Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

nutarimas

DĖL lietuvos respublikos VALSTYBĖS tarnybos įstatymo įgyvendinimo

 

Nr.

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 18 straipsnio 2 ir 4 dalimis, 20 straipsnio 1 dalimi ir 55 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1.             Patvirtinti pridedamus:

1.1.        Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus;

1.2.        Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašą.

2.             Įgalioti:

2.1.        Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministrą patvirtinti Diplomatų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašą;

2.2.       Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrą patvirtinti Valstybės tarnautojų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo tvarkos aprašą.

3.             Nustatyti, kad iki šio nutarimo įsigaliojimo dienos pradėtos valstybės tarnautojų mokymo procedūros baigiamos pagal iki šio nutarimo įsigaliojimo galiojusią tvarką.

4.             Patvirtinti atlyginimo už naujo valstybės tarnautojo pažymėjimo vietoj prarasto valstybės tarnautojo pažymėjimo išdavimą dydį – 23,17 euro.

5.             Pripažinti netekusiais galios:

5.1.       Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. liepos 24 d. nutarimą Nr. 741 „Dėl Valstybės tarnautojų prašymų leisti dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį nagrinėjimo, sprendimų priėmimo ir atšaukimo taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

5.2.        Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. rugpjūčio 4 d. nutarimą Nr. 780 „Dėl Valstybės tarnautojų siuntimo tobulinti kvalifikaciją kitose valstybės ar savivaldybių institucijose ar įstaigose, tarptautinėse institucijose ar užsienio valstybių institucijose bei jų mokymosi išlaidų apmokėjimo taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

5.3.       Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. lapkričio 7 d. nutarimą Nr. 1348 „Dėl atlyginimo už naujo valstybės tarnautojo pažymėjimo vietoj prarasto pažymėjimo išdavimą dydžio patvirtinimo“;

5.4.        Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 28 d. nutarimą Nr. 1575 „Dėl Valstybės tarnautojų mokymo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

6.             Šis nutarimas, išskyrus šio nutarimo 2 punktą, įsigalioja 2019 m. sausio 1 d.

 

Ministras Pirmininkas

                                                                                                       

Vidaus reikalų ministras                                                                 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės     

2018 m.          d. nutarimu Nr.

 

 

valstybės tarnautojų KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PRIORITETAI

 

1. Prioritetinės valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo kryptys:

1.1. kibernetinis saugumas;

1.2. asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas ir valstybės ar savivaldybės institucijos ar įstaigos teikiamų paslaugų skaitmenizavimas;

1.3. profesinė etika ir korupcijos prevencija;

1.4. analizės ir pagrindimo kompetencijos stiprinimas;

1.5. komunikacijos kompetencijos stiprinimas.

2. Inter alia prioritetinės įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų kvalifikacijos tobulinimo kryptys:

2.1. lyderystės kompetencijos stiprinimas;

2.2. strateginis organizacijos valdymas;

2.3. inovacijų diegimas organizacijoje;

2.4. pokyčių valdymas;

2.5. žmogiškųjų išteklių valdymas;

2.6. veiklos procesų valdymas.

 

 

__________________

 

PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės     

2018 m. d. nutarimu Nr.

 

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.        Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo organizavimą.

2.        Kitiems valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų (toliau – įstaiga) dirbantiesiems Aprašo nuostatos mutatis mutandis taikomos tiek, kiek jų kvalifikacijos tobulinimo atvejų ir tvarkos nenustato Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, kiti įstatymai, darbo teisės normos ar darbo sutarties šalių susitarimai.

3.        Įstaiga sudaro sąlygas valstybės tarnautojų kvalifikacijai tobulinti ir skatina valstybės tarnautojus tobulinti kvalifikaciją, o valstybės tarnautojai privalo tobulinti kvalifikaciją valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens arba jų tiesioginio vadovo rašytiniu nurodymu.

4.        Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme.

 

II SKYRIUS

VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS

 

5.        Kasmetinio valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo metu valstybės tarnautojo tiesioginis vadovas kartu su valstybės tarnautoju, kurio tarnybinė veikla vertinama, gali susitarti dėl valstybės tarnautojo individualaus kvalifikacijos tobulinimo plano, kuriame nurodomas kvalifikacijos tobulinimo turinys ir forma (-os). Valstybės tarnautojo individualus kvalifikacijos tobulinimo planas išdėstomas  kasmetinio valstybės tarnautojo tarnybinės veiklos vertinimo išvadoje.

6.        Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo formos yra šios (prioriteto mažėjimo tvarka):

6.1.  Savišvieta;

6.2.  Mokymasis veikloje – valstybės tarnautojui sudėtingų, kompleksinių užduočių atlikimas savarankiškai, su įstaigoje pareigas einančiu (-iais) asmeniu (-imis) ar mentoriumi, įstaigoje pareigas einančių asmenų mokymas ar pavadavimas, kurio metu įgyjamos naujos ar lavinamos turimos kompetencijos, žinios ir gebėjimai;

6.3.  Mokymasis iš kitų asmenų – valstybės tarnautojo naujų kompetencijų, žinių ir gebėjimų įgijimas ar turimų kompetencijų, žinių ir gebėjimų lavinimas komandiruočių, stažuočių, darbo grupių, projektų ir renginių metu, bendradarbystės centruose ar ugdomojo vadovavimo metu;

6.4.  Neformalusis švietimas.

7.        Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo būdai yra kontaktinis ir nuotolinis.

8.        Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo, atsižvelgdamas į valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo motyvuotą siūlymą, įstaigos finansinę padėtį, priima sprendimą dėl valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimo formos (-ų) ir (ar) būdo (-ų).

9.        Įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus, įstaigos veiklos sritis, planavimo dokumentus, valstybės tarnautojų individualius kvalifikacijos tobulinimo planus, įstaigos finansinę padėtį, gali tvirtinti metinį valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo planą

10.    Valstybės tarnautojui, priimtam, perkeltam ar grįžusiam į valstybės tarnautojo pareigas, valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo siūlymu ir valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimu gali būti skiriamas mentorius ir (ar) tiesioginis vadovas gali sudaryti adaptacinį valstybės tarnauto kvalifikacijos tobulinimo planą, skirtą atkurti prarastoms ar įgyti naujoms kompetencijoms, žinioms ir gebėjimams, reikalingiems valstybės tarnautojo funkcijoms atlikti.

11.    Įstaigos kasmet iki vasario 1 d. Valstybės tarnybos departamentui per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (toliau – VATIS) teikia VATIS sudarytos formos valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo ataskaitą už praėjusius metus.

 

III SKYRIUS

KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TARPTAUTINĖSE AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE

 

12.    Valstybės tarnybos departamentas, gavęs informaciją apie galimybę valstybės tarnautojų kvalifikaciją tobulinti tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose, skelbimą apie tokią galimybę (toliau – skelbimas) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo nurodytos informacijos  gavimo paskelbia Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje.

13.    Įstaiga, gavusi informaciją apie galimybę valstybės tarnautojų kvalifikaciją tobulinti tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose, per 3 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo pateikia ją elektroniniu paštu Valstybės tarnybos departamentui.

14.    Jeigu tarptautinė ar užsienio valstybės institucija Lietuvos Respublikai yra nustačiusi kvotą valstybės tarnautojų, siunčiamų tobulinti kvalifikaciją, skaičiui, Valstybės tarnybos departamento direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas sudaro atrankos komisiją ir organizuoja atranką valstybės tarnautojui (-ams) atrinkti tobulinti kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose (toliau – atranka). Atranka gali būti vykdoma ir telekomunikacijų galiniais įrenginiais.

15.    Skelbime nurodytus tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytus reikalavimus atitinkantis valstybės tarnautojas, pageidaujantis dalyvauti atrankoje, atrankos komisijai per VATIS skelbime nustatytais terminais turi pateikti:

15.1.    VATIS sudarytos formos prašymą;

15.2.    VATIS sudarytos formos gyvenimo aprašymą;

15.3.    valstybės tarnautoją į pareigas priimančio ar jo įgalioto asmens sutikimą, kad valstybės tarnautojas dalyvautų atrankoje ir laimėjęs ją būtų išsiųstas tobulinti kvalifikaciją į tarptautinę ar užsienio valstybės instituciją;

15.4.    kitus skelbime nurodytus dokumentus ar duomenis.

16.    Atrenkant valstybės tarnautoją, kuris bus siunčiamas tobulinti kvalifikaciją į tarptautines ar užsienio valstybių institucijas, pirmenybė teikiama šiems valstybės tarnautojams:

16.1.    kurių atliekamos pagal pareigybės aprašymą funkcijos atitinka siūlomo kvalifikacijos tobulinimo turinį;

16.2.    kurie atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus.

17.    Jeigu valstybės tarnautojų, atitinkančių tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytus reikalavimus, yra mažiau nei tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytas atrinkti valstybės tarnautojų skaičius, valstybės tarnautojai laikomi atrinktais.

18.    Jeigu valstybės tarnautojus atsirenka pati tarptautinė ar užsienio valstybės institucija, valstybės tarnautojai, prieš dalyvaudami šioje atrankoje turi gauti valstybės tarnautoją į pareigas priimančio ar jo įgalioto asmens sutikimą, kad valstybės tarnautojas dalyvautų šioje atrankoje ir laimėjęs ją būtų išsiųstas tobulinti kvalifikaciją į tarptautinę ar užsienio valstybės instituciją.

19.    Atrankos komisijai atrinkus valstybės tarnautoją (-us) tobulinti kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose ar valstybės tarnautojui ar įstaigai gavus vardinį tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos kvietimą tobulinti kvalifikaciją, valstybės tarnautojai tobulinti kvalifikaciją į tarptautines ar užsienio valstybių institucijas siunčiami valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens sprendimu.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20.    Kai Valstybės tarnybos įstatymo 20 straipsnio 2 dalyje nustatytais atvejais, valstybės tarnautojo kvalifikacija tobulinama suderinus su valstybės tarnautoją į pareigas priimančiu asmeniu, valstybės tarnautojui įstaigos lėšomis gali būti apmokama iki 100 proc. kvalifikacijos tobulinimo išlaidų.

21.    Kvalifikacijos tobulinimo išlaidas ar jų dalį, kurių neapmoka valstybės tarnautojas, priimančioji įstaiga ar neapmokamos iš kitų finansavimo šaltinių, apmoka įstaiga, siunčianti valstybės tarnautoją tobulinti kvalifikaciją.

22.    Valstybės tarnautojas VATIS savitarnoje arba už įstaigos personalo valdymą atsakingas struktūrinis padalinys ar asmuo, o jeigu įstaigoje pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. vasario 7 d. nutarimą Nr. 126 „Dėl buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijų atlikimo centralizuotai“ personalo administravimo funkcijos atliekamos centralizuotai, įstaiga, centralizuotai atliekanti personalo administravimo funkcijas, – per 5 darbo dienas nuo kvalifikacijos tobulinimo pabaigos atitinkamai įrašo VATIS savitarnoje arba Valstybės tarnautojų registre nurodytą informaciją apie kvalifikacijos tobulinimą.

 

 

_________________