Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

valstybės tarnybos ĮSTATYMO 2 STRAIPSNIo PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2010  m.                       d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708; 2003, Nr. 73-3358, Nr. 101-4534, Nr. 116-5258; 2004, Nr. 4-32; 2006, Nr. 4-97; 2009, Nr. 75-3065)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 6 dalies pakeitimas

Pakeisti 2 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Statutinis valstybės tarnautojas – valstybės tarnautojas, priimtas į pareigas ir jas atliekantis pagal įstatymo patvirtintą statutą, turintis įstatymo suteiktus viešojo administravimo įgaliojimus sau nepavaldžių asmenų atžvilgiu ir atliekantis įstatymuose nustatytas funkcijas, kurioms atlikti būtini specialieji sveikatos būklės, fizinio ir dalykinio pasirengimo, asmeninių ir moralinių savybių reikalavimai, taip pat diplomatas.“

 

2 straipsnis. Įstatymo įgyvendinimas

1. Finansų, Krašto apsaugos, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje ir Valstybės saugumo departamente sudaromos statutinių valstybės tarnautojų pareigybių vertinimo komisijos. Per 2 mėnesius nuo šio įstatymo įsigaliojimo ministerijų sudarytos komisijos peržiūri atitinkamo ministro valdymo srityse veikiančių statutinių įstaigų, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento sudarytos komisijos – atitinkamai Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento statutinių valstybės tarnautojų pareigybių sąrašus, įvertina šių pareigybių atitiktį statutinio valstybės tarnautojo sąvokai, sudaro šios sąvokos neatitinkančių pareigybių sąrašus ir pateikia juos atitinkamai ministrams, Specialiųjų tyrimų tarnybos ar Valstybės saugumo departamento vadovams.

2. Naikinant statutinio valstybės tarnautojo sąvokos neatitinkančią statutinio valstybės tarnautojo pareigybę, statutinis valstybės tarnautojas gali būti su jo sutikimu perkeltas į karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar jo paties prašymu kitoje (valstybės ar savivaldybės institucijų ar įstaigų vadovams šį klausimą suderinus) valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje, jei jos yra tos pačios ar žemesnės kategorijos kaip naikinama statutinio valstybės tarnautojo pareigybė.

3. Jei vietoj naikinamos statutinio valstybės tarnautojo pareigybės bus steigiama tos pačios ar žemesnės kategorijos karjeros valstybės tarnautojo pareigybė, kuriai priskiriamos funkcijos yra to paties pobūdžio kaip ir naikinamos statutinio valstybės tarnautojo pareigybės, statutinio valstybės tarnautojo pareigas ėjusiam asmeniui turi būti siūloma eiti šias karjeros valstybės tarnautojo pareigas ir, jei jis sutinka, šis asmuo turi būti perkeltas į įsteigtas naujas karjeros valstybės tarnautojo pareigas.

4.   Statutinis valstybės tarnautojas gali būti perkeltas į karjeros valstybės tarnautojo pareigas šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytais atvejais, jei jis atitinka pareigybės aprašyme nustatytus specialius reikalavimus.

5.   Statutinis valstybės tarnautojas į šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytas pareigas, kurių pareigybės aprašyme yra nustatytas specialus reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant asmens patikimumo pažymėjimą arba leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, perkeliamas tik tada, kai yra kompetentingos valstybės institucijos išvada, kad šiam asmeniui gali būti išduotas asmens patikimumo pažymėjimas arba leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.

6. Statutiniam valstybės tarnautojui, perkeliamam į karjeros valstybės tarnautojo pareigas pagal šio straipsnio 2 ar 3 dalį, suteikiama kvalifikacinė klasė, atitinkanti turėtą kvalifikacinę kategoriją. Statutinių valstybės tarnautojų kvalifikacinės kategorijos karjeros valstybės tarnautojų kvalifikacinėms klasėms prilyginamos tokiu principu: pirma kvalifikacinė kategorija (Valstybės saugumo departamento statutinių valstybės tarnautojų pirma ir antra kvalifikacinės kategorijos, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos statutinių valstybės tarnautojų ketvirta ir penkta kvalifikacinės kategorijos) prilyginama pirmai kvalifikacinei klasei, antra kvalifikacinė kategorija (Valstybės saugumo departamento statutinių valstybės tarnautojų trečia ir ketvirta kvalifikacinės kategorijos, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos statutinių valstybės tarnautojų antra ir trečia kvalifikacinės kategorijos)  – antrai kvalifikacinei klasei, trečia kvalifikacinė kategorija (Valstybės saugumo departamento statutinių valstybės tarnautojų penkta kvalifikacinė kategorija, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos statutinių valstybės tarnautojų pirma kvalifikacinė kategorija)  – trečiai kvalifikacinei klasei.

7. Asmenį, į karjeros valstybės tarnautojo pareigas perkeltą pagal šio straipsnio 2 ar 3 dalį, atleidžiant iš pareigų pagal Valstybės tarnybos įstatymo 44 straipsnio 1 dalies 9 punktą išeitinė išmoka mokama atsižvelgiant į valstybės tarnautojo tarnybos valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje stažą, į jį įskaitant ir laiką, kai asmuo šioje įstaigoje ėjo statutinio valstybės tarnautojo pareigas iki perkėlimo į karjeros valstybės tarnautojo pareigas.

 

3 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei

Vyriausybė iki 2011 m. gegužės 1 d. peržiūri teisės aktus, susijusius su šio įstatymo nuostatų įgyvendinimu, ir prireikus juos pakeičia, taip pat parengia specialiųjų įstatymų, susijusių su šio įstatymo nuostatų įgyvendinimu, pakeitimo projektus ir nustatyta tvarka pateikia juos Seimui.

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas, išskyrus 3 straipsnį, įsigalioja 2011 m. rugsėjo 1 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS