Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS APLINKOS MINISTRO 2010 M. GRUODŽIO 30 D. ĮSAKYMO NR. D1-1055 „DĖL LEIDIMŲ KIRSTI MIŠKĄ IŠDAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m.                                        d. Nr.  

Vilnius 

 

P a k e i č i u  Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2010 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. D1-1055 „Dėl Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Papildau 3.4 ir 3.5 papunkčiais:

3.4. atlikus Aprašo 41 punkte numatytus veiksmus, kai nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. privačiuose miškuose atrankiniu sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės, kuriose įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo;

3.5. atlikus Aprašo 31 ir 41 punktuose numatytus veiksmus, kai nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. privačiuose miškuose ne didesnio kaip 0,3 ha ploto plynuoju sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės arba ne Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose esantys eglynai, kai įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo.“

2. Papildau 31 ir 32 punktais:

31. Ne anksčiau kaip likus 3 darbo dienoms iki Aprašo 3.5 papunktyje nurodytų miško kirtimų pradžios pareiškėjas privalo pateikti VMT:

31.1. informaciją apie pastebėtą žievėgraužio tipografo židinį, atitinkančią Abiotinių veiksnių, ligų, vabzdžių ir gyvūnų padarytų pažeidimų miškui apskaitos tvarkos aprašo 1 priedo reikalavimus, ir papildomai nurodyti ketinamus vykdyti miško kirtimus;

31.2. medžių su žievėgraužio tipografo pažeidimais nuotrauką (-as), su taško, iš kurio fotografuota, koordinatėmis, fotofiksacijos laiku ir data.

32. Baigęs kirsti Aprašo 3.4 ir 3.5 papunkčiuose nurodytus medžius, pareiškėjas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, privalo pateikti informaciją apie iškirstus medžius pranešime, vadovaudamasis Aprašo 33 punktu, arba biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentuose, teikiamuose kartu su prašymu išduoti leidimą ir kitais dokumentais, vadovaudamasis Aprašo 16 ir 18 punktais.“

3.  Pakeičiu 4.2.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

4.2.4. kai nuo balandžio 1 d. iki spalio 1 d. atrankiniu sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės, kuriose įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo, arba ne didesnio kaip 0,3 ha ploto plynuoju sanitariniu miško kirtimu kertamos tik eglės arba ne Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose esantys eglynai, kai įsiveisė medžių liemenų pavojingi kenkėjai, iki pirmųjų lėliukių susiformavimo. Atlikus darbus, būtina ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informaciją apie iškirstus medžius pateikti VMT biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentuose, teikiamuose su prašymu išduoti leidimą vadovaujantis Aprašo 16 punktu.“

4.  Papildau 41 punktu:

41. Ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki vykdant Aprašo 3.4, 3.5 ir 4.2.4 papunkčiuose nurodytų sanitarinių miško kirtimų, pareiškėjas privalo patikrinti duomenis apie saugomų rūšių augavietes ir (ar) radavietes Saugomų rūšių informacinėje sistemoje ir užtikrinti, kad planuojami miško kirtimai nesunaikins saugomų rūšių augaviečių ir (ar) radaviečių.“

5.  Papildau 11.4 papunkčiu:

11.4. kai su prašymu išduoti leidimą kirsti mišką be vidinės miškotvarkos projekto pateikiamas nepatvirtintas Miško želdinimo ir žėlimo projektas, parengtas vadovaujantis Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 „Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų patvirtinimo“ reikalavimais, kurį VMT turi įvertinti ir patvirtinti prieš priimdama sprendimą dėl leidimo išdavimo.“

6. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

16. Leidimas išduodamas per ALIS pateikus Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. lapkričio 10 d. įsakymu Nr. D1-577 „Dėl Biržių atrėžimo ir įvertinimo taisyklių patvirtinimo“, nustatytus biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentus ar duomenis ir pažymėjus įsipareigojimą: „Patvirtinu, kad visa prašyme išduoti leidimą pateikta informacija ir asmens duomenys yra teisingi. Įsipareigoju vykdyti miško kirtimus laikydamasis leidime nurodytų sąlygų.“

7. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

„18. Kai privačioje žemėje mišką planuojama kirsti pagrindiniu plynuoju ar atvejiniu miško kirtimu, plynuoju sanitariniu arba medynų ir krūmynų pertvarkymo miško kirtimu be vidinės miškotvarkos projekto, su biržės atrėžimo ir įvertinimo dokumentais turi būti pateikiamas Miško želdinimo ir žėlimo projektas, parengtas pagal Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2008 m. balandžio 14 d. įsakymu Nr. D1-199 „Dėl Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatų patvirtinimo“, 6 priedo reikalavimus.“

8. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Kai miško kirtimas planuojamas teritorijoje, kurioje yra nekilnojamoji kultūros vertybė ar jos apsaugos zona, VMT, prieš priimdama sprendimą dėl leidimo išdavimo arba pranešimo suderinimo, turi gauti motyvuotą išvadą iš Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos teritorinio skyriaus, kai nekilnojamoji kultūros vertybė saugoma valstybės arba registruota Kultūros vertybių registre ir nepaskelbta saugoma nei valstybės, nei savivaldybės, arba iš savivaldybės administracijos, kai nekilnojamoji kultūros vertybė paskelbta saugoma savivaldybės ar inicijuota skelbti savivaldybės saugoma (išskyrus miško kirtimus, suprojektuotus vidinės miškotvarkos projektuose, arba kai pareiškėjas yra pateikęs VMT šiame punkte nurodytą išvadą). Išvadoje, vadovaujantis nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais, turi būti įvertinta, ar miško kirtimas užtikrins nekilnojamosios kultūros vertybės autentiškumą ir vertingųjų savybių išsaugojimą.“

9.  Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Aprašo 22 punkte išvardytos išvadas teikiančios institucijos jas turi pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų, jei prašoma išvados dėl sanitarinių miško kirtimų, – per 5 darbo dienas, gavusios VMT arba miško savininko, valdytojo, naudotojo, servituto turėtojo ar jų įgalioto asmens paklausimą (išskyrus miškų stichines nelaimes, kai, vykdant Specialiąsias apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemones, išvados turi būti pateikiamos per trumpesnį terminą). Gavus teigiamą išvadą, laikoma, kad miško kirtimai suderinti, teisė kirsti mišką gali būti suteikiama VMT sprendimu. Gavusi neigiamą išvadą, VMT priima motyvuotą sprendimą atsisakyti suteikti teisę kirsti mišką ir apie tai informuoja pareiškėją. Dėl objektyvių priežasčių sprendimo dėl išvados priėmimo terminas gali būti pratęstas iki 10 darbo dienų (išskyrus išvadas dėl sanitarinių miško kirtimų), apie tai pareiškėjas informuojamas per ALIS.“

10. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. VMT gauti biržių atrėžimo ir įvertinimo dokumentai ar duomenys arba pranešimai apie žievėgraužio tipografo židinius Aprašo 3.5 papunktyje numatytais atvejais atrenkami patikrai, ar faktinės aplinkybės atitinka prašyme pateiktus duomenis, vietoje vadovaujantis Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus patvirtinta leidimų kirsti mišką rizikos vertinimo metodika.“

11.  Papildau 251 punktu:

251. Jei atlikus patikrinimą vietoje pagal gautą pranešimą apie žievėgraužio tipografo židinį ir ketinamus vykdyti sanitarinius miško kirtimus Aprašo 3.5 papunktyje numatytais atvejais nustatoma, kad miško kirtimas neatitinka Miško kirtimų taisyklėse arba Aprašo 3.5 papunktyje nustatytų reikalavimų, VMT apie tai turi nedelsdama per ALIS informuoti pranešimą pateikusį asmenį ir, jei kirtimas pradėtas vykdyti arba įvykdytas, Aplinkos apsaugos departamentą prie Aplinkos ministerijos.“

 

 

Aplinkos ministras