Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJA

 

NUTARIMAS

DĖL lIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJOS 2011 M. VASARIO 3 D. NUTARIMO NR. 1K–4 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VERTYBINIŲ POPIERIŲ KOMISIJOS ATLIEKAMŲ PATIKRINIMŲ TVARKOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2011 m. birželio 16 d. Nr. 1K–

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisija n u t a r i a pakeisti Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos atliekamų patikrinimų tvarkos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos 2011 m. vasario 3 d. nutarimu Nr. 1K–4 „Dėl Lietuvos Respublikos vertybinių popierių komisijos atliekamų patikrinimų tvarkos nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2011, Nr. 19-951), 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Patikrinimo akte nurodoma jo surašymo data, vieta, kiekvieno patikrinime dalyvavusio tikrintojo vardas, pavardė, pareigos, tikrinto subjekto pavadinimas, atlikto patikrinimo tikslas, informacija apie patikrinimo metu nustatytus faktus ir aplinkybes, informacija apie tai, kas buvo tikrinta, tikrintojo ar tikrintojų grupės nustatyti galimi teisės aktų pažeidimai ir kitos išvados, informacija apie pažeidimo kartotinumą ir kita, tikrintojo manymu, svarbi informacija. Patikrinimo akto projektas gali būti elektroniniu paštu siunčiamas tikrinto subjekto vadovui ar kitam subjektui atstovauti įgaliotam asmeniui, kad šis galėtų pateikti neformalias pastabas. Patikrinimo aktą pasirašo patikrinimą atlikę tikrintojai ir tikrintojus konsultavęs teisininkas, jeigu jis buvo paskirtas šių nuostatų 11 punkte nustatyta tvarka. Visiškai parengtą patikrinimo aktą privalo peržiūrėti ir vizuoti patikrinimą atlikusio skyriaus vedėjas (esant tikrintojų grupei, – visų patikrinimą atlikusių skyrių vedėjai). Už patikrinimo akto kokybę pagal kompetenciją atsako jį rengę tikrintojai ir vizavę skyrių vedėjai. Visiškai parengtas ir atitinkamų skyrių vedėjų vizuotas patikrinimo aktas pateikiamas susipažinti ir pasirašyti tikrinto subjekto vadovui ar kitam subjektui atstovauti įgaliotam asmeniui, išskyrus šių nuostatų 34 punkte nustatytą išimtį. Patikrinimo akte nurodoma, kad tikrintam subjektui suteikiama teisė pateikti savo paaiškinimus ir (ar) įrodymus prie patikrinimo akto, taip pat nurodomas pasinaudojimo šia teise terminas, kuris jokiais atvejais negali būti trumpesnis kaip 5 darbo dienos. Patikrinimo akte taip pat turi būti nurodytos tikrinamo subjekto nepasinaudojimo ar pavėlavimo pasinaudoti jam suteikta teise pateikti paaiškinimus pasekmės, įspėjama, kad per nustatytą laiką Komisijai negavus subjekto paaiškinimų, bus laikoma, kad juos pateikti atsisakyta. Tikrintam subjektui atsisakius pasirašyti ir (ar) pateikti paaiškinimus ir (ar) įrodymus, tai įrašoma patikrinimo akte.“

 

 

 

 

Komisijos pirmininkas