Projektas

 

PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2021 M. GEGUŽĖS 27 D. SPRENDIMO NR.T3-144 „DĖL ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKIO NUSTATYMO IR SKYRIMO PRIENŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. vasario     d. Nr.

Prienai

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 4 dalies 1 ir 2 punktais, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, Prienų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo Prienų rajono savivaldybėje tvarkos aprašą, patvirtintą Prienų rajono savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. sprendimu Nr. T3-144 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo Prienų rajono savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeisti 7, 12, 15, 16, 17, 31, 40, 77, 80, 83, 84, 87, 90 punktuose ir aprašo prieduose  vartojamą skyriaus pavadinimą „Socialinės paramos ir sveikatos skyrius“ į pavadinimą „Socialinės paramos skyrius“.

2. Pakeisti  20–23 punktus ir juos išdėstyti taip:

20. Asmens (šeimos), pageidaujančio gauti socialines paslaugas, finansuojamas Savivaldybės, socialinių paslaugų poreikį nustato Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų socialiniai darbuotojai (kai asmeniui jau yra teikiamos socialinės paslaugos), sveikatos priežiūros įstaigų socialiniai darbuotojai (kai asmeniui teikiamos stacionarios sveikatos priežiūros paslaugos) ar kitų įstaigų socialiniai darbuotojai (pataisos namų ir kt.), kuriems pavesta ši funkcija (toliau – socialiniai darbuotojai).

21. Jei seniūnijoje, į kurią kreipiasi asmuo dėl socialinių paslaugų skyrimo, nėra socialinio darbuotojo (ligos, atostogų ar kitais atvejais), socialinių paslaugų poreikio vertinimą gali atlikti kitos seniūnijos socialinis darbuotojas. Šiuo atveju už socialinių paslaugų poreikio nustatymo organizavimą yra atsakingas Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras (toliau –Socialinių paslaugų centras).

22. Jei asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių specialistų išvados, Socialinių paslaugų centro direktoriaus įsakymu gali būti sudaroma specialistų komisija arba kreipiamasi į atitinkamos srities specialistus reikalingoms išvadoms pateikti.

23. Socialiniai darbuotojai asmeniškai atsako už tinkamą, Aprašo nustatyta tvarka atliktą, asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą ir nustatymą bei išvadų pateikimą.“

3. Pakeisti  28 punktą  ir jį išdėstyti taip:

28. Socialiniai darbuotojai  asmens socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą.“

4. Pakeisti  33–36 punktus ir juos išdėstyti taip:

33. Socialiniai darbuotojai ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos privalo nustatyti asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą. Socialinių paslaugų centro direktoriaus sprendimu šis terminas gali būti pratęsiamas iki 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinių paslaugų poreikį, raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pavyzdžiui, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinių paslaugų poreikio vertinimu), taip pat nurodoma asmens, kurio socialinių paslaugų poreikis vertinamas, vardas, pavardė, gimimo data. Jei, nustačius asmens socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas socialinės globos poreikis.

34. Asmens socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Aprašo 5 punkte nurodytomis metodikomis. Jei, nustačius asmens socialinės globos poreikį, paaiškėja, kad asmuo yra savarankiškas ir socialinė globa jam nereikalinga, socialiniai darbuotojai teikia išvadą Socialinės globos poreikio vertinimo formoje dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros teikimo asmeniui.

35. Asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikis turi būti nustatytas per 20 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos – per 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos. Asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikio nustatymo terminas Socialinių paslaugų centro direktoriaus sprendimu gali būti pratęsiamas iki 30 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos – iki 25 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos, socialiniam darbuotojui, nustatančiam asmens socialinės globos poreikį, raštu nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pavyzdžiui, reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinės globos poreikio vertinimu), taip pat asmens, kurio socialinės globos poreikis vertinamas, vardą, pavardę, gimimo datą.

36. Socialiniai darbuotojai, nustatę asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, pateikia išvadas ir asmens dokumentus, reikalingus paslaugai teikti, Socialinės paramos skyriui ar Įstaigai, kai nustatytas bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros paslaugų poreikis ir asmuo pageidauja gauti paslaugas šiose Įstaigose.“

5. Pakeisti  38 ir 39 punktus ir juos išdėstyti taip:

38. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, jei asmuo gauna socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigoje, esant poreikiui ar pasikeitus asmens savarankiškumui, įvertina šios įstaigos socialiniai darbuotojai per 20 kalendorinių dienų nuo poreikio ar pasikeitusio asmens savarankiškumo fakto paaiškėjimo dienos – bendradarbiaudami su seniūnijos, kurios teritorijoje asmuo gyveno prieš patekdamas į įstaigą, socialiniais darbuotojais, užpildo Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formas. Nustačius, kad socialinių paslaugų įstaigoje asmeniui teikiamos socialinės paslaugos neatitinka asmens socialinių paslaugų poreikio, teikiama išvada dėl kitų socialinių paslaugų teikimo (jei reikia keisti socialinių paslaugų rūšį ar vietą, siūlomos alternatyvios socialinės paslaugos), kuri kartu su užpildytos Socialinių paslaugų vertinimo formos ar (ir) Socialinės globos poreikio vertinimo formos kopija ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šios (šių) formos (formų) užpildymo dienos pateikiama Socialinės paramos skyriui.

39. Gavę asmens, rengiamo išvykti iš kitų įstaigų, Prašymą arba esant poreikiui ar pasikeitus asmens savarankiškumui, šių įstaigų socialiniai darbuotojai per 20 kalendorinių dienų nuo asmens Prašymo gavimo dienos arba poreikio ar pasikeitusio asmens savarankiškumo fakto paaiškėjimo dienos įvertina asmens socialinių paslaugų poreikį – bendradarbiaudami su seniūnijos, kurios teritorijoje asmuo gyveno prieš patekdamas į kitas įstaigas, socialiniais darbuotojais, užpildo Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (jei padaroma išvada, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, – Socialinės globos poreikio vertinimo formą) ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įvertinimo pateikia išvadas ir užpildytos (-ų) šios (šių) formos (-ų) kopiją (-as) Socialinės paramos skyriui. Jei vertinamas socialinių paslaugų poreikis asmens, patekusio į kitas įstaigas iš apskrities viršininko socialinių paslaugų įstaigos, kurios savininko ar dalininko teisės ir pareigos perduotos savivaldybės administracijai ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai ir kurioje asmuo pradėjo gauti socialines paslaugas iki 2007 m. sausio 1 d. ir pageidauja gauti paslaugas valstybės Globos namuose, bendradarbiaujama su šių įstaigų socialiniais darbuotojais.“

6. Pakeisti  46 ir 47 punktus ir juos išdėstyti taip:

46. Jei nėra galimybės asmeniui Savivaldybėje suteikti siūlomų ar asmens pageidaujamų socialinių paslaugų arba siūloma socialinė paslauga, kuriai gauti sudaryta eilė, socialinis darbuotojas siūlo alternatyvią socialinę paslaugą, kuri geriausiai atitinka nustatytą asmens socialinių paslaugų poreikį.

47. Savivaldybės administracijos direktorius sudaro Savivaldybės socialinių paslaugų skyrimo komisiją (toliau – Komisija) iš ne mažiau kaip 5 narių ir tvirtina jos nuostatus. Komisija sprendimus priima balsų dauguma. Komisija svarsto socialinių paslaugų skyrimo klausimus ir priima nutarimus dienos globos, trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugų skyrimo, sustabdymo, nutraukimo, asmens atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas ar kitais socialinių paslaugų organizavimo klausimais, dėl kurių kreipiasi asmenys, Socialinės paramos  skyriaus vedėjas ar įstaigų vadovai.“

7. Papildyti 471 punktu:

471. Laikino atokvėpio paslauga, priklausomai nuo poreikio, gali būti organizuojama kaip socialinė priežiūra ir (arba) socialinė globa ir teikiama asmens namuose ir (arba) socialinių paslaugų įstaigoje:

471.1. socialinei priežiūrai priskiriama laikino atokvėpio paslauga organizuojama teikiant pagalbą į namus. Laikino atokvėpio paslauga, organizuojama teikiant pagalbą į namus, teikiama nuo 1 iki 10 valandų per savaitę, paslaugos teikimo periodiškumas – iki 2 kartų per savaitę. Bendra laikino atokvėpio paslaugos, organizuojamos teikiant pagalbą į namus, teikimo trukmė – iki 208 valandų per metus;

471.2. socialinei globai priskiriama laikino atokvėpio paslauga organizuojama teikiant dienos ir (arba) trumpalaikę socialinę globą:

471.2.1. laikino atokvėpio paslauga, organizuojant dienos socialinę globą, teikiama nuo 3 valandų iki 5 dienų per savaitę institucijoje ir nuo 2 iki 10 valandų per parą asmens namuose, paslaugos teikimo periodiškumas – iki 2 kartų per savaitę. Bendra laikino atokvėpio paslaugos, organizuojant dienos socialinę globą, teikimo trukmė – iki 288 valandų per metus;

471.2.2. laikino atokvėpio paslauga, organizuojant trumpalaikę socialinę globą, teikiama nuo 12 iki 24 valandų per parą. Nepertraukiamo paslaugos teikimo trukmė – iki 14 parų per metus. Bendra laikino atokvėpio paslaugos, organizuojant trumpalaikę socialinę globą, teikimo trukmė – iki 336 valandų per metus;

471.2.3. Bendra laikino atokvėpio paslaugos (organizuojant Aprašo 471 punkte numatytas specialiąsias socialines paslaugas) teikimo trukmė – iki 720 valandų per metus.“

8. Pakeisti  48 ir 49 punktus ir juos išdėstyti taip:

48. Sprendimas dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai), kurių teikimas finansuojamas Savivaldybės, išskyrus globos centrų teikiamas socialines paslaugas, skyrimo, jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo (toliau – Sprendimas) priimamas socialinio darbuotojo, nustačiusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, teikimu.

49. Socialinis darbuotojas užpildytą Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą, o kai įvertintas socialinės globos paslaugų poreikis, ir Socialinės globos poreikio vertinimo formą ar Socialinės globos poreikio vaikui su negalia vertinimą, teikia Socialinės paramos skyriaus specialistui, kai kreipiamasi dėl socialinės globos paslaugų skyrimo ar dėl socialinės priežiūros paslaugų skyrimo.“

9. Pakeisti  50–53 punktus ir juos išdėstyti taip:

50. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo priima sprendimą dėl socialinės priežiūros paslaugų.

51. Kai kreipiamasi dėl dienos globos, trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugų skyrimo ar atokvėpio paslaugų teikimo Įstaigoje ar kitais socialinių paslaugų organizavimo klausimais, Socialinės paramos skyrius, gavęs visus asmens reikiamus dokumentus, teikia juos svarstyti Komisijai.

52. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Komisijos priimtus nutarimus, priima sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo.

53. Sulaukusiems pilnametystės asmenims, kuriems buvo teikta institucinė vaiko socialinė globa, gali būti sudaroma galimybė gyventi Globos namuose, iki jie baigs bendrojo lavinimo, profesinio ugdymo ar specialiuosius ugdymosi poreikius užtikrinančias programas, t. y. iki programų baigimo metų rugsėjo 1 d. Išimtiniais atvejais sulaukusiems pilnametystės asmenims gyvenimo laikotarpis Globos namuose gali būti pratęsiamas ne ilgiau kaip iki 21 metų, esant jų motyvuotam prašymui ir Globos namų vadovo sutikimui. Šiais atvejais sprendimą dėl socialinės globos paslaugų pratęsimo priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Komisijos teikimą.“

10. Pripažinti netekusiu galios 54 punktą.

11. Pakeisti  55 punktą  ir jį išdėstyti taip:

55. Kai Socialinės paramos skyriaus vedėjas ar Įstaigos vadovas nesutinka su socialinio darbuotojo Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formoje pateikta išvada, asmens dokumentai perduodami svarstyti Komisijai ir sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui skyrimo priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į Komisijos priimtą nutarimą.“

12. Pakeisti  57.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

57.2. Sprendimas skirti ilgalaikę socialinę globą institucijoje asmeniui priimamas tik tais atvejais, kai, nustačius ilgalaikės socialinės globos institucijoje poreikį, socialinio darbuotojo  pateiktose išvadose yra nurodytos ir galimos alternatyvios ilgalaikei socialinei globai institucijoje paslaugos ir įvardytos priežastys, dėl kurių nurodytų alternatyvių paslaugų nesiūloma teikti.“

13. Pakeisti  57.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

57.4. Sprendimą skirti socialinę globą likusiam be tėvų globos vaikui priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, gavęs Tarnybos informaciją, kad vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ar Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl vaiko laikinosios globos (rūpybos) nustatymo socialinės globos įstaigoje ar šeimynoje. Sprendimas dėl socialinę riziką patiriančio vaiko ir jo šeimos apgyvendinimo socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje, pagal VTAPĮ nustačius vaiko apsaugos poreikį ir taikant vaiko laikinosios priežiūros priemonę, priimamas šios socialinių paslaugų įstaigos teikimu VTAPĮ ir jo įgyvendinamųjų teisės aktų nustatyta tvarka.“

14. Pakeisti 60 punktą ir jį išdėstyti taip:

60. Sprendimą dėl laikino atokvėpio paslaugos skyrimo priima Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo vieną kartą per 24 mėnesius, jei asmens būklė per šį laikotarpį nesikeičia, atsižvelgiant į nustatytą prižiūrimo asmens socialinių paslaugų poreikį, numatant galimybę pakartotinai gauti laikino atokvėpio paslaugas.“

15. Pakeisti 61.1–61.3 papunkčius ir juos išdėstyti taip:

61.1. Bendrosios socialinės paslaugos ar socialinė priežiūra asmeniui (šeimai) bei laikino atokvėpio paslaugos skiriamos ne vėliau nei per 10 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo, nustačiusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, socialinių paslaugų vertinimo išvadų pateikimo dienos Socialinės paramos skyriui ar Įstaigai.

61.2. Ilgalaikė ar dienos socialinė globa asmeniui skiriama per 20 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų pateikimo Socialinės paramos skyriui dienos.

61.3. Trumpalaikė socialinė globa asmeniui skiriama per 10 kalendorinių dienų nuo socialinių darbuotojų  asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų pateikimo Socialinės paramos skyriui dienos, gavus rašytinę informaciją iš trumpalaikę socialinę globą teikiančios įstaigos, kad įstaigoje yra vieta skiriamoms paslaugoms gauti. Negavus patvirtinimo, kad per paslaugai paskirti nustatytą laiką atsiras vieta socialinėms paslaugoms gauti, asmeniui pasiūlomos alternatyvios socialinės paslaugos, geriausiai atitinkančios asmeniui nustatytą socialinių paslaugų poreikį, o Sprendime nurodoma galima trumpalaikės socialinės globos gavimo data.“

16. Pakeisti 65 punktą ir jį išdėstyti taip:

65. Savivaldybė, priėmusi sprendimą dėl trumpalaikės socialinės globos asmeniui skyrimo, atokvėpio paslaugos skyrimo, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas pateikia šio sprendimo ir asmens dokumentų kopijas Globos namams, kurie teiks asmeniui trumpalaikę socialinę globą ar atokvėpio paslaugą.“

17. Pakeisti 68 punktą ir jį išdėstyti taip:

68. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, kurių sprendimu asmeniui (šeimai) buvo teikiamos socialinės paslaugos, priima sprendimą dėl socialinių paslaugų teikimo nutraukimo (2 priedas). Šis sprendimas priimamas vadovaujantis socialinio darbuotojo išvada (pateikiama Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formoje ir (ar) Socialinės globos vertinimo formoje), kad socialinių paslaugų teikimo nutraukimas atitinka asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikius ir interesus, bei rekomendacijomis dėl socialinių paslaugų tęstinumo pagal nustatytą asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, jeigu asmeniui (šeimai) jų reikia. Jeigu socialinio darbuotojo išvadoje nurodoma, kad socialinės paslaugos asmeniui (šeimai) reikalingos, priėmus sprendimą nutraukti vienų socialinių paslaugų teikimą, priimamas sprendimas dėl kitų socialinių paslaugų skyrimo pagal asmeniui (šeimai) nustatytus socialinių paslaugų poreikius.“

18. Pakeisti 71 punktą ir jį išdėstyti taip:

71. Savivaldybės administracijos direktorius ar jo įgaliotas asmuo, kurių sprendimu asmeniui (šeimai) buvo teikiamos socialinės paslaugos, priima sprendimą dėl socialinių paslaugų teikimo sustabdymo (patvirtinama, kad socialinių paslaugų teikimas asmeniui (šeimai) gali būti sustabdytas). Sprendime nurodomas socialinių paslaugų teikimo asmeniui (šeimai) sustabdymo laikotarpis, apie sprendimą raštu informuojama socialines paslaugas teikianti socialinių paslaugų įstaiga ir asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas (pateikiama sprendimo kopija).“

19. Papildyti 84.1 punktu:

84.1 Jei laikino atokvėpio paslaugos teikimo pasiūla savivaldybėje nepakankama ir dėl to Savivaldybė negali užtikrinti laikino atokvėpio paslaugos teikimo visiems besikreipiantiesiems, sudaroma laikino atokvėpio paslaugos teikimo eilė.“

20. Pakeisti 85 punktą ir jį išdėstyti taip:

85. Savivaldybės asmenų eilė ilgalaikei, trumpalaikei socialinei globai ir atokvėpio paslaugai įstaigoje gauti sudaroma pagal sprendimų dėl socialinės globos skyrimo priėmimo datą atskirai kiekvienai Globos įstaigai. Jeigu sprendimai skirti socialinę globą priimami tą pačią dieną dėl kelių asmenų į tą pačią Globos įstaigą, atsižvelgiama ir į Prašymo pateikimo datą.“

21. Pakeisti 94 punktą ir jį išdėstyti taip:

94. Socialinių darbuotojų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo asmuo gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui. Tokiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu per 20 darbo dienų turi būti sudaryta komisija (toliau – komisija), kuri pakartotinai nustatytų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.“

 

 

 

Savivaldybės meras