r_NaujojiAkmene

 

AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL NAUJOSIOS AKMENĖS MIESTO SENIŪNIJOS SOCIALINĖS PAGALBOS TEIKIMO SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENIMS 2015 METŲ PROGRAMOS PATVIRTINIMO

 

2014 m. gruodžio    d.   Nr. T-

Naujoji Akmenė

 

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 40 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu, Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93 „Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, siekdama teikti socialinę pagalbą Naujosios Akmenės miesto seniūnijoje ypač skurdžiai gyvenantiems socialinės rizikos asmenims, kurių gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių priežasčių yra ribotas,  siekdama mažinti socialinės rizikos asmenų socialinę atskirtį ir sudaryti sąlygas jų būtiniesiems poreikiams tenkinti, Akmenės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialinės pagalbos teikimo socialinės rizikos asmenims 2015 metų programą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Akmenės rajono savivaldybės  tarybos  2005 m. lapkričio 30 d. sprendimą Nr. T-229 „Dėl socialiai remtinų žmonių nemokamo maitinimo organizavimo ir Naujosios Akmenės Carito rėmimo tvarkos“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                     Vitalijus Mitrofanovas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patvirtinta

Akmenės rajono savivaldybės tarybos

2014 m. gruodžio    d. sprendimu Nr. T-

 

 

 

NAUJOSIOS AKMENĖS MIESTO SENIŪNIJOS SOCIALINĖS PAGALBOS TEIKIMO SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENIMS 2015 METŲ PROGRAMA

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialinės pagalbos teikimo socialinės rizikos asmenims programa (toliau – Programa) skirta teikti socialinę pagalbą Naujosios Akmenės miesto seniūnijoje ypač skurdžiai gyvenantiems socialinės rizikos asmenims, kurių gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių priežasčių yra ribotas. Teikiant Programoje numatytas socialines paslaugas bus siekiama mažinti socialinės rizikos asmenų socialinę atskirtį ir sudaromos sąlygos jų būtiniesiems poreikiams tenkinti.

2. Šioje programoje vartojama sąvoka socialinės rizikos asmuo – darbingo amžiaus asmuo, esantis socialiai atskirtas dėl to, kad elgetauja, valkatauja, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, yra įsitraukęs ar linkęs įsitraukti į nusikalstamą veiklą, yra patyręs ar kuriam kyla pavojus patirti psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, smurtą šeimoje ir yra iš dalies ar visiškai netekęs gebėjimų savarankiškai rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime.

3. Kitos programoje vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintame Socialinių paslaugų kataloge vartojamas sąvokas.

 

II. ESAMOS BŪKLĖS APŽVALGA

 

4. Naujosios Akmenės miesto seniūnijoje yra apie 9 400 gyventojų. Iš jų apie 2 200 pensinio amžiaus, 330 suaugusių darbingo amžiaus negalią turinčių asmenų. 55 Naujosios Akmenės miesto gyventojai yra gyvenantys ypač skurdžiai, iš jų – 22 moterys ir 33 vyrai. Šie asmenys yra atsidūrę kritinėje socialinėje situacijoje, nes neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, gauna mažas arba negauna jokių pajamų, yra priklausomi nuo alkoholio ir pan. Naujosios Akmenės miesto seniūnijos duomenimis, 7 asmenys neturi pastovios gyvenamosios vietos, 6 asmenys gyvena apleistuose sodo nameliuose. Už šiurkščius bedarbio statuso pažeidimus 15 asmenų yra išbraukti iš darbo biržos, todėl neturi jokių pajamų, 9 asmenys gauna tik neįgalumo pensijas, kurias sudaro ne daugiau nei 350 Lt per mėnesį, 28 asmenys gauna socialinę pašalpą, iš kurios asmuo negali patenkinti savo būtinųjų poreikių. Visi anksčiau paminėti asmenys yra praradę darbinius įgūdžius, praradę motyvaciją keisti savo gyvenimo būdą. Iki 2014 metų birželio 1 dienos socialinę pagalbą skurdžiai gyvenantiems asmenims teikė Naujosios Akmenės Carito organizacija.

5. Remiantis 2014 m. lapkričio 1 dienos Šiaulių teritorinės darbo biržos duomenimis bedarbystė Akmenės rajone viršija 11 %. Dažniausiai darbui priimami tik kvalifikuoti ir motyvuoti asmenys, turintys darbo patirtį. Socialinės rizikos asmenys turi silpną motyvaciją keisti gyvenimo būdą, ryškus asmenybės degradavimas; tai sudaro ypač dideles kliūtis jų grąžinimui į visuotinai priimtinas gyvenimo sąlygas.

Dėl skurdaus maisto raciono, kartais ir dėl badavimo pasitaiko atvejų, kad socialinės rizikos asmenims padidėja rizika dėl nusilpusios imuninės sistemos susirgti tuberkulioze. Socialinės rizikos asmenų nenoras laikytis asmens higienos, vengimas sveikatos pasitikrinimo sudaro sąlygas plisti užkrečiamoms ligoms ne tik įvairiose institucijose, bet ir kitose visuomeninėse vietose.

6. Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialiniai darbuotojai socialinės rizikos suaugusiems asmenims teikia bendrąsias socialines paslaugas: informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo, organizuoja aprūpinimą būtiniausiais drabužiais, avalyne, organizuoja pirties paslaugas, teikia pagalbą maisto produktais ypač skurstantiems asmenims ir pan. Šios teikiamos socialinės pagalbos nepakanka, kad socialinės rizikos asmenys galėtų  patenkinti būtinuosius poreikius.

 

III. PROGRAMOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

7. Programos tikslas – teikiant socialines paslaugas, mažinti Naujosios Akmenės miesto seniūnijos socialinės rizikos asmenų socialinę atskirtį ir sudaryti jiems sąlygas tenkinti būtinuosius poreikius.

8. Siekiant socialinės pagalbos prieinamumo ir veiksmingumo, numatomi įgyvendinti šie uždaviniai:

8.1. teikti socialinės rizikos asmenims socialines paslaugas:

8.1.1. socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas;

8.1.2. asmens higienos ir priežiūros paslaugų organizavimas;

8.1.3. aprūpinimas būtiniausiais labdaros daiktais: drabužiais, avalyne ir kt.;

8.1.4. esant poreikiui, kitos socialinės paslaugos (laisvalaikio organizavimo, užimtumo organizavimo ir kt.).

8.2. suteikti patalpas ir sudaryti sąlygas 20–30 socialinės rizikos asmenų patenkinti būtinuosius žmogaus poreikius;

8.3. esant poreikiui, teikti psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijas.

 

IV. PROGRAMOS VYKDYTOJAS IR PARTNERIAI

 

9. Programą vykdys Akmenės rajono savivaldybės administracijos Naujosios Akmenės miesto seniūnija.

10. Programos įgyvendinimo partneriai:

10.1. VŠĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras;

10.2.  Akmenės rajono socialinių paslaugų namai;

10.2.  Nevyriausybinės organizacijos, dirbančios socialinėje srityje.

 

V. LAUKIAMI REZULTATAI

 

11. Įgyvendinus Programą, tikimasi sulaukti šių rezultatų:

11.1. padidės socialinių paslaugų prieinamumas ir įvairovė socialinės rizikos suaugusiems asmenims;

11.2. bus sudarytos sąlygos 20–30 socialinės rizikos asmenų patenkinti būtinuosius žmogaus poreikius;

11.3. sumažės socialinės rizikos asmenų keliamų socialinių problemų lygis miesto bendruomenei;

11.4. seniūnijai bendradarbiaujant su kitomis Savivaldybės institucijomis, bus efektyviau naudojami žmogiškieji ir finansiniai ištekliai, skiriami teikti paslaugas socialinės rizikos suaugusiems asmenims.

 

VI. PROGRAMOS ĮGYVENDINIMAS, ATSKAITOMYBĖ IR FINANSAVIMAS

 

12. Programa vykdoma 2015 metais.

13. Programa numatyta 20–30 socialinės rizikos asmenų, kuriuos į Programoje numatytas priemones nukreips Naujosios Akmenės miesto seniūnija.

14. Programai įgyvendinti planuojama skirti Savivaldybės biudžeto lėšas iš Socialinės apsaugos plėtojimo, skurdo bei socialinės atskirties mažinimo ir sveikatos programos Naujosios Akmenės miesto seniūnijai skirtų asignavimų. Programos įgyvendinimui gali būti naudojamos ir kitos teisės aktų nustatyta tvarka gautos lėšos.

15. Programos vertinimo kriterijus – Programoje numatytomis priemonėmis pasinaudojusių socialinės rizikos asmenų skaičius.

 

______________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forma patvirtinta

Akmenės rajono savivaldybės administracijos       direktoriaus 2010 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. A-63

 

 

AIŠKINAMASIS  RAŠTAS

DĖL AKMENĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS  SPRENDIMO  PROJEKTO

DĖL NAUJOSIOS AKMENĖS MIESTO SENIŪNIJOS SOCIALINĖS PAGALBOS TEIKIMO SOCIALINĖS RIZIKOS ASMENIMS 2015 METŲ PROGRAMOS PATVIRTINIMO

 

___2014-12-15 __ Nr. _____

(data)                             

 

Projekto rengėjas – Rimvydas Juozapavičius, Naujosios Akmenės miesto seniūnas                     

Pranešėjas komitetų posėdžiuose –  Rimvydas Juozapavičius, Naujosios Akmenės miesto seniūnas

 

1.

Projekto tikslas

Patvirtinti Socialinės pagalbos teikimo socialinės rizikos asmenims 2015 metams programą.

Programoje numatytos priemonės, kuriomis norima padėti Naujosios Akmenės miesto seniūnijoje ypač skurdžiai gyvenantiems socialinės rizikos asmenims, kurių gebėjimas pasirūpinti savimi dėl objektyvių priežasčių yra ribotas. Programoje numatytos ir informacinio bei konsultacinio  pobūdžio priemonės, socialinės paslaugos, kuriomis siekiama mažinti socialinės rizikos asmenų socialinę atskirtį ir sudaromos sąlygos jų būtinųjų poreikių tenkinimui.

2.

Kaip šiuo metu teisiškai reglamentuojami projekte aptarti klausimai

Akmenės rajono savivaldybės  tarybos  2005 m. lapkričio 30 d. sprendimu   Nr. T-229 „Dėl socialiai remtinų žmonių nemokamo maitinimo organizavimo ir Naujosios Akmenės Carito rėmimo tvarkos“

3.

Sprendimui įgyvendinti reikalingi teisės aktai

Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas;

Lietuvos Respublikos Socialinių paslaugų įstatymas;

Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymas Nr. A1-93 „Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“.

4.

Kokių pozityvių rezultatų laukiama

Įgyvendinus Programą padidės socialinių paslaugų prieinamumas socialinės rizikos suaugusiems asmenims, bus sudarytos sąlygos 20–30 socialinės rizikos asmenų patenkinti būtinuosius žmogaus poreikius, sumažės socialinės rizikos asmenų keliamų socialinių problemų lygis miesto bendruomenei.

 

5.

Galimos neigiamos pasekmės priėmus sprendimą ir kokių priemonių reikėtų imtis, kad tokių pasekmių būtų išvengta

Neigiamų pasekmių neįžvelgiama.

6.

Lėšų poreikis sprendimui įgyvendinti;

finansavimo šaltiniai

16800 Lt

 

Finansavimo šaltinis- Savivaldybės biudžeto lėšos

7.

Įgyvendinimo laikotarpis

2015 metai

8.

Projekto rengimo metu gauti specialistų vertinimai ir išvados:

 

8.1

Darbuotojo pareigos

Vardas, pavardė,

parašas

Data

Pastabos

8.2

Juridinio sk. vedėjas

 

 

 

8.3

Bendrojo sk. vedėjas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Į posėdį pakviesti:  .................................................................................................                                                                                        

.......................................................................................................................

Priimtą sprendimą išsiųsti:

Naujosios Akmenės miesto seniūnijai

Socialinės paramos skyriui

Buhalterinės apskaitos skyriui

VŠĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui

Akmenės rajono socialinių paslaugų centrui

 

SUDERINTA
Administracijos direktorius

 

..................................................

 

2014  m. .gruodžio    d