Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBĖS PARAMOS BŪSTUI ĮSIGYTI AR IŠSINUOMOTI IR DAUGIABUČIAMS NAMAMS ATNAUJINTI (MODERNIZUOTI) ĮSTATYMO 13, 14 IR 15 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

 

2012 m.                                 d. Nr.

Vilnius

 

 

(Žin., 1992, Nr. 14-378; 2002, Nr. 116-5188; 2005, Nr. 47-1554; 2008, Nr. 71-2703, Nr. 120-4544; 2009, Nr. 93-3961; 2010, Nr. 125-6378; 2011, Nr. 143-6708; Nr. 155-7357)

 

 

1 straipsnis. 13 straipsnio 1 dalies 1 ir 4 punkto pakeitimas

1. 13 straipsnio 1 dalies 1 punkte po žodžio „projektui“ įrašyti žodžius „parengti ir (ar)“ ir šią dalį išdėstyti taip:

1) suteikiant lengvatinį kreditą atnaujinimo (modernizavimo) projektui parengti ir (ar) įgyvendinti su Vyriausybės nustatyto dydžio, tačiau ne didesnėmis kaip 3 procentų fiksuotomis metinėmis palūkanomis ir“.

2. Pakeisti 13 straipsnio 1 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) nepasiturintiems gyventojams, apmokant jiems tenkančias atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimo, jo įgyvendinimo administravimo, statybos techninės priežiūros išlaidas, kredito draudimo įmoką, kredito ir palūkanų mėnesinę įmoką,“.

2 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 14 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

14 straipsnis. Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikimas“

1. Valstybės parama daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) teikiama ir jos administravimo išlaidos padengiamos iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Privatizavimo fondo lėšų, skiriamų Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programai, 20 procentų akcizo pajamų, gautų už energinius produktus, ir kitų lėšų.

2. Valstybės parama nepasiturintiems gyventojams, apmokant jiems tenkančią kredito ir palūkanų mėnesinę įmoką, teikiama pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą.“

3 straipsnis. 15 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 15 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

15 straipsnis. Sprendimų dėl daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) projektų įgyvendinimo ir finansavimo priėmimo ir vykdymo tvarka

1. Sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo ir Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka parengto daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano (toliau – investicijų planas) patvirtinimo butų ir kitų patalpų savininkai priima balsų dauguma, Civilinio kodekso 4.85 straipsnyje nustatyta sprendimų priėmimo tvarka.

2. Butų ir kitų patalpų savininkų priimtą sprendimą dėl daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto įgyvendinimo, vadovaujantis jų patvirtintu investicijų planu, organizuoja bendrojo naudojimo objektų valdytojas. Kai atnaujinimo (modernizavimo) projektas įgyvendinamas pagal savivaldybės tarybos patvirtintą programą (toliau ‒ savivaldybės programa), projekto įgyvendinimas ir(ar) finansavimas butų ir kitų patalpų savininkų sprendimu pagal pavedimo sutartį, kurią pasirašo bendrojo naudojimo objektų valdytojas, gali būti pavestas savivaldybės įsteigtam pelno nesiekiančiam ar konkurso tvarka paskirtam fiziniam asmeniui, juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai bei jų padaliniams. Butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimo sprendimo dėl pavedimo įgyvendinti ir(ar) finansuoti atnaujinimo (modernizavimo) projektą protokolo ir pavedimo sutarties pavyzdinę formą nustato Vyriausybės įgaliota institucija.

3. Sutartis su bankais ar kitomis kredito įstaigomis dėl kredito daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui įgyvendinti butų ir kitų patalpų savininkų vardu arba savo vardu, veikdamas butų ir kitų patalpų savininkų naudai, sudaro bendrojo naudojimo objektų valdytojas. Jeigu projektas įgyvendinamas pagal savivaldybės programą, sutartis su bankais dėl kredito daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui įgyvendinti savo vardu, veikdamas butų ir kitų patalpų savininkų naudai, gali sudaryti savivaldybės įsteigtas pelno nesiekiantis ar konkurso tvarka paskirtas fizinis asmuo, juridinis asmuo ar kita organizacija bei jų padalinys. Pavedimo sutartyje, nurodytoje šio straipsnio 2 dalyje, nustatoma butų ir kitų patalpų savininkų prievolė dėl kredito grąžinimo ir palūkanų apmokėjimo. Pasibaigus nurodyto asmens veiklai, jo prisiimti įsipareigojimai bankui dėl kredito grąžinimo ir palūkanų apmokėjimo pavedimo sutartyje nustatyta tvarka pereina bendrojo naudojimo objektų valdytojui.

3 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 2 dalį, įsigalioja 2012 m. lapkričio15 d.

2. Vyriausybė ar jos įgaliota institucija iki šio straipsnio 1 dalyje nurodytos datos priima teisės aktus, reikalingus šio įstatymo nuostatoms įgyvendinti.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS