Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2010 M. KOVO 24 D. NUTARIMO NR. 326 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŲ Į EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETO NARIUS ATRANKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m.                              d. Nr.

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė  n u t a r i a:

1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. kovo 24 d. nutarimą Nr. 326 „Dėl Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstyti nauja redakcija:

 

„LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŲ Į EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETO NARIUS ATRANKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstatymo 52 straipsnio 5 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Patvirtinti pridedamą Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos tvarkos aprašą (toliau – Aprašas).

2. Pavesti Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrui tvirtinti šio nutarimo
4 punkte nurodytos komisijos personalinę sudėtį ir jos darbo reglamentą.

3. Sudaryti šią Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos vertinimo komisiją (toliau – Komisija):

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovas (Komisijos pirmininkas);

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas (Komisijos pirmininko pavaduotojas);

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos atstovas;

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos atstovas;

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovas.“

2. Nustatyti, kad pagal iki šio nutarimo įsigaliojimo galiojusią tvarką į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius paskirti atstovai gali būti siūlomi ne daugiau kaip dar vienai kadencijai.

 

 

Ministras Pirmininkas

 

 

Ekonomikos ir inovacijų ministras


 

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2010 m. kovo 24 d. nutarimu Nr. 326

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2019 m.                          d. nutarimo                                         Nr.       redakcija)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KANDIDATŲ Į EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETO NARIUS ATRANKOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato informavimo apie atranką į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (toliau – Komitetas) narius, šios atrankos atlikimo ir jos rezultatų įforminimo tvarką.

2. Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Atsakinga institucija – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

2.2. Atstovas – organizacijai atstovaujantis asmuo, kurį siūloma atrinkti kandidatu.

2.3. Kandidatas – Apraše nustatyta tvarka iš organizacijų siūlomų atstovų atrenkamas asmuo, pretenduojantis būti Komiteto nariu.

2.4. Organizacija – darbdavių, darbuotojų ar kitų visuomenės grupių interesams atstovaujantis juridinis asmuo.

2.5. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatyme.

 

II SKYRIUS

ORGANIZACIJŲ PRISKYRIMAS TIKSLINĖMS ORGANIZACIJŲ GRUPĖMS

 

3. Lietuvos Respublikai atstovauti Komitete atrenkami 9 kandidatai, – po 3 kandidatus iš kiekvienos tikslinės organizacijų grupės:

3.1. I tikslinei grupei „Darbdaviai“ priklauso organizacijos, atstovaujančios pramonės, mažmeninės ir didmeninės prekybos, paslaugų, transporto, žemės ūkio, finansinių ir draudimo paslaugų, transporto ir žemės ūkio privataus ir valstybinio sektorių įmonėms, prekybos rūmams;

3.2. II tikslinei grupei „Darbuotojai“ priklauso centrinės (respublikinės), pramonės (gamybos, paslaugų, profesijos) šakos, tam tikroje teritorijoje (savivaldybėje, apskrityje) ar įmonėje veikiančios profesinės sąjungos ar profesinių sąjungų susivienijimai;

3.3. III tikslinei grupei „Įvairūs interesai“ priklauso organizacijos, atstovaujančios įvairių pilietinės visuomenės grupių – vartotojų, ūkininkų, smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų, tradicinių amatų, laisvųjų profesijų, aplinkos apsaugos, šeimų, moterų ir lyčių lygybės, jaunimo, mažumų ir tremtinių grupių, neįgaliųjų ir kitų nevyriausybinių organizacijų – interesams.

 

III SKYRIUS

REIKALAVIMAI ORGANIZACIJOMS IR JŲ SIŪLOMIEMS ATSTOVAMS

 

4. Kandidatų atrankoje turi teisę dalyvauti atstovai, atitinkantys Aprašo 6 punkte nustatytus reikalavimus ir kurių atžvilgiu nėra Aprašo 7 punkte nustatytų aplinkybių. Atstovus turi teisę siūlyti organizacijos, atitinkančios Aprašo 5 punkte nustatytus reikalavimus.

5. Reikalavimai organizacijoms:

5.1. organizacijos buveinė registruota Lietuvos Respublikoje;

5.2. organizacija priskiriama vienai iš tikslinių grupių, nurodytų Aprašo 3 punkte;

5.3. organizacijai nepriimtas įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis;

5.4. organizacijos nariai veikia ne mažiau kaip 1/3 Lietuvos Respublikos apskričių teritorijų (toliau – skėtinė organizacija);

5.5. organizacija veikia daugiau kaip 3 metai;

5.6.  organizacijai neiškelta bankroto byla arba bankroto procesas nevykdomas ne teismo tvarka, nesiekiama priverstinio likvidavimo procedūros ar susitarimo su kreditoriais;

5.7. organizacija neturi mokestinės nepriemokos Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams, fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus tuos atvejus, kai mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl nesumokėtų mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), nėra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui;

5.8. organizacija priklauso Europos Sąjungos (toliau – ES) arba Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių organizacijoms, kuriose mokamas nario mokestis. 

6. Reikalavimai organizacijos siūlomam atstovui:

6.1. turėti vienos iš ES valstybių narių pilietybę ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;

6.2. mokėti anglų, prancūzų arba vokiečių kalbą B2 lygiu;

6.3. turėti aukštąjį universitetinį išsilavinimą;

6.4. turėti ne mažesnės kaip 1 metų darbo su ES ar EEE institucijomis, įstaigomis, organizacijomis patirties;

6.5. turėti žinių apie ES, jos institucijas ir Komitetą;

6.6. būti parengęs 5 metų veiklos Komitete kryptis.

7. Atstovu negali būti siūlomas asmuo:

7.1. kuris atleistas iš tarptautinės, ES ar užsienio valstybės institucijos dėl netinkamo pareigų atlikimo ar netinkamo elgesio;

7.2. kurio teisę eiti pareigas tarptautinėje, ES ar užsienio valstybės institucijoje yra atėmęs teismas;

7.3. kuris yra teistas už tyčinį nusikaltimą ir teistumas nėra išnykęs ar panaikintas;

7.4. kuris įstatymų nustatyta tvarka pripažintas neveiksniu;

7.5. kuris yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys.

 

IV SKYRIUS

INFORMACIJOS APIE KANDIDATŲ ATRANKĄ PASKELBIMAS

 

8. Atsakinga institucija pranešimą apie pradedamą kandidatų atranką (toliau – pranešimas) skelbia savo interneto svetainėje (https://eimin.lrv.lt/).

9. Pranešime turi būti pateikiama ši informacija:

9.1. atrankos tikslas;

9.2. trumpai išdėstyta kandidatų atrankos tvarka;

9.3. informacija ir dokumentai, kuriuos atsakingai institucijai turi pateikti organizacijos, teikiančios savo atstovus;

9.4. data, iki kurios galima teikti pasiūlymus dėl atstovų;

9.5. kontaktiniai atsakingos institucijos duomenys;

9.6. nuorodos į kitą naudingą informaciją, teisės aktus, jeigu jie nepridedami pranešime.

10. Atsakinga institucija nustato 15 darbo dienų terminą pasiūlymams dėl atstovų pateikti. Visi po nustatytos datos gauti pasiūlymai dėl atstovų atsakingoje institucijoje neregistruojami ir nenagrinėjami.

 

V SKYRIUS

PASIŪLYMŲ DĖL ATSTOVŲ TEIKIMAS

 

11. Organizacijos gali siūlyti vieną arba kelis atstovus, tačiau iš vienos organizacijos gali būti atrenkama tik po vieną kandidatą.

12. Organizacija gali siūlyti ir kitos organizacijos atstovą arba keletas organizacijų, priklausančių tai pačiai tikslinei organizacijų grupei, gali siūlyti vieną bendrą atstovą. Šiuo atveju per kandidatų atranką bus laikoma, kad pasiūlytas atstovas atstovauja visoms jį pasiūliusioms organizacijoms, t. y. visai organizacijų grupei.

13. Pasiūlymus dėl atstovų teikiančios organizacijos arba organizacijų grupė atsakingai institucijai tiesiogiai ar elektroniniu paštu pateikia laisvos formos prašymą leisti dalyvauti kandidatų atrankoje, kuriame nurodo organizacijos kontaktinius duomenis ir siūlomą atstovą (arba kelis atstovus). Kartu su prašymu leisti dalyvauti kandidatų atrankoje pateikiami šie dokumentai ir duomenys:

13.1. informacija (steigimo dokumentai ar jungtinės veiklos sutartis), pagrindžianti priklausymą vienai iš tikslinių organizacijų grupių, nurodytų Aprašo 3 punkte;

13.2. laisvos formos deklaracija, kad juridiniam asmeniui nepriimtas įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis;

13.3. duomenys, patvirtinantys, kad organizacija yra skėtinė;

13.4. duomenys, patvirtinantys, kad organizacija veikia daugiau kaip 3 metai, – nurodoma steigimo sutarties ar jungtinės veiklos sutarties sudarymo data. Sutartys turi būti sudarytos ne vėliau kaip 3 metai iki pranešimo paskelbimo dienos;

13.5. paskutinių dvejų finansinių metų patvirtinta finansinė atskaitomybė, kartu su auditoriaus išvadomis, jeigu auditas privalomas pagal organizacijos steigimo dokumentus ar Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus;

13.6. duomenys apie narystę ES arba EEE valstybių organizacijose, kuriose mokamas nario mokestis, – nurodomas tarptautinės organizacijos pavadinimas, narystės metai, narystės vaidmuo;

13.7. atstovas (-ai), siūlomas (-i) atrinkti į kandidatus (vardas, pavardė);

13.8. atstovo (-ų) gyvenimo aprašymas lietuvių ir užsienio (anglų, prancūzų arba vokiečių) kalbomis (Europass CV);

13.9. atstovo asmens dokumento kopija;

13.10. siekiant pagrįsti anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimą, – vienas iš šių dokumentų:

13.10.1. Valstybės tarnybos departamente prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – VTD) akredituoto centro išduota pažyma apie nustatytą kalbos mokėjimo lygį (išduota ne anksčiau kaip prieš 3 metus);

13.10.2. VTD išduota galiojanti pažyma apie nustatytą kalbos mokėjimo lygį (išduota ne anksčiau kaip prieš 3 metus);

13.10.3. patvirtinantys dokumentai, kai atrankoje dalyvauti norintis asmuo yra įgijęs anglų, prancūzų arba vokiečių kalbos aukštąjį ar jam prilygintą humanitarinių mokslų studijų srities filologijos krypties išsilavinimą;

13.10.4. patvirtinantys dokumentai, kai atrankoje dalyvauti norintis asmuo nurodoma mokama kalba yra įgijęs pusę ar daugiau kitos studijų srities aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų;

13.10.5. tarptautinio anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos egzamino išlaikymą patvirtinantis dokumentas (išduotas ne anksčiau kaip prieš 3 metus),  kai konkurse norintis dalyvauti asmuo yra išlaikęs tarptautinį kalbos egzaminą, nurodytą Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo priimant į valstybės tarnautojo pareigas tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2013 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. 1V-447 „Dėl Užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo priimant į valstybės tarnautojo pareigas taisyklių patvirtinimo“, 1 priede;  

13.11. aukštojo mokslo diplomas, pagrindžiantis atstovo aukštąjį universitetinį išsilavinimą; 

13.12. dokumentai, pagrindžiantys ne mažesnę kaip 1 metų darbo su ES ar EEE institucijomis, įstaigomis, organizacijomis patirtį; 

13.13. 5 metų planuojamos veiklos kryptys Komitete užsienio kalba (anglų, prancūzų ar vokiečių);

13.14. laisvos formos patvirtinimas, kad nėra aplinkybių, nurodytų Aprašo 7 punkte.

 

VI SKYRIUS

KANDIDATŲ ATRANKA

 

14. Kandidatų atranka atliekama trimis etapais:

14.1. Organizacijų tinkamumo vertinimo etapas;

14.2. Organizacijų siūlomų atstovų tinkamumo vertinimo etapas;

14.3. Pokalbio su atstovu etapas.

 

VII SKYRIUS

ORGANIZACIJŲ IR JŲ SIŪLOMŲ ATSTOVŲ TINKAMUMO VERTINIMAS IR INFORMAVIMAS

 

15. Organizacijų ir jų siūlomų atstovų tinkamumą vertina atsakinga institucija. Atsakinga institucija, atlikdama šią funkciją, turi teisę pasitelkti nepriklausomų ekspertų, taip pat kreiptis į kompetentingas institucijas ar įstaigas, kad šie pateiktų išvadas ar rekomendacijas.

16. Atsakinga institucija turi užtikrinti tinkamumo vertinimo skaidrumą.

17. Atsakinga institucija per 15 darbo dienų nuo Aprašo 9.4 papunktyje nurodyto termino pabaigos atlieka organizacijų ir jų siūlomų atstovų tinkamumo vertinimą. Jeigu atsakinga institucija nusprendžia, kad būtina kreiptis į ekspertus, kompetentingas institucijas ar įstaigas dėl išvadų ar rekomendacijų pateikimo, šis terminas atsakingos institucijos motyvuotu sprendimu gali būti pratęstas dar 20 darbo dienų.

18. Organizacijų tinkamumo vertinimo etape patikrinama, ar organizacija atitinka Aprašo 5 punkte nustatytus reikalavimus, ar pateikė visus duomenis ir dokumentus, nurodytus Aprašo 13 punkte. Atstovų tinkamumo vertinimo etape patikrinama, ar atstovas atitinka Aprašo 6.1–6.4, 6.6 papunkčiuose nustatytus reikalavimus ir nėra Aprašo 7 punkte nustatytų aplinkybių. Tinkamumo vertinimas atliekamas pildant Organizacijos ir jos siūlomo atstovo tinkamumo vertinimo lenteles (priedas).   

19. Jeigu, atliekant Aprašo 18 punkte nurodytą vertinimą, nustatoma, kad pateikti ne visi Aprašo 13 punkte nustatyti dokumentai ar atsakingai institucijai trūksta pateiktų duomenų organizacijos ar atstovo tinkamumui įvertinti, atsakinga institucija prašo organizacijos pateikti paaiškinimus, trūkstamus duomenis ir (ar) dokumentus, nustatydama 7 darbo dienų terminą, skaičiuojamą nuo atsakingos institucijos informacijos išsiuntimo dienos, šiems paaiškinimams, duomenims ir (ar) dokumentams pateikti. Šis terminas motyvuotu organizacijos prašymu gali būti pratęstas vieną kartą 5 darbo dienų laikotarpiui.

20. Jeigu organizacija per atsakingos institucijos nustatytą ar pratęstą terminą nepateikia prašomų paaiškinimų, duomenų ir (ar) dokumentų, organizacijos ir jo atstovo vertinimo rezultatus atsakinga institucija užfiksuoja Organizacijos ir jos siūlomo atstovo tinkamumo vertinimo lentelėse ir priima sprendimą atmesti pasiūlymą dėl atstovo. Apie šį sprendimą per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo dienos yra informuojama atitinkama organizacija – išsiunčiamas raštas apie pasiūlymo atmetimą ir jame nurodoma pasiūlymo atmetimo priežastis.

Jeigu pasiūlymą dėl atstovo teikė organizacijų grupė, tačiau vienos ar kelių iš jų pasiūlymai dėl atstovų atmesti, likusios tinkamos organizacijos gali dalyvauti kitame kandidatų atrankos etape.

21. Atsakinga institucija, nustačiusi, kad organizacija ir jos siūlomas atstovas atitinka Aprašo 18  punkte nustatytus reikalavimus, vertinimo rezultatus, užfiksuotus Organizacijos ir jos siūlomo atstovo tinkamumo vertinimo lentelėse, kartu su vertinimo metu gautais paaiškinimais, duomenimis ir (ar) dokumentais, išvadomis ir rekomendacijomis pateikia Lietuvos Respublikos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narius atrankos vertinimo komisijai (toliau – Vertinimo komisija).

22. Apie atrinktus atstovus informuojamos juos pasiūliusios organizacijos. Atrinktiems  atstovams išsiunčiami kvietimai į pokalbius, juose nurodoma data, laikas ir vieta, kur bus organizuojamas pokalbis.

Organizacijų ir jų siūlomų atstovų tinkamumo vertinimo rezultatai yra paskelbiami atsakingos institucijos interneto svetainėje (https://eimin.lrv.lt/).

 

VIII SKYRIUS

POKALBIS SU ATRINKTAIS ATSTOVAIS IR ATRANKOS REZULTATŲ ĮFORMINIMAS

 

23. Pokalbį su atstovais veda Vertinimo komisija.

24. Pokalbis organizuojamas praėjus 5 darbo dienoms po Aprašo 20 punkte nurodytų duomenų ir dokumentų pateikimo Vertinimo komisijai.

25. Pokalbio metu yra patikrinamos atstovų žinios apie ES, jos institucijas ir Komitetą.

26. Pokalbio metu atstovui yra pateikiami 5 klausimai apie ES, jos institucijas ir Komitetą. Klausimai atstovams, kuriuos delegavo tai pačiai tikslinei organizacijų grupei priklausančios organizacijos, yra vienodi. Pokalbių temos yra paskelbiamos atsakingos institucijos interneto svetainėje (https://eimin.lrv.lt/) likus  5 darbo dienoms iki pokalbio dienos.

27. Pokalbio metu atstovai taip pat pristato savo 5 metų planuojamos veiklos kryptis užsienio kalba (anglų, prancūzų ar vokiečių).

28. Vertinimo komisijos nariai kiekvieną atstovą vertina dešimties balų sistemoje.

29. Atsižvelgdama į pokalbio rezultatus, Vertinimo komisija sudaro pagrindinius atstovų sąrašus (toliau – pagrindinis sąrašas), kuriuose esančius asmenis siūlo kandidatais. Pagrindiniai sąrašai sudaromi kiekvienai tikslinei organizacijų grupei atskirai iš trijų atstovų, kurių kandidatūroms Vertinimo komisija skyrė daugiausia balų.

Vertinimo komisija iš atstovų, kurie nepakliuvo į pagrindinius sąrašus, sudaro papildomus atstovų sąrašus (toliau – papildomi sąrašai). Papildomi sąrašai sudaromi kiekvienai tikslinei organizacijų grupei atskirai, juose atstovai išdėstomi mažėjančia eilės tvarka pagal Vertinimo komisijos suteiktą balų skaičių. Pagrindiniuose ir papildomuose sąrašuose nurodomi  atstovų vardai ir pavardės ir juos delegavusių organizacijų pavadinimai. 

30. Vertinimo komisijos sprendimai dėl pagrindinių ir papildomų sąrašų sudarymo įforminami posėdžio protokolu.

31. Atsakinga institucija ir Vertinimo komisijos nariai įsipareigoja saugoti per kandidatų atranką gautą informaciją, susijusią su atstovais ir organizacijų veikla, ir jos neviešinti, išskyrus viešą informaciją ir atrinktus atstovus.

 

IX SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Atsakinga institucija per 5 darbo dienas nuo Aprašo 30 punkte nurodyto Vertinimo komisijos protokolo gavimo, parengia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo dėl kandidatų į Komiteto narius siūlymo projektą (toliau – nutarimo projektas). Nutarimo projektas skelbiamas Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos teisės aktų informacinėje sistemoje ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento nustatyta tvarka derinamas su Lietuvos Respublikos trišale taryba.

33. Suderintas nutarimo projektas teikiamas tvirtinti Vyriausybei. Apie patvirtintus kandidatais siūlomus atstovus Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija informuoja Europos Sąjungos Tarybą (toliau – ES Taryba).

34. Jeigu paaiškėja Aprašo 7 punkte nustatytų arba kitų aplinkybių, dėl kurių kandidatas arba paskirtasis Komiteto narys negali atlikti Komiteto nario pareigų, arba ES Tarybai inicijavus Komiteto nario pakeitimo procedūrą, Vertinimo komisija vietoj šio kandidato ar paskirtojo Komiteto nario pasiūlo į papildomus sąrašus įtrauktą tos pačios tikslinės organizacijų grupės daugiausia balų surinkusį atstovą. Atsakinga institucija, vadovaudamasi Vertinimo komisijos protokolu, per 5 darbo dienas nuo šio protokolo gavimo atlieka Aprašo 32 ir 33 punktuose nustatytus veiksmus.

35. Jeigu paaiškėja Aprašo 34 punkte nurodytų aplinkybių, tačiau papildomuose sąrašuose nėra pakankamai atstovų, atsakinga institucija, vadovaudamasi Aprašo nuostatomis, inicijuoja trūkstamos tikslinės organizacijų grupės atstovų atrankos procedūrą.

36. Lietuvos Respublikos kandidatai skiriami Komiteto kadencijai. Siūlomas kandidatas pareigas gali eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

37. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL 2016 L 119, p. 1) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

38. Asmens duomenų, kurie nurodomi Aprašo 13.7–13.14 papunkčiuose, tvarkymo tikslas – nustatyti atrankoje siekiančius dalyvauti asmenis. Apraše nurodyti dokumentai saugomi Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka ir terminais. Informacija apie asmens duomenų tvarkymą atsakingoje institucijoje pateikiama interneto svetainėje http://eimin.lrv.lt/.

_____________