Projektas

 

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2003 M. RUGPJŪČIO 21 D. NUTARIMO NR. 1062 „DĖL TEISĖJO, KURIS BE JO SUTIKIMO LAIKINAI PERKELIAMAS Į KITĄ TOS PAČIOS PAKOPOS TEISMĄ, PERSIKĖLIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2012 m.                       d. Nr.

Vilnius

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 21 d. nutarimą Nr. 1062  „Dėl Teisėjo, kuris be jo sutikimo laikinai perkeliamas į kitą tos pačios pakopos teismą, persikėlimo išlaidų kompensavimo taisyklių patvirtinimo“ (Žin., 2003, Nr. 82-3746) ir išdėstyti jį nauja redakcija:

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ

 

NUTARIMAS

DĖL IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU LAIKINU TEISĖJO PERKĖLIMU, KOMPENSAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teismų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 46-851; 2002, Nr. 17-649; 2008, Nr. 81-3186; 2011, Nr. 67-3157) 101 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Patvirtinti Išlaidų, susijusių su laikinu teisėjo perkėlimu, kompensavimo taisykles (pridedama).“

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                     

 

Finansų ministras

 

 

 

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2003 m. rugpjūčio 21 d. nutarimu Nr. 1062

(Lietuvos Respublikos Vyriausybės

2012 m.                   nutarimo Nr.

redakcija)

 

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU LAIKINU TEISĖJO PERKĖLIMU, KOMPENSAVIMO TAISYKLĖS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Išlaidų, susijusių su laikinu teisėjo perkėlimu, kompensavimo taisyklės (toliau – taisyklės) nustato tvarką, pagal kurią teisėjui, perkeltam į kitą teismą Lietuvos Respublikos teismų įstatymo (Žin., 1994, Nr. 46-851; 2002, Nr. 17-649) 63 straipsnio 6 dalyje numatytu atveju (toliau – laikinai perkeltas teisėjas), kompensuojamos su perkėlimu susijusios išlaidos.

2. Laikinai perkeltam teisėjui kompensuojamos persikėlimo ir (ar) gyvenamosios patalpos nuomos išlaidos arba važiavimo į tarnybos vietą kitoje vietovėje ir grįžimo iš jos išlaidos (toliau − važiavimo išlaidos).

3. Šiose taisyklėse teisėjo šeimos nariais laikomi kartu su teisėju gyvenantys sutuoktinis arba sugyventinis, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse (Žin., 2000, Nr. 74-2262), jų nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), jeigu jie nėra įstatymų nustatyta tvarka emancipuoti ar sudarę santuokos, taip pat pilnamečiai vaikai (įvaikiai) iki 24 metų, kurie yra nustatyta tvarka įregistruotų švietimo įstaigų bendrojo ugdymo programų ar formaliojo profesinio mokymo programų mokiniai ar dieninių ar nuolatinių studijų programų studentai, nedarbingi dėl amžiaus arba neįgalumo tėvai, įtėviai arba asmenys, kurių globėju ar rūpintoju teismo tvarka yra paskirtas teisėjas, jo sutuoktinis ar sugyventinis.

 

II. PERSIKĖLIMO IR GYVENAMOSIOS PATALPOS NUOMOS IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

4. Laikinai perkeltam teisėjui kompensuojamos jo ir jo šeimos narių turėtos persikėlimo išlaidos:

4.1. kelionės į kitą gyvenamąją vietą ir grįžimo iš kitos gyvenamosios vietos, pasibaigus teisėjo laikino perkėlimo laikui, visomis transporto priemonėmis, išskyrus taksi ir tarnybinį transportą, išlaidos – visuomeninio transporto bilietų (jeigu vykstama visuomenine transporto priemone) arba degalų (jeigu vykstama asmenine transporto priemone) įsigijimo išlaidos;

4.2. turto vežimo į kitą gyvenamąją vietą ir grąžinimo iš kitos gyvenamosios vietos, pasibaigus teisėjo laikino perkėlimo laikui, išlaidos.

5. Laikinai perkeltam teisėjui, kuriam nesuteikiamos gyvenamosios patalpos arba kuris pats ar kurio šeimos nariai neturi nuosavybės teise priklausančios techninius ir sanitarinius reikalavimus atitinkančios gyvenamosios patalpos (buto, namo ar jų dalies) teismo, į kurį laikinai perkeliamas teisėjas, vietovėje, kompensuojamos gyvenamosios patalpos nuomos išlaidos, kurios apmokamos pagal teisėjo ir nuomotojo sutartyje nustatytą nuomos mokesčio dydį, neviršijant 3 bazinių socialinių išmokų dydžių per mėnesį.

 

III. VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMAS

 

6. Laikinai perkeltam teisėjui kompensuojamos ne didesnės negu 3 bazinių socialinių išmokų dydžių per mėnesį važiavimo visomis transporto priemonėmis, išskyrus taksi ir tarnybinį transportą, išlaidos – visuomeninio transporto bilietų (jeigu vykstama visuomenine transporto priemone) arba degalų (jeigu vykstama asmenine transporto priemone) įsigijimo išlaidos.

7. Degalų įsigijimo, kai vykstama asmenine transporto priemone, išlaidų kompensuojamas dydis skaičiuojamas pagal formulę:

Kompensuojamas išlaidų dydis = a x 2 x d x n x k , kur:

100

a – trumpiausias atstumas nuo faktinės gyvenamosios vietos iki tarnybos vietos kitoje vietovėje (kilometrais);

d – teisėjo darbo dienų skaičius per mėnesį;

n – vidutinė degalų sunaudojimo 100 kilometrų norma (pagal transporto priemonės gamintojo nurodytus transporto priemonės techninius duomenis) (litrais);

k – 1 litro degalų kaina (litais).

8. Važiavimo išlaidos nekompensuojamos teisėjo atostogų, komandiruočių, laikinojo nedarbingumo metu, poilsio ir švenčių dienomis, išskyrus atvejus, kai poilsio ir švenčių dienomis teisės aktų nustatyta tvarka teisėjas atlieka neatidėliotinus veiksmus, nurodytus Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse (Žin., 2000, Nr. 89-2741) ir kituose įstatymuose.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Išlaidos, susijusios su laikinu teisėjo perkėlimu, kompensuojamos iš teismui, į kurį laikinai perkeliamas teisėjas, skirtų valstybės biudžeto asignavimų pagal faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

10. Persikėlimo išlaidos kompensuojamos per 30 kalendorinių dienų nuo išlaidas pagrindžiančių dokumentų pateikimo. Gyvenamosios patalpos nuomos išlaidos ir važiavimo išlaidos kompensuojamos kas mėnesį, teisėjui pateikus turėtų išlaidų patvirtinimą.

 

___________________