Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

ALKOHOLIO KONTROLĖS ĮSTATYMO 16, 18, 29, 34, 35, 37, 38, 40 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR III SKYRIAUS ANTROJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO ĮSTATYMAS

 

2013 m.                         d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548; 2007, Nr. 77-3041; 2008, Nr. 48-1771; 2011, Nr. 165-7859; 2012, Nr. 78-4025)

 

 

1 straipsnis. III skyriaus antrojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

III skyriaus antrojo skirsnio pavadinime po žodžio „įvežimo“ įrašyti žodį „ir“, išbraukti žodžius „ir eksporto“ ir šį pavadinimą išdėstyti taip:

ANTRASIS SKIRSNIS

ALKOHOLIO PRODUKTŲ ĮVEŽIMO IR IMPORTO VALSTYBINIS REGLAMENTAVIMAS

 

2 straipsnis. 16 straipsnio 3 ir 4 dalių pakeitimas

1. 16 straipsnio 3 dalies trečiajame sakinyje po žodžio „įmonėms“ įrašyti žodžius „Europos juridiniams asmenims ir jų filialams“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais leidžiama verstis tik turint licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Licencijas ir jų dublikatus išduoda, papildo, rekvizitus patikslina atitinkamos savivaldybės vykdomoji institucija. Licencijos verstis sezonine mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 7,5 procento, ir alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose išduodamos įmonėms, Europos juridiniams asmenims ir jų filialams savivaldybių tarybų nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiui. Vienkartinės licencijos verstis mažmenine prekyba natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 13 procentų, parodose, natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų, masiniuose renginiuose ir mugėse, taip pat verstis mažmenine prekyba visais alkoholiniais gėrimais parodose ir mugėse, vykstančiose stacionariuose pastatuose, išduodamos įmonėms, turinčioms neterminuotas ar sezonines licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, teisę verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turintiems Europos juridiniams asmenims ir jų filialams ne ilgesniam kaip renginio trukmės laikui. Kitos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduodamos įmonėms neterminuotam laikui. Už licencijų išdavimą, papildymą, rekvizitų patikslinimą ir licencijų dublikatų išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.“

2. 16 straipsnio 4 dalyje vietoj žodžių „namo patalpų“ įrašyti žodžius „namo gyvenamųjų patalpų“ ir šią dalį išdėstyti taip:

4. Įmonėms, norinčioms verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vietose, įrengtose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, licencijos išduodamos, jeigu šios įmonės pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos susirinkimo (valdybos) arba, jeigu tokia bendrija neįsteigta ar bendrija valdo daugiau kaip vieną daugiabutį gyvenamąjį namą, gyvenamojo namo gyvenamųjų patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimą (sutikimą pasirašantys asmenys gali jame nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką).“

 

3 straipsnis. 18 straipsnio 3 dalies 1 punkto pakeitimas

Pakeisti 18 straipsnio 3 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) laisvės atėmimo, karinėse ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitose statutinėse, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, šių įstaigų ir maldos namų teritorijose. Savivaldybės taryba, atsižvelgdama į šių įstaigų vadovų ir religinių bendruomenių pateiktą raštišką prašymą, gali nustatyti, kokiu atstumu nuo šių įstaigų ar maldos namų teritorijos draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais;“.

 

4 straipsnis. 29 straipsnio 2 dalies 4 punkto pakeitimas

29 straipsnio 2 dalies 4 punkte po žodžio „įmonės“ įrašyti žodžius „Europos juridinio asmens ar jo filialo“ ir šį punktą išdėstyti taip:

4) koncertų, cirko, diskotekų, jaunimo sporto ir laisvalaikio renginių, kitų masinių renginių, teatro spektaklių, kino ir videofilmų demonstravimo vietose, išskyrus šių renginių vietose esančias prekybos vietas. Masiniuose renginiuose (išskyrus vaikams ir paaugliams iki 18 metų skirtus renginius) gali būti pateikiamas renginį remiančios ir alkoholinius gėrimus, kuriais leidžiama prekiauti masiniuose renginiuose, gaminančios arba jais prekiaujančios įmonės, Europos juridinio asmens ar jo filialo pavadinimas ir (ar) prekės ženklas, pagal turinį ir formą neprieštaraujantys teisės aktų reikalavimams;“.

 

5 straipsnis. 34 straipsnio 4 dalies pakeitimas

1. 34 straipsnio 4 dalyje po žodžio „įmonės“ įrašyti žodžius „Europos juridiniai asmenys ir jų filialai“, vietoj žodžio „baudžiamos“ įrašyti žodį „baudžiami“ ir šią dalį išdėstyti taip:

4. Už šio Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3, 4, 5 punktų reikalavimų nesilaikymą įmonės, Europos juridiniai asmenys ir jų filialai baudžiami nuo vieno tūkstančio litų iki trijų tūkstančių litų bauda.“

 

6 straipsnis. 35 straipsnio 2 dalies pakeitimas

35 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžio „mėnesį“ įrašyti žodžius „du mėnesius“, vietoj žodžio „tačiau“ įrašyti žodžius „Baudos gali būti skiriamos“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Šio Įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje nurodytos institucijos bylas nagrinėja ir baudas skiria ne vėliau kaip per du mėnesius nuo pažeidimo nustatymo dienos. Baudos gali būti skiriamos ne vėliau kaip per 3 metus nuo pažeidimo padarymo dienos, o esant trunkamam pažeidimui – per 3 metus nuo jo paaiškėjimo dienos.“

 

7 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 37 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

37 straipsnis. Pranešimas apie šio Įstatymo pažeidimą, tyrimo  pradėjimą ir bylos nagrinėjimą

1. Proceso šalims raštu pranešama apie nustatytus šio Įstatymo pažeidimus (pateikiama šio Įstatymo 35 straipsnio 1 dalyje nurodyto protokolo kopija), bylos nagrinėjimo vietą ir laiką, taip pat pasiūloma susipažinti su bylos medžiaga, raštu pateikti paaiškinimus.

2. Jeigu šio Įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje nurodytos institucijos priima oficialų dokumentą dėl pažeidimo tyrimo  pradėjimo, šis dokumentas išsiunčiamas asmeniui, įtariamam pažeidus šį Įstatymą, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jo priėmimo arba šiam asmeniui pranešama per 3 darbo dienas nuo pažeidimo tyrimo veiksmų atlikimo pradžios, arba per 3 darbo dienas nuo asmens, įtariamo pažeidus šį Įstatymą, nustatymo dienos (jeigu pažeidimo tyrimo veiksmų atlikimo pradžioje asmuo, įtariamas pažeidęs šį Įstatymą, yra nežinomas).

3. Proceso šalys gali susipažinti su bylos medžiaga ir teikti paaiškinimus per šio Įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje nurodytų institucijų nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis negu 14 darbo dienų nuo pranešimo gavimo dienos.

4. Apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką proceso šalims turi būti pranešta raštu ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų iki posėdžio pradžios.“

 

8 straipsnis. 38 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 38 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

38 straipsnis. Bylos nagrinėjimas

1. Bylos nagrinėjimas vyksta viešai. Šio Įstatymo 34 straipsnio 1 dalyje nurodytos institucijos savo iniciatyva arba proceso šalių prašymu gali paskelbti posėdį ar jo dalį uždarą, jeigu tai būtina siekiant apsaugoti valstybės, tarnybos, profesinę arba įmonės, Europos juridinio asmens ar jo filialo komercinę paslaptį.

2. Byla nagrinėjama, kai dalyvauja proceso šalys ir kiti proceso dalyviai.

3. Bylos nagrinėjimo metu proceso šalys turi teisę susipažinti su surinkta medžiaga, duoti paaiškinimus žodžiu ar raštu, pateikti įrodymus, teikti prašymus. Jeigu bylos nagrinėjimo metu apklausiami liudytojai, juos apklausti turi teisę ir asmuo, įtariamas pažeidęs šį Įstatymą. Jis taip pat turi teisę siūlyti savo liudytojus, teikti kitus įrodymus.

4. Jeigu proceso šalys bylos nagrinėjimo metu nedalyvauja, byla gali būti išnagrinėta tik tais atvejais, kai yra duomenų, kad proceso šalims laiku ir tinkamai buvo pranešta apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką ir jeigu jos nepateikia dokumentų, pateisinančių savo neatvykimą. Tinkamu pranešimu apie bylos nagrinėjimo vietą ir laiką laikytinas pranešimas, išsiųstas registruotu paštu Juridinių asmenų registre nurodytu proceso šalies buveinės adresu, išskyrus atvejus, kai proceso šalis nurodo kitą korespondencijos įteikimo adresą, arba pranešimas, išsiųstas Juridinių asmenų registre nurodytu proceso šalies elektroninių siuntų pristatymo adresu, arba pranešimas pasirašytinai įteiktas proceso šaliai patikrinimo metu.

5. Jeigu bet kuriuo proceso metu yra pateikiama naujų įrodymų, asmuo, įtariamas pažeidęs šį Įstatymą, turi teisę nedelsdamas su jais susipažinti ir per 5 darbo dienas nuo susipažinimo su pateiktais įrodymais pateikti dėl jų savo paaiškinimus.“

 

9 straipsnis. 40 straipsnio 2 dalies pakeitimas

40 straipsnio 2 dalį papildyti trečiuoju sakiniu ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Nesumokėtas baudas išieško antstoliai vykdydami pateiktus šio Įstatymo 39 straipsnyje nurodytus institucijų nutarimus Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka. Nutarimai gali būti pateikiami vykdyti ne vėliau kaip per 3 metus nuo jų priėmimo dienos. Jeigu nutarimo vykdymas buvo sustabdytas, nutarimo pateikimo vykdyti terminas pratęsiamas laikotarpiui, kuriam buvo sustabdytas jo vykdymas.“

 

10 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2014 m. sausio 1 d.

2. Lietuvos Respublikos Vyriausybė iki šio įstatymo įsigaliojimo priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS