Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SVEIKATOS DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. I-1343 28 STRAIPSNIO PAKEITIMO 

ĮSTATYMAS

 

2017 m.                d. Nr.

Vilnius

1 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 28 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

28 straipsnis. Privalomojo sveikatos draudimo taryba

1. Privalomojo sveikatos draudimo taryba yra trišalio atstovavimo pagrindu sudaryta kolegiali patariamoji institucija. Privalomojo sveikatos draudimo tarybą sudaro, jos sudėtį ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuostatus (toliau – Tarybos nuostatai) tvirtina sveikatos apsaugos ministras.

2. Privalomojo sveikatos draudimo taryba vykdo šias funkcijas:

1) svarsto perspektyvinius ir einamuosius privalomojo sveikatos draudimo uždavinius;

2) teikia siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, sąrašo;

3) teikia išvadą dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projekto, Privalomojo sveikatos draudimo fondo konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio;

4) teikia siūlymus dėl privalomąjį sveikatos draudimą reglamentuojančių teisės aktų;

5) teikia siūlymus dėl Valstybinės ligonių kasos ir teritorinių ligonių kasų struktūros reikalavimų ir veiklos išlaidų normatyvų bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto paskirstymo;

6) teikia siūlymus dėl sutarčių tarp teritorinių ligonių kasų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei teritorinių ligonių kasų ir vaistinių sudarymo tvarkos;

7) nagrinėja Valstybinės ligonių kasos finansinę ir ekonominę veiklą;

8) nagrinėja kitus privalomojo sveikatos draudimo klausimus.

3. Privalomojo sveikatos draudimo tarybą sudaro 15 narių. Privalomojo sveikatos draudimo taryba sudaroma iš vienodo skaičiaus lygiateisių narių, atstovaujančių valstybės institucijoms, draudėjų (darbdavių) organizacijoms ir apdraustųjų interesus ginančioms organizacijoms. Į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą įeina:

1) penki Lietuvos Respublikos Vyriausybės skiriami valstybės institucijų atstovai – po vieną Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovą;

2) penki draudėjų (darbdavių) atstovai, iš kurių:

a) vienas darbdavių organizacijų atstovas, kuris deleguojamas bendru Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos sutarimu;

b) vienas Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų deleguotas atstovas;

c) vienas Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos deleguotas atstovas;

d) vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos deleguotas atstovas;

e) vienas asmens sveikatos priežiūros įstaigų organizacijų atstovas, kuris deleguojamas bendru Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos ligoninių asociacijos, Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos sutarimu.

3) penki apdraustųjų atstovai, iš kurių:

a) vienas pacientų ir neįgaliųjų interesus ginančių organizacijų atstovas, atrenkamas šio straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka.

b) vienas sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų atstovas, atrenkamas šio straipsnio 4 dalyje nustatyta tvarka.

c) vienas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos deleguotas atstovas;

d) vienas Jaunųjų gydytojų asociacijos deleguotas atstovas;

e) vienas Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos deleguotas atstovas.

4. Sveikatos apsaugos ministerija viešai paskelbia kvietimą teikti šio straipsnio 3 dalies 3 punkto a ir b papunkčiuose nurodytų organizacijų kandidatus į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos narius, iš kurių Tarybos nuostatuose nustatyta tvarka atrenkamas vienas pacientų, neįgaliųjų interesus ginančių ir vienas sveiką gyvenseną propaguojančių organizacijų atstovas.

5. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai tvirtinami dvejų metų kadencijai. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariu asmuo gali būti ne ilgiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos darbui vadovauja pirmininkas. Jis renkamas Privalomojo sveikatos draudimo tarybos narių balsų dauguma iš šio straipsnio 3 dalies 1 punkte nurodytų subjektų.

6. Likus ne mažiau kaip 40 dienų iki Privalomojo sveikatos draudimo tarybos  kadencijos pabaigos, sveikatos apsaugos ministras kreipiasi į tarybos narius deleguojančias institucijas ar organizacijas dėl naujų narių delegavimo.

7. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariu gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis. Kriterijai, kuriais remiantis asmuo negali būti laikomas nepriekaištingos reputacijos, taikomi tokie, kokie nustatyti Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme valstybės tarnautojams.

8. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariais negali būti:

1) įstaigų, įmonių ir organizacijų, kurios verčiasi farmacine veikla, taip pat įstaigų, įmonių ir organizacijų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl išduotų kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, ortopedijos įmonių, sudariusių sutartis su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, medicinos priemonių rinkos subjektų valdymo organų nariai ir darbuotojai bei asmenys šias pareigas ėję ne mažiau kaip prieš vienus iki Privalomojo sveikatos tarybos sudarymo dienos.

2) asmenys, susiję tarpusavyje tiesioginio pavaldumo santykiais;

9. Minimalius kompetencijos reikalavimus Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariams nustato Sveikatos apsaugos ministras.

10. Privalomojo sveikatos draudimo taryba gali turėti visuomeninių patarėjų. Jų skaičius, funkcijos, kompetencija ir skyrimo (parinkimo) tvarka nustatyta Tarybos nuostatuose.

11. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai ir visuomeniniai patarėjai  privalo elektroninėmis priemonėmis deklaruoti privačius interesus Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

12. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Privalomojo sveikatos draudimo tarybos narių. Privalomojo sveikatos draudimo tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Esant vienodam balsų skaičiui, Privalomojo sveikatos draudimo tarybos pirmininko balsas yra lemiamas.

13Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, kai:

1) pasibaigia įgaliojimų laikas;

2) jis miršta;

3) jis atsistatydina;

4) atšaukiamas deleguojančios organizacijos;

5) teismas pripažįsta jį neveiksniu;

6) neatitinka šio straipsnio 7, 8 ir 11 dalyse nustatytų reikalavimų ir sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka išbraukiamas iš Privalomojo sveikatos draudimo tarybos.“

 

2    straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija iki 2017 m. balandžio 15 d. priima šio Įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

2. Iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos paskirti Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai pareigas eina iki 2017 m. birželio 30 d.

3. Likus ne mažiau kaip 40 dienų iki šio straipsnio 2 dalyje nurodyto termino, pradedama naujos kadencijos Privalomojo sveikatos draudimo tarybos narių delegavimo ir skyrimo procedūra.

4. Laikoma, kad asmuo, buvęs Privalomojo sveikatos draudimo  tarybos nariu paskutinius ketverius ir daugiau metų iš eilės iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, Privalomojo sveikatos draudimo  tarybos nario pareigas ėjo dvi kadencijas iš eilės.

5. Laikoma, kad asmuo, buvęs Privalomojo sveikatos draudimo  tarybos nariu daugiau kaip dvejus metus, bet mažiau kaip paskutinius ketverius metus iš eilės iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos, Privalomojo sveikatos draudimo  tarybos nario pareigas ėjo vieną kadenciją.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

Respublikos Prezidentas

 

 

Projektą teikia Seimo nariai:

 

Agnė Širinskienė

Aurelijus Veryga

Rimantas Jonas Dagys