Projektas TP-24

2021-10-28

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL LINKUVOS SPECIALIOSIOS MOKYKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2021 m. spalio 28 d. Nr. T-

Pakruojis

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, 3 dalies 1 punktu, 6 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 43 straipsnio 3 ir 4 dalimis ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-1164 „Dėl Nuostatų, įstatų ar statutų įforminimo reikalavimų patvirtinimo“,  Pakruojo rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1.  Patvirtinti Linkuvos specialiosios mokyklos nuostatus (pridedama).

2Pripažinti netekusiu galios Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimą Nr. T-331 „Dėl Linkuvos specialiosios mokyklos nuostatų patvirtinimo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Savivaldybės meras                                                                                                 

 

 

Įtraukti į darbotvarkę

Pakruojo r.

savivaldybės meras

 

Saulius Margis

2021-10-

 

 

Pakruojo r.

savivaldybės

administracijos direktorė

 

Ilona Gelažnikienė

2021-10-

 

 

Pakruojo r.

savivaldybės

administracijos

Teisės ir civilinės

metrikacijos

sk. vedėja

 

Jovita Kirdeikienė

2021-10-

 

Pakruojo r. savivaldybės

administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių sk. vyr. kalbos tvarkytoja

 

Rita Nikalajevienė

2021-10-

Neatliktinas

antikorupcinis

vertinimas

 

Jovita Kirdeikienė

2021-10-

 

 

 

Parengė

Pakruojo r. sav. admin.

Švietimo skyriaus vedėja

 

Irena Mažulienė

2021-10-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Pakruojo rajono savivaldybės tarybos

2021 m. spalio 28 d. sprendimu Nr. T-

 

LINKUVOS SPECIALIOSIOS MOKYKLOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Linkuvos specialiosios mokyklos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Linkuvos specialiosios mokyklos (toliau – Mokykla) teisinę formą, priklausomybę, savininką, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją, buveinę, mokyklos grupę, tipą, pagrindinę paskirtį, mokymo kalbą ir mokymosi formas, veiklos teisinį pagrindą, sritį, rūšis, tikslą, uždavinius, funkcijas, mokymosi pasiekimus įteisinančių dokumentų išdavimą, Mokyklos teises ir pareigas, veiklos organizavimą ir valdymą, savivaldą, darbuotojų priėmimą į darbą, jų darbo apmokėjimo tvarką ir atestaciją, lėšas, jų naudojimo tvarką, finansinės veiklos kontrolę, Mokyklos veiklos priežiūrą, Mokyklos Nuostatų keitimą ir papildymą, reorganizavimo, likvidavimo ar pertvarkymo tvarką.

2Mokyklos oficialusis pavadinimas – Linkuvos specialioji mokykla, trumpasis pavadinimas – Linkuvos SM. Mokykla įregistruota Juridinių asmenų registre, kodas 290985820.

3Mokykla įsteigta 1990 m. rugsėjo 1 d. Lietuvos Respublikos kultūros ir švietimo ministerijos 1990 m. balandžio 17 d. įsakymu Nr. 52. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. liepos 25 d. nutarimu Nr. 830 ir Šiaulių apskrities viršininko 1997 m. rugpjūčio 22 d. įsakymu Nr. 630 steigėjo funkcijos perduotos Šiaulių apskrities viršininko administracijai. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 16 d. nutarimu Nr. 781 „Dėl Linkuvos specialiosios mokyklos ir Dabikinės specialiosios mokyklos savininko teisių, pareigų ir turto perdavimo“ steigėjo funkcijos perduotos Pakruojo rajono savivaldybei.

4Mokyklos teisinė forma – biudžetinė įstaiga.

5Mokyklos priklausomybė –  savivaldybės mokykla.

6Mokyklos savininkas – Pakruojo rajono savivaldybė.

7Mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Pakruojo rajono savivaldybės taryba, kuri vykdo savininko teises ir pareigas, numatytas Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatyme ir kituose įstatymuose, bei šiuose Nuostatuose jos kompetencijai priskirtus įgaliojimus.

8Mokyklos buveinė – Gimnazijos g. 30, Linkuva, LT-83435 Pakruojo rajono savivaldybė.

9Mokyklos bendrabučio buveinė – Vaškų g. 7a, Linkuva, LT-83434 Pakruojo rajono savivaldybė.

10Mokyklos grupė – bendrojo ugdymo mokykla.

11Mokyklos tipas – pagrindinė mokykla.

12Mokyklos pagrindinė paskirtis – pagrindinės mokyklos tipo specialioji mokykla, intelekto sutrikimą turintiems mokiniams.

13Mokymo kalba – lietuvių.

14Mokymosi formos ir mokymo proceso organizavimo būdai:

14.1.                grupinio mokymosi forma įgyvendinama kasdieniu mokymo proceso organizavimo būdu ir (ar) nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu;

14.2. pavienio mokymosi forma įgyvendinama individualiu, savarankišku ir (ar) nuotoliniu mokymo proceso organizavimo  būdais.

15.  Mokykla vykdo pradinio ugdymo individualizuotas programas, pagrindinio ugdymo individualizuotas programas, socialinių įgūdžių ugdymo programas ir neformaliojo švietimo programas.

16.  Mokykloje mokiniams išduodami mokymosi pasiekimus įteisinantys dokumentai: pradinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas; pagrindinio ugdymo programos pirmosios dalies baigimo pažymėjimas; pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas; vidurinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas.

17.  Mokykla yra viešasis juridinis asmuo, turintis antspaudą su valstybės herbu ir Mokyklos pavadinimu, atsiskaitomąją sąskaitą ir kitas sąskaitas Lietuvos Respublikoje įregistruotuose bankuose. Mokykla gali gauti paramą iš Lietuvos ir užsienio piliečių, įmonių, organizacijų pinigais ir materialinėmis vertybėmis. Mokykla turi teisę sudaryti mokymo, bendradarbiavimo ir kitokias sutartis. Savo veiklą pradeda įregistravus Mokyklą Juridinių asmenų registre Lietuvos Respublikos civilinio kodekso ir Juridinių asmenų registro nuostatų nustatyta tvarka. Mokykla savo veiklą grindžia Lietuvos Respublikos konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais Nuostatais.

 

II SKYRIUS

MOKYKLOS VEIKLOS SRITIS IR RŪŠYS, TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS, MOKYMOSI PASIEKIMUS ĮTEISINANČIŲ DOKUMENTŲ IŠDAVIMAS

 

18Mokyklos veiklos sritis – švietimas, kodas 85.

19Mokyklos švietimo veiklos rūšys:

19.1. pradinis ugdymas, kodas 85.20;

19.2. pagrindinis ugdymas, kodas 85.31.10;

19.3. socialinių įgūdžių ugdymas;

19.4.        savininkui nusprendus, Mokykla gali vykdyti neformaliojo vaikų švietimo ir kitas formaliojo švietimo programas.

20Kita veikla:

20.1. kitas, niekur nepriskirtas, švietimas, kodas 85.59;

20.2. kita apgyvendinimo veikla, kodas 55.90.

21Kitos ne švietimo veiklos rūšys:

21.1. kitų maitinimo paslaugų teikimas, kodas 56.29;                       

21.2. nuosavo arba nuomojamo nekilnojamojo turto nuoma ir eksploatavimas, kodas 68.20.

22Mokyklos veiklos tikslas – sudaryti sąlygas specialiųjų poreikių mokinių ugdymo(si), pažinimo, saviraiškos poreikių tenkinimui, lavinti individualius gebėjimus, ugdyti jų savarankiškumą, atsakomybę ir kūrybiškumą, pažinti ir puoselėti jų dvasines, psichines ir fizines galias, siekiant metodų ir priemonių dermės, mokyti gyventi visuomenėje ir šeimoje.

23Mokyklos veiklos uždaviniai:

23.1. teikti mokiniams kokybišką ugdymą pagal pasirinktas ugdymo programas, atitinkančias jų poreikius;

23.2. tenkinti mokinių pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius;

23.3. teikti mokiniams reikiamą pagalbą;

23.4. užtikrinti sveiką ir saugią mokymo(si) aplinką, sveikas ir saugias gyvenimo sąlygas Mokyklos bendrabutyje.

24Mokyklos funkcijos:

24.1. formuoja ir įgyvendina mokinių ugdymo turinį pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintus Bendruosius ugdymo planus arba jo nustatyta tvarka suderintus individualius planus, bendrąsias ir specialiąsias programas, atsižvelgdama į mokinių poreikius bei interesus derina ugdymo turinį siūlydama ir taikydama skirtingus mokymosi būdus  ir tempą;

24.2.   konkretina ir individualizuoja ugdymo turinį, vadovaudamasi švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamomis bendrosiomis programomis, atsižvelgdama į vietos ir Mokyklos bendruomenės reikmes, taip pat mokinių poreikius ir interesus;

24.3.   vykdo pradinio ugdymo individualizuotą programą, pagrindinio ugdymo individualizuotą programą, socialinių įgūdžių ugdymo programą, neformaliojo vaikų švietimo programą, mokymo sutartyse sutartus įsipareigojimus švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka, užtikrina geros kokybės švietimą;

24.4.   sudaro sąlygas mokiniams mokytis pagal individualias ugdymo programas;

24.5.   mokiniai, turintys labai didelių ir didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, gali mokytis iki mokslo metų, kuriais jiems sueina 21 metai, pabaigos, o jei šie mokiniai dėl ligos mokėsi su pertraukomis ir buvo pateikti tėvų (globėjų, rūpintojų) dėl ligos praleistų pamokų pateisinimai arba pateikti ligos faktą patvirtinantys medicinos dokumentai, ir iki gegužės 1 d. tėvai (globėjai, rūpintojai) Mokyklai yra pateikę prašymus, gali mokytis iki mokslo metų, kuriais jiems sueina 23 metai, pabaigos.

24.6.                organizuoja neformalųjį vaikų švietimą, jį sieja su bendruoju lavinimu, sudaro sąlygas mokiniams po pamokų dalyvauti pedagogų organizuojamoje veikloje;

24.7. sudaro sąlygas darbuotojams tobulinti kvalifikaciją, dalintis gerąja patirtimi;

24.8.                užtikrina sveiką, saugią mokymo(si) ir darbo aplinką, draudžia Mokykloje vartoti tabaką, alkoholį ir kitas psichiką veikiančias medžiagas, prekiauti jomis, platinti šia tema nelegalią literatūrą, spaudinius, vykdo prevencinę veiklą, riboja pašalinių asmenų patekimą į Mokyklą;

24.9.                užtikrina Mokyklos vaiko gerovės komisijos, kuri organizuoja ir koordinuoja švietimo pagalbos teikimą, veiklą, prevencinį darbą ir atlieka kitas su vaiko gerove susijusias funkcijas;

24.10.  kuria ugdymo turiniui įgyvendinti reikiamą materialinę bazę ir edukacines aplinkas;

24.11.  organizuoja mokinių maitinimą Mokykloje ir apgyvendinimą bendrabutyje;

24.12.  organizuoja mokinių vežiojimą į Mokyklą ir iš jos;

24.13.  viešai skelbia informaciją apie Mokyklos veiklą interneto svetainėje švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka, organizuoja tėvų švietimą;

24.14.  vykdo Mokyklos veiklos kokybės įsivertinimą;

24.15.  nustato darbo organizavimo tvarką;

24.16.  atlieka kitas įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas.

25Mokymosi pasiekimus įteisinantys dokumentai mokiniams išduodami Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

26Mokykla priima Pakruojo rajono ir kitų savivaldybių didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus ir jaunuolius nuo 7 metų (kai tais kalendoriniais metais sueina 7 metai) iki 21 metų (pagal pagrindžiančius dokumentus iki 23 m.), kuriems nustatyta:

26.1.        nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

26.2.        kompleksinė negalia, kurios derinyje yra nežymus, vidutinis, žymus, labai žymus ar nepatikslintas intelekto sutrikimas;

26.3.        nežymus ar vidutinis intelekto sutrikimas ir elgesio ar (ir) emocijų sutrikimai (prieštaraujančio neklusnumo sutrikimas, elgesio sutrikimas (asocialus elgesys) ar (ir) emocijų sutrikimai (nerimo spektro sutrikimas, nuotaikos spektro sutrikimas).

 

III SKYRIUS

MOKYKLOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

27.    Mokykla, įgyvendindama jai pavestą tikslą ir uždavinius, atlikdama jai priskirtas funkcijas, turi teisę:

27.1.                parinkti mokymo metodus ir mokymosi veiklos būdus, geriausiai tinkančius specialiųjų poreikių mokiniams ugdyti;

27.2. kurti naujus mokymo ir mokymosi modelius, užtikrinančius kokybišką ugdymą;

27.3. bendradarbiauti su pozityvią Mokyklos veiklai įtaką turinčiais fiziniais ir juridiniais asmenimis;

27.4. vykdyti šalies ir tarptautinius švietimo projektus;

27.5.                stoti ir jungtis į asociacijas, dalyvauti jų veikloje;

27.6. susikurti Mokyklos bendruomenės narių teises, pareigas ir atsakomybę reglamentuojančius dokumentus;

27.7. gauti paramą Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka;

27.8. naudotis kitomis teisės aktų suteiktomis teisėmis.

28.  Mokykla privalo užtikrinti:

28.1. ugdymo programų vykdymą;

28.2. mokymo sutarčių sudarymą ir sutartų įsipareigojimų vykdymą;

28.3. saugią, sveiką, užkertančią kelią smurto, prievartos apraiškoms ir žalingiems įpročiams ugdymo aplinką;

28.4. atvirumą vietos bendruomenei;

28.5. įstatymais ir kitais teisės aktais nustatytų pereigų vykdymą.

 

IV SKYRIUS

MOKYKLOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR VALDYMAS

 

29.  Mokyklos veikla organizuojama pagal:

29.1.        direktoriaus patvirtintą Mokyklos strateginį planą, kuriam yra pritarusios Mokyklos taryba ir Mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija ar jos įgaliotas asmuo;

29.2.                direktoriaus patvirtintą Mokyklos metinį veiklos planą, kuriam yra pritarusi Mokyklos taryba;

29.3.        direktoriaus patvirtintą Mokyklos ugdymo planą, kuriam yra pritarusi Mokyklos taryba ir kuris yra suderintas su Mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinančia institucija ar jos įgaliotu asmeniu.

30.  Mokyklai vadovauja direktorius, penkeriems metams skiriamas į pareigas viešo konkurso būdu ir atleidžiamas iš jų teisės aktų nustatyta tvarka. Mokyklos direktorius  gali būti tik  nepriekaištingos reputacijos asmuo.

31.  Mokyklos direktorius:

31.1.                vadovauja Mokyklos strateginio plano ir metinių veiklos planų, ugdymo planų rengimui, juos tvirtina, vadovauja jų vykdymui;

31.2.                organizuoja ir koordinuoja Mokyklos veiklą pavestoms funkcijoms atlikti, uždaviniams įgyvendinti;

31.3. tvirtina Mokyklos vidaus struktūrą, Mokyklos darbuotojų pareigybių sąrašą, darbo užmokesčio koeficientus, neviršydamas nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus;

31.4. tvirtina darbuotojų pareigybių aprašymus, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima į darbą ir atleidžia iš jo Mokyklos darbuotojus, skatina juos, skiria jiems drausmines nuobaudas;

31.5.                priima mokinius ir sudaro mokymo sutartis teisės aktų nustatyta tvarka;

31.6.                suderinęs su Mokyklos taryba, tvirtina Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisykles;

31.7.                sudaro mokiniams ir darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su mokymusi ir darbu susijusiais aspektais, organizuoja trūkstamų darbuotojų paiešką;

31.8. analizuoja ir vertina Mokyklos veiklą, materialinius ir intelektinius išteklius;

31.9. leidžia įsakymus, kontroliuoja jų vykdymą;

31.10.  sudaro teisės aktais nustatytas komisijas, darbo grupes, metodines grupes, metodinę tarybą;

31.11.  sudaro Mokyklos vardu sutartis Mokyklos funkcijoms atlikti;

31.12.  organizuoja Mokyklos dokumentų saugojimą ir valdymą teisės aktų nustatyta tvarka;

31.13.  teisės aktų nustatyta tvarka valdo, naudoja Mokyklos turtą, lėšas ir jais disponuoja; rūpinasi intelektiniais, materialiniais, finansiniais, informaciniais ištekliais, užtikrina jų optimalų valdymą ir naudojimą;

31.14.  rūpinasi metodinės veiklos organizavimu, darbuotojų profesiniu tobulėjimu, sudaro jiems sąlygas kelti kvalifikaciją, mokytojams ir kitiems pedagoginiams darbuotojams galimybę atestuotis ir organizuoja jų atestaciją švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka;

31.15.  inicijuoja Mokyklos savivaldos institucijų sudarymą ir skatina jų veiklą;

31.16.  bendradarbiauja su mokinių tėvais (globėjais, rūpintojais), pagalbą mokiniui, mokytojui ir mokyklai teikiančiomis įstaigomis, teritorinėmis policijos, socialinių paslaugų, sveikatos įstaigomis, vaiko teisių apsaugos tarnybomis ir kitomis institucijomis, dirbančiomis vaiko teisių apsaugos srityje;

31.17.  atstovauja Mokyklai kitose institucijose;

31.18.  dalį savo funkcijų teisės aktų nustatyta tvarka gali pavesti direktoriaus pavaduotojui ugdymui;

31.19.  įstatymų nustatyta tvarka gina mokinių asmenines ir turtines teises bei interesus, bendradarbiauja su vaiko teisių apsaugos tarnybomis, rūpinasi būtinų gyvenimo ir buities sąlygų sudarymu bei materialiniu aprūpinimu;

31.20.  kuria sveiką ir saugią, užkertančią kelią bet kokiems smurto, prievartos apraiškoms bei žalingiems įpročiams, ugdymosi aplinką. Imasi priemonių, kad laiku būtų suteikta pagalba mokiniui, kurio atžvilgiu buvo taikytas smurtas, prievarta, seksualinio ar kitokio pobūdžio išnaudojimas, apie tai informuoja Pakruojo rajono savivaldybės administraciją ir suinteresuotas institucijas;

31.21.  inicijuoja Mokyklos veiklos įsivertinimą;

31.22.  rūpinasi racionalios mokinių mitybos organizavimu, mokinių apgyvendinimu bendrabutyje, priežiūra visą parą, mokinių dienos ritmo įgyvendinimu;

31.23.  organizuoja nepedagoginio personalo darbą, rūpinasi priešgaisrine sauga, saugos darbe instrukcijų ir kitų norminių aktų bei valstybinės priežiūros institucijų reikalavimų ūkiniams subjektams vykdymu;

31.24.  kiekvienais metais teikia Mokyklos bendruomenei ir Mokyklos tarybai svarstyti savo metų  veiklos ataskaitą;

31.25.  vykdo kitas teisės aktuose ir pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.

32.  Mokyklos direktorius atsako už Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų laikymąsi Mokykloje, už demokratinį Mokyklos valdymą, bendruomenės narių informavimą, tinkamą funkcijų atlikimą, nustatytų Mokyklos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, Mokyklos veiklos rezultatus, asmens duomenų teisinę apsaugą, teikiamų ataskaitų rinkinių ir statistinių ataskaitų teisingumą, už gerą ir veiksmingą vaiko minimalios priežiūros priemonių įgyvendinimą.

33.  Ugdymo turinio formavimo ir ugdymo proceso organizavimo klausimais Mokyklos direktorius gali organizuoti mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų, kurių veikla susijusi su nagrinėjamu klausimu, pasitarimus.

 

V SKYRIUS

MOKYKLOS SAVIVALDA

 

34.  Mokyklos taryba (toliau – Taryba) yra aukščiausioji Mokyklos savivaldos institucija. Taryba telkia Mokyklos mokinių, tėvų (globėjų, rūpintojų) bendruomenę, vietos bendruomenę demokratiniam Mokyklos valdymui, padeda spręsti Mokyklai aktualius klausimus, direktoriui atstovauti teisėtiems Mokyklos interesams.

35.  Taryba sudaroma iš Mokykloje nedirbančių mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų), mokytojų, mokinių ir vietos bendruomenės atstovų. Tarybą sudaro 7 nariai: 4 Mokyklos pedagogai, 1 Mokyklos bendruomenės atstovas, 1 tėvas (globėjas, rūpintojas), 1 mokinys.

36.  Į Mokyklos tarybą balsų dauguma renkami: 4 pedagogai ir 1 mokinys atviru balsavimu Mokytojų tarybos posėdyje, 1 tėvas (globėjas, rūpintojas) atviru balsavimu visuotinio susirinkimo metu ir 1 Mokyklos bendruomenės atstovą, deleguoja Mokyklos direktorius.

37Mokyklos tarybos pirmininkas, jo pavaduotojas ir sekretorius renkami atviru balsavimu pirmame posėdyje.

38.  Mokyklos tarybos nariu gali būti asmuo, turintis žinių ir gebėjimų, padedančių siekti švietimo įstaigos strateginių tikslų ir įgyvendinti švietimo įstaigos misiją. Mokyklos tarybos nariu negali būti tos pačios švietimo įstaigos vadovas, valstybės politikai, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

39.   Posėdžius organizuoja Mokyklos tarybos pirmininkas. Apie numatytą posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus pirmininkas informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio pradžios.

40Tarybos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip du kartus per metus. Posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančiųjų balsų dauguma. Mokyklos direktorius Tarybos posėdžiuose gali dalyvauti kviestinio nario teisėmis.

41Mokyklos tarybos veiklos kadencijos trukmė – 2 metai. Atsisakius būti Mokyklos tarybos nariu (išvykus mokiniui iš mokyklos), per tris mėnesius organizuojami naujo nario rinkimai.

42Taryba:

42.1. teikia siūlymus dėl Mokyklos strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių;

42.2. pritaria Mokyklos strateginiam planui, Mokyklos metiniam veiklos planui, Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklėms, kitiems Mokyklos veiklą reglamentuojantiems dokumentus, teikiamiems Mokyklos direktoriaus;

42.3. teikia siūlymų Mokyklos direktoriui dėl Mokyklos nuostatų pakeitimo ar papildymo, Mokyklos vidaus struktūros tobulinimo;

42.4. svarsto Mokyklos lėšų naudojimo klausimus;

42.5. išklauso Mokyklos metines veiklos ataskaitas ir teikia siūlymų Mokyklos direktoriui dėl Mokyklos veiklos tobulinimo;

42.6. kiekvienais metais vertina Mokyklos direktoriaus metų veiklos ataskaitą, priima sprendimą dėl Mokyklos vadovo metų veiklos įvertinimo ir pateikia jį Pakruojo rajono savivaldybės merui;

42.7. svarsto mokytojų metodinės tarybos, mokinių ir tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų ar Mokyklos bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymus Mokyklos direktoriui;

42.8. teikia siūlymus dėl Mokyklos darbo tobulinimo, saugių mokinių ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant Mokyklos materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius;

42.9. organizuoja šventes, išvykas Mokyklos bendruomenei;

42.10svarsto Mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus.

43Tarybos nutarimai yra teisėti, jei jie neprieštarauja teisės aktams.

44Taryba už savo veiklą vieną kartą per metus atsiskaito Mokyklos bendruomenei.

45Mokytojų taryba – nuolat veikianti Mokyklos savivaldos institucija mokytojų profesiniams bei bendriesiems ugdymo klausimams spręsti. Ją sudaro visi Mokykloje dirbantys pedagogai, bendrosios praktikos slaugytoja, švietimo pagalbą teikiantys specialistai, bibliotekininkai, kiti tiesiogiai ugdymo procese dalyvaujantys asmenys.

46.  Mokytojų tarybai vadovauja pirmojo posėdžio metu atviru balsavimu, balsų dauguma išrinktas pirmininkas. Mokytojų tarybos sekretorius renkamas iš Mokytojų tarybos narių. Mokytojų tarybos pirmininkas ir sekretorius renkamas 2 metams.

Mokytojų tarybos posėdžius šaukia pirmininkas. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja du trečdaliai mokytojų tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje dalyvavusių narių balsų dauguma. Apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus pirmininkas informuoja narius ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio pradžios.

47Mokytojų tarybos posėdžiai šaukiami prasidedant ir baigiantis mokslo metams ir kartą per pusmetį. Prireikus šaukiami neeiliniai posėdžiai.

48Posėdžiai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu.

49Kai nėra galimybės išreikšti savo nuomonę tiesiogiai posėdyje ar nuotoliniu būdu, tarybos nariai gali tai padaryti informuodami pirmininką elektroniniu paštu arba per elektroninį dienyną.

50Mokytojų taryba svarsto ir priima nutarimus teisės aktų nustatytais ir Mokyklos direktoriaus teikiamais klausimais.

51Mokinių ugdymo organizavimo, elgesio, lankomumo, saugumo užtikrinimo ir kitais mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) aktualiais klausimais Mokyklos direktorius gali organizuoti klasių mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų vadovų pasitarimus.

 

VI SKYRIUS

DARBUOTOJŲ PRIĖMIMAS į DARBĄ, JŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKA IR ATESTACIJA

 

52Darbuotojai į darbą Mokykloje priimami ir atleidžiami iš jo Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

53Mokyklos darbuotojams už darbą mokama Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

54Mokyklos darbuotojai atestuojasi ir kvalifikaciją tobulina Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.

55Mokytojų ir kitų pedagoginių darbuotojų atestaciją vykdo mokyklos mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų atestacijos komisija.

56.  Mokyklos direktoriaus, jo pavaduotojo ugdymui, veiklos vertinimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtintais Valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, veiklos vertinimo nuostatais“.

 

VII SKYRIUS

MOKYKLOS TURTAS, LĖŠOS, JŲ NAUDOJIMO TVARKA, FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ IR MOKYKLOS VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

57Mokykla patikėjimo teise ir pagal panaudą valdo, naudoja ir Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka disponuoja pastatais bei jų inventoriumi, mokymo ir ugdymo priemonėmis, finansiniais ištekliais. Priskirta žeme Mokykla naudojasi pagal valstybinės žemės panaudos sutartį.

58Mokykla yra finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžetų pagal asignavimų valdytojo patvirtintas biudžeto sąmatas ir iš kitų lėšų (projektams vykdyti skirtų lėšų, teikiamų paslaugų, patalpų ir inventoriaus nuomos, visuomeninių organizacijų, susivienijimų, kitų juridinių ir fizinių asmenų įstatymų nustatyta tvarka gautų lėšų bei kitų teisėtu būdu įgytų lėšų). Šios lėšos naudojamos Mokyklos funkcijoms vykdyti teisės aktų nustatyta tvarka.

59Mokykla, gerindama ugdymo aplinką, vaikų ugdymo sąlygas, gali gauti iš Lietuvos ir užsienio valstybių arba juridinių asmenų paramą, kuri apskaitoma Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

60Mokyklos lėšos naudojamos teisės aktų nustatyta tvarka.

61Mokykla buhalterinę apskaitą organizuoja ir finansinę atskaitomybę tvarko teisės aktų nustatyta tvarka.

62Mokyklos finansinės veiklos kontrolė vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka.

63.  Mokyklos veiklos priežiūrą atlieka Pakruojo rajono savivaldybė teisės aktų nustatyta tvarka, esant reikalui, pasitelkiant išorinius vertintojus.

64.  Mokyklos veiklos kokybės įsivertinimą inicijuoja Mokyklos direktorius.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

65.  Mokykla turi teisės aktais nustatytus reikalavimus atitinkančią interneto svetainę www.linkuvosspecmokykla.lt, kurioje viešai skelbia informaciją apie savo veiklą.

66.  Mokyklos Nuostatai keičiami ir papildomi pasikeitus teisės aktams Pakruojo rajono savivaldybės tarybos, Mokyklos direktoriaus, Mokyklos tarybos iniciatyva. Nuostatai, jų pakeitimai ir papildymai įforminami vadovaujantis Dokumentų rengimo taisyklėmis.

67.  Mokyklos Nuostatus tvirtina, juos keičia Pakruojo rajono savivaldybės taryba.

68Mokykla įregistruojama teisės aktų nustatyta tvarka.

69.  Mokykla reorganizuojama, pertvarkoma ar likviduojama teisės aktų nustatyta tvarka.

70.  Mokyklos direktorius apie Mokyklos reorganizavimą, pertvarkymą ar likvidavimą privalo raštu pranešti kiekvienam mokiniui ne vėliau kaip prieš tris mėnesius iki Mokyklos reorganizavimo, pertvarkymo ar likvidavimo pradžios. Mokykla privalo įvykdyti visus mokymosi sutartyje numatytus Mokyklos įsipareigojimus mokiniams.

71.  Mokyklos direktorius apie Mokyklos reorganizavimą, pertvarkymą ar likvidavimą raštu praneša kiekvienam darbuotojui Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

72.  Klausimai, neaptarti šiuose Nuostatuose, sprendžiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais ir kitais Lietuvos Respublikos teisės aktais.

_____________________________

 


 

 

PAKRUOJO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTO „DĖL LINKUVOS SPECIALIOSIOS MOKYKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

 

2021-10-13

Pakruojis

 

1Projekto rengimą paskatinusios priežastys, parengto projekto tikslai ir uždaviniai.

Linkuvos specialioji mokykla (toliau – mokykla) pateikė prašymą dėl Linkuvos specialiosios mokyklos  nuostatų (toliau – Nuostatai) patvirtinimo. Prašyme nurodoma, kad mokykla keičia Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2014 m. spalio  23 d. sprendimu Nr. T-331 patvirtintus Nuostatus. Nuostatams pritaria mokyklos taryba 2021 m. spalio 12 d. (protokolas Nr. 7).

Sprendimo projektas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. birželio 29 d.  įsakymu  Nr. V-1164 „Dėl Nuostatų, įstatų ar statutų įforminimo reikalavimų patvirtinimo“ patvirtintais naujos redakcijos reikalavimais.

Sprendimu tvirtinama Nuostatų nauja redakcija, nes juos reikia registruoti Juridinių asmenų registre.

Nuostatų atskirų punktų pakeitimai yra siejami su formuluočių tikslinimu pagal naujus teisės aktus ar jų redakcijas. Nuostatuose įteisinamas nuotolinio mokymo proceso organizavimo būdas. Nauja yra tai, kad Nuostatuose įvardinta, kas vadovauja Mokytojų tarybai, nes mokyklos direktorius  gali būti tik jos narys.

2Projekto iniciatoriai (institucija, asmenys ar piliečių atstovai) ir rengėjai.

Sprendimo projekto iniciatorius – Linkuvos specialioji mokykla

Sprendimo projektą perengė Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

Sprendimo projektą Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdyje pristatys Linkuvos specialiosios mokyklos direktorė Rima Juozapaitienė

3.  Kaip šiuo metu yra reguliuojami projekte aptarti teisiniai santykiai.

Nuostatų projektas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2011 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-1164 „Dėl Nuostatų, įstatų ar statutų įforminimo  reikalavimų patvirtinimo“.

4Kokios siūlomos naujos teisinio reguliavimo nuostatos, kokių teigiamų rezultatų laukiama.

Patvirtinus nuostatus, tikėtina, kad tikslesnės formuluotės padės įstaigai sklandžiau organizuoti veiklą, priimti susitarimus,  leidžiančius siekti rezultatų  kokybės.

5Galimos neigiamos priimto sprendimo projekto pasekmės ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta.             

Galimų neigiamų pasekmių nenumatoma.

6Kokius teisės aktus būtina priimti, kokius galiojančius teisės aktus būtina pakeisti ar pripažinti netekusiais galios priėmus sprendimo projektą.

Pripažinti netekusiu galios Pakruojo rajono savivaldybės tarybos 2014 m. spalio 23 d. sprendimą Nr. T-331 „Dėl Linkuvos specialiosios nuostatų patvirtinimo“.

7Sprendimo projektui įgyvendinti reikalingos lėšos, finansavimo šaltiniai.

Registravimo juridinių asmenų registre mokestis.

8Sprendimo projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados.   

Sprendimo projekto rengimo metu specialistų vertinimų ir išvadų negauta.

9Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai. 

Nėra

10Sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas. 

Sprendimo projektui atlikti antikorupcinio vertinimo nereikia.

11Kiti, iniciatoriaus nuomone, reikalingi pagrindimai ir paaiškinimai.

Nėra

12Pridedami dokumentai.

Linkuvos specialiosios mokyklos  2021 m. spalio 12 d.  prašymas  Nr. S-69 (1.8) „Dėl Linkuvos specialiosios mokyklos nuostatų patvirtinimo“.

 

 

 

Skyriaus vedėja                                                                                                        Irena Mažulienė