Projektas Nr.P-2035 (4)

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VISUOMENĖS INFORMAVIMO

ĮSTATYMO 29 STRAIPSNIO PAKEITIMO

 

ĮSTATYMAS

 

1999 m.  …………….d.  Nr. ….

Vilnius

(Žin., 1996, Nr.71-1706; 1996, Nr.121-2848; 1997, Nr.91-2271)

 

 

 

1 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 29 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

29 straipsnis. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

1. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) - valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji ne pelno institucija, veikianti pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą.

2. LRT finansuojama iš abonentinio mokesčio, valstybės biudžeto asignavimų, pajamų, gautų už radijo ir televizijos laidų pardavimą, reklamą, leidybą, taip pat rėmimo, labdaros lėšų ir komercinių pajamų. Didėjant LRT įplaukoms iš abonentinio mokesčio, atitinkamai mažinamas LRT finansavimas iš valstybės biudžeto.

3. Pajamų gavimo tvarką, reklamos laiką LRT programose reglamentuoja Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymas.

4. Abonentinis mokestis nustatomas įstatymu nuo 2001 m. sausio 1 d.

5. LRT tarybos ekspertinė institucija LRT ūkinės finansinės veiklos klausimais yra Administracinė komisija, kuri sudaroma ir veikia pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą bei Tarybos patvirtintus  nuostatus.

6. Aukščiausioji LRT valdymo institucija yra Taryba, sudaroma 6 metams iš 16 asmenų. Po vieną atstovą į LRT tarybą deleguoja ne daugiau kaip vienai kadencijai iš eilės šios meno kūrėjų ir visuomenės organizacijos:  Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvių kalbos draugija, Lietuvių katalikų mokslo akademija, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacija, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos Respublikos piliečių chartija, Lietuvos šeimos centras, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos teisininkų draugija, Lietuvos žurnalistų draugija, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Kultūros ir meno taryba, Lietuvos švietimo taryba. Tarybos sudėtį ir nuostatus tvirtina Lietuvos Respublikos Seimas.

7. Kas 3 metai Tarybos nuostatų nustatyta tvarka vykdoma pusės tarybos narių rotacija.

8. Pirmąjį LRT tarybos posėdį, kuriame Tarybos nariai iš savo tarpo ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių balsų dauguma 3 metų laikotarpiui išsirenka Tarybos pirmininką, kviečia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Tarybos narių. Tarybos nutarimai priimami paprasta visų jos narių balsų dauguma.

9. Tarybos nario įgaliojimai nutrūksta jam atsistatydinus arba jį atšaukus Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka. Taryba turi teisę atsistatydinti nepasibaigus kadencijai. Jeigu Taryba atsistatydina, nutrūksta Tarybos ir visų jos narių įgaliojimai.

10. Taryba formuoja LRT programų valstybinę strategiją, tvirtina programų mastus ir struktūrą, konkursų LRT laidoms rengti rezultatus;  prižiūri, kaip įgyvendinami LRT uždaviniai ir laikomasi teisės aktuose transliuotojams keliamų reikalavimų; tvirtina metines LRT direkcijos veiklos ataskaitas, teikiamas LRT metines pajamų ir išlaidų sąmatas bei jų  vykdymo ataskaitas;  viešo konkurso būdu skiria generalinį direktorių, jį atleidžia; generalinio direktoriaus teikimu skiria ir atleidžia jo pavaduotojus;  vykdo kitas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo jai numatytas funkcijas.

11. Minimalūs LRT transliavimo mastai nurodomi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme.

12. LRT už savo veiklą atsiskaito visuomenei. LRT taryba kasmet spaudoje paskelbia metinę veiklos ataskaitą, o Tarybos pirmininkas kartą per metus atsiskaito Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete ir padaro pranešimą apie LRT veiklą Seimo plenariniame posėdyje.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

 

 

Teikia: Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas