Projektas    Nr. P-2035(3)


LIETUVOS RESPUBLIKOS

 

VISUOMENĖS INFORMAVIMO

ĮSTATYMO 29 STRAIPSNIO PAKEITIMO

 

 

ĮSTATYMAS

 

1999 m.           d. Nr.

 

Vilnius

 

 

 

(Žin., 1996, Nr. 71-1706; 1996, Nr. 121-2848; 1997,Nr. 91-2271)

 

 

 

 

 

1 straipsnis. 29 straipsnio pakeitimas.

Įstatymo 29 straipsnį išdėstyti taip:

 

29 straipsnis. Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija(LRT)

 

1.   Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija - valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji ne pelno institucija, veikianti pagal Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymą.

2.   Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija finansuojama:

1)   iš valstybės biudžeto asignavimų, skiriant ne mažiau kaip 0,6 procento valstybės biudžeto metinių išlaidų;

2)   iš komercinės reklamos.  Jai skirtas laikas neturi viršyti 10 procentų radijo ar televizijos kanalu per parą transliuojamų programų laiko ir reklamai skirtas laikas neturi viršyti 12 procentų radijo ar televizijos programos laiko per valandą;

3)   iš pajamų, gautų už leidybą ir LRT sukurtų programų pardavimą;

4)   iš rėmimo ir labdaros lėšų.

3.   Už radijo ir televizijos siųstuvų bei jungiamųjų linijų eksploataciją LRT programų transliavimui lėšos skiriamos tiesiogiai Radijo ir televizijos centrui iš valstybės biudžeto.

4.   Aukščiausiasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo organas yra Lietuvos radijo ir televizijos taryba. Ji sudaroma iš 15(penkiolikos) asmenų, juos skiriančių institucijų kadencijos laikotarpiui. LRT tarybos sudarymą organizuoja Seimo Švietimo ir kultūros komitetas. Visuomeninių organizacijų teikimu 5(penkis) tarybos narius skiria Respublikos Prezidentas, 10(dešimt) tarybos narių skiria Seimas proporcingai  nuo Seimo daugumos ir mažumos, Seimo frakcijoms ir nepriklausantiems frakcijoms Seimo nariams pareiškus apie savo priskyrimą Seimo daugumai arba Seimo mažumai. Seimo daugumos ir mažumos į LRT tarybą paskirtus visuomeninių organizacijų atstovus tvirtina Seimas, balsuodamas už visą Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pateiktą sąrašą. LRT tarybos nariai iš savo tarpo visų tarybos narių balsų dauguma išsirenka tarybos pirmininką. Tarybos narių įgaliojimai nutrūksta, jeigu jie atsistatydina arba yra atšaukiami juos skyrusių institucijų.

5.   Taryba tvirtina Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos programų apimtis ir struktūrą; prižiūri, kad LRT  programose būtų laikomasi Lietuvos Respublikos ir tarptautiniuose teisės aktuose visuomeniniams transliuotojams keliamų reikalavimų; ketverių metų laikotarpiui viešo konkurso būdu skiria LRT generalinį direktorių, taip pat jį atleidžia; generalinio direktoriaus teikimu skiria ir atleidžia jo pavaduotojus; tvirtina LRT struktūrą, metinę išlaidų sąmatą; vykdo kitas, Nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo jai numatytas funkcijas.

6.   Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija už savo veiklą atsiskaito visuomenei. LRT tarybos pirmininkas ir generalinis direktorius kartą per metus apie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos veiklą, poreikius, perspektyvas informuoja Lietuvos Respublikos Seimą.”

 

 

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

 

Projektą teikia:

Laikinoji Seimo narių grupė

Lietuvos nacionalinio radijo ir

televizijos problemoms spręsti