Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

STATUTAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO STATUTO NR. I-399 33, 34, 35, 36, 37, 45, 53, 97, 144, 157 IR 207 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

 

2021 m.                                                    d. Nr.

Vilnius

 

 

1    straipsnis. 33 straipsnio pakeitimas

1.   Pakeisti 33  straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Seimo valdybos posėdžius šaukia ir jiems vadovauja Seimo Pirmininkas arba jo įgaliotas Seimo Pirmininko pavaduotojas. Seimo valdybos posėdžiai išskyrus šiame statute numatytus atvejus vyksta tiesiogiai juose dalyvaujant valdybos nariams ir kitiems šiame straipsnyje nurodytiems posėdžio dalyviams. Suderinęs su Seimo pirmininku valdybos narys ar kitas posėdžio dalyvis posėdyje gali dalyvauti nuotoliniu būdu.“

 

2.   Pakeisti 33  straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Neatidėliotinais atvejais Seimo valdybos posėdis gali būti organizuojamas nuotoliniu ir apklausos būdu.“

 

2    straipsnis. 34 straipsnio pakeitimas

 

1.   Pakeisti 34  straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip

1. Seimo valdybos sprendimai priimami, kai posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip pusė valdybos narių, atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Nuotoliniu būdu posėdyje dalyvaujantys valdybos nariai balsuoja elektroninėmis ryšio priemonėmis valdybos nustatyta tvarka. Jeigu Seimo valdybos narių balsai pasiskirsto po lygiai, sprendžiamąjį balsą turi Seimo Pirmininkas, o kai jo nėra, – posėdžiui pirmininkaujantis Seimo Pirmininko pavaduotojas.“

 

2.   Pripažinti netekusia galios 34 straipsnio 2 dalį.

3. Buvusią 34  straipsnio 3 dalį laikyti 2 dalimi ir ją išdėstyti taip:

2. Seimo nariams elektroniniu paštu pranešama apie Seimo valdybos sprendimus ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo.”

 

4. Buvusią 34 straipsnio 4 dalį laikyti 3 dalimi ir ją išdėstyti taip:

 

3.  Komitetai ir frakcijos gali apskųsti Seimo valdybos sprendimus Seimui, jeigu manoma, kad jie pažeidžia ar riboja Seimo nario, frakcijos ar komiteto teises arba priimti viršijant valdybai suteiktus įgaliojimus. Tokius skundus nagrinėja ir sprendžia Seimas, išklausęs Etikos ir procedūrų komisijos išvadas.“

 

3 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas

 

1. Pakeisti 35  straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Neeiliniai Seniūnų sueigos posėdžiai šaukiami Seimo Pirmininko, Seimo valdybos, Seniūnų sueigos seniūno arba ne mažiau kaip 1/3 Seniūnų sueigos narių reikalavimu. Apie neeilinių posėdžių laiką ir jų darbotvarkę Seniūnų sueigos nariams turi būti pranešta ne vėliau kaip prieš 6 valandas. Šis reikalavimas netaikomas, kai neeiliniai Seniūnų sueigos posėdžiai šaukiami per Seimo plenarinių posėdžių pertraukas. Apie tokių Seniūnų sueigos posėdžių sušaukimą paskelbiama Seimo posėdžiuose.“

 

2. Pakeisti 35  straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Seniūnų sueigos posėdžiams vadovauja seniūnas, kurio pareigas pagal Seniūnų sueigos patvirtintą grafiką kas savaitę pasikeisdami eina frakcijų seniūnai. Pirmosios sesijos pirmajam Seniūnų sueigos posėdžiui vadovauja vyriausias pagal amžių frakcijos seniūnas. Seniūnų sueigos posėdžiai išskyrus šiame statute numatytus atvejus vyksta tiesiogiai juose dalyvaujant Seniūnų sueigos nariams ir kitiems šiame straipsnyje nurodytiems posėdžių dalyviams. Ne vėliau kaip prieš dvi valandas informavęs Seimo posėdžių sekretoriatą, Seniūnų sueigos narys ar kitas posėdžio dalyvis posėdyje gali dalyvauti nuotoliniu būdu.“

 

4 straipsnis. 36 straipsnio pakeitimas.

 

Pripažinti netekusiu galios 36 straipsnio 6 punktą, o buvusius 7-10 punktus atitinkamai laikyti 6-9 punktais.

 

6) teikia Seimo valdybai rekomendacijas dėl jos kompetencijai priskirtų klausimų sprendimo;

 

7) atlieka derinimo (taikinamosios) komisijos vaidmenį, iškilus principinio pobūdžio nesutarimams dėl svarbiausių Seime svarstomų klausimų;

 

8) prireikus nustato, kokioms institucijoms ar asmenims pagrindinis komitetas privalo nusiųsti įstatymo projektą išvadoms gauti;

 

9) prireikus priima nutarimą pagrindinį komitetą atleisti nuo šio statuto 147 straipsnyje išdėstytų prievolių.

 

5 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas.

 

Pakeisti 37 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

2. Seniūnų sueigos rekomendaciniai nutarimai ir pačios Sueigos darbo organizavimo nutarimai priimami paprasta posėdyje dalyvaujančių Seimo seniūnų sueigos narių balsų dauguma. Nuotoliniu būdu posėdyje dalyvaujantys Seniūnų sueigos nariai balsuoja elektroninėmis ryšio priemonėmis Seimo valdybos nustatyta tvarka.“

 

6 straipsnis. 45 straipsnio pakeitimas.

 

Pakeisti 45 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

1. Kai komiteto narys nedalyvauja komiteto posėdyje, visas jo teises įgyja tame posėdyje dalyvaujantis tos pačios frakcijos Seimo narys, kurį komiteto narys įvardina savo pavaduotoju ir apie tai raštu praneša komiteto pirmininkui.

 

7 straipsnis. 53 straipsnio pakeitimas

 

1. Pakeisti 53 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

„2. Eiliniai ir neeiliniai komitetų posėdžiai rengiami komitetų pirmininkų sprendimu. Neeiliniai komitetų posėdžiai rengiami ir ne mažiau kaip 1/3 komiteto narių reikalavimu, taip pat Seimo ar Seimo valdybos pavedimu. Preliminari eilinių komiteto posėdžių darbotvarkė paprastai yra tvirtinama ankstesnio komiteto posėdžio metu. Neeilinio posėdžio metu yra svarstomi tik komiteto posėdžio iniciatorių pateikti klausimai.“

 

2.Pakeisti 53 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

3. Komitetai gali rengti uždarus posėdžius, kai svarstymo metu pateikiama informacija, susijusi su valstybės ar komercine paslaptimi, bei kita informacija, kurios naudojimą bei platinimą riboja įstatymai. Sprendimas rengti uždarą posėdį priimamas komiteto narių balsų dauguma. Uždari komitetų posėdžiai negali vykti nuotoliniu būdu.“

 

3. Pakeisti 53 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

7. Komitetų posėdžiai, išskyrus šiame statute numatytus atvejus, vyksta tiesiogiai juose dalyvaujant komitetų nariams ir kitiems šiame straipsnyje nurodytiems posėdžių dalyviams. Ne vėliau kaip prieš dvi valandas informavęs komiteto pirmininką ir biuro vadovą, komiteto narys ar kitas posėdžio dalyvis posėdyje gali dalyvauti nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu posėdyje dalyvaujantys komitetų nariai balsuoja elektroninėmis ryšio priemonėmis Seimo valdybos nustatyta tvarka.“

 

4. Pakeisti 53 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

8. Neatidėliotinais atvejais komiteto posėdis gali būti organizuojamas nuotoliniu arba apklausos būdu.“  

 

5. Pakeisti 53 straipsnio 9 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

9. Komitetų posėdžiai, išskyrus uždarus posėdžius ir šio straipsnio 8 dalyje nurodytus posėdžius, yra transliuojami Seimo interneto svetainėje, o šių komitetų posėdžių vaizdo įrašai skelbiami viešai Seimo valdybos nustatyta tvarka. Komitetų posėdžiai  yra atviri visuomenės informavimo priemonių atstovams. išskyrus uždarus posėdžius.“

 

8 straipsnis.  97 straipsnio pakeitimas      

 

1. Pakeisti 97 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

1. Kiekvienos dienos rytinio posėdžio paskutinės 10 minučių skiriamos Seimo nariams pareikšti nuomonę dėl svarbių valstybės problemų.“

 

2. Pakeisti 97 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

2. Norintieji kalbėti turi užsiregistruoti iki šiam klausimui darbotvarkėje nustatyto laiko.“

 

3. Pakeisti 97 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

4. Antradienio vakarinio posėdžio 30 minučių paprastai skiriama Vyriausybės pusvalandžiui – atskirų Vyriausybės narių, Seimo pareigūnų, Seimo paskirtų valstybės institucijų vadovų, išskyrus Konstitucinio Teismo ir Aukščiausiojo Teismo teisėjus, taip pat kitų valstybės institucijų vadovų atsakymams į Seimo narių klausimus, o ketvirtadienio rytinio posėdžio dalis paprastai skiriama Vyriausybės valandai.“

 

4. Pakeisti 97 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

6. Kiekvieno ketvirtadienio, išskyrus šio straipsnio 5 dalyje nurodytus ketvirtadienius, vakarinio posėdžio pabaigoje skiriamos Seimo narių įregistruotiems projektams svarstyti. Šie projektai į darbotvarkę įrašomi pagal jų registravimo eilę. Seimo narys gali prašyti Seimo, kad jo įregistruoto projekto svarstymas būtų atidėtas.“

 

9 straipsnis. 144 straipsnio pakeitimas

 

Pakeisti 144 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

2. Nutaręs pradėti projekto svarstymo procedūrą, Seimas tame pačiame posėdyje turi paskirti preliminarią svarstymo Seimo posėdyje datą, pagrindinį komitetą ir papildomus komitetus projektui toliau nagrinėti arba tobulinti. Siūlymą dėl preliminarios svarstymo Seimo posėdyje datos, pagrindinio komiteto ir papildomų komitetų aptaria ir teikia Seimui tvirtinti Seniūnų sueiga.“

 

10 straipsnis. 157 straipsnio pakeitimas

 

Papildyti 157 straipsnį 3 dalimi:

 

3. Dėl straipsnių, kuriems nebuvo pateikta pasiūlymų, galima nebalsuoti, jeigu nėra prieštaraujančių Seimo narių.“

 

11 straipsnis. 207 straipsnio pakeitimas

 

Pakeisti 207 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

 

1. Kiekvienais metais, išskyrus pirmuosius metus po Seimo rinkimų, (iki kovo 31 d.) Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai. Vyriausybės veiklos ataskaitą pateikia Ministras Pirmininkas, kuris pateikimo metu atsako į Seimo narių klausimus. Klausimai užduodami tokia pat tvarka kaip Vyriausybės valandos metu.“

 

 

 

Seimo Pirmininkė

 

 

 

Teikia: Seimo narys Jurgis Razma