Projektas

 

LIETUVOS  RESPUBLIKOS

BAUDŽIAMOJO PROCESO KODEKSO 1043 , 106 STRAIPSNIŲ

PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

1999 m.                                         d. Nr.

Vilnius

( Žin., 1961, Nr. 18-148; 1996, Nr.53-1248; 1998, Nr.57-1583)

 

1 straipsnis. 1043 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 1043 straipsnį  ir jį išdėstyti taip:

 

1043 straipsnis. Nutarties paskirti arba atsisakyti paskirti kardomąjį kalinimą (suėmimą), pratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) terminą arba jo nepratęsti turinys

 

Nutartyje paskirti kardomąjį kalinimą (suėmimą) arba pratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) terminą turi būti nurodoma:

1) kaltinamojo vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamoji vieta, darbo vieta;

2)nusikaltimas, dėl kurio padarymo asmuo yra kaltinamas, nusikaltimo padarymo vieta, laikas, būdas ir kitos aplinkybės, baudžiamasis įstatymas, numatantis atsakomybę už tą nusikaltimą;

3)faktiniai duomenys, leidžiantys manyti, kad kaltinamasis padarė  tą nusikalstamą veiką;

4) pagrindas ir motyvai paskirti kardomąjį kalinimą (suėmimą) ar pratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) terminą.

Nutartyje atsisakyti paskirti kardomąjį kalinimą (suėmimą) arba nepratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) termino turi būti nurodomos šio straipsnio pirmosios dalies 1 ir 2 punktuose išvardytos aplinkybės bei motyvai, dėl kurių atsisakoma suimti asmenį arba suimtam asmeniui nepratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) termino.

Visos nutartys dėl kardomojo kalinimo (suėmimo) prijungiamos prie bylos. Visos nutartys dėl kardomojo kalinimo (suėmimo) vykdomos nuo jų priėmimo momento, išskyrus nutartį nepratęsti kardomojo kalinimo (suėmimo) termino, kuri vykdoma pasibaigus anksčiau paskirtam ar pratęstam kardomojo kalinimo (suėmimo) terminui. “

 

2 straipsnis. 106 straipsnio papildymas

1. Papildyti 106 straipsnį nauja 4 dalimi:

 

“Pirmos ar apeliacinės instancijos teismas, kurio žinioje yra baudžiamoji byla, paskiria kardomąjį kalinimą (suėmimą) arba pratęsia jo terminą prokuroro pareiškimu arba savo iniciatyva ne ilgiau kaip trims mėnesiams. Pratęsimas gali būti motyvuotai kartojamas dėl ypatingo bylos sudėtingumo, didelės apimties ar kitų objektyvių aplinkybių. Kardomasis kalinimas ( suėmimas) paskiriamas ar jo terminas pratęsiamas tvarkomajame arba teisiamajame posėdyje, arba specialiai surengtame posėdyje. Į šį posėdį turi būti šaukiami gynėjas, prokuroras bei suimtasis ir jų dalyvavimas posėdyje yra būtinas. Teismas priima nutartį paskirti kardomąjį kalinimą (suėmimą), jo terminą pratęsti arba  nepratęsti. Nutarties turinį nustato šio kodekso 1043 straipsnis. “

 

2. Buvusias 4, 5, 6 dalis laikyti atitinkamai 5, 6, 7  dalimis.

 

 

RESPUBLIKOS  PREZIDENTAS