia kiekvienos mokyklos, kurių mokytojai dalyvavo organizuojant ir vykdant brandos egzaminus bei vertinant darbus, suvestinę apie dirbtą laiką, patikrintų darbų skaičių ir pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui tarnybinį pranešimą;

12.1.2.    Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyrius, atsižvelgdamas į Savivaldybės tarybos sprendimu nustatytus įkainius už egzaminų organizavimą, vykdymą ir darbų vertinimą, apskaičiuoja darbo užmokestį kiekvienai mokyklai, kurių mokytojai dalyvavo organizuojant ir vykdant brandos egzaminus bei vertinant darbus, parengia suvestinę apie priskaičiuotą darbo užmokestį ir pateikia Savivaldybės administracijos direktoriui tarnybinį pranešimą;

12.1.3.    Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto valdymo skyrius parengia Savivaldybės tarybos sprendimo projektą dėl mokinio krepšelio lėšų padidinimo mokykloms už pagrindinės ir pakartotinės sesijos valstybinių ir mokyklinių egzaminų organizavimą, vykdymą ir darbų vertinimą;

12.2.  pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose bendrojo lavinimo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti likusi mokinio krepšelio lėšų suma (iš Savivaldybės 7 procentų atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų atėmus Aprašo 10.1-10.4 papunkčiuose apskaičiuotas lėšų sumas), atsižvelgiant į švietimo įstaigų prašymus, paskirstoma mokykloms mokinio krepšelio lėšų darbo užmokesčio trūkumui dengti;

12.3.  Savivaldybei 7 procentų atitinkamiems metams skirtas mokinio krepšelio lėšas skirsto Savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta darbo grupė, dalyvaujant Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Akmenės rajono susivienijimo atstovui;

12.4.  Savivaldybės taryba, esant reikalui, einamaisiais metais Savivaldybei skirtą 7 procentų lėšų sumą gali perskirstyti tarp Savivaldybės švietimo įstaigų.

13.     Bendrojo lavinimo mokyklos ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos atitinkamiems metams skirtas mokinio krepšelio lėšas naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

13.1.  darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą (ir apmokėti už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo valandas, finansuojamas iš mokinio krepšelio lėšų), mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti, taip pat darbo užmokesčiui ir paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba:

13.1.1.    ne mažiau kaip 3 procentai šių lėšų turi būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms apmokėti; iš šiame papunktyje nurodytų mokinio krepšelio lėšų gali būti mokama pedagoginiams darbuotojams, nurodytiems švietimo ir mokslo ministro patvirtintame Pareigybių, kurias atliekant darbas yra laikomas pedagoginiu, sąraše, išskyrus užmokestį už darbą, kai mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimu teikiamos papildomos paslaugos (pailgintos dienos grupės, popamokinė mokinių priežiūra, klubai, stovyklos, ekskursijos ir kita), taip pat už darbą mokyklų bibliotekos darbuotojams, gestų kalbos vertėjams, mokytojų padėjėjams ir darbuotojams, kurių funkcijoms priskiriamas mokyklų veiklos kokybės įvertinimas;

13.1.2.    ugdymo proceso organizavimo ir valdymo, mokyklos bibliotekos darbuotojų išlaikymo, psichologinės, specialiosios pedagoginės, specialiosios ir socialinės pedagoginės pagalbos organizavimo darbo užmokesčio suma sudaro ne daugiau 20 procentų pedagogams priskaičiuoto darbo užmokesčio;

13.2.  vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms;

13.3.  mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui;

13.4.  mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti;

13.5.  informacinėms ir komunikacinėms technologijoms (IKT) diegti ir naudoti (internetui diegti ir naudoti, duomenų bazėms, elektroniniams dienynams tvarkyt, apmokėti už darbą IKT aptarnaujantiems darbuotojams ir kitoms išlaidoms, susijusioms su IKT).

14.     Šios tvarkos aprašo 13.2. papunktyje nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti mokyklos skiria ne mažiau  kaip 80 procentų, o 13.3.–13.5 punktuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti mokyklos skiria ne mažiau kaip 40 procentų Metodikos 2 priede atitinkamoms mokymo reikmėms nurodytų rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų.

 

IV. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PERSKIRSTYMAS

 

15.     Vykdant Savivaldybės biudžetą, mokinio krepšelio lėšos perskirstomos:

15.1.    įvykdžius bendruosius ugdymo planus ir visiškai patenkinus mokinio krepšelio poreikį, likusios nepanaudotos tikslinės dotacijos ketvirtąjį ketvirtį naudojamos tik mokymo reikmių įsiskolinimams dengti:

15.1.1. darbo užmokesčio fondo ir socialinio draudimo įmokų trūkumui padengti;

15.1.2. vadovėliams įsigyti;

15.1.3. kvalifikacijai kelti;

15.1.4. mokymo priemonėms įsigyti, kurios nurodytos Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintuose Mokyklų aprūpinimo standartuose;

15.1.5. mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui;

15.1.6. informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti (internetui diegti ir naudoti, duomenų bazėms, elektroniniams dienynams tvarkyti, apmokėti už darbą IKT aptarnaujantiems darbuotojams ir kitoms išlaidoms, susijusioms su IKT);

15.2.  Mokinio krepšelio lėšos tarp mokyklų perskirstomos pasikeitus sutartinių mokinių skaičiui einamųjų metų  rugsėjo 1 dieną.

16.  Dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus švietimo įstaigose einamųjų metų rugsėjo 1 d. mokinio krepšelio lėšos IV ketvirtį grąžinamos į valstybės biudžetą.

17.     Nepanaudotas per metus lėšas mokinio krepšeliui finansuoti švietimo įstaigos grąžina į Savivaldybės biudžeto sąskaitą iki kitų metų sausio 5 d., o Savivaldybės administracija – į valstybės biudžeto sąskaitą iki kitų metų sausio 10 d.

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

18.     Mokinio krepšelio lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, atsižvelgiant į švietimo ir mokslo ministro patvirtintą mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo  metodiką, lėšų naudojimo atitinkamoms mokymo reikmėms tenkinti rekomendacijas ir šį Aprašą.

19.     Informacija, kurios reikia mokinio krepšelio lėšų sumai apskaičiuoti, teikiama Švietimo informacinių technologijų centrui švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.

20.     Asignavimų valdytojai - švietimo įstaigų vadovai atsako už:

20.1.  tikslingą ir racionalų lėšų naudojimą;

20.2.  teisingą lėšų apskaitą bei parengtą atskaitomybę.

________________________________

 

 

Forma patvirtinta

Akmenės rajono savivaldybės administracijos       direktoriaus 2010 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. A-63

 

AIŠKINAMASIS  RAŠTAS

DĖL MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMO, NAUDOJIMO ir perskirstymo TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

2014-11-11 Nr. ________

(data)                             

Projekto rengėjas –  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Liaudanskienė          

Pranešėjas komitetų posėdžiuose – Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius

 

1.

Projekto tikslas

Patvirtinti mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašą.

2.

Kaip šiuo metu teisiškai reglamentuojami projekte aptarti klausimai

Lietuvos Respublikos 2014 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo ir Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2011 m. sausio 26 d. sprendimu Nr. T-9 „Dėl mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, naudojimo ir perskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3.

Sprendimui įgyvendinti reikalingi teisės aktai

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimas Nr. 785 „Dėl mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“.

4.

Kokių pozityvių rezultatų laukiama

Pasikeitus mokinio krepšelio apskaičiavimo ir paskirstymo metodikai, šiuo tarybos sprendimu nustatoma, kaip paskirstyti Savivaldybei skirtas 7 proc. mokinio krepšelio lėšas, kiek lėšų būtina panaudoti ugdymo reikmėms. 

5.

Galimos neigiamos pasekmės priėmus sprendimą ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta

Neigiamų pasekmių nenumatyta.

6.

Lėšų poreikis sprendimui įgyvendinti;

finansavimo šaltiniai

Finansavimo šaltinis – mokinio krepšelio lėšos.

7.

Įgyvendinimo laikotarpis

Nuo 2015 m. sausio 1 d.

8.

Projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados:

 

8.1

Darbuotojo pareigos

Vardas, pavardė,

parašas

Data

Pastabos

8.2

Juridinio sk. vedėjas

 

 

 

8.3

Bendrojo sk. vedėjas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Į posėdį pakviesti:  .................................................................................................                                            

 

Priimtą sprendimą išsiųsti: Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, Finansų ir biudžeto valdymo skyriui, Buhalterinės apskaitos skyriui ir visoms švietimo įstaigoms - Akmenės gimnazijai, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijai, Ventos gimnazijai, Papilės Simono Daukanto gimnazijai, Kruopių vidurinei mokyklai, Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centrui, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijai,  Naujosios Akmenės vaikų lopšeliui-darželiui „Atžalynas“, Naujosios Akmenės mokyklai-darželiui „Buratinas“, Akmenės vaikų lopšeliui-darželiui „Gintarėlis“, Naujosios Akmenės vaikų lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė,  Sporto centrui, Ventos muzikos mokyklai, Naujosios Akmenės muzikos mokyklai, Pedagoginei psichologinei tarnybai ir Dabikinės specialiajai mokyklai.

 

SUDERINTA
Administracijos direktorius

 

..................................................

 

2014 m. lapkričio ......... d.