Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. IX-110
11 IR 14 straipsniŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2020 m.                      d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 11 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Kai švietimo įstaigose nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas arba Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ir dėl to atsirado būtinybė prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, ligos išmoka motinai (tėvui), įmotei (įtėviui), seneliui (senelei), jei abiems tėvams (įtėviams) arba turimam vienam iš jų nėra galimybės pasinaudoti nuotoliniu darbu arba jiems (jam) darbdavys nepaskelbė prastovos Darbo kodekso 47 straipsnio 1 dalies 2 punkte nustatytu atveju, taip pat budinčiam globotojui ar globėjui, iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios vaiko priežiūros dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų. Kai švietimo įstaigose nustatytas infekcijų plitimą ribojantis režimas arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija tęsiasi ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, pagal šią dalį paskirta ir mokėta ligos išmoka mokama ne ilgiau kaip iki atitinkamai atšaukiamas švietimo įstaigose nustatytas infekcijų plitimą ribojantis režimas arba Lietuvos Respublikos Vyriausybė atšaukia valstybės lygio ekstremaliąją situaciją arba sueina jos paskelbimo terminas. Šiame straipsnyje nurodytu atveju ligos išmoka po atleidimo iš darbo ar tarnybos arba pasibaigus draudimo laikotarpiui mokama, jeigu apdraustojo asmens laikinasis nedarbingumas dėl vaiko priežiūros, prasidėjęs draudimo laikotarpiu, tęsiasi po atleidimo iš darbo ar tarnybos arba draudimo laikotarpio pabaigos.“

2. Papildyti 11 straipsnį 5 dalimi:

5. Kai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sustabdoma trumpalaikės socialinės globos paslaugas teikiančių socialinių paslaugų įstaigų (dienos centrų) veikla ir asmenų, kuriems nurodytose įstaigose buvo teikiamos trumpalaikės socialinės globos paslaugos, globėjai (rūpintojai) privalo juos prižiūrėti, globėjams (rūpintojams), atitinkantiems šio įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas, ligos išmoka mokama šio straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka.“

3. Papildyti 11 straipsnį 6 dalimi:

6. Kai dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos savarankiškai dirbantis asmuo, atitinkantis šio įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje nustatytas sąlygas, negali toliau vykdyti savo veiklos, jam Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu mokama 6 bazinės socialinės išmokos, kurios dydį Lietuvos Respublikos socialinės paramos išmokų atskaitos rodiklių ir bazinio bausmių ir nuobaudų dydžio nustatymo įstatymo nustatyta tvarka tvirtina Vyriausybė, dydžio, galiojusio praeitą ketvirtį iki teisės gauti ligos išmoką atsiradimo dienos, ligos išmoka.“

 

2 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

Papildyti 14 straipsnį 31 dalimi:

31. Ligos išmoka sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui ar valstybės pareigūnui, kurio pareigybė įtraukta į Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą pareigybių, kurias einant yra rizika susirgti užkrečiamąja liga, dėl kurios Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, sąrašą, ir kuris, vykdydamas savo profesinės veiklos funkcijas, susirgo užkrečiamąja liga, dėl kurios Lietuvos Respublikos Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, ir dėl to tapo laikinai nedarbingas, mokama iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų, yra lygi 77,58 procento išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio.“

 

3 straipsnis. Įstatymo taikymas

1. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams ir valstybės pareigūnams, kurie, vykdydami savo profesinės veiklos funkcijas, iki šio įstatymo įsigaliojimo Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbtos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės metu susirgo naujuoju koronavirusu (COVID-19), įsigaliojus šiam įstatymui, paskirta ligos išmoka perskaičiuojama ir nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos mokama 77,58 procento išmokos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

2. Šio įstatymo 1 straipsnio 1 dalimi keičiamo Lietuvos Respublikos  ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 11 straipsnio 4 dalis taikoma nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ įsigaliojimo.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas