projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

UŽIMTUMO ĮSTATYMO NR. XII-2470

20 IR 481 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO  482 STRAIPSNIU

ĮSTATYMAS

 

2022 m.                        d. Nr.

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 20 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 20 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Savarankiškai dirbantiems asmenims, kaip ši sąvoka apibrėžta Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 2 straipsnio 9 dalyje, skiriama ir mokama šio įstatymo 51 straipsnyje nustatyta išmoka savarankiškai dirbantiems asmenims.“

 

2 straipsnis. 481 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 481 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

481 straipsnis. Atvykimo išmoka iš užsienio pritrauktiems darbuotojams

1.  Teisę gauti atvykimo išmoką iš užsienio pritrauktiems darbuotojams (toliau – atvykimo išmoka) turi visas šias sąlygas atitinkantis asmuo:

1)  asmuo 2021 metais arba vėlesniais kalendoriniais metais laikomas nuolatiniu Lietuvos Respublikos gyventoju pagal Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 4 straipsnio nuostatas (toliau – nuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas);

2)  asmuo, prieš tapdamas nuolatiniu Lietuvos Respublikos gyventoju, bent penkerius ankstesnius kalendorinius metus nebuvo laikomas nuolatiniu Lietuvos Respublikos gyventoju;

3)  asmuo yra su darbdaviu sudaręs neterminuotą darbo sutartį dėl darbo funkcijų atlikimo Lietuvos Respublikos teritorijoje (nuotolinio darbo atveju – darbo sutartį dėl darbo funkcijų atlikimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos), kurioje numatyta darbo funkcija pagal profesiją, įtrauktą į profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, patvirtintą pagal įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ 441 straipsnio 3 dalį;

4)  asmens vidutinis vieno mėnesio darbo užmokestis, skaičiuojant per 6 mėnesių laikotarpį nuo įdarbinimo pagal neterminuotą darbo sutartį, sudarytą vadovaujantis šios dalies 3 punktu, dienos, atitinka vieną iš šių sąlygų:

a) yra ne mažesnis negu 4,1 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos, kai darbdavio praeitų kalendorinių metų (prieš asmens įdarbinimą) darbuotojų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis sudarė mažiau kaip 4,1 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos;

b) yra ne mažesnis nei darbdavio praeitų kalendorinių metų (prieš asmens įsidarbinimą) darbuotojų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis, kai darbdavio praeitų kalendorinių metų (prieš asmens įdarbinimą) darbuotojų vidutinis mėnesinis darbo užmokestis sudarė daugiau kaip 4,1 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos.

2.  Šio straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas atitinkantiems asmenims skiriama ir mokama vienkartinė 4,1 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio išmoka.

3.  Atvykimo išmoką skiria ir moka Užimtumo tarnyba. Asmuo dėl atvykimo išmokos skyrimo kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne anksčiau kaip po 6 mėnesių ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo asmens darbo Lietuvoje pagal neterminuotą darbo sutartį pradžios. Sprendimas dėl atvykimo išmokos priimamas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą dienos.

4.  Kreipimosi dėl atvykimo išmokos, šios išmokos skyrimo ir mokėjimo tvarką nustato Užimtumo tarnybos direktorius.“

 

3 straipsnis. Įstatymo papildymas 482 straipsniu

Papildyti Įstatymą 482 straipsniu:

482 straipsnis. Išmoka darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio

1.  Teisę gauti išmoką darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, turi darbdavys, kuris atitinka visas šias sąlygas:

1)  darbdavys atitinka šio įstatymo 35 straipsnio 4 dalyje nustatytas sąlygas;

2)  darbdavys yra sudaręs neterminuotą darbo sutartį dėl darbo funkcijų atlikimo Lietuvos Respublikos teritorijoje (nuotolinio darbo atveju – dėl darbo funkcijų atlikimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos) su asmeniu, kuris atitinka šio įstatymo 481 straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas ir iki darbo Lietuvoje pradžios bent penkerius ankstesnius kalendorinius metus nebuvo šio darbdavio ar su šiuo darbdaviu susijusios įmonės darbuotojas.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas atitinkantiems darbdaviams skiriama ir mokama vienkartinė išmoka už kiekvieną įdarbintą asmenį, atitinkantį šio įstatymo 481 straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas, kurios dydis yra lygus įdarbinto asmens vidutiniam vieno mėnesio darbo užmokesčiui, skaičiuojant per 12 mėnesių laikotarpį nuo asmens įdarbinimo pagal neterminuotą darbo sutartį, sudarytą vadovaujantis šio įstatymo 481 straipsnio 1 dalies 3 punktu, dienos, bet ne daugiau kaip 7,2 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos minimaliosios mėnesinės algos dydžio vienam įdarbintam asmeniui.

3. Išmoką darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, skiria ir moka Užimtumo tarnyba. Darbdavys dėl išmokos darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, skyrimo kreipiasi į Užimtumo tarnybą ne anksčiau kaip po 12 mėnesių ir ne vėliau kaip per 2 metus nuo darbuotojo darbo Lietuvoje pagal darbo sutartį pradžios. Sprendimas dėl išmokos darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, priimamas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo darbdavio kreipimosi į Užimtumo tarnybą dienos.

4. Kreipimosi dėl išmokos darbdaviui, pritraukusiam darbuotoją iš užsienio, šios išmokos skyrimo ir mokėjimo tvarką nustato Užimtumo tarnybos direktorius.“

 

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1.  Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2022 m. liepos 1 d.

2.  Užimtumo tarnybos direktorius iki 2022 m. birželio 30 d. priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas