Projektas Nr. XIVP-4258(2)

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

KARO PRIEVOLĖS ĮSTATYMO NR. I-1593 PAKEITIMO ĮSTATYMO NR. XIV-2729 21 straipsniO PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2024 m.                        d. Nr.

Vilnius

 

 

1 straipsnis. 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 3 straipsnio pakeitimas

Papildyti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 3 straipsnio 1 dalį 8 punktu:

8) asmenys, kurie, be Lietuvos Respublikos pilietybės, turi ir į Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 121 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktų valstybių pilietybę.“

 

2 straipsnis. 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 8 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 8 straipsnio 3 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad, turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę, įgyja į Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 121 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktų valstybių pilietybę ar paaiškėja, kad turi tokios valstybės pilietybę;“.

 

3 straipsnis. 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 17 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 17 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Į kitą tarnybą rezerve gali būti šaukiami karo prievolininkai dalyvauti mokymuose ar pratybose iki 14 dienų per metus, vykdyti Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 18 straipsnio 1 dalies 1 ir 2 punktuose nustatytų ir Karinės jėgos naudojimo statuto 9 straipsnio 1 dalyje nustatytų užduočių bei atlikti karo tarnybos mobilizacijos ir karo padėties metu. Karo prievolininkai pagrindiniam kariniam parengtumui įgyti su jų sutikimu gali būti siunčiami į kitos, negu numatyta šioje dalyje, trukmės mokymus ar pratybas. Mokymų ir pratybų programas, trukmę ir periodiškumą nustato Lietuvos kariuomenės vadas.

2. Pakeisti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 17 straipsnio 7 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad, turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę, įgyja į Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 121 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktų valstybių pilietybę ar paaiškėja, kad turi tokios valstybės pilietybę;“.

 

4 straipsnis. 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 18 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 18 straipsnio 2 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad, turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę, įgyja į Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 121 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktų valstybių pilietybę ar paaiškėja, kad turi tokios valstybės pilietybę;“.

 

5 straipsnis. 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 22 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 21 straipsnyje išdėstyto Lietuvos Respublikos karo prievolės ir alternatyviosios krašto apsaugos tarnybos įstatymo 22 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės dėl to, kad, turėdamas Lietuvos Respublikos pilietybę, įgyja į Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 36 straipsnio 121 dalyje nurodytą sąrašą įtrauktų valstybių pilietybę ar paaiškėja, kad turi tokios valstybės pilietybę;“.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas