Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

NEKILNOJAMOJO TURTO REGISTRO ĮSTATYMO 42 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS

 

2011 m.                        d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1996, Nr. 100-2261; 2001, Nr. 55-1948)

 

1 straipsnis. 42 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 42 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

42 straipsnis. Naudojimasis nekilnojamojo turto registro duomenimis

1. Nekilnojamojo turto registro duomenys apie nekilnojamąjį daiktą, daiktines teises ir šių teisių turėtojus, daiktinių teisių suvaržymus, kitus juridinius faktus ir kitas žymas, įregistruotas šiame registre, ir su šiais suvaržymais, juridiniais faktais ir žymomis susijusių asmenų duomenys yra vieši, išskyrus šio ir kitų įstatymų nustatytus apribojimus.

2. Nekilnojamojo turto registro archyviniai duomenys apie nekilnojamąjį daiktą teikiami tik jo savininkams, daiktinių teisių turėtojams ar jų įgaliotiems asmenims, teismams, teisėtvarkos institucijoms, taip pat juridiniams asmenims, kurių veikla susijusi su skolų išieškojimu, ir kitiems asmenims – įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytoms funkcijoms vykdyti.

3. Duomenys apie visą asmens nekilnojamąjį turtą teikiami tik teismams, teisėtvarkos institucijoms, taip pat juridiniams asmenims, kurių veikla susijusi su skolų išieškojimu, draudimo verslu ar finansinių paslaugų, susijusių su rizikos prisiėmimu, teikimu, ir kitiems asmenims – įstatymų ar kitų teisės aktų nustatytoms funkcijoms vykdyti.

4. Nekilnojamojo turto registro duomenys teikiami šio įstatymo ir Nekilnojamojo turto registro nuostatų nustatyta tvarka pagal duomenų teikimo sutartis arba pagal asmenų prašymus. Duomenys, identifikuojantys daiktinių teisių turėtojus ir kitus su daiktinių teisių suvaržymais, juridiniais faktais ir žymomis susijusius asmenis, teikiami vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

5. Dokumentų, kuriais remiantis nekilnojamojo turto registre buvo įregistruoti nekilnojamieji daiktai, daiktinės teisės į juos, šių teisių suvaržymai, juridiniai faktai, kopijos motyvuotu prašymu teikiamos tik:

1) teisių turėtojams – asmenims, nurodytiems tuose dokumentuose;

2) mokesčių administravimo subjektams;

3) teismams ir teisėsaugos institucijoms;

4) advokatams (advokatų profesinėms bendrijoms) ir valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyboms;

5) asmenims, turintiems teisę paveldėti mirusio asmens daiktines teises į nekilnojamąjį daiktą.“

 

2 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2011 m. gruodžio 22 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki šio įstatymo įsigaliojimo patvirtina šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS