Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
DIPLOMATINĖS TARNYBOS ĮSTATYMO NR. VIII-1012 8, 28, 30, 33, 41, 43, 61, 62, 89, 90, 92 STRAIPSNIŲ, 1 ir 3 PRIEDŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2020 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 8 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„8 straipsnis. Diplomatų atestacijos komisija
1. Diplomatų atestacijos komisija (toliau – Atestacijos komisija) užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka svarsto diplomatų tarnybinės veiklos vertinimo klausimus, taip pat diplomatų skyrimo į kitas pareigas, rotacijos ir laikino perkėlimo, diplomatų siuntimo tobulinti kvalifikaciją, dalyvauti mokymuose ar stažuotėse užsienio valstybėse, diplomatinių rangų suteikimo ar atėmimo, diplomatų atrankos ir kitus užsienio reikalų ministro pavestus klausimus ir priima sprendimus bei teikia rekomendacijas šiais klausimais užsienio reikalų ministrui. Atestacijos komisijos priimti sprendimai gali būti skundžiami Užsienio reikalų ministerijoje sudarytai tarnybinių ginčų komisijai arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
2. Atestacijos komisiją sudaro 7 nariai. Ne daugiau kaip vieną trečdalį Atestacijos komisijos narių sudaro politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Atestacijos komisijoje taip pat turi būti ne mažiau kaip vienas Užsienio reikalų ministerijoje veikiančios profesinės sąjungos (profesinės sąjungos nesant – darbo tarybos, jeigu Užsienio reikalų ministerijoje veikia kelios profesinės sąjungos, jos bendru susitarimu skiria bendrą atstovą) atstovas ir ne mažiau kaip vienas nepriklausomas politikos mokslo studijų krypties mokslinį laipsnį turintis aukštosios mokyklos atstovas.
4. Kreiptis dėl Atestacijos komisijos į tarnybinių ginčų komisiją diplomatas gali per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią sužinojo ar turėjo sužinoti, kad pažeistos jo teisės. Tarnybinių ginčų komisija Užsienio reikalų ministerijoje sudaroma 2 metų laikotarpiui iš vienodo skaičiaus Užsienio reikalų ministerijos ir diplomatų atstovų. Diplomatų atstovais laikomos Užsienio reikalų ministerijoje veikiančios profesinės sąjungos ir darbo tarybos. Skiriant tarnybinių ginčų komisijos narius, į ją skiriamas ne daugiau kaip vienas darbo tarybos atstovas, kiti nariai yra skiriami Užsienio reikalų ministerijoje veikiančių profesinių sąjungų. Tarnybinių ginčų komisiją turi sudaryti ne mažiau kaip 6 nariai. Tarnybinių ginčų nagrinėjimo tvarką nustato užsienio reikalų ministras, suderinęs su Užsienio reikalų ministerijoje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis ir darbo taryba. Tarnybinių ginčų komisijos sprendimas gali būti skundžiamas Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“
2 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 28 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
3 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas
1. Papildyti 30 straipsnio 1 dalį nauju 5 punktu:
2. Buvusius 30 straipsnio 1 dalies 5 – 8 punktus atitinkamai laikyti 30 straipsnio 1 dalies 6 – 9 punktais.
3. Papildyti 30 straipsnį nauja 4 dalimi:
4. Papildyti 30 straipsnį nauja 5 dalimi:
„5. Užsienio reikalų ministerijoje veikiančių profesinių sąjungų nariams negali būti taikomos tarnybinės nuobaudos dėl jų narystės profesinėse sąjungose, dėl atstovavimo profesinių sąjungų nariams ar dėl veiklos profesinėse sąjungose. Užsienio reikalų ministerijoje veikiančių profesinių sąjungų nariams skiriant tarnybines nuobaudas reikalingas išankstinis profesinės sąjungos renkamojo organo sutikimas.“
5. Papildyti 30 straipsnį nauja 6 dalimi:
„6. Užsienio reikalų ministerijoje veikiančių profesinių sąjungų nariams dalyvavimui profesinių sąjungų veikloje skiriama ne mažiau kaip 60 valandų, o Užsienio reikalų ministerijoje veikiančių profesinių sąjungų renkamųjų organų nariams – ne mažiau kaip 160 tarnybos (darbo) laiko per metus, už šį laiką paliekant darbo užmokestį.“
6. Papildyti 30 straipsnį nauja 7 dalimi:
„7. Užsienio reikalų ministerijoje veikiančios profesinės sąjungos ir darbo taryba dalyvauja Užsienio reikalų ministerijai rengiant Respublikos Seimui ar Lietuvos Respublikos Vyriausybei teikiamų teisės aktų, susijusių su diplomatinės tarnybos reguliavimu ir diplomatų teisine, ekonomine ar socialine padėtimi, ir vietinių teisės aktų, darančių įtakos diplomatų teisinei, ekonominei ar socialinei padėčiai, projektus.“
4 straipsnis. 33 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 33 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Diplomatui draudžiama:
1) užsiimti bet kokia veikla, jeigu tai sukelia viešųjų ir privačių interesų konfliktą diplomatinėje tarnyboje;
2) eiti daugiau negu vienas valstybės tarnautojo pareigas, dirbti pagal darbo sutartį Užsienio reikalų ministerijoje, diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje ar specialiojoje misijoje, taip pat gauti iš Užsienio reikalų ministerijos kitų pajamų negu darbo užmokestis ir šiame įstatyme nustatytos išmokos, kompensacijos ir pašalpos.“
5 straipsnis. 41 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 41 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Kai diplomato tarnybinė veikla įvertinama gerai, užsienio reikalų ministras, atsižvelgdamas į Atestacijos komisijos rekomendacijas, priima vieną iš nurodytų sprendimų:
1) nustatyti diplomatui didesnę pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 ir ne daugiau kaip 1 didesnį koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau neviršijant tai pareigybei nustatyto didžiausio koeficiento;
2) perkelti diplomatą į nuosekliai aukštesnes pareigas (išskyrus pareigas, kurioms įstatymais yra nustatyta kadencija, ir padalinių vadovų ar kitas pareigas, į kurias užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka turi būti organizuojama atranka);
3) suteikti diplomatui nuosekliai aukštesnį diplomatinį rangą, atsižvelgiant į šio įstatymo 61 straipsnio 2 dalies nuostatas;
2. Pakeisti 41 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:
„4. Kai diplomato tarnybinė veikla įvertinama labai gerai, užsienio reikalų ministras, atsižvelgdamas į Atestacijos komisijos rekomendacijas, priima vieną iš šių sprendimų:
1) nustatyti diplomatui didesnę pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 1 ir ne daugiau kaip 1,5 didesnį koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau neviršijat tai pareigybei nustatyto didžiausio koeficiento;
2) perkelti diplomatą į nuosekliai aukštesnes pareigas (išskyrus pareigas, kurioms įstatymais yra nustatyta kadencija, ir padalinių vadovų ar kitas pareigas, į kurias užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka turi būti organizuojama atranka);
3) suteikti nuosekliai aukštesnį diplomatinį rangą, atsižvelgiant į šio įstatymo 61 straipsnio 2 dalies nuostatas;
3. Pakeisti 41 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:
„6. Neeilinis diplomato tarnybinės veiklos vertinimas atliekamas šio įstatymo numatytais atvejais arba užsienio reikalų ministro sprendimu. Užsienio reikalų ministro sprendimu neeilinis diplomato tarnybinės veiklos vertinimas gali būti atliekamas, diplomato tiesioginio vadovo rašytiniu motyvuotu siūlymu arba, esant diplomato prašymui nustatyti jam didesnę pareigybės pareiginės algos koeficientų intervale esančią pareiginę algą.“
4. Papildyti 41 straipsnį 8 dalimi:
„8. Diplomato tarnybinės veiklos vertinimo metu atliekamas ir jo tiesioginio vadovo veiklos vertinimas. Gauti tiesioginio vadovo vertinimo rezultatai nuasmeninami ir perduodami Atestacijos komisijai. Šie rezultatai naudojami, atliekant vadovo tarnybinės veiklos vertinimą. Vadovo tarnybinė veikla gali būti įvertinta labai gerai, tik tuo atveju, jeigu jo veiklą dauguma jam pavaldžių diplomatų įvertina labai gerai.“
6 straipsnis. 43 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 43 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:
„2. Diplomatas į aukštesnes pareigas yra perkeliamas, Užsienio reikalų ministerijoje, diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje arba specialiojoje misijoje esant laisvoms pareigoms, jeigu diplomatas atitinka tai pareigybei aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus, diplomatui suteikus aukštesnį rangą, taip pat tarnybinės veiklos vertinimo arba atrankos būdu.“
2. Papildyti 43 straipsnį nauja 3 dalimi:
4. Pakeisti 43 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:
„5. Esant tarnybinei būtinybei ir kai institucijų vadovai šį klausimą suderina, užsienio reikalų ministro įsakymu diplomatas jo rašytiniu sutikimu gali būti laikinai perkeltas iš Užsienio reikalų ministerijos į karjeros valstybės tarnautojo pareigas Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Seimo kanceliarijoje, Vyriausybės kanceliarijoje ar kitoje valstybės institucijoje, jeigu diplomatas atitinka pareigybės, į kurią perkeliama, aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus. Laikino perkėlimo terminas – 2 metai nuo diplomato perkėlimo dienos. Šis terminas gali būti pratęstas iki 2 metų. Pakartotinių pratęsimų skaičius nėra ribojamas, tačiau bendras laikino perkėlimo laikas negali viršyti 5 metų per 8 tarnybos metus. Perkėlimo laikas įskaitomas į diplomatinės tarnybos stažą. Laikinai perkeltam diplomatui paliekamas iki perkėlimo turėtas diplomatinis rangas. Perkėlimo laikotarpiu valstybės institucija, į kurią diplomatas perkeltas, diplomatui moka ne mažesnį, negu iki perkėlimo nustatytas, darbo užmokestį, tačiau ne didesnį negu pagal tai pareigybei nustatytą didžiausią pareiginės algos koeficientą. Pasibaigus perkėlimo laikotarpiui, diplomatas grąžinamas į Užsienio reikalų ministeriją ir paskiriamas į pareigas, kurios yra lygiavertės pareigoms, diplomato eitoms iki perkėlimo, arba diplomato sutikimu – į kitas pareigas, nemažinant iki perkėlimo diplomatui taikyto pareiginės algos koeficiento. Tuo atveju, jeigu nuo diplomato perkėlimo dienos praėjo daugiau kaip 2 metai, atliekamas neeilinis diplomato tarnybinės veiklos vertinimas, kurio metu diplomatui, atitinkančiam šio įstatymo 61 straipsnio 1 dalyje numatytas sąlygas, suteikiamas nuosekliai aukštesnis diplomatinis rangas ir jis yra paskiriamas į nuosekliai aukštesnes pareigas, negu tos, kurias jis ėjo iki perkėlimo ir jo pareiginė alga nustatoma šio įstatymo 37 straipsnio 3 dalies 1 ar 3 punkte nustatyta tvarka. Diplomatas gali būti iš karto skiriamas į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Diplomatas negali būti grąžinamas į Užsienio reikalų ministeriją ir (ar) paskiriamas į diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą, jeigu iš karjeros ar statutinio valstybės tarnautojo pareigų, į kurias asmuo buvo perkeltas, jis buvo atleistas dėl jam paskirtos tarnybinės nuobaudos – atleidimo iš pareigų, diplomato tarnybos sutarties ar terminuotos diplomato tarnybos sutarties nutraukimo, prarastos Lietuvos Respublikos pilietybės, šio įstatymo 23 straipsnio 3 dalyje nurodytų aplinkybių ar kitų aplinkybių, dėl kurių diplomatą į pareigas priimantis asmuo konstatuoja diplomato neatitiktį diplomato nepriekaištingos reputacijos reikalavimams, nurodytiems šio įstatymo 6 straipsnyje.“
7 straipsnis. 61 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 61 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Asmeniui, su kuriuo sudaryta terminuota diplomato tarnybos sutartis parengiamajam laikotarpiui, taip pat asmeniui, sėkmingai išdirbusiam parengiamąjį laikotarpį, suteikiamas žemiausias diplomatinis rangas. Nuosekliai aukštesnis negu turėtas diplomatinis rangas diplomatui suteikiamas vertinimo metu, praėjus ne daugiau 4 metams nuo turimo diplomatinio rango suteikimo (į šį laikotarpį įskaitomas parengiamasis laikotarpis). Nuosekliai aukštesnis diplomatinis rangas diplomatui suteikiamas, jeigu jis neturi galiojančių tarnybinių nuobaudų ir jo tarnybinė veikla ne daugiau kaip vieną kartą, skaičiuojant nuo turimo diplomatinio rango suteikimo, buvo įvertinta nepatenkinamai. Nurodyta tvarka suteikiami trečiojo sekretoriaus, antrojo sekretoriaus, pirmojo sekretoriaus, patarėjo ir ministro patarėjo diplomatiniai rangai. Tuo atveju, jeigu esant nuosekliai aukštesnio diplomatinio rango suteikimo sąlygoms užsienio reikalų ministro sprendimu diplomatui nėra suteikiamas nuosekliai aukštesnis rangas, diplomatas turi teisę reikalauti, kad nuosekliai aukštesnio diplomatinio rango suteikimo jam klausimas būtų išnagrinėtas iš naujo be neeilinio diplomato tarnybinės veiklos vertinimo. Užsienio reikalų ministras tokį prašymą išnagrinėja ir sprendimą dėl jo priima ne vėliau kaip per 10 darbo dienų. Diplomato prašymas gali būti atmetamas motyvuotu užsienio reikalų ministro sprendimu. Užsienio reikalų ministro sprendimas atsisakyti diplomatai suteikti aukštesnį diplomatinį rangą gali būti skundžiamas Užsienio reikalų ministerijoje sudarytai tarnybinių ginčų komisijai arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Ši rangų teikimo tvarka taikoma ir diplomatams, laikinai perkeltiems dirbti į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybės institucijas.“
8 straipsnis. 62 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 62 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:
„3. Diplomato statusas užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka atkuriamas buvusiems diplomatams (išskyrus diplomatus, dirbusius pagal terminuotas diplomato tarnybos sutartis), jeigu jie per 5 metus nuo diplomato tarnybos sutarties nutraukimo pareiškia norą atkurti diplomato statusą ir diplomato tarnybos sutartis su jais nebuvo nutraukta šio įstatymo 92 straipsnio 1 dalies 1–9, 11 ir 12 punktuose ir 2 dalies 1, 3 ir 4 punktuose nustatytais pagrindais.“
9 straipsnis. 89 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 89 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
„7. Diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje arba specialiojoje misijoje dirbančiam diplomatui (išskyrus diplomatinį atstovą) esant galimybei jo pasirinkimu kas mėnesį skiriama išmoka apsirūpinti jo pareigybę ir šeimos narių skaičių atitinkančiomis gyvenamosiomis patalpomis ir su jų išlaikymu susijusioms išlaidoms padengti arba suteikiamos jo pareigybę ir šeimos narių skaičių atitinkančios gyvenamosios patalpos. Diplomatiniam atstovui suteikiamos jo pareigybę ir šeimos narių skaičių atitinkančios gyvenamosios patalpos – rezidencija. Suteikiant gyvenamąsias patalpas, Vyriausybės nustatyta tvarka apmokamos su jų išlaikymu susijusios išlaidos. Skiriant išmoką apsirūpinti gyvenamosiomis patalpomis, taip pat kompensuojamos su gyvenamųjų patalpų nuoma tiesiogiai susijusios išlaidos (raktų keitimo mokestis, vienkartinis sutarties administravimo mokestis, tarpininkavimo paslaugų kaina ir pan.), neviršijančios 2 (dviejų) vienkartinių įsikūrimo užsienio valstybėje (kitoje priimančioje valstybėje ar kitame tos pačios priimančios valstybės mieste) išmokų (toliau – vienkartinė įsikūrimo išmoka) sumos. Diplomatinėje atstovybėje, konsulinėje įstaigoje arba specialiojoje misijoje dirbančiam diplomatui (įskaitant diplomatinį atstovą) taip pat apmokamos diplomato ir jo šeimos narių persikėlimo (įskaitant asmeninio krovinio nugabenimą neviršijant Vyriausybės nustatytų limitų) iš Lietuvos Respublikos į užsienio valstybę ir iš užsienio valstybės į Lietuvos Respubliką (ar į kitą priimančiąją valstybę arba kitą tos pačios priimančiosios valstybės miestą, kai diplomatas paskiriamas ten dirbti ir dėl to keičia gyvenamąją vietą) išlaidos ir išmokama vienkartinė įsikūrimo išmoka.“
2. Pakeisti 89 straipsnio 8 dalį ir ją išdėstyti taip:
„8. Kartą per metus, skaičiuojant nuo paskyrimo dirbti į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą arba specialiąją misiją, diplomatui ir kartu gyvenantiems jo šeimos nariams kompensuojamos kelionės į Lietuvos Respubliką ar kitą pasirinktą valstybę, kurioje gyvena diplomato ir kartu gyvenančių jo šeimos narių tėvai, vaikai, broliai ir/ar seserys, ir atgal išlaidos, vienam asmeniui neviršijančios 1,2 minimalios mėnesinės algos dydžio, o kartu negyvenantiems diplomato šeimos nariams – nurodytos sumos neviršijančios kelionės pas diplomatą ir atgal išlaidos.“
3. Pakeisti 89 straipsnio 11 dalį ir ją išdėstyti taip:
„11. Diplomatui tarnautojui, paskirtam dirbti į diplomatinę atstovybę, konsulinę įstaigą ar specialiąją misiją, ir kartu su juo vyksiančiam sutuoktiniui užsienio reikalų ministro nustatyta tvarka apmokamos vienos iš oficialių valstybės, kurioje yra diplomatinė atstovybė, konsulinė įstaiga ar specialioji misija, kalbų ar kitos pagal poreikį užsienio kalbos mokymosi išlaidos.“
10 straipsnis. 90 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 90 straipsnio 1 dalį ir išdėstyti ją taip:
„2. Kitiems valstybės tarnautojams ir jų šeimos nariams taikomos šio įstatymo 84, 85, 86, 87 straipsniuose, 89 straipsnio 7, 8, 11 ir 12 dalyse diplomato ir jo šeimos nariams nustatytos socialinės garantijos. Įstatymai gali nustatyti kitų kitiems valstybės tarnautojams taikomų socialinių garantijų.“
11 straipsnis. 92 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 92 straipsnio 2 dalies 8 punktą ir jį išdėstyti taip:
2. Papildyti 92 straipsnio 2 dalį 9 punktu:
9) pasibaigus diplomato laikino perkėlimo į karjeros valstybės tarnautojo pareigas Respublikos Prezidento kanceliarijoje, Seimo kanceliarijoje, Vyriausybės kanceliarijoje ar kitoje valstybės, tarptautinėje ar Europos Sąjungos institucijoje laikui, diplomato nėra galimybės perkelti į toms pareigoms, kurias jis ėjo iki jo perkėlimo, lygiavertes pareigas arba diplomato sutikimu – į kitas pareigas, nemažinant iki perkėlimo taikyto pareiginės algos koeficiento“.
12 straipsnis. 1 priedo pakeitimas
Pakeisti 1 priedą ir jį išdėstyti taip:
„Lietuvos Respublikos
diplomatinės tarnybos įstatymo
1 priedas
LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATŲ PAREIGYBIŲ GRUPĖS IR PAREIGINIŲ ALGŲ KOEFICIENTAI
Diplomatų pareigybių grupė |
Diplomatų pareigybės Užsienio reikalų ministerijoje |
Diplomatų pareigybės diplomatinėse atstovybėse, konsulinėse įstaigose ir specialiosiose misijose |
Pareiginės algos koeficientai |
1. |
Ministerijos kancleris |
– |
19,5–22,5 |
2. |
Politikos direktorius |
– |
14,8–19,5 |
Generalinis inspektorius |
|||
3. |
Departamento direktorius |
Ambasadorius |
13,4–18,0 |
Grupės vadovas |
|||
4. |
Ambasadorius ypatingiems pavedimams |
Ambasadorius ypatingiems pavedimams |
12,5–18,0 |
Laikinasis reikalų patikėtinis |
|||
Generalinis konsulas |
|||
Įgaliotasis ministras |
|||
5. |
Departamento direktoriaus pavaduotojas |
Konsulas – konsulinės įstaigos vadovas |
10,0–16,0 |
Skyriaus, kuris nėra kitame struktūriniame padalinyje, vedėjas |
Ministras patarėjas |
||
6. |
Departamento patarėjas |
Patarėjas, patarėjas administracijai, patarėjas finansams |
11,5-15,0 |
Skyriaus, kuris yra kitame struktūriniame padalinyje, vedėjas |
|||
7. |
Skyriaus patarėjas |
– |
10,5-12,5 |
8. |
Pirmasis sekretorius |
Pirmasis sekretorius |
9,5-11,5 |
Konsulas |
|||
9. |
Antrasis sekretorius |
Antrasis sekretorius |
8,5-10,5 |
Vicekonsulas |
|||
10. |
Trečiasis sekretorius |
Trečiasis sekretorius |
7,5-9,5 |
11. |
Atašė |
Atašė |
6,5-8,5 |
______________“
13 straipsnis. 3 priedo pakeitimas
Pakeisti 3 priedą ir jį išdėstyti taip:
„Lietuvos Respublikos
diplomatinės tarnybos įstatymo
3 priedas
SU DARBU UŽSIENYJE SUSIJUSIŲ IŠLAIDŲ KOMPENSACIJA
Eil. Nr. |
Diplomatai |
Kiti valstybės tarnautojai |
Koeficientas |
1. |
Ambasadorius |
– |
10,8 |
2. |
Ambasadorius ypatingiems pavedimams, laikinasis reikalų patikėtinis, įgaliotasis ministras, generalinis konsulas, ministras patarėjas, konsulas – konsulinės įstaigos vadovas, patarėjas, pirmasis sekretorius, konsulas, antrasis sekretorius, vicekonsulas, trečiasis sekretorius, atašė |
Specialusis patarėjas, specialusis atašė, specialiojo patarėjo pavaduotojas, patarėjas administracijai, patarėjas finansams, vyriausiasis specialistas, specialiojo atašė pavaduotojas, vyresnysis specialistas, specialistas |
8,6 |
______________“