Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 342 ir 357 STRAIPSNIų PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2023 m.                              d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 342 straipsnio pakeitimas

1.  Papildyti 342 straipsnio 4 dalį nauju 11 punktu ir jį išdėstyti taip:

11) dėl baudžiamojo poveikio priemonės – įpareigojimo pranešti apie darbo vietos pakeitimą Valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pagal  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytą tvarką;“.

2.  Buvusius 342 straipsnio 4 dalies 11–15 punktus laikyti atitinkamai 12–16 punktais.

 

2 straipsnis. 357 straipsnio pakeitimas

1.   Pakeisti 357 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Jeigu uždraudimas naudotis specialia teise arba teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimas, arba viešųjų teisių atėmimas, arba įpareigojimas pranešti apie gyvenamosios vietos pakeitimą ar išvykimą iš jos ir (ar) darbo vietos pakeitimą paskirti kartu su laisvės atėmimo arba arešto bausme, šios baudžiamojo poveikio priemonės pradedamos vykdyti, kai nuteistasis atliko bausmę arba yra lygtinai paleidžiamas iš laisvės atėmimo vietų įstaigos. Laisvės atėmimo vietų įstaigos administracija ne vėliau kaip per tris darbo dienas išsiunčia pranešimą apie nuteistojo paleidimą iš laisvės atėmimo vietų įstaigos, uždraudimą jam naudotis specialia teise arba teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimą, arba viešųjų teisių atėmimą, arba jo įpareigojimą pranešti apie gyvenamosios vietos pakeitimą ar išvykimą iš jos ir (ar) darbo vietos pakeitimą vykdančiai institucijai.

2.   Pakeisti 357 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Jeigu panaikinamas bausmės vykdymo atidėjimas arba lygtinis paleidimas iš laisvės atėmimo vietų įstaigos ir nuteistasis pasiunčiamas atlikti laisvės atėmimo bausmės, baudžiamojo poveikio priemonių  uždraudimo naudotis specialia teise arba teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimo, arba viešųjų teisių atėmimo, arba įpareigojimo pranešti apie gyvenamosios vietos pakeitimą ar išvykimą iš jos ir (ar) darbo vietos pakeitimą – vykdymas sustabdomas iki šio straipsnio 3 dalyje nustatytų pagrindų vykdyti šias baudžiamojo poveikio priemones atsiradimo.“

 

3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2024 m. sausio 1 d.

2. Socialinės apsaugos ir darbo ministras ar jo įgaliota institucija ir policijos generalinis komisaras iki 2023 m. gruodžio 31 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas

Seimo nariai:

Agnė Bilotaitė

Justas Džiugelis

Rimantė Šalaševičiūtė

Monika Ošmianskienė

Jonas Varkalys

Dovilė Šakalienė

Rima Baškienė

Morgana Danielė

Ieva Kačinskaitė- Urbonienė