Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
AZARTINIŲ LOŠIMŲ ĮSTATYMO NR. IX-325 2 ir 207 straipsniŲ PAKEITIMO
ĮSTATYMAS
2024 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 2 straipsnio 31 dalį ir ją išdėstyti taip:
„31. Šiame įstatyme vartojama sąvoka „kontroliuojantis asmuo“ suprantama taip, kaip Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme apibrėžiama sąvoka „naudos gavėjas“. Kitos šiame įstatyme vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžiamos Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme, Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatyme, Lietuvos Respublikos mokėjimų įstatyme.“
2 straipsnis. 207 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 207 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„207 straipsnis. Kovos su nelegalios nuotolinių lošimų veiklos vykdytojais priemonės ir atsiskaitymų už dalyvavimą nelegaliuose nuotoliniuose lošimuose ribojimo tvarka
1. Priežiūros tarnyba, atlikusi tyrimą ir nustačiusi, kad nelegalios lošimų veiklos vykdytojas Lietuvos Respublikoje organizuoja nuotolinius lošimus, duoda vieną ar abu privalomus nurodymus:
1) mokėjimo paslaugų teikėjui nedelsiant, ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo privalomo nurodymo gavimo dienos, nutraukti visas mokėjimo operacijas su nelegalios lošimų veiklos vykdytoju;
2. Priežiūros tarnyba, siekdama duoti šio straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodytą nurodymą, per 3 darbo dienas nuo nelegalios nuotolinių lošimų veiklos nustatymo dienos privalo pateikti prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą pirmosios instancijos administraciniam teismui. Prašyme išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą turi būti nurodyta įtariamą pažeidimą padariusio asmens vardas ir pavardė arba pavadinimas, įtariamų pažeidimų pobūdis ir numatomi veiksmai. Pirmosios instancijos administracinis teismas prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą išnagrinėja ir priima motyvuotą nutartį šį prašymą patenkinti arba atmesti. Prašymas išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą turi būti išnagrinėtas ir nutartis priimta ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo prašymo išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą pateikimo momento. Jeigu Priežiūros tarnyba nesutinka su pirmosios instancijos administracinio teismo nutartimi atmesti prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą, ji turi teisę per 7 darbo dienas nuo tokios nutarties priėmimo apskųsti šią nutartį Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas turi išnagrinėti skundą dėl pirmosios instancijos administracinio teismo nutarties atmesti prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo Priežiūros tarnybos skundo priėmimo dienos. Priežiūros tarnybos atstovas turi teisę dalyvauti, kai skundas nagrinėjamas žodinio proceso tvarka. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama. Teismai, nagrinėdami prašymus ir skundus dėl leidimo taikyti privalomą nurodymą išdavimo, privalo užtikrinti pateiktos informacijos ir planuojamų veiksmų slaptumą.
3. Priežiūros tarnyba informaciją apie nustatytus nelegalios lošimų veiklos vykdytojus, kurie Lietuvos Respublikoje neteisėtai organizuoja nuotolinius lošimus, t. y. šie vykdytojai neįtraukti į Priežiūros tarnybos sudaromą Subjektų, turinčių teisę vykdyti nuotolinių lošimų veiklą Lietuvos Respublikoje, sąrašą (toliau šiame straipsnyje – Sąrašas), skelbia savo interneto svetainėje nedelsdama, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nutarties patenkinti prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą priėmimo dienos, ir nurodo nelegalios lošimų veiklos vykdytojo – juridinio asmens pavadinimą arba fizinio asmens vardą ir pavardę, interneto domeno vardą, juridinio asmens kontaktinius duomenis (elektroninio pašto adresą, ryšio numerį), teismo, kuris priėmė nutartį patenkinti prašymą išduoti leidimą taikyti privalomą nurodymą, pavadinimą, nutarties priėmimo datą ir numerį. Informacija apie nustatytus nelegalios lošimų veiklos vykdytojus skelbiama, iki pažeidimas pašalinamas, t. y. nelegalios lošimų veiklos vykdytojas nebeorganizuoja nuotolinių lošimų Lietuvos Respublikoje.
4. Mokėjimo paslaugų teikėjas privalo vykdyti tik su į Sąrašą įtrauktais subjektais mokėjimo kortele inicijuojamas mokėjimo operacijas ir (ar) mokėjimo kortele inicijuojamas nuotolines mokėjimo operacijas, skirtas statomoms sumoms priimti ir (ar) laimėjimams išmokėti. Ši nuostata netaikoma, kai Lietuvos Respublikoje veikiantis mokėjimo paslaugų teikėjas vykdo kitose negu Lietuvos Respublikos jurisdikciją turinčiose teritorijose mokėjimo kortele inicijuotas mokėjimo operacijas ir (ar) mokėjimo kortele inicijuotas nuotolines mokėjimo operacijas, skirtas statomoms sumoms priimti ir (ar) laimėjimams išmokėti.
5. Subjektas į Sąrašą įtraukiamas licencijos (leidimo) organizuoti nuotolinius lošimus išdavimo jam dieną, o iš Sąrašo išbraukiamas licencijos (leidimo) organizuoti nuotolinius lošimus panaikinimo dieną. Sąrašą, kuriame nurodomas juridinio asmens pavadinimas, kodas, sąskaitos numeris, mokėjimo kortelių schemose, kaip jos apibrėžtos 2015 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 2015/751 dėl tarpbankinių mokesčių už kortelėmis grindžiamas mokėjimo operacijas, priskirtas unikalus prekybininko identifikavimo numeris, savo interneto svetainėje skelbia Priežiūros tarnyba. Priežiūros tarnyba atnaujina Sąrašą tą pačią dieną, kurią subjektui išduodama arba panaikinama licencija (leidimas) organizuoti nuotolinius lošimus.
6. Atsiskaitymų už dalyvavimą nelegalios lošimų veiklos vykdytojų organizuojamuose nuotoliniuose lošimuose per Lietuvos Respublikoje veikiančius mokėjimo paslaugų teikėjus ribojimo tvarką detalizuoja Priežiūros tarnyba, suderinusi šią tvarką su Lietuvos banku.
7. Šio straipsnio 3 dalyje nurodytos informacijos skelbimo tikslas – užtikrinti viešąjį interesą ir visuomenės saugumą, kovojant su nelegalia nuotolinių lošimų veikla, įskaitant nelegalios nuotolinių lošimų veiklos prevenciją, bet tuo neapsiribojant, taip pat užtikrinti skaidrumą, visuomenę informuojant apie nelegalios lošimų veiklos vykdytojus, siekiant užkirsti kelią nelegaliai veiklai, kuri kelia finansines ir socialines grėsmes pažeidžiamoms visuomenės grupėms.“
3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas