Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 1999 M. LIEPOS 14 D. ĮSAKYMO NR. 217 „DĖL ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2023 m.           d. Nr.

Vilnius

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. 217 „Dėl Atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ patvirtintas Atliekų tvarkymo taisykles:

1. Papildau 141 ir 142 punktais:

141. Komunalinių pakuočių atliekų, kuriose buvo alyva, dažai, lakas, rašalas, klijai, tirpikliai ir (ar) kita medžiaga, naudojama statybos, remonto darbams ir (ar) paženklinta kaip sprogi, pavojinga sveikatai ir (ar) ūmiai toksiška, negalima plauti, skalauti ir jų turinio išpilti į kanalizaciją ar jas išmesti į komunalinių atliekų konteinerį. Šis reikalavimas netaikomas nepavojingų dažų, gruntų, glaistų ir kitų medžiagų tinkamai ištuštintoms (be likučių, pvz., milteliai, nuosėdos ir lašai; pakuotė išvalyta šepečiu ar mentele), išskyrus likučius, kurių negalima pašalinti be papildomų valymo priemonių, pvz., šildymas, ir sausoms pakuotėms, kurios nepaženklintos nė viena pavojaus piktograma, dėmesį į pavojų atkreipiančiais žodžiais ar frazėmis, jeigu tokioje pakuotėje nelaikytos kitos pavojingosios medžiagos.

142. Negalima susidarančias pavojingųjų medžiagų, išskyrus augalų apsaugos produktų, atliekas išpilti į kanalizaciją, išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį, maišyti, perpilti į kitus indus ar pakuotes, skiesti ar kitaip pakeisti jų būvį. Visos pavojingųjų medžiagų atliekos turi būti originalioje jų pakuotėje, šios pakuotės sandariai uždarytos siekiant išvengti pavojingųjų medžiagų išpylimo ar išbarstymo.“

2. Pakeičiu 75 punktą ir jį išdėstau taip:

75. Įmonės, identifikuodamos pavojingąsias atliekas, turi vadovautis aplinkos ministro tvirtinama pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodika.“

3. Pakeičiu 132 punktą ir jį išdėstau taip:

132. Asmenys, pažeidę Taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse, Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme nustatyta tvarka.“

4. Pakeičiu 1 priedo 2.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.2. jei tam tikroms atliekoms galima priskirti ir pavojingųjų, ir nepavojingųjų atliekų kodus, atliekų pavojingosios savybės vertinamos ir atliekos klasifikuojamos vadovaujantis aplinkos ministro tvirtinama pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodika.“

5. Pakeičiu 1 priedo 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Atliekų sąraše kiekvienam atliekų kodui yra nustatytas kodo tipas (AN – Absoliučiai nepavojingas, AP – Absoliučiai pavojingas, VP – veidrodinis pavojingas, VN – Veidrodinis nepavojingas). Jei atliekų kodui priskirtas kodo tipas AN, atlieka laikoma nepavojinga ir pavojingumo vertinimo atlikti nereikia. Jei atliekų kodui priskirtas kodo tipas AP, atlieka laikoma pavojinga ir pavojingumo vertinimo atlikti nereikia. Jei atliekų kodui priskirtas kodo tipas VP arba VN, reikia vertinti atliekų pavojingumą vadovaujantis aplinkos ministro tvirtinama pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodika.“

 

 

Aplinkos ministras