Projektas XIP-3550(2)

2011-09-22

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

 

NUTARIMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS PIRMININKAVIMO EUROPOS SĄJUNGOS TARYBAI 2013 M.

2011 m. ................... d.  Nr.
Vilnius

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimas,

 

atsižvelgdamas į 2010 m. gegužės 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo nutarimo   Nr. XI-846 „Dėl Lietuvos Respublikos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. liepos 1 – gruodžio 31 dienomis“ nuostatas;

 

apsvarstęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės pateiktas išankstines Lietuvos Respublikos pirmininkavimo prioritetines sritis ir atsižvelgęs į Seime atstovaujamų politinių partijų nuomonę bei siūlymus dėl jų;

 

konstatuodamas, kad dėl Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. tarpinstitucinio 2012-2014 m. veiklos plano (toliau – Tarpinstitucinis veiklos planas) ir jame numatytų preliminarių trejų metų laikotarpio biudžeto išlaidų Lietuvos Respublikos Seimo frakcijos yra sutarusios;

 

pažymėdamas, kad rengiantis pirmininkauti ir pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. liepos 1 – gruodžio 31 dienomis turėtų būti derinamos Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Seimo ir Respublikos Prezidento pastangos bei orientuojamasi į kokybinius siekiamų pirmininkavimo rezultatų rodiklius;

 

įvertindamas savo atsakomybės dalį už sklandų pirmininkaujančios Europos Sąjungos Tarybai valstybės parlamentui tenkančių funkcijų įgyvendinimą, n u t a r i a :

 

 

 

1 straipsnis.

 

Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pagrindinis uždavinys – panaudojant pirmininkaujančios valstybės įtaką, derinant jos  pareigas ir nacionalinius siekius, užtikrinti sklandų Europos Sąjungos Tarybos darbą  ir veiklos tęstinumą, pasiekti reikalingus sprendimus, ypač Lietuvos Respublikos pasirinktose prioritetinėse srityse.

 

 

 

2 straipsnis.

 

1. Pripažinti finansų tvarumo ir energetinio saugumo užtikrinimą esant gyvybiškai svarbiais Europos Sąjungos prioritetais dabar ir Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpiu siekiant pastovaus Europos bendro Sąjungos ekonomikos augimo  ir konkurencingumo.

 

2. Pritarti Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuomonei, kad tarp Lietuvos Respublikos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetinių sričių, kurios bus derinamos su kitų dviejų pirmininkaujančio Trejeto valstybių planuojamomis prioritetinėmis sritimis, turėtų būti: 

 

2.1. Energetinio saugumo sustiprinimas įgyvendinant energetikos infrastruktūros konsolidaciją ir energetikos sistemų integravimą, sukuriant bendrą Europos Sąjungos vidaus energijos rinką bei vykdant bendrą Europos Sąjungos energetikos išorės politiką;

 

2.2. Efektyvus Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijos įgyvendinimas ir sustiprintas regioninis bendradarbiavimas;

 

2.3. Rytų Partnerystės valstybių suartėjimas su Europos Sąjunga įgyvendinant reformas ir sudarant numatytus susitarimus su Europos Sąjunga;

 

2.4. Efektyvi Europos Sąjungos išorės sienų apsauga įgyvendinant integruotą Europos Sąjungos išorės sienų valdymą. 

 

3. Pažymėti, kad greta savo pasirinktų pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetų, Lietuva turės skirti didelį dėmesį svarbiausiems Europos Sąjungos politikos darbotvarkės klausimams ir tęstiniams teisėkūros uždaviniams spręsti.

 

4. Prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės iki 2011 m. pabaigos pateikti Lietuvos Respublikos Seimui atskirų politikos sričių aktualiausių klausimų pirmininkavimo programoje sąvado projektą, o iki 2012 m. Seimo VIII (pavasario) sesijos pradžios – sąvade numatytų klausimų aprašus, numatant šiuos dokumentus perduoti svarstyti Seimo specializuotiems komitetams.

 

5. Pavesti Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetui priimti išvadą dėl Seimo specializuotų komitetų pasiūlymų dėl aktualiausių klausimų pirmininkavimo programoje sąvado ir jų numatymo Lietuvos bei Trejeto valstybių pirmininkavimo programose.

 

 

 

3 straipsnis.

 

1. Pritarti Tarpinstitucinio veiklos plano projektui ir jo įgyvendinimui paskaičiuotų 2012-2013 m. valstybės biudžete tikslinių išlaidų 2012-2013 m. poreikiui apie 214 mln. Lt, iš jų parlamento vykdomai pasirengimo pirmininkavimui ir pirmininkavimo veiklai – apie 10 mln. Lt.

 

2. Prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės apie Tarpinstitucinio veiklos plano ir pirmininkavimo biudžeto vykdymą 2012 m. pirmajam ir kiekvienam paskesniajam ketvirčiui pasibaigus atsiskaityti Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komiteto posėdyje dalyvaujant specializuotų Seimo komitetų pirmininkams ar jų pavaduotojams, o Seimui pageidaujant - ir Seimo plenariniame posėdyje.

 

 

 

4    straipsnis.

1. Nustatyti tokius pagrindinius Lietuvos Respublikos Seimo struktūrinių padalinių uždavinius Seimui rengiantis organizuoti parlamentinius pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai renginius ir vykdant parlamentinę kontrolę:

 

1.1. Lietuvos Respublikos Seimo Europos reikalų komitetas koordinuoja sklandų Seimo pasirengimo vykdyti Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės parlamentui tenkančias funkcijas darbotvarkės įgyvendinimo procesą, bendradarbiaudamas su specializuotais Lietuvos Respublikos Seimo komitetais, vykdo Lietuvos pasirengimo pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai parlamentinę kontrolę, tiesiogiai vadovauja COSAC konferencijoms.

 

1.2. Lietuvos Respublikos Seimo Užsienio reikalų komitetas ir specializuoti komitetai pagal savo kompetenciją svarsto Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasiūlymus dėl prioritetinių klausimų pirmininkavimo programoje, užtikrina sklandų Jungtinių komitetų posėdžių ir kitų specializuotų parlamentinių renginių temų ir programų planavimą bei  organizavimą bendradarbiaudami su Europos Parlamento atstovais, rengia specializuotų komitetų tarpparlamentines konferencijas ir jose dalyvauja.

 

1.3. Lietuvos Respublikos Seimo valdyba priima sprendimus dėl Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos veiklos gairių, jos žmogiškųjų išteklių ir administracinių gebėjimų pirmininkauti poreikių ir pajėgumų stiprinimo; priima organizacinius sprendimus dėl pasirengimo pirmininkauti ir Seimo atsakomybei tenkančių pirmininkavimo renginių.

 

1.4. Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija dalyvauja Lietuvos pasirengimo ir pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai veiksmų tarpinstitucinio koordinavimo procese, įgyvendina patvirtintus Seimo kanceliarijos pirmininkavimo veiksmų ir priemonių planus, už jų kokybę ir pažangą reguliariai atsiskaito Seimo valdybai ir Seimo Europos reikalų komitetui pagal jų kompetenciją. 

 

 

 

5 straipsnis.

 

Nutarimas įsigalioja nuo priėmimo. 

 

 

 

Seimo Pirmininkė                                                                       Irena Degutienė

 

 

Projektą teikia Seimo nariai :

 

 

 

Česlovas Vytautas Stankevičius

 

 

 

Vytenis Povilas Andriukaitis