Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

KONKURENCIJOS ĮSTATYMO NR. VIII-1099 9 IR 17 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2016 m.               d. Nr. 

Vilnius

 

1 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

Pripažinti netekusia galios 9 straipsnio 6 dalį.

 

2 straipsnis. 17 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 17 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

1. Konkurencijos taryba yra savarankiška valstybės įstaiga, atskaitinga Seimui, vykdanti valstybinę konkurencijos politiką ir prižiūrinti, kaip laikomasi šio įstatymo. Konkurencijos taryba, atlikdama įstatymų nustatytas funkcijas, sprendimus priima savarankiškai ir nepriklausomai.

2. Konkurencijos taryba yra juridinis asmuo, turintis sąskaitų bankuose ir antspaudą su Lietuvos valstybės herbu ir savo pavadinimu.

3. Konkurencijos taryba vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, šiuo ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais.

4. Konkurencijos taryba yra biudžetinė įstaiga, kurios veiklos finansavimo šaltiniai yra valstybės biudžeto asignavimai, tarp jų ir šio straipsnio 5 ir 6 dalyse nurodytos Konkurencijos tarybos pajamos.

5. Juridiniai asmenys, kurių pagal juridinių asmenų registro tvarkytojui pateiktus finansinių ataskaitų duomenis metinės pardavimo pajamos paskutiniais praėjusiais ūkiniais metais viršijo dvidešimt milijonų eurų, privalo į Konkurencijos tarybos sąskaitą sumokėti metines įmokas. Įmokos dydis visiems juridiniams asmenims yra vienodas ir neviršija šešių tūkstančių eurų. Tikslų įmokos, kurią einamaisiais metais privalo sumokėti juridiniai asmenys, dydį Konkurencijos taryba nustato tokia tvarka:

1) Konkurencijos taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, atsižvelgdama į savo atliekamas funkcijas ir tikslus įstatymų priežiūros srityje, nustato lėšų poreikį savo veiklai, kuri nėra finansuojama iš kitų tikslinių finansavimo šaltinių;

2) Konkurencijos taryba nustato juridinius asmenis, kuriems vadovaujantis šia dalimi tenka pareiga einamaisiais metais mokėti įmokas;

3) tikslus einamųjų metų įmokos dydis apskaičiuojamas šios dalies 1 punkte nurodytą lėšų poreikį sudarančią sumą padalinus iš šios dalies 2 punkte nurodytų juridinių asmenų skaičiaus;

4) Konkurencijos taryba ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 1 d. nutarimu patvirtina nustatytą tikslų einamųjų metų įmokos dydį ir apie jį informuoja juridinius asmenis, kurie turi pareigą einamaisiais metais mokėti įmokas;

5) įmokas juridiniai asmenys sumoka iki einamųjų metų lapkričio 1 d. Asmenys už praleistą terminą mokėti šioje dalyje nurodytas įmokas privalo į Konkurencijos tarybos sąskaitą mokėti 0,05 procentų nuo nesumokėtos įmokos dydžio delspinigius už kiekvieną mokėjimo termino praleidimo dieną. Delspinigių sumokėjimas neatleidžia nuo pareigos sumokėti įmoką.

6. Asmenys, kurie teikia šio įstatymo 9 straipsnyje nurodytus pranešimus apie koncentraciją ar šio įstatymo 10 straipsnio 3 dalyje nurodytus prašymus leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus, privalo į Konkurencijos tarybos sąskaitą sumokėti įmokas už tokių pranešimų ir prašymų nagrinėjimą. Konkurencijos taryba kasmet, bet ne vėliau kaip iki spalio 1 d. nustato ir nutarimu patvirtina šių įmokų dydžius, pagrįsdama praeitų metų Konkurencijos tarybos sąnaudomis. Įmokų dydžiai skelbiami Konkurencijos tarybos interneto svetainėje. Nesumokėjus įmokos, atitinkamai pranešimas apie koncentraciją ar prašymas leisti atlikti atskirus koncentracijos veiksmus nenagrinėjamas.

7. Pagal šios straipsnio 5 ir 6 dalis gautas pajamas Konkurencijos taryba privalo pervesti į valstybės biudžetą ir tvarkyti Biudžeto sandaros įstatymo nustatyta tvarka. Pajamos, gautos pagal šio straipsnio 5 ir 6 dalis ir pervestos į valstybės biudžetą, gali būti naudojamos tik Konkurencijos tarybos strateginiame veiklos plane numatytoms ir vykdomoms programoms finansuoti.

8. Konkurencijos tarybos veiklai taikomas Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymas, jeigu šiame įstatyme nenustatyta kitaip.“

 

3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas įsigalioja 2016 m. spalio 1 d., išskyrus šio įstatymo 2 straipsnyje nurodyto Konkurencijos įstatymo 17 straipsnio 6 dalį, kuri įsigalioja 2017 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba iki 2016 m. spalio 1 d. priima įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas

 

Teikia:

Seimo nariai                                                                Artūras Skardžius

Kęstutis Daukšys

Remigijus Žemaitaitis