Lietuvos Respublikos Seimo

 

 

 

 

 

 

1999 m. kovo   d. nutarimo Nr.

 

 

 

 

 

 

priedėlis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEIMO VI (PAVASARIO) SESIJOS DARBŲ PROGRAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1999 M. KOVO 10 D. - 1999 M. BIRŽELIO 30 D.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I dalis. Seimo komitetų siūlomi įstatymai

 

Viešojo (valstybinio) administravimo bei savivaldos reforma

 

 

Tarp aktualiausiųjų ir spręstinų šiame laikotarpyje problemų yra Viešojo (valstybinio) administravimo bei savivaldos reforma.

 

Tobulinant valstybinio valdymo institucijų administravimą, siekiant užtikrinti valstybės valdymo bei valdymo administravimo viešumą, parengtas Viešojo administravimo įstatymo projektas. Įstatymo paskirtis - apibrėžti Lietuvos Respublikos viešojo administravimo subjektų sistemą, įteisinti demokratinius valstybinio valdymo institucijų veiklos principus, nustatyti svarbiausias administracines procedūras. Šio įstatymo projekto nuostatos orientuotos į tai, kad būtų ginami bendri visuomenės ir atskirų asmenų teisėti interesai, šalinamos administravimo, viešųjų paslaugų teikimo, piliečių prašymų ir skundų nagrinėjimo teisinio reguliavimo problemos.

 

Didinant valstybės pareigūnų atsakomybę ir gerinant visuomenei teikiamų paslaugų kokybę, parengtas Valstybės tarnybos įstatymo projektas, kurio pagrindinis tikslas siekti, kad būtų sukurti stabilios, veiksmingos ir teisingos valstybės tarnybos, teisiniai pagrindai, kad būtų nustatyti pagrindiniai valstybės tarnybos principai ir reglamentuotas valstybės tarnautojo statusas bei valstybės tarnybos valdymas. Įgyvendinus šio įstatymo nuostatas, valstybės tarnyba būtų grindžiama teisėtumo, karjeros, politinio neutralumo, hierarchinio pavaldumo, lygiateisiškumo ir skaidros principais.

 

Vykdant savivaldos reformą ir skatinant jos tolesnę plėtrą, baigiami rengti ir bus pateikti Seimui Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų bei jo įgyvendinimo įstatymų projektai, kurių esmė - yra laiku pasirengti administracinių vienetų reformai - naujų savivaldybių steigimui. Pagrindinis tikslas - vietinės atstovaujamosios valdžios ir jos administracinių įstaigų geresnis tarnavimas gyventojams. Šiuo tikslu planuojama formuoti nedaug naujų savivaldybių, labiausiai pajėgias vykdyti naujas funkcijas buvusiuose rajonų centruose arba dabartinėse seniūnijose bei sujungti didžiųjų miestų savivaldybes su jų teritorinėmis apylinkėmis. Tai sudarytų sąlygas ekonominiam ir kultūriniam miestų bei miestelių atgimimui, padėtų kompleksiškai spręsti miestų ir su jais susijusių kaimo vietovių plėtros klausimus.

Lietuvos sostinė yra ne tik Vilniaus savivaldybės, diplomatinių tarnybų, bet ir svarbiausioji valstybės atstovaujamosios ir vykdomosios valdžios, jų įstaigų darbo vieta. Dėl to nuolat kyla poreikis derinti savivaldybės ir valstybės interesus dėl teritorijų panaudojimo bei planavimo, dėl užsienio valstybių atstovaujamųjų įstaigų kūrimosi sostinėje bei jų veiklos, dėl įvairių kultūros renginių organizavimo, specialiųjų investicijų sostinės teritorijoje politikos ir panašiai. Vienoda vietinės valdžios organizavimo ir veiklos tvarka Lietuvoje ne visada tinka sostinės administraciniam teritoriniam centrui. Todėl yra paruoštas ir visuomenėje aptariamas, o Seimui bus pateiktas svarstyti Lietuvos Respublikos Sostinės įstatymas.

Nacionalinės turizmo plėtojimo programos parengimas buvo numatytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonėse. Programa parengta ir jai iš esmės pritarė Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV 1998 m. rugsėjo 2 d. protokolinis sprendimas „Dėl nacionalinės turizmo plėtros  programos”. Protokolas Nr. 34, klausimas Nr.5) Lietuvos turizmo įstatymo 21 straipsnyje nustatyta tvarka Nacionalinė turizmo plėtros programa turi būti tvirtinama Lietuvos Respublikos Seime, todėl bus teikiamas Seimo nutarimo projektas „Dėl Nacionalinės turizmo plėtros programos patvirtinimo”.

Lietuvos Respublikos Standartizacijos įstatymo projektas parengtas vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997-2000 m. veiklos programą verslo ir investicijų skatinimo srityje. Standartizacijos įstatymas nustato pagrindinius nacionalinės standartizacijos principus, organizavimo tvarką ir finansavimo šaltinius, standartų ir techninių reglamentų ryšį ir sudaro sąlygas įgyvendinti pagrindinius standartizacijos tikslus. Įgyvendinant  Standartizacijos įstatymą, nacionalinė standartizacijos institucija visiškai atitiks jo veiklai keliamus Europos sąjungos reikalavimus, laikysis Europos standartizacijos principų.

Lietuvos Respublikos statinių priežiūros įstatymo projektas parengtas tikslu  nustatyti bendrosios statinių priežiūros taisykles.

Regioninės plėtros įstatymo projektas parengtas vykdant 1998 m. liepos 21 d. Lietuvos Respublikos nutarimą Nr. 902  „Dėl Lietuvos regioninės politikos metmenų” ir Seimo 1998 m. gruodžio 10 d. rezoliuciją „Viešasis administravimas ir valstybės regioninė politika”. Įstatyme apibrėžiami regioninės politikos tikslai, regioninę politiką vykdančios institucijos, nacionalinių ir regioninių plėtros planų rengimas ir tvirtinimas pagal ES reikalavimus.  

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo ir papildymo  įstatymo projektas rengiamas kartu su Vyriausiąja rinkimų komisija. Šiuo įstatymu siekiama suvienodinti ir įteisinti bendras visiems rinkimų įstatymams nuostatas, susijusias su partijų finansavimu reitingavimu bei balsavimu paštu.

 

Eil. Nr.

 

Registracijos Nr.

 

Dokumento projekto pavadinimas

 

Pranešėjas/ Rengė

 

Svarstymo mėnuo

 

Siūlo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

P-1536

 

Valstybės tarnybos įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

kovas-

gegužė

 

VVSK, BFK, TTK, SRDK,

ERK

 

 

 

 

 

 

2

 

P-651

 

Prezidento rinkimų įstatymo 74 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

kovas

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

S.Kaktys/ VVSK

 

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos pakeitimo įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

Seimo nutarimas "Dėl Nacionalinės turizmo plėtros programos patvirtinimo"

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

6*

 

 

Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

 

P-1449

 

Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymas 

 

S.Kaktys

 

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

7

 

 

Sostinės įstatymas

 

L.Sabutis/ VVSK

 

balandis,

gegužė

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

8

 

 

Viešojo administravimo įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

gegužė

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

9

 

 

Standartizacijos įstatymas 

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

gegužė

 

VVSK, ERK

 

 

 

 

 

 

10

 

P-989

 

Europos vietos savivaldos chartijos ratifikavimo įstatymas

 

K.Skrebys/ Prezidentas,

L.Sabutis/

VVSK

 

gegužė

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

11

 

 

Statinių priežiūros įstatymas 

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

birželis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

12

 

 

Regioninės plėtros įstatymas 

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

birželis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

13

 

 

Elektroninio dokumento įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

balandis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

14

 

 

Savivaldybių finansų įstatymas 

 

Vyriausybė

 

balandis

 

VVSK

 

 

 

 

 

 

15

 

 

Savivaldybių biudžetų vykdymo kontrolės įstatymas 

 

Vyriausybė

 

balandis,

gegužė

 

VVSK

 

Teisinės sistemos reforma ir teisėtvarka

 

Teisės ir teisėtvarkos komitetas, apsvarstęs ir suderinęs su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, pateikė Seimui pavasario sesijoje svarstyti toliau išvardintus įstatymų projektus. Visi įstatymų projektai yra reikšmingi Lietuvos politiniam, ekonominiam ir visuomeniniam gyvenimui.

Seimo pavasario darbų programoje numatyta visa eilė įstatymų projektų keisti ATPK straipsnius. Šie pakeitimai sąlygoti pasikartojančių veikų, kurios padaro didžiulę žalą valstybei, jos piliečiams.

Labiausiai visuomenė laukia naujojo Baudžiamojo kodekso projekto svarstymo ir priėmimo. Dabar jo projektas svarstomas Vyriausybėje. Tai sudėtingas įstatymo projektas, kurį teks plačiai svarstyti įvairiose institucijose ir visuomenėje. Naujam BK bus aiškiau suformuluotos nusikalstamos veikos, jų pavojingumo laipsnis. Taip žmonėms bus lengviau ir aiškiau ginti savo asmenines, turtines teises ir laisves, pažeidžiamas nusikaltimų ir nusižengimų.

Baudžiamojo proceso kodekso naujo projekto rengimo eiga bei jo projekto pirmojo varianto svarstymas yra reikšmingas visuomenei, todėl jį reikės svarstyti keliais etapais, atsiklausiant jos nuomonės. Svarbiausia tai, kad šis įstatymo projektas padės patobulinti bei supaprastinti ir sutrumpinti nusikaltimų tyrimo eigą, baudžiamųjų bylų nagrinėjimą, leis nusikaltėlius greičiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn, o nukentėjusiems kompensuoti materialinę bei moralinę žalą, padarytą nusikaltimų.

Po BK ir BPK kodeksų priėmimo teks priimti ir Bausmių vykdymo kodeksą. Šio kodekso projektas paruoštas ir dalinai apsvarstytas Seime.

 

16*

 

P-1339

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(4) straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Šimėnas

 

kovas

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1361

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 214(9) straipsnio pirmosios dalies papildymo įstatymas

 

A.Raškinis/ KDF

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 163(2) straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Vaižmužis

balandis

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1068

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 26, 123, 142, 142(2), 142(3), 142(4), 145, 163(11), 221, 224, 232(1), 259(1), 262, 281, 320 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

R.Didžiokas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-238

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41 straipsnio papildymo įstatymas

 

R.Dovydėnienė,

A.Sysas/ LSDP

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-960

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso papildymo 173(12) straipsniu ir 224, 246(6), 259(1) straipsnių pakeitimo įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

 

gegužė

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1130

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso papildymo 51(11) straipsniu ir 242 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 41(3), 173, 233, 256(1) straipsnių pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

Administracinių teisės pažeidimų kodekso įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

18*

 

P-691-

P-693

 

Baudžiamojo kodekso 215 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baudžiamojo kodekso 139 ir 306 straipsnių pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

 

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baudžiamojo kodekso papildymo 199(5) straipsniu įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

 

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

 

Baudžiamojo kodekso įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

Baudžiamojo proceso kodekso įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

21*

 

P-1319, P-1320

 

Civilinio kodekso 156 ir 159 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

S.Šedbaras/ Vyriausybė

 

kovas

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-769

 

Civilinio kodekso 374 straipsnio papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

gegužė

 

TTK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1093

 

Civilinio kodekso 360, 361, 362 straipsnių pakeitimo ir papildymo, 363, 364 straipsnių pripažinimo netekusiais galios įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

22

 

 

Civilinio kodekso įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

23*

 

P-1089

 

Civilinio proceso kodekso 111(1), 223, 235, 373, 379, 385, 386, 387, 390, 391, 394, 395, 396, 398, 400, 402, 402(1), 408, 410, 411, 412, 416, 419, 421, 422, 428, 431, 434, 436, 444 straipsnių pakeitimo ir papildymo bei kodekso papildymo 423(2), 436(1) straipsniais įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

balandis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Civilinio proceso kodekso 102 straipsnio ir 56(1) straipsnio papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1420

 

Civilinio proceso kodekso 138 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

 

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1437

 

Civilinio proceso kodekso 102 straipsnio papildymo įstatymas

 

A.Sysas

 

 

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-789

 

Civilinio proceso kodekso 102 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

E.Makelis/ Vyriausybė

 

balandis

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-875

 

Civilinio proceso kodekso 102 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

M.Šerienė/ KDF

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24

 

P-826

 

Pabėgėlių Lietuvos Respublikoje statuso įstatymo 4, 7, 11 straipsnių papildymo ir 8 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

R.Smetona

 

kovas

 

TTK,

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

25

 

P-1209

 

Teismų įstatymo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos Apeliacinio teismo, Apygardų teismų įsteigimo, apygardų ir apylinkių teismų veiklos teritorijų nustatymo bei LR prokuratūros reformavimo įstatymo įsigaliojimo pakeitimo įstatymas

 

F.Palubinskas

 

kovas

 

TTK, KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26

 

P-1453

 

Buvusių Lietuvos TSR valstybinių profesinių sąjungų turto įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

K.Skrebys/ Vyriausybė

 

kovas

 

TTK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27

 

P-865A

P-1253

 

Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymas

 

S.Stačiokas/

TTK

kovas

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

28

 

P-306

 

Asmenų, kurie sistemingai daro administracinius teisės pažeidimus būdami apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių ar toksinių priemonių, socialinės bei psichologinės reabilitacijos įstatymo pakeitimo įstatymas

 

S.Šedbaras/

Vyriausybė

 

balandis

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

29

 

P-1126

P-1127

 

Seimo Statutas "Dėl Statuto pakeitimo "Dėl papildymo 28(1) skirsniu ir 189(1), 189(2), 189(3)  straipsniais"

 

Č.Juršėnas

 

gegužė

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

30

 

 

 

Lobistinės veiklos įstatymas

 

V.Pakalniškis/

Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

31

 

 

 

Bausmių vykdymo sistemos kodeksas

 

 

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

32

 

 

 

Bausmių vykdymo kodeksas

 

V.Pakalniškis/

Vyriausybė

 

 

 

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nacionalinės Acquis priėmimo programos vykdymas.

 

Dokumente “Seimo Europos reikalų komiteto išvada-pranešimas apie Nacionalinės Acquis priėmimo programos vykdymą ir siūlymai, kaip gerinti šios programos administravimą, Europos reikalų komitetas pažymi, kad labai svarbu išskirti šiuos svarbiausius artimiausio laikotarpio prioritetus: Nacionalinės energetikos strategijos ir Vidutinės trukmės ūkio strategijos patvirtinimas. 1998 m. Europos Komisijos Ataskaitoje dėl Lietuvos pažangos kaip problemos minima tai, kad Lietuva nėra parengusi vidutinės trukmės ūkio strategijos ir nepriėmusi nacionalinės energetikos strategijos. Taip pat komitetas mano, kad turi būti kuo greičiau priimta ir vidutinės trukmės ūkio strategija.

Europos reikalų komitetas taip pat mano, kad neatidėliojant Seime turi būti priimti šie įstatymai: Viešųjų pirkimų įstatymas, Valstybės tarnybos įstatymas bei Autorinių ir gretutinių teisių įstatymas. Šių įstatymų priėmimas yra labai svarbus, spartinant pasirengimą narystei ES.

Valstybės tarnybos įstatymo projektas, Standartizacijos įstatymo projektas, Produktų saugos įstatymo projektas, Maisto įstatymo projektas, Transporto priemonių savininkų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo projektas, Pašto įstatymo projektas yra minimi prioritetinių darbų sąrašuose, todėl jų galutinis parengimas ir priėmimas 1999 m. pirmąjį pusmetį turi būti svarbiausias Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Seimo tikslas vykdant įstatymų leidybos programą šį pusmetį. Todėl Europos reikalų komitetas taip pat siūlo juos įtraukti į Seimo pavasario darbų sąrašą.

Vartotojų apsaugos įstatymo projektas, Įmonių įstatymo projektas, Dirvožemio apsaugos įstatymo projektas, Peticijos įstatymo projektas, Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymo projektas, Kino įstatymo projektas, Profesinės sveikatos priežiūros įstatymo projektas, Darbo apmokėjimo įstatymo papildymo įstatymo projektas Europos reikalų komiteto nuomone, taip pat turi būti priimti šios Seimo sesijos metu, siekiant sėkmingai įgyvendinti Nacionalinę Acquis priėmimo programą.

 

33

 

 

 

Vidutinės trukmės ūkio strategijos įstatymas

 

 

 

 

 

ERK

 

 

 

 

 

 

34

 

 

 

Vartotojų apsaugos įstatymas

 

 

 

 

 

ERK

 

 

 

 

 

 

35

 

 

 

Įmonių įstatymas

 

 

 

 

 

ERK

 

 

 

 

 

 

36

 

P-1531

 

Dirvožemio apsaugos įstatymas

 

A.Čaplikas/

Vyriausybė

 

gegužė

 

ERK

 

 

 

 

 

 

37

 

P-1466

 

Gyventojų registro įstatymo pakeitimų įstatymas

 

S.Šedbaras/

Vyriausybė

 

kovas

 

ERK

 

Verslas ir investicijos. Energetika ir transportas.

 

Verslas ir investicijos. Siekiant slopinti korupciją, tobulinti valdymą, parengtas Viešojo pirkimo įstatymo pakeitimo  įstatymo projektas, kurio tikslas - panaikinti kai kurias galiojančio įstatymo spragas, sudarančias sąlygas korupcijai, užtikrinti lėšų, skirtų viešiesiems pirkimams, racionalų naudojimą, skatinti konkurenciją, siekti viešųjų pirkimų viešumo ir įstatymo  nuostatas suderinti su Europos Sąjungos direktyvomis (Nr.P-1264(2).

Lietuvos Respublikos Vyriausybė vadovaudamasi strateginiais Lietuvos integracijos į Vakarų Europos  ekonomines struktūras tikslais, taip pat Lietuvos  ekonominiais interesais 1997m. spalio 15 d. Briuselyje  pasirašė Sutartį tarp Lietuvos Respublikos ir Belgijos-Liuksemburgo ekonominės sąjungos dėl  investicijų abipusio skatinimo ir apsaugos. Teikiamas Seimui šios sutarties ratifikavimo įstatymo projektas (Nr.P-1592).

Siekiant užtikrinti visuomeninių verslo ir socialinių organizacijų dalyvavimą sprendžiant Seime  šalies ekonomines-socialines problemas yra siūloma įsteigti  Seimui atskaitingą Verslo-socialinę  tarybą. Siūlomas Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo “Dėl verslo-socialinės tarybos nuostatų patvirtinimo” projektas (Nr.P-1385(2).

Vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos  1997m. gruodžio 15 d. direktyva 97/69EC bei  nustatyti pašto paslaugų  teikėjų teises ir pareigas, teikiant pašto paslaugas ir įmonių, įstaigų, organizacijų bei   fizinių asmenų teises ir pareigas naudojantis jomis parengtas Lietuvos Respublikos pašto įstatymo projektas (Nr.P-1588).

Energetika ir transportas. Lietuvos energetikos raidai esminę įtaką turės stojimas į Europos Sąjungą, kurios energetiniame sektoriuje numatoma atvira energijos rinka. Lietuva 1998 metų  birželio mėnesį ratifikavo Europos  energetikos chartiją, todėl jos principų legalizavimas yra Lietuvos  energetinio ūkio pertvarkymo pagrindas. Ypatingas dėmesys  skiriamas energetinio ūkio teisinei ir institucinei reformai, įstatyminės bazės harmonizavimui su ES įstatymais. Pagal LR Energetikos įstatymą Seimui  pateikta svarstyti nauja Nacionalinė energetikos  strategija (Nr.P-1604),  kurioje yra apibrėžtos elektros energetikos, šilumos tiekimo, gamtinių dujų tiekimo, naftos ūkio, vietinių, atsinaujinančių ir atliekinių energijos šaltinių raidos kryptys, įvairūs Ignalinos AE veiklos stabdymo terminų variantai.

Lietuvos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą procesas apima ir jūrų transporto  kaip visos transporto sistemos sudedamosios dalies integravimą. Jūrų transporto infrastruktūros tobulinimas glaudžiai siejamas su Lietuvos nacionaline laivybos koncepcija, kurios tikslas - paruošti įstatymines prielaidas nacionalinio laivyno išsaugojimui ir plėtrai, sudarant tam juridines ir ekonomines sąlygas, suderintas su ES priimtais laivybos normatyviniais aktais, kitais įstatymais. Tuo tikslu būtina tobulinti esamus tos srities įstatymus, priimti naujus, kreipiant ypatingą dėmesį į kol kas vienintelio Lietuvos uosto statuso apibrėžimą ir vaidmenį.

38

 

P-1264

 

Viešojo pirkimo įstatymo pakeitimo įstatymas

 

V.Babilius/ Vyriausybė

 

kovas

 

EK, KDF, ERK

 

 

 

 

 

 

 

39

 

P-1385

 

Seimo nutarimas "Dėl verslo-socialinės tarybos nuostatų patvirtinimo"

 

V.Babilius/ Vyriausybė

 

balandis

 

EK

 

 

 

 

 

 

 

40

 

P-1588

 

Pašto įstatymas

 

R.Didžiokas/ Vyriausybė

 

kovas, balandis

 

VVSK, EK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41

 

P-1592

 

Lietuvos Respublikos  ir Belgijos-Liuksemburgo ekonominės sąjungos sutarties dėl investicijų abipusio skatinimo ir apsaugos ratifikavimo įstatymas

 

A.Saudargas/

Prezidentas

 

kovas

 

EK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

42

 

P-1604

 

Seimo nutarimas "Dėl Nacionalinės energetikos strategijos pagrindinių krypčių patvirtinimo"

 

V.Babilius/ Vyriausybė

balandis

 

SRDK, EK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43

 

P-1636

 

Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 5, 11 ir 19 straipsnių pakeitimo įstatymas

 

V.Babilius/ Vyriausybė

balandis

 

EK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

44

 

 

Lietuvos energetikos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

S.Malkevičius

 

kovas

 

EK

 

 

 

 

 

 

45

 

 

Lietuvos elektros energijos įstatymas

 

S.Malkevičius

 

balandis

 

EK

 

 

 

 

 

 

46

 

 

Lietuvos energijos tausojimo (taupymo) įstatymas

 

S.Malkevičius

 

gegužė

 

EK

 

 

 

 

 

 

47

 

Saugios laivybos įstatymas

S.Malkevičius

gegužė

EK

 

 

 

 

 

 

48

 

Klaipėdos laisvojo uosto koncepcija

S.Malkevičius

gegužė

EK

 

 

 

 

 

 

49

 

Klaipėdos jūrų uosto įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

S.Malkevičius

balandis

EK

 

 

 

 

 

 

50

 

 

 

Diskusija apie Lietuvos energetiką

 

S.Malkevičius

 

gegužė

 

EK

 

Mokesčiai, jų administravimas

Finansai

 

Tvarkant mokesčių sistemą ir skatinant ilgalaikę ūkio plėtrą, investicijas bei kaupimą teikiamas pajamų mokesčio įstatymo projektas, kuriuo numatoma atsisakyti įmonės pelno (pajamų) apmokestinimo įmonės lygiu, pereinat prie akcininkams (savininkams) išmokėtos įmonės pelno (pajamų) dalies apmokestinimo akcininkų (savininkų) lygiu. Kad būtų užtikrintos biudžeto pajamos, atsisakius pelno mokesčio, jo įplaukas numatoma kompensuoti įplaukomis iš įmonių kai kurių rūšių pajamų (gaunamų dividendų, palūkanų ir kitokių) apmokestinimo “prie šaltinio” , bei išplėtus gyventojų pajamų apmokestinimo bazę.

Nekilnojamo turto mokesčio įstatymo projektu numatoma reglamentuoti tiek žemės, tiek pastatų apmokestinimą, suvienodinant mokesčių tarifus. Siekiama pereiti prie vienodo nekilnojamojo turto vertės nustatymo principo, nes šiuo metu žemės ir pastatų mokestinė vertė nustatoma skirtingais principais. Taip pat planuojama išplėsti mokesčio bazę (šiuo metu nekilnojamo turto mokestį moka įmonės ir organizacijos), apmokestinant ir gyventojam nuosavybės teise priklausantį turtą, tačiau tik tą, kurio vertė viršys nustatytąją minimalią sumą.

Siekiant atsisakyti neefektyvaus apmokestinimo, neduodančio biudžetui didesnių pajamų ir sukeliančio administravimo problemų, parengtas Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo projektas, kuriame numatoma nustatyti 3 rūšių rinkliavas - žyminius mokesčius, kurių tarifai tiesiogiai priklausytų nuo paslaugų suteikimo ( dokumentų išdavimo) išlaidų; specifines valstybines ir vietines rinkliavas, kurių tarifai tiesiogiai nepriklausytų nuo suteiktų paslaugų (išduotų dokumentų) savikainos, o būtų nustatomi atsižvelgiant į specifines valstybės ir savivaldybių institucijų išlaidas, susijusias su jų veiksmais. Taip pat planuojama nustatyti, kad jeigu už objektą nustatytas žyminis mokestis arba specifinė valstybės rinkliava, kiti mokesčiai už tą patį objektą negali būti nustatyti.

Gerinant mokesčių administravimą ir siekiant užkirsti kelią biudžeto  lėšų grobstymui prisidengiant dažniausiai suklastotomis eksporto procedūromis, teikiami Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 17 ir 38 straipsnių papildymo bei įstatymo papildymo 381 straipsniu ir Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 17 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymų projektai, pagal kuriuos mokesčio administratoriui suteikiama teisė LR Vyriausybės nustatyta tvarka sustabdyti mokesčio permokos arba mokesčio skirtumo grąžinimą (įskaitymą), jeigu mokesčio mokėtojui padavus prašymą dėl mokesčio permokos, skirtumo grąžinimo (įskaitymo) mokesčio administratoriui kyla įtarimas dėl prie prašymo pateiktų dokumentų bei duomenų pagrįstumo bei teisingumo.

Lietuvos Respublikos kredito unijų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto, Lietuvos Respublikos kredito unijų Centrinės kasos įstatymo projekto ir kitų su šiais įstatymų projektais susijusių įstatymų projektų tikslas - pakeisti ir papildyti kredito unijų veiklą reguliuojančius įstatymus, tam, kad būtų sukurtos palankesnės sąlygos kredito unijų veiklai. Šiais įstatymais siekiama sukurti ir įtvirtinti kooperatinės bankininkystės sistemą ir sudaryti sąlygas kredito unijų veiklos likvidumui, stabilumui bei saugumui užtikrinti.

Siekiant pertvarkyti Lietuvos Respublikos biudžetinę sandarą ir pagerinti biudžetinės sistemos išteklių ir išlaidų planavimą, valdymą ir kontrolę, įstatymiškai įteisinti Lietuvos Respublikos Seimo rezoliucijoje “Dėl Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros koncepcijos” įtvirtintas nuostatas, parengtas Biudžetinės sandaros įstatymo projektas.

 

51*

 

P-1618

 

Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

A.Šemeta/ Vyriausybė

 

kovas

 

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1424

 

 

Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 6 straipsnio papildymo įstatymas

V.Andriukaitis

 

 

kovas

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1545

 

Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 6 straipsnio papildymo įstatymas

V.Landsbergis

kovas

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1555

 

 

Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 6 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

K.Kuzminskas/ KDF

kovas

BFK, KDF, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-1615

 

Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymo 3 straipsnio papildymo įstatymas

J.Razma

kovas

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

52

 

P-1369-

P-1372

 

Transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymas

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

 

BFK, TTK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

53

 

P-1644,

P-1645

 

Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo 5 ir 8 straipsnių papildymo įstatymas

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

54

 

P-1413

 

Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo 7 straipsnio papildymo įstatymas

F.Palubinskas

kovas

BFK, KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

55

 

P-1178

 

Fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo 35 straipsnio papildymo įstatymas

 

V.Čepas

kovas

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

56

 

P-1556

 

Fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo 35 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

R.Melnikienė, Alg.Butkevičius

balandis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

57

 

P-1508,

P-1509

 

Mokesčių administravimo įstatymo 17, 38 straipsnių papildymo ir pakeitimo bei papildymo 38(1) straipsniu įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

kovas

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

58

 

P-272

P-272A

 

Mokesčių administravimo įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė,

A-S.Slavickas/ ENTK

gegužė

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

59

 

P-1438

 

Gyventojų pajamų garantijų įstatymo 6 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Sysas

birželis

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60

 

P-1519

 

Seimo nutarimas "Dėl asmeninės atskirų žinybų vadovų atsakomybės atrenkant, tvirtinant, finansuojant ir realizuojant valstybės investicinius projektus"

 

K.Glaveckas

kovas

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

61*

 

 

 

Kredito unijų likvidumo palaikymo kooperatinės bendrovės (centrinės kasos) įstatymas

E.Kunevičienė

 

birželis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kredito unijų stabilizacijos fondo įstatymas

E.Kunevičienė

 

birželis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kredito unijų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

E.Kunevičienė

 

birželis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyventojų indėlių draudimo įstatymo  papildymo įstatymas

E.Kunevičienė

 

birželis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridinių asmenų pelno mokesčio įstatymo 8 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

E.Kunevičienė

birželis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

62

 

 

 

Biudžetinės sandaros įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

spalis-lapkritis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

63

 

 

 

Rinkliavų įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

64

 

 

 

Pajamų mokesčio įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

65

 

 

 

Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymas

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

66

 

 

 

Audito įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

 

BFK, KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

67

 

 

 

Valstybės audito įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

balandis

 

BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

68

 

 

 

Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymas

 

A.Šemeta/ Vyriausybė

birželis

 

BFK, VVSK,

KDF

 

 

 

Socialinė apsauga ir darbas

 

Keičiant socialinės apsaugos sistemą paruoštas LR socialinės apsaugos pagrindų įstatymo projektas, kuriame pateikiami socialinės apsaugos sistemos pagrindai, naujai formuluojamos gyventojų socialinės teisės ir pareigos, reglamentuojamas socialinės apsaugos finansavimas bei administravimas. Be to, įstatymo projektu siekiama išspręsti socialinių išmokų indeksavimo problemą.

Siekiant tobulinti socialinio draudimo sistemą parengti LR valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kurių tikslas – padidinti Valstybinio socialinio draudimo fondą valdančios institucijos atsakomybę ir efektyviau valdyti ypač svarbaus Lietuvoje fondo pinigų srautus, numatant, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto projektas turi būti svarstomas kartu su Valstybės biudžeto projektu.

Taip pat paruošti įstatymų projektai, kuriais siekiama teisę gauti socialinio draudimo pašalpas susieti su tam tikro dydžio minimaliu draudimo stažu, numatoma įteisinti apdraustųjų asmenų mokamo privalomojo socialinio draudimo įmokos tarifo dalį, siūloma panaikinti papildomas sąlygas, nustatytas valstybinei socialinio draudimo pensijai skirti, numatoma sparčiau didinti pensinį amžių ir tuo būdu racionaliau naudoti Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto lėšas, siekiama padidinti žmonių suinteresuotumą mokėti valstybinio socialinio draudimo įmokas per visą darbo laikotarpį.

Siekiant mobilizuoti ir efektyviai panaudoti valstybės finansinius išteklius bei užsienio kreditines linijas ir sudaryti sąlygas Lietuvos gyventojams įsigyti būstą, imant ilgalaikes paskolas iš bankų ir gaunant valstybės paramą, ir sudaryti sąlygas socialiai remtiniems asmenims išsinuomoti savivaldybių gyvenamąsias patalpas, parengtas Lietuvos Respublikos Seimo nutarimas “Dėl”Būsto” kreditavimo mechanizmo įgyvendinimo tvarkos šalyje”.

Siekiant draudimo principu užtikrinti socialines garantijas asmenims, susižeidusiems darbe ar susirgusiems profesine liga, parengtas draudimo nuo nelaimingų atsitikimų darbe įstatymo projektas. Įstatyme taip pat įteisintos pagrindinės draudimo įmokų nustatymo nuostatos bei šio draudimo galimi vykdytojai.

Parengtu Darbo ginčų nagrinėjimo įstatymo projektu nustatoma darbo ginčų nagrinėjimo tvarka tarp darbuotojo ir darbdavio: derybomis ar darbo teisme, kurį sudarytų teisėjas ir profesinių sąjungų bei darbdavių atstovai. Naujai reglamentuojamas darbo ginčo nagrinėjimas komisijoje, atsisakant darbo ginčo nagrinėjimo profesinėje sąjungoje.

Siekiant pagal draudimo principą kompensuoti netektas pajamas praradus darbą, paruoštas draudimo nuo nedarbo įstatymo projektas. Šiame įstatyme  numatoma reglamentuoti tik pasyviąsias bedarbių rėmimo priemones, t.y. nustatyti draudimo nuo nedarbo išmokų ir draudimo įmokų dydžius, jų skaičiavimo bei mokėjimo tvarką.

Pagal Žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimų profesine liga laikinojo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą siūloma patikslinti žalos atlyginimo paskaičiavimo tvarką, numatyti atvejus, kai žalos atlyginimo prievolė pereina valstybei.

Tobulinant tarptautines normas atitinkančias darbo santykių teisinio reguliavimo normas, parengtas Garantinio fondo bankrutuojančių ir bankrutavusių įmonių darbuotojų reikalavimams, susijusiems su darbo santykiais, tenkinti įstatymo projektas.

Numatoma reglamentuoti menininkų, sportininkų ir kitų kategorijų darbuotojų darbo pagal darbo sutartį (kontraktą) sąlygas ir tvarką.

Siekdama darbuotojams sudaryti saugias ir sveikas darbo sąlygas ir vykdydama nacionalinę teisės darbų harmonizavimo darbų programą, Vyriausybė parengė Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektą bei Žmonių saugos ir sveikatos darbe įstatymo projektą.

Darbo apmokėjimo sistemai tobulinti parengtas Lietuvos Respublikos valstybės politikų darbo apmokėjimo įstatymo projektas, taip pat su juo susijusių kitų teisės aktų projektai bei Darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektas, kurio nuostatos įteisintų minimalaus darbo užmokesčio diferencijavimo sąlygas bei papildomo apmokėjimo už kenksmingas darbo sąlygas dydžio mažinimo tvarką, laipsniškai gerinant darbo sąlygas ir taikant kitas socialines garantijas.

Parengtas Labdaros ir paramos įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymo projektas, kuriame reglamentuojama labdaros ir paramos teikimas ir gavimas, paramos tikslai, paramos ir labdaros teikimo bei gavimo kontrolė ir apskaita, kai paramos ir labdaros teikėjams taikomos mokesčių lengvatos.

 

69

 

P-1630

 

Policijos įstatymo 8 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

S.Šedbaras/ Vyriausybė

 

kovas

 

KDF, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

70

 

 

 

Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų ratifikavimo įstatymo papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

kovas

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

71

 

 

 

Europos socialinės apsaugos laikinųjų susitarimų ETS 12 ir ETS 13 ir jų protokolų ETS 12A ir ETS 13A ratifikavimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

kovas

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

72

 

 

 

Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos sutarties dėl socialinės apsaugos ratifikavimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

kovas

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

73

 

P-696

 

Darbo sutarties įstatymo 5 straipsnio papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

74

 

P-1501

 

Įmonių bankroto įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Sysas

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

75

 

P-1102

 

Daugiabučių namų savininkų bendrijų įstatymo pakeitimo įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

balandis

 

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

76

 

 

 

Įmonių bankroto įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

77

 

P-1511,

P-1512

 

Darbo sutarties įstatymo 1 ir 41 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

balandis

 

SRDK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

78

 

P-1435

 

Darbo apmokėjimo įstatymo 16 straipsnio papildymo įstatymas

 

R.Melnikienė

 

 

ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

79

 

P-1565

 

Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 1, 2, 3, 7, 28, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 42 straipsnių pakeitimo ir papildymo 28(1), 28(2) straipsniais įstatymas

 

B.Visokavičienė/ SRDK

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

80

 

 

 

Individualių (personalinių) įmonių savininkų (bendrasavininkių) atleidimo nuo  nesumokėtų valstybinio socialinio draudimo įmokų, delspinigių ir baudų bei šių įmonių išregistravimo iš įmonių rejestro įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

81

 

 

 

Advokatūros įstatymo 35 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

82

 

 

 

Valstybinių pensijų įstatymo 13 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

83

 

 

 

Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

balandis

 

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

84

 

 

 

Bedarbių rėmimo įstatymo 10 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

85

 

 

 

Darbo ginčų nagrinėjimo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

balandis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

86

 

P-366

 

Darbo ginčų nagrinėjimo įstatymas

 

K.Kuzminskas/ KDF

 

birželis

 

SRDK, KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

87

 

P-1251

Valstybinių pensijų įstatymo 14 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

J.Listavičius

 

gegužė

 

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

88

 

P-1502

 

Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 28 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Sysas

 

gegužė

 

BFK, SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

89

 

 

 

Draudimo nuo nelaimingų atsitikimų įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

90

 

 

 

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 2, 17, 24, 27, 28, 40, 49, 51 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

91

 

 

 

Žmonių saugos darbe ?statymo pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

92

 

 

 

Darbo sutarties įstatymo 3, 5, 9, 17, 17(1), 17(2) pakeitimų,  papildymo 17(3) straipsnių bei 37 straipsnio papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

93

 

 

 

Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo 7 straipsnio papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

94

 

 

 

Darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

95

 

 

 

Vaiko teisių apsaugos  kontrolieriaus įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

96

 

 

 

Garantinio fondo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

97

 

 

 

Kolektyvinių susitarimų ir sutarčių įstatymo pakeitimų ir papildymų įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

98

 

 

 

Socialinės apsaugos pagrindų įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbo apmokėjimo įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinio draudimo įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinio ligos ir motinystės draudimo įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Draudimo nuo nedarbo įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piniginės socialinės paramos, skiriamos pajamų ir turto tikrinimo principu įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Socialinio draudimo įmokų tarifo įstatymas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

99

 

 

 

Valstybės politikų darbo apmokėjimo įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100

 

 

 

Žalos atlyginimo dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimų profesine liga laikinojo įstatymo 2, 7, 11, 12, 18, 20 straipsnių pakeitimo ir papildymo 18(1), 24 straipsniais įstatymas

 

I.Degutienė/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

101

 

P-677

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

I.Degutienė/ Vyriausybė

 

 

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

102

 

P-775,

P-775A

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 18, 19 ir 55 straipsnių pakeitimo, Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 18 ir 55 straipsnių pakeitimo bei papildymo įstatymai

 

R.Smetona/ Jungtinė fr.

A-I.Degutienė/ Vyriausybė

 

gegužė

 

SRDK, Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

103

 

P-887

 

Seimo nutarimas " Dėl "Būsto"  kreditavimo mechanizmo įgyvendinimo tvarkos šalyje"

 

B.Visokavičienė/ SRDK

 

 

 

SRDK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

104

 

 

 

Savivaldybių biudžeto pajamų nustatymo metodikos įstatymo 8 straipsnio papildymo įstatymas

 

B.Visokavičienė/ SRDK

 

 

SRDK

 

 

Sveikatos apsauga

 

Tabako kontrolės įstatymo 1, 7, 8, 10, 11, 13, 18, 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas reglamentuoja audiovizualinės informacijos pripažinimo reklama kriterijais, numato teisę Valstybinei Tabako ir alkoholio kontrolės tarnybai skirti baudas už tabako gaminių pardavimo rėmimą ir reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymą, patikslina kai kurias kitas Tabako kontrolės įstatymo nuostatas.

Siekiant nustatyti darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis visose ekonomikos veiklos srityse, sveikatos išsaugojimo, grąžinimo, stiprinimo ir priežiūros profesinės sveikatos priežiūros sistemos organizavimo, valdymo ir finansavimo teisinius pagrindus, teikiamas toliau svarstyti Profesinės sveikatos priežiūros įstatymo projektas Nr. P-560.

Siekiant reglamentuoti prekursorių kontrolės teisinius pagrindus ir baigti formuoti narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės sistemą rengiamas Prekursorių kontrolės įstatymo projektas.

Siekiant reglamentuoti bendruosius produktų saugos reikalavimus, efektyvios, atitinkančios ES reikalavimus, produktų saugos kontrolės sistemos pagrindus, gamintojų, importuotojų ir pardavėjų atsakomybę už nesaugių produktų realizavimą ir užtikrinti tik saugių produktų realizavimą Lietuvos rinkoje teikiamas Produktų saugos įstatymo projektas.

Siekiant tiksliau reglamentuoti vaistų gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos vaistais pagrindus ir tvarką, vaistinių steigimo tvarką teikiamas Farmacinės veiklos pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas.

Siekiant reglamentuoti visuomenės sveikatos priežiūros sistemą, jos sudarymo ir valdymo teisinius pagrindus, visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų, funkcijas, veiklą ir jų teikiamas paslaugas, visuomenės sveikatos ekspertizės, visuomenės sveikatos monitoringo, visuomenės sveikatos kontrolės, visuomenės sveikatos saugos teisinius pagrindus, teikiamas Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo projektas.

Siekiant reglamentuoti maisto kontrolės sistemos teisinius pagrindus, reikalavimus maisto produktų saugai, kontroliuojančių institucijų veiklą teikiamas Maisto įstatymo projektas.

Siekiant tiksliau reglamentuoti žalos, padarytos pacientams, apibūdinimą, civilinės atsakomybės už šią žalą draudimo pagrindus, tvarką ir suderinti šio įstatymo nuostatas su Draudimo įstatymu teikiamas Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas.

Siekiant reglamentuoti biomedicininių tyrimų etikos reikalavimus, šių tyrimų etinės ekspertizę, jų laikymosi kontrolės tvarką teikiamas Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo projektas.

Siekiant atsisakyti su gyvybe nesuderinamų sužalojimų sąrašo privalomo tvirtinimo teikiamas Žmogaus mirties registravimo ir kritinių būklių įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas.

Siekiant suderinti Aplinkos apsaugos, Branduolinės energijos ir Įmonių įstatymų nuostatas su Radiacinės saugos įstatymu teikiami šių įstatymų pakeitimų ir papildymų įstatymų projektai.

 

105

 

P-560

 

Profesinės sveikatos priežiūros įstatymas

 

A.Matulas/

SRK

 

kovas

 

SRK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

106

 

P-1010A

 

Tabako kontrolės įstatymo 1, 2, 7, 8, 10, 11, 13, 18, 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

A.Matulas/

SRK

 

kovas

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

107

 

P-1601

 

Produktų saugos įstatymas

 

Z.Čeponytė/ VVSK

 

kovas, balandis

 

VVSK, ERK,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

108

 

P-1641

 

Žmogaus mirties registravimo ir kritinių būklių įstatymo 11 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

kovas

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

109

 

 

 

Farmacinės veiklos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

gegužė

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

110

 

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

birželis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

111

 

 

 

Maisto įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

balandis-birželis

 

SRK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

112

 

 

 

Biomedicininių tyrimų etikos įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

gegužė-

birželis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

113

 

 

 

Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

kovas-

balandis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

114

 

 

 

Branduolinės energijos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

kovas-

balandis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

115

 

 

 

Įmonių įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

kovas-

balandis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

116

 

 

 

Prekursorių kontrolės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

balandis

 

SRK

 

 

 

 

 

 

 

117

 

 

 

Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

M.Stankevičius/

Vyriausybė

 

balandis

 

SRK

 

Aplinkos apsauga

 

Įgyvendinant atliekų tvarkymo programą, siekiama teršalų emisijas mažinti ekonominėmis priemonėmis. Naujoji mokesčio už aplinkos teršimą sistema, pateikta Mokesčio už aplinkos  teršimą įstatymo projekte (nauja redakcija), leistų pasiekti, kad būtų griežtai prisilaikoma teršalams nustatytų reikalavimų, turėtų teršėjus skatinti mažiau teršti aplinką - diegti švaresnes technologijas, statyti valymo įrenginius. Vadovaujantis šiais principais turėtų būti vykdoma ir fiskalinė ekonominių priemonių funkcija - kaupiamos lėšos aplinkosauginėms priemonėms įgyvendinti, atliekų tvarkymo sistemai tobulinti. Siūloma svarstyti Valstybinio atliekų tvarkymo fondo, Radioaktyvių atliekų tvarkymo įstatymų projektus.

Siekiant sumažinti vandens, oro ir dirvožemio užterštumą, sureguliuoti visuomeninius santykius dirvožemio naudojimo ir apsaugos srityje, numatyti pagrindines juridinių ir fizinių asmenų teises ir pareigas naudojant dirvožemio išteklius ir išsaugant natūraliai susidariusią būdingą Lietuvos Respublikai dirvožemio dangą, siūloma svarstyti Oro apsaugos įstatymo projektą bei Žemės įstatymo projektą (nauja redakcija), kuriame bus apibrėžtos pagrindinės šios srities sąvokos, nustatyti dirvožemio kokybės apskaitos, monitoringo ir apsaugos principai.

Nustatyti pagrindinius cheminių medžiagų tvarkymo reikalavimus, atitinkančius Europos Sąjungos direktyvas bei socialinius, ekonominius ir politinius - administracinius pasikeitimus, siūloma svarstyti Cheminių medžiagų ir preparatų įstatymo projektą, kuris turėtų reglamentuoti cheminių medžiagų ir preparatų gamintojų, importuotojų, profesionalių naudotojų atsakomybę, valstybės ir kitų institucijų kompetenciją šioje srityje bei kitus svarbius klausimus.

Siekiant užkirsti kelią unikalaus kraštovaizdžio nykimui, apsaugoti laukinę augmeniją, siūlomuose svarstyti Laukinės augmenijos, Saugomų teritorijų (nauja redakcija), Miškų įstatymų  (nauja redakcija) projektuose sprendžiami klausimai susiję su miškų ir saugomų teritorijų valdymu, atsižvelgiant į priimtų naujų teisės aktų nuostatas.

 

118

 

P-508

 

Mokesčių už aplinkos teršimą įstatymas (nauja redakcija)

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

119

 

 

 

Valstybinio atliekų tvarkymo fondo įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

birželis

 

AAK, BFK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

120

 

 

 

Radioaktyvių atliekų tvarkymo įstatymas

 

V.B.Babilius/ Vyriausybė

 

gegužė

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

121

 

 

 

Oro apsaugos įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

kovas

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

122

 

 

 

Cheminių medžiagų ir preparatų įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

123

 

 

 

Laukinės augmenijos įstatymas

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

124

 

 

 

Saugomų teritorijų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas (nauja redakcija)

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

gegužė

 

AAK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

125

 

 

 

Miškų įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas (nauja redakcija)

 

A.Čaplikas/ Vyriausybė

 

kovas

 

AAK

 

 

 

 

Kaimo reikalai

 

Valstybė siekia sudaryti palankesnes teisines ir ekonomines sąlygas ūkininkų ūkių atkūrimui ir ūkininkavimui. Parengtas projektas Ūkininko ūkio įstatymo, taip pat šį įstatymą lydintys įstatymų projektai, kurių priėmimas skatins ūkininkų kooperacijos plėtrą.

Baigiama tobulinti žemės reformos teisinė bazė.Parengtas projektas Žemės įstatymo, apibrėžiančio valstybinės valdžios institucijų, ūkio subjektų ir privačių asmenų santykius naudojant Lietuvos Respublikos žemės fondą, jų teises ir pareigas.Projekte atsisakoma kai kurių apribojimų, plėtojamos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47 straipsnyje numatyto žemės sklypų įsigijimo nuosavybėn subjektų, tvarkos, sąlygų ir apribojimų įstatymo nuostatos. Toliau tobulinama piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo tvarka.

Žemės ūkio įstatymai derinami su Europos Sąjungos teise. Cukraus įstatymo pakeitimu ir papildymu siekiama pagal ES nuostatas sunorminti cukraus rinkos dalyvių ir valstybės institucijų santykius

 

126

 

P-1222, P-328,   P-1261- P-1263

Ūkininko ūkio įstatymas

 

V.Lapė/ KRK

 

balandis

 

KRK, BFK,

TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

127

 

P-1069

 

Valstybės paramos besikuriantiems ūkininkams įstatymas

 

V.Lapė/ KRK

 

balandis

 

KRK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

128

 

P-1642

 

Kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo 3, 5, 7, 8, 11, 14, 18, 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

V.Lapė

 

balandis

 

KRK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

129

 

P-1606, P-1607

 

Žemės ūkio bendrovių įstatymo 27 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

V.Vilimas

 

kovas

 

KRK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

130

 

P-1269,

P-1270;

P-1269A

P-1558

 

Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pakeitimo ir papildymo,

Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo 2, 4, 5, 6, 10, 12, 13, 15, 16, 18, 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymai

 

S.Pečeliūnas; V.Lapė, A.Stasiulevičius

 

kovas

 

KRK, TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

131

 

P-1071

 

Žemės įstatymo pakeitimo įstatymas

 

E.Makelis/ Vyriausybė

 

gegužė

 

KRK, AAK, TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

132

 

 

 

Žemės nuomos įstatymo 7 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

K.Vaitukaitis

 

kovas

 

KRK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

133

 

P-1122

 

Cukraus įstatymo pakeitimo įstatymas

 

V.Vilimas

 

gegužė

 

KRK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

134

 

 

 

Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

P.Šalčius

 

gegužė

 

KRK

 

Švietimas, mokslas, kultūra

 

Vardų ir pavardžių rašymo asmenų dokumentuose nuostatų patvirtinimo įstatymo projektu apibrėžiami ne tik bendrieji asmenvardžių vartojimo ir rašymo principai, bet ir nusakomas vardų ir pavardžių rašymas pase bei kituose dokumentuose. Įstatymas turėtų teigiamai veikti dokumentų įforminimą, tikslinimą, apskaitą. Šiuo įstatymu tvirtinami nuostatai atitinka Europos Tarybos priimtus dokumentus. 

Tautinių mažumų įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas būtinas siekiant panaikinti esamo Tautinių mažumų įstatymo ir vėliau priimto Valstybinės kalbos įstatymo neatitikimą.

Seimo nutarimo “Dėl Lietuvos kūno kultūros instituto statuto pakeitimo” projektu keičiamas aukštosios mokyklos pavadinimas.

Seimo nutarimo “Dėl Lietuvos Mokslo tarybos narių paskyrimo” projektu keičiama dabartinės Lietuvos Mokslo tarybos personalinė sudėtis

Aukštojo Mokslo įstatymo projektas padės pagrindus aukštojo mokslo sistemai modernizuoti, greta universitetinių aukštųjų mokyklų įteisinti neuiniversitetines aukštąsias mokyklas - kolegijas, pakeisti aukštojo mokslo finansavimo sistemą, įteisinti studentų dalyvavimą aukštųjų mokyklų valdyme ir kt.

Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas  turėtų užpildyti dvi spragas: 1) sutvarkyti privačių radijo ir TV stočių licencijavimo tvarką ir reglamentuoti licencijose esančių sąlygų priežiūrą; 2) suderinti televizijos darbą reglamentuojančius įstatymus su Televizija be sienų konvencija ir ją įgyvendinančiomis Europos Komisijos direktyvomis.

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo projekto paskirtis - užtikrinti autorių teises į literatūros, mokslo ir meno kūrinius, taip pat atlikėjų, transliuotojų, fonogramų bei audiovizualinių kūrinių gamintojų teises, sukurti šių teisių įgyvendinimo sistemą, atitinkančią Europos Sąjungos lygį.

Etninės kultūros valstybinės globos įstatymas užtikrins valstybinę etninės kultūros globą: nustatys etninės kultūros valstybinės globos pagrindus ir sąveiką su atskiras kultūros sritis reglamentuojančiais įstatymais.

Vietos savivaldos įstatymo 15, 17 ir 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas teikiamas dėl Vietos savivaldos įstatymo 15 ir 18 straipsnių pakeitimo, kuriais iš savivaldybių buvo atimtos paminklosauginės funkcijos ir perduotos apskričių viršininkų administracijai, o tai neatitinka Pasaulio ir gamtos paveldo globos konvencijos reikalavimų.

Darbo sutarties įstatymo 26 straipsnio papildymo įstatymo projektas padėtų vykdyti Valstybinės kalbos įstatymą.

 

135

 

P-259

 

Vardų ir pavardžių rašymo asmenų dokumentuose nuostatų patvirtinimo įstatymas

 

Ž.Jackūnas,

E.Zingeris/ ŠMKK, ŽTK

kovas

 

ŠMKK, ŽTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

136

 

P-996

 

Tautinių mažumų įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

 

gegužė

 

ŠMKK, ŽTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

137

 

P-143

 

Darbo sutarties įstatymo 26 straipsnio papildymo įstatymas

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

gegužė

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

138

 

P-1354

 

Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas

 

Ž.Jackūnas/

ŠMKK

 

kovas

 

ŠMKK, TTK,

ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

139

 

P-917

 

Vietos savivaldos įstatymo 15, 17 ir 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

R.Zuoza/ ŠMKK

 

kovas

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

140

 

P-1315, P-1316

Etninės kultūros valstybinės globos įstatymas

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

 

birželis

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

141

 

P-1623

 

Seimo nutarimas "Dėl Lietuvos kultūros instituto statuto pakeitimo"

 

R.Zuoza/ ŠMKK

 

kovas

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

142

 

 

 

Seimo nutarimas "Dėl Lietuvos mokslo tarybos narių paskyrimo"

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

 

kovas

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

143

 

 

 

Aukštojo mokslo įstatymas

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

gegužė

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

144

 

 

 

Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

Ž.Jackūnas/ ŠMKK

gegužė

 

ŠMKK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

145

 

P-1585

 

Kino įstatymas

 

S.Šaltenis/ Vyriausybė

 

gegužė

 

ŠMKK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

146

 

 

 

Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo 4 ir 5 straipsnių pakeitimo įstatymas

 

M.Briedis

 

balandis

 

ŠMKK

 

Nacionalinis saugumas ir krašto apsauga

 

Plėtojant krašto apsaugos sistemą,  vykdomas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas, kuriuo vadovaujantis Seimui siūloma tvirtinti principinę kariuomenės struktūrą: bendrą karių skaičių, nuolatinių junginių, batalionų ir jiems prilygintų dalinių skaičių, ribinį pulkininkų leitenantų, pulkininkų bei generolų skaičių.

Vykdant Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymą, parengtas nacionalinio saugumo plėtrai reikalingų įstatymų sąrašas, kurį siūloma patvirtinti Lietuvos Respublikos Seimui.

Siūlomas patvirtinti Kariuomenės Drausmės statutas, kuris padės geriau nustatyti, kas yra karių drausmė, ir tiksliai apibrėžti kokiais veiksmais ir priemonėmis ji yra užtikrinama.

Siekiant sukurti teisinę bazę Šaulių  sąjungai veikti, įstatymu numatyti Sąjungos, jos dalinių ir padalinių juridinį statusą, patikslinti  Sąjungos tikslus ir uždavinius, Sąjungos veiklą, šaulių teises ir pareigas, teikiamas Šaulių sąjungos įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymas.

Rengiamasi krašto apsaugos sistemos efektyviam funkcionavimui NATO. Stiprinamas dvišalis ir daugiašalis bendradarbiavimas gynybos srityje. Tuo tikslu teikiamas LR Seimo nutarimo “Dėl Baltijos bataliono lietuviškojo  kontingento karių dalyvavimo NATO vadovaujamoje taikos stabilizavimo operacijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje” projektas. Nuo 1998 m. spalio mėn. iki 1999 m. balandžio mėn. Danijos bataliono sudėtyje SFOR misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje atlieka tarnybą 202 Baltijos bataliono karių kontingentas (BALTCON 1), kurių tarpe yra 40 Lietuvos karių. BALTCON kontingentai keičiami kas 6 mėnesius ir antrojo BALTCON kontingento pagrindą sudarytų Lietuvos  kariai (iki 160 karių).  

Siekiant aktyvinti tarpvalstybinio bendradarbiavimo praktiką, garantuoti įslaptintos informacijos apsaugą  kitos valstybės teritorijoje, siūloma ratifikuoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybės sutartį dėl įslaptintos informacijos apsaugos. 

Valstybės saugumo departamento darbas iš esmės turės būti modernizuojamas atsižvelgiant į valstybės saugumo poreikius ir valstybei kylančias grėsmes.  

Toliau rengiama ir tobulinama Pasienio policijos departamento įstatyminė bazė, reglamentuojanti tarnybą pasienio policijoje ir pareigūnų rotacijos tvarką, o taip pat įgyvendinami svarbiausi V sesijos komiteto sprendimai dėl valstybės sienos apsaugos stiprinimo  ir Pasienio policijos bei visos Vidaus reikalų sistemos darbo gerinimo.

Lietuvos kariuomenės įvaizdžio gerinimas, karių ir karininkų kvalifikacijos kėlimas,  visuomenės pilietinis ugdymas,  dėmesys moksleivių ir studentų parengimui gynybai, bendras visuomenės sampratos apie visuotinę

gynybą ugdymas bus sprendžiami teikiamuose teisės aktų projektuose.

 

147

 

P-1559

 

Seimo nutarimas "Dėl kariuomenės principinės struktūros"

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

kovas

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

148

 

 

 

Seimo nutarimas "Dėl nacionalinio saugumo sistemos plėtrai reikalingų įstatymų sąrašo"

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

kovas

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

149

 

 

 

Seimo nutarimas "Dėl Baltijos bataliono lietuviškojo  kontingento karių dalyvavimo NATO vadovaujamoje taikos stabilizavimo operacijoje Bosnijoje ir

Hercegovinoje"

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

kovas

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

150

 

P-1621

Kariuomenės drausmės statuto patvirtinimo įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

kovas

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

151

 

P-1620

 

Šaulių sąjungos įstatymo papildymo 1(1) straipsniu ir 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 19, 21 straipsnių pakeitimo bei papildymo įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

kovas, balandis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

152

 

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir

Vokietijos Federacinės Respublikos

Vyriausybės sutarties dėl įslaptintos informacijos apsaugos ratifikavimo įstatymas

 

A.Saudargas/

Vyriausybė

 

kovas, balandis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

153

 

 

 

Karo prievolės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

balandis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

154

 

 

 

Visuotinės gynybos ir pasipriešinimo agresijai įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

balandis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

155

 

 

 

Karių materialinės atsakomybės įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

gegužė

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

156

 

 

 

Tarnybos Lietuvos Respublikos  policijoje įstatymas

 

 

S.Šedbaras/ Vyriausybė

 

gegužė

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

157

 

 

 

Sprogmenų apyvartos kontrolės įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

gegužė

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

158

 

 

 

Nepaprastosios padėties įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

gegužė

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

159

 

 

 

Karo padėties įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

160

 

 

 

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

161

 

 

 

Operatyvinės veikos įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

A.Kašėta/

NSGK

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

162

 

 

 

Karo prievolės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

163

 

 

 

Sienos ir jos apsaugos pagrindų įstatymas

 

A.Katkus, A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

164

 

 

 

Tarnybos pasienio policijoje įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

165

 

 

 

Valstybės paslapčių ir tarnybos paslapčių ir jų apsaugos įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

166

 

 

 

Valstybės saugumo departamento įstatymo pakeitimo įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

167

 

 

 

Vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos, prokuratūros pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimo įstatymas

 

A.Petrusevičius,

S.Pečeliūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

168

 

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutarties dėl abipusės pagalbos stichinių nelaimių ir stambių avarijų atvejais ratifikavimo įstatymas

 

Č.Stankevičius, A.Saudargas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

169

 

 

 

Specialiųjų tyrimų  tarnybos įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

170

 

 

 

Ignalinos Atominės elektrinės valdymo įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

171

 

 

 

Asmenų, susietų su užsienio specialiosiomis tarnybomis apskaitos ir apsaugos įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

172

 

 

 

Ginklų, šaudmenų, sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų savanoriško atidavimo bei ginklų ir šaudmenų įteisinimo laikinasis įstatymas

 

A.Sėjūnas

 

birželis

 

NSGK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

173

 

 

 

Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

Č.Stankevičius/ Vyriausybė

 

birželis

 

NSGK

 

Užsienio reikalai

 

VI pavasario sesijoje Seimo Užsienio reikalų komitetas numato apsvarstyti ir pateikti savo išvadas vienam svarbiausių užsienio politikos vykdymo instrumentų- Tarptautinių sutarčių įstatymui. Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į praėjusioje sesijoje vykusio šio įstatymo projekto svarstyme pareikštas pastabas, ruošia naują  įstatymo redakciją ir artimiausiu metu žada pateikti ją Seimui. Šios pastabos daugiausiai buvo susijusios su Prezidento, Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministerijos kompetencijų ir galių apibrėžimais.       Šiuo metu galiojantis įstatymas buvo priimtas dar 1991 metais, kai Lietuva buvo sudariusi nedaug tarptautinių sutarčių ir neturėjo pakankamai patirties. Įstatymas aiškiai paseno ir atsiliko nuo sutarčių sudarymo praktikos. Kai kurias jo nuostatas Konstitucinis Teismas pripažino net prieštaraujančiomis Konstitucijai. Todėl šio įstatymo priėmimą artimiausioje sesijoje komitetas laiko prioritetiniu uždaviniu. Kartu numatoma priimti ir Įstatymų ir kitų teisės aktų skelbimo ir įsigaliojimo tvarkos įstatymo pataisas, kurios numatytų, kad “Valstybės žiniose” būtų skelbiamos visos, o ne tik Seimo ratifikuotos tarptautinės sutartys.

Kitas svarbus įstatymas, kurio projektui komitetas pateiks savo išvadas- Tarnybinio paso įstatymas. Šis pasas turėtų būti išduodamas tam tikros kategorijos valstybės tarnautojams, vykstantiems į užsienį su specialia ar tarnybine užduotimi. Priėmus šį įstatymą, bus panaikintas prieštaravimas tarp neseniai priimto Diplomatinio paso įstatymo ir jo taikymo praktikos, kai šie pasai buvo išduodami per daug plačiam asmenų ratui

 

174

 

P-1330, P-1331

Tarptautinių sutarčių įstatymas

 

A.Saudargas/ Vyriausybė

 

balandis

 

URK, TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

175

 

P-566

 

Tarnybinio paso įstatymas

 

A.Saudargas/ Vyriausybė

 

balandis

 

URK

 

Žmogaus ir piliečio teisės

 

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 33 straipsnio 3 dalyje Lietuvos Respublikos piliečiams laiduojama peticijos teisė, kurios įgyvendinimo tvarką nustato įstatymas. Lietuvos Respublikos peticijų įstatymas pateikia “peticijos“ sąvokos apibrėžimą, nustato peticijos nagrinėjimo priimtinumą, peticijų padavimo tvarką,  principus, kuriais vadovaujasi peticijų komisijos nagrinėjant peticijas.

Atsižvelgiant į tai, kad bevizio režimo įvedimo tarp Lietuvos ir Šengeno šalių procesas yra susijęs ir su įsipareigojimu prisijungti prie 1954 m. rugsėjo 28 d. konvencijosDėl pilietybės neturinčių asmenų statuso” yra tikslinga minėtą konvenciją ratifikuoti.. Ši konvencija apibrėžia asmenų be pilietybės teisinę padėtį valstybėje, konkretizuoja jų teises, laives ir pareigas pagal visuotinai pripažintas normas žmogaus teisių srityje.

Lietuvos Respublikos valstybinių pensijų įstatymo 14 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projektas turėtų išspęsti  pensijos gavimo problemą tiems asmenims, kurie kalėjo ir išbuvo tremtyje TSRS Tolimosios Šiaurės rajonuose ar jiems prilygintose vietovėse, išėjo į pensiją, nesuėjus pensijiniam amžiui, ir grįžo nuolat gyventi į Lietuvą ir jiems nėra mokama kitokia pensija ar kompensacija.

Nors 1991 m. Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymas yra gana palankiai vertinamas, tačiau jį įgyvendinant nuolat iškyla naujų sunkumų, kad viena iš svarbiausių žmogaus teisių - teisė į pilietybę Lietuvoje visada būtų gerbiama ir saugoma. LR pilietybės įstatymo pakeitimais ir papildymais bus bandoma spęsti šiuo metu dar yra išlikusias kliūtys  tremties vietose dabartinėse Rusijos Federacijos ir NVS teritorijose gimusių ištremtų Lietuvos piliečių palikuonims gauti Lietuvos Respublikos pilietybę, taip pat yra problema gauti Lietuvos Respublikos pilietybę Lietuvos piliečiams, repatrijavusiems į prieškarinę Vokietiją (lietuvių užrašiusių save vokiečiais,  siekiant išvengti sovietų okupacinės valdžios represijų).

 

176

 

P-1173,

P-1173A

 

Peticijos, Peticijų įstatymai

 

J.Bernatonis,A-V.Pakalniškis/

Vyriausybė

 

kovas

 

Vyriausybė, ŽTK, TTK,

VVSK, ERK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

177

 

P-992,

P-993

 

Neturtinės (moralinės) žalos atlyginimo, kai baudžiamųjų įstatymų numatyta pavojinga veika yra suluošinamas fizinis  asmuo, kitaip sužalojama jo sveikata ar atimama gyvybė, laikinasis įstatymas

 

V.Pakalniškis/ Vyriausybė

 

kovas

 

Vyriausybė, ŽTK, TTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

178

 

 

 

Seimo nutarimas “Dėl JTO konvencijos ”Dėl pilietybės neturinčių asmenų statuso ratifikavimo”

 

S.Daubaraitė/

ŽTK

balandis

 

ŽTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

179

 

 

 

Valstybinių pensijų įstatymo 14 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

V.Cinauskas/

ŽTK

kovas

 

ŽTK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

180

 

 

 

Pilietybės įstatymo papildymo ir pakeitimo įstatymas

 

V.Cinauskas/

ŽTK

 

gegužė

 

ŽTK

 

Kiti klausimai

 

181. Seimo Pirmininko ir Seimo valdybos, Seimo komitetų ir komisijų ataskaitos

182. Seimui atskaitingų institucijų ataskaitos

183. Seimo frakcijų, valdybos, komitetų ir Vyriausybės, pasiūlytos diskusijos svarbiomis temomis

184. Tarptautinių sutarčių ir konvencijų ratifikavimas

 

 

 

 

 

II dalis. Seimo frakcijų ir Seimo narių siūlomi įstatymai

 

1

 

P-304

 

Seimo nutarimas "Dėl pasiūlymo Lietuvos Respublikos  Vyriausybei išnagrinėti Švenčionių ir Ukmergės apskričių įsteigimo klausimą"

 

Č.Juršėnas, R.Smetona

 

gegužė

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

P-1505,

P-1506

 

SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

K.Bobelis

 

balandis

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

P-1595

 

Žemės ūkio finansavimo strategijos įstatymas

 

R.Karbauskis

 

kovas

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

P-1638

 

Dėl daugiavaikių šeimų įsiskolinimo už gyvenamųjų patalpų nuomą, už patalpų šildymą, karštą ir šaltą vandenį, elektros energiją, dujas ir delspinigių anuliavimo įstatymas

 

R.Smetona

 

kovas

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

P-1639

 

Valstybinių pašalpų šeimoms, auginančioms vaikus, įstatymo 4(1) straipsnio pakeitimo įstatymas

 

R.Smetona

kovas

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

P-1640

 

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 25 straipsnio papildymo įstatymas

 

R.Smetona

balandis

 

Jungtinė fr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

P-301-

P-303

Seimo nutarimas "Dėl strateginio planavimo įvedimo ministerijose ir Vyriausybės įstaigose"

 

F.Palubinskas/ KDF

 

kovas

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

P-1617

 

Kelių fondo įstatymo 9 straipsnio papildymo įstatymas

 

J.Šimėnas

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

P-1516

 

Seimo nutarimas "Dėl atsinaujinančių energijos šaltinių bei energijos tausojimo komisijos sudarymo"

 

J.Šimėnas

 

kovas

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

P-311,

P-311A

 

Darbo sutarties įstatymo 37 straipsnio papildymo,

Darbo sutarties įstatymo 37 straipsnio 1 dalies papildymo įstatymai

 

A.Šakalinis,

A-K.Kuzminskas

/KDF

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

P-712

 

Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo 11 straipsnio papildymo įstatymas

 

K.Kuzminskas/ KDF

 

kovas

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

P-1290,

P-1290A

 

Pensijų fondų,

Nevalstybinių pensijų fondų įstatymai

 

A.Šemeta/ Vyriausybė,

A-M.Šerienė/

KDF

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

Mokesčių už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymas

 

J.Šimėnas

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

Fizinių asmenų pajamų mokesčio laikinojo įstatymo papildymo įstatymas

 

A.Šimėnas

 

gegužė

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

P-327

 

Seimo nutarimas "Dėl lengvatinių kreditų jaunoms šeimoms būsto įsigijimui"

 

F.Palubinskas

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

P-1474

 

Asmenų, nukentėjusių nuo 1939-1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymo 7 straipsnio papildymo

 

F.Palubinskas

 

birželis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

P-1013

 

Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo 17 ir 19 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymas

 

K.Prunskienė, K.Kuzminskas

 

kovas

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

P-1179

 

Valstybės ir savivaldybių turto privatizavimo įstatymo 5 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

A.Šimėnas

 

balandis

 

KDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

P-1554

 

Referendumo įstatymo 10 straipsnio pakeitimo įstatymas

 

S.Pečeliūnas

 

 

 

S.Pečeliūnas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekste vartoti sutrumpinimai:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AAK        - Aplinkos apsaugos komitetas

 

 

 

 

 

 

BFK        - Biudžeto ir finansų komitetas

 

 

 

 

 

 

EK          - Ekonomikos komitetas

 

 

 

 

 

 

ERK        - Europos reikalų komitetas

 

 

 

 

 

 

KRK       - Kaimo reikalų komitetas

 

 

 

 

 

 

NSGK     - Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas

 

 

 

 

 

SRDK     - Socialinių reikalų ir darbo komitetas

 

 

 

 

 

SRK        - Sveikatos reikalų komitetas

 

 

 

 

 

 

ŠMKK     - Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas

 

 

 

 

 

TTK        - Teisės ir teisėtvarkos komitetas

 

 

 

 

 

 

URK       - Užsienio reikalų komitetas

 

 

 

 

 

 

VVSK      - Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas

 

 

 

 

 

ŽTK        - Žmogaus teisių komitetas

 

 

 

 

KDF        - Krikščionių demokratų frakcija

 

 

 

 

 

*           - Prieš priėmimą šie vienu eilės numeriu pažymėti projektai bus apjungti