Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ KONTROLĖS ĮSTATYMO 2, 3, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 31, 32, 35, 36, 37, 40, 41 IR 46 STRAIPSNIŲ, KETVIRTOJO SKIRSNIO PAVADINIMO PAKEITIMO ir papildymo bei įstatymo priedo pakeitimo

ĮSTATYMAS

 

2009 m.                        d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 2002, Nr. 13-467; 2003, Nr. 38-1684; 2004, Nr. 32-1011; 2005, Nr. 67-2397; 2007, Nr. 135-5452)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 2, 11, 13, 14, 16, 18, 28, 29, 32, 34, 46 ir 56 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 2 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Šaunamasis ginklas – įrenginys ar daiktas, sukonstruotas ar pritaikytas kaip ginklas, iš kurio sprogstamųjų medžiagų degimo produktų slėgio jėga per vamzdį gali būti paleisti kulkos, sviediniai arba kenksmingosios, dirginančiosios medžiagos mechaniškai, termiškai, chemiškai ar kitaip taikiniui per atstumą paveikti. Šaunamaisiais ginklais šiame Įstatyme laikomos ir pagrindinės šaunamųjų ginklų dalys.“

2. Pakeisti 2 straipsnio 11 dalį ir ją išdėstyti taip:

11. Signalinis ginklas – nešaunamasis ginklas, skirtas duoti garso ar šviesos signalą signaliniu pirotechniniu įtaisu ar signaliniais šaudmenimis.“

3. Pakeisti 2 straipsnio 13 ir 14 dalis ir jas išdėstyti taip:

13. Senovinis ginklas – ginklas, kurio modelis sukurtas iki 1870 metų ir kurio negalima užtaisyti šoviniais, skirtais ginklams, draudžiamiems civilinėje apyvartoje, arba ginklams, kuriems laikyti ar nešiotis privalomas leidimas.

14. Šaunamojo ginklo dalis – bet kuri šaunamojo ginklo dalis būtina tam, kad šaunamasis ginklas veiktų, įskaitant vamzdį, būgnelį, spyną (užraktą), spynos (užrakto) rėmą, pistoleto (revolverio) rėmą ir jų pusgaminius, taip pat šovinio lizdą (kai jis atskira dalis) ar į šaunamojo ginklo vamzdį įdedamą įdėklą (mažesnio kalibro vamzdį). Vamzdis, būgnelis, spyna (užraktas), spynos (užrakto) rėmas, šovinio lizdas (kai jis yra atskira dalis) ir į šaunamojo ginklo vamzdį įdedamas įdėklas (mažesnio kalibro vamzdis) priskiriami pagrindinėms šaunamojo ginklo dalims.“

4. Pakeisti 2 straipsnio 16 dalį ir ją išdėstyti taip:

16. Nešaunamasis ginklas – įrenginys arba daiktas, sukonstruotas ar pritaikytas naudoti kaip ginklas, kuriuo taikinys paveikiamas nenaudojant sprogstamųjų medžiagų degimo produktų slėgio jėgos arba duoti garso ar šviesos signalą. Senoviniai ir visiškai netinkami naudoti ginklai priskiriami nešaunamiesiems ginklams“.

5. Pakeisti 2 straipsnio 18 dalį ir ją išdėstyti taip:

18. Šaudmens dalis – bet kuri šaudmens dalis, įskaitant sviedinį, užtaisą, kapsulę, kapsulinę tūtelę, tūtelę.“

6. Pakeisti 2 straipsnio 28 dalį ir ją išdėstyti taip:

28. Ginklų, šaudmenų, ginklų priedėlių apyvarta – ginklų, šaudmenų, ginklų priedėlių gamyba, taisymas, pardavimas, perdavimas, įgijimas, dovanojimas, laikymas, saugojimas, gabenimas, nešiojimas, naudojimas, paėmimas, realizavimas, sunaikinimas, eksportas (išvežimas iš Lietuvos Respublikos teritorijos), importas (įvežimas į Lietuvos Respublikos teritoriją), taip pat kiti šio Įstatymo reglamentuojami veiksmai.“

7. Pakeisti 2 straipsnio 29 dalį ir ją išdėstyti taip:

29. Civilinė ginklų, šaudmenų, ginklų priedėlių apyvarta – ginklų, šaudmenų, ginklų priedėlių apyvarta, kurią vykdo fiziniai ir juridiniai asmenys, išskyrus specialaus statuso subjektus.“

8. Pakeisti 2 straipsnio 32 dalį ir ją išdėstyti taip:

32. Ginklininkas – fizinis asmuo, atsakingas už subjekto, kuris verčiasi šiame Įstatyme nustatyta licencijuojama veikla, ar jo padalinio ginklų, šaudmenų gabenimą, priėmimą, laikymą, išdavimą, apskaitą.“

9. Pakeisti 2 straipsnio 34 dalį ir ją išdėstyti taip:

34. Užsienietis – asmuo, kuris nėra Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas.“

10. Pakeisti 2 straipsnio 46 dalį ir ją išdėstyti taip:

46. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas – Europos Sąjungos valstybės narės pilietis arba asmuo, kuris Europos Sąjungos valstybės narės tarptautinių sutarčių, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka yra įgijęs teisę nuolat gyventi Europos Sąjungos valstybėje narėje.“ 

11. Pakeisti 2 straipsnio 56 dalį ir ją išdėstyti taip:

56. Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys – Lietuvos Respublikoje, Europos Sąjungos valstybėse narėse ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įregistruoti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ir Lietuvos Respublikoje, Europos Sąjungos valstybėse narėse ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsisteigusių juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai.“

 

2 straipsnis. 3 straipsnio 6 punkto pakeitimas.

Pakeisti 3 straipsnio 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6) duslintuvai, naktiniai taikikliai;“.

 

3 straipsnis. 6 straipsnio 1 dalies 7 punkto pakeitimas ir papildymas 3 dalimi

1. Pakeisti 6 straipsnio 1 dalies 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7) senoviniai ginklai;“.

2. Papildyti 6 straipsnį 3 dalimi:

3. Šio straipsnio 1 dalies 4 punkte nurodytų dujinių pistoletų (revolverių) ir 5 punkte nurodytų šaunamųjų ginklų apyvartai taikomi tokie patys reikalavimai kaip ir C kategorijos trumpųjų šaunamųjų ginklų apyvartai (išskyrus šio Įstatymo 12 straipsnio 10 dalyje, 13 straipsnio 5 ir 7 dalyse, 17 straipsnio 5 dalyje nustatytas išimtis), o Įstatymo straipsniai, reglamentuojantys D kategorijos ginklų apyvartą, netaikomi dujiniams pistoletams (revolveriams) ir šio straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytiems šaunamiesiems ginklams.“

 

4 straipsnis. 7 straipsnio 3 dalies 1 punkto ir 4 dalies pakeitimas

1. Pakeisti 7 straipsnio 3 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) A kategorijos ginklai, ginklų priedėliai ir šaudmenys, skirti tik A kategorijos ginklams, išskyrus atvejus, kai juos naudoja Lietuvos bankas, subjektai, gaminantys A kategorijos ginklus, ginklų priedėlius, šaudmenis A kategorijos ginklams, jų dalis, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos, valstybiniai muziejai ir A kategorijos ginklus, šaudmenis, jų dalis ir priedėlius tiriančios bei konstruojančios mokslinio tyrimo įstaigos;“.

2. Pakeisti 7 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Civilinėje apyvartoje draudžiami šaltieji duriamieji, pjaunamieji ginklai, peiliai su automatiškai iššokančia ar atsilenkiančia geležte, kurie atitinka bent vieną iš šių kriterijų:

1) iššokanti ar atsilenkianti geležtė yra ilgesnė kaip 8,5 cm;

2) per vidurį geležtė yra siauresnė kaip 14 proc. jos ilgio;

3) iš abiejų pusių paaštrinta geležtė.“

 

5 straipsnis. Ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimas

Pakeisti ketvirtojo skirsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

Ginklų registras ir Ginklų apskaita

 

6 straipsnis. 8 straipsnio  pakeitimas

Pakeisti 8 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

8 straipsnis. Ginklų registras

1. Visi teisėtai Lietuvos Respublikoje esantys šaunamieji ginklai Ginklų registro nuostatų nustatyta tvarka registruojami Ginklų registre.

2. Ginklų registras yra valstybės registras. Ginklų registro vadovaujančiąją tvarkymo įstaigą ir tvarkymo įstaigą (įstaigas) skiria Vyriausybė.“

 

7 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 9 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

9 straipsnis. Specialaus statuso subjektų ir civilinėje apyvartoje esančių ginklų apskaita

1. Specialaus statuso subjektai privalo tvarkyti savo ginklų apskaitą. Šie subjektai šaunamųjų ginklų duomenis Ginklų registro nuostatų nustatyta tvarka privalo teikti Ginklų registrui.

2. Civilinėje apyvartoje esančių, jų savininkų ir valdytojų apskaitą tvarko policijos įstaigos. Duomenis apie civilinėje apyvartoje esančius šaunamuosius ginklus, jų savininkus ir valdytojus Ginklų registro nuostatų nustatyta tvarka Ginklų registrui teikia vidaus reikalų ministro įgaliota įstaiga“.

 

8 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 10 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

10 straipsnis. Ginklų ir šaudmenų nuosavybės teisės subjektai

Ginklų ir šaudmenų nuosavybės teisės subjektais gali būti valstybė, Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, užsieniečiai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys.“

 

9 straipsnis. 11 straipsnio 1 3 dalių pakeitimas ir papildymas 5 dalimi

1. Pakeisti 11 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys gali įsigyti ir turėti ginklus, šaudmenis šiems tikslams:

1) medžioklei;

2) sportui;

3) savigynai;

4) profesinei veiklai;

5) kolekcijoms sudaryti;

6) mokymui;

7) moksliniam tyrimui;

8) kitiems tikslams, jei tai neprieštarauja įstatymams, tarptautinėms sutartims ir susitarimams.“

2. Pakeisti 11 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys turi teisę įsigyti šaudmenis ginklams, kuriuos jie turi teisę turėti.“

3. Pakeisti 11 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Lietuvos Respublikoje įregistruoto juridinio asmens, kuris nori gaminti, perdirbti, nuomoti, įsigyti ir turėti ginklų, šaudmenų ar eksploatuoti tirus, šaudyklas, darbuotoju, tiesiogiai susijusiu su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, apskaita, taip pat ginklininku negali būti asmuo, kuriam taikomi šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 3, 4 punktuose ir 18 straipsnio 2 dalyje nustatyti apribojimai. Šioje dalyje nurodyto Lietuvos Respublikoje įregistruoto juridinio asmens administracijos vadovu negali būti asmuo, kuriam taikomi šio Įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatyti apribojimai.“

4. Papildyti 11 straipsnį 5 dalimi:

5. Draudžiama įsigyti ginklus, šaudmenis, jų dalis, ginklų priedėlius iš subjektų, kurie neturi teisės verstis ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekyba ar ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių prekybos tarpininko veikla.“

 

10 straipsnis. 12 straipsnio 2 ir 10 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 12 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Leidimai įsigyti A, B, C kategorijų ginklus išduodami:

1) fiziniams asmenims, turintiems teisę įsigyti tokių kategorijų ginklus;

2) Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams ar Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims, gavusiems šio Įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 1, 5 ir 6 punktuose nurodytos veiklos licencijas ir turintiems teisę įsigyti tokių kategorijų ginklus;

3) Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams ar Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims, vykdantiems profesinę veiklą ir turintiems teisę įsigyti tokių kategorijų ginklus.“

2. Pakeisti 12 straipsnio 10 dalį ir ją išdėstyti taip:

10. Leidimai įsigyti A, B, C kategorijų ginklus, jų šaudmenis Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams ir Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims išduodami Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka. Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams, kurie nėra Lietuvos Respublikos nuolatiniai gyventojai, leidimas įsigyti A, B, C kategorijų ginklus, jų šaudmenis išduodamas tik tada, kai pateikiamas Europos Sąjungos valstybės narės, kurioje asmuo nuolat gyvena, kompetentingos institucijos išankstinis sutikimas dėl ginklų, šaudmenų, jų dalių įvežimo. Įsigyti ginklai turi būti įregistruojami Ginklų registre ne vėliau kaip per 10 dienų nuo įsigijimo. Įregistravus ginklus, išduodamas leidimas nešiotis ginklus arba leidimas laikyti ginklus. Fiziniams asmenims gali būti išduodamas tik vienas leidimas laikyti (nešiotis) ginklus. Jame nurodoma, kokius ginklus asmuo gali laikyti, kokius – nešiotis. Dujiniams pistoletams (revolveriams) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytiems šaunamiesiems ginklams gali būti išduodamas vienas bendras neterminuotas leidimas įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, kuriame ginklų duomenys neįrašomi.“

 

11 straipsnis. 13 straipsnio pavadinimo ir 1–8, 13 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 13 straipsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

13 straipsnis. Tam tikrų kategorijų ar rūšių ginklų, šaudmenų įsigijimo ir turėjimo reikalavimai Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams, Lietuvos Respublikoje įregistruotiems juridiniams asmenims“.

2. Pakeisti 13 straipsnio 1–8 dalis ir jas išdėstyti taip:

1. Veikiančius A kategorijos ginklus, jų priedėlius, šaudmenis gali įsigyti ir turėti tik specialaus statuso subjektai, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos, taip pat subjektai, kurie verčiasi A kategorijos ginklų, jų priedėlių, šaudmenų A kategorijos ginklams, jų dalių gamyba, A kategorijos ginklų, šaudmenų, jų dalių ir priedėlių tyrimais bei konstravimu užsiimančios mokslinio tyrimo įstaigos, Lietuvos bankas. A, B, C, D kategorijų ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių įsigijimo ir apyvartos tvarką specialaus statuso subjektams, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigoms nustato kiti teisės aktai. A, B, C, D kategorijų ginklus, šaudmenis, jų dalis, ginklų priedėlius specialaus statuso subjektai, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos gali įsigyti be leidimų.

2. Medžioklei B, C kategorijų ilguosius graižtvinius ginklus, jų šovinius gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 21 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, turintys galiojantį medžiotojo bilietą ir ne mažesnį kaip 3 metų medžiotojo stažą, bei Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, turintys licenciją nuomoti ginklus, gavę leidimą.

3. Medžioklei B, C kategorijų ilguosius lygiavamzdžius, pneumatinius, templinius ginklus, jų šaudmenis gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, turintys galiojantį medžiotojo bilietą, bei Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, turintys licenciją nuomoti ginklus, gavę leidimą.

4. Sportui B, C kategorijų ginklus, jų šovinius gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 186 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai – šaudymo sporto organizacijų nariai bei Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, gavę leidimą.

5. Savigynai B, C kategorijų trumpuosius šaunamuosius ginklus, jų šovinius gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 23 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą. Savigynai dujinius pistoletus (revolverius) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytus šaunamuosius ginklus gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, gavę leidimą.

6. Savigynai B, C kategorijų ilguosius lygiavamzdžius ginklus, jų šovinius gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 18 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

7. Profesinei veiklai B, C kategorijų ginklus, jų šovinius gali įsigyti ir turėti Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, gavę leidimą. Nešiotis šiuos ginklus, vykdydami tarnybines pareigas, gali ne jaunesni kaip 21 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai Lietuvos Respublikoje įregistruotų juridinių asmenų darbuotojai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą. Nešiotis dujinius pistoletus (revolverius) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytus šaunamuosius ginklus, vykdydami tarnybines pareigas, gali ne jaunesni kaip 18 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai Lietuvos Respublikoje įregistruotų juridinių asmenų darbuotojai, gavę leidimą. Automatinius šaunamuosius ginklus, jų šaudmenis, gavęs leidimą, turi teisę įsigyti ir turėti Lietuvos bankas, šiuos ginklus, vykdydami tarnybines pareigas, gali nešiotis Lietuvos banko darbuotojai – ne jaunesni kaip 21 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą.

8. Kolekcijoms sudaryti B, C kategorijų ginklus, jų šaudmenis, perdirbtus taip, kad jų nebūtų galima panaudoti pagal paskirtį, gali įsigyti ir turėti ne jaunesni kaip 23 metų Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, išlaikę egzaminą ir gavę leidimą, ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, gavę leidimą. A kategorijos ginklus, šaudmenis kolekcijoms sudaryti gali įsigyti institucijos, turinčios teisę įsigyti veikiančius A kategorijos ginklus. Valstybiniai muziejai, gavę leidimą, gali įsigyti visų kategorijų ginklus, šaudmenis ir ne vėliau kaip per 30 dienų privalo perdirbti juos taip, kad jų nebūtų galima panaudoti pagal paskirtį. Ginklų perdirbimu į netinkamus naudoti pagal paskirtį laikomas toks ginklų perdirbimas, kai juos atkurti galima tik pakeičiant reikiamas dalis naujomis.“

3. Pakeisti 13 straipsnio 14 dalį ir ją išdėstyti taip:

14. Senovinius ginklus turintys karo istorijos klubai šaudmenis jiems gali įsigyti tik gavę leidimą. Masinių renginių metu šaudyti iš senovinių ginklų galima tik renginio organizatoriams tai suderinus su atitinkama savivaldybe ir nenaudojant sviedinių (tik sukuriant garso ir šviesos efektus).“

 

12 straipsnis. 14 straipsnio 2 ir 3 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 14 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Teisėtai į Lietuvos Respubliką atvykę ne jaunesni kaip 18 metų užsieniečiai, įsipareigoję, kad įsigyti ginklai ir (ar) šaudmenys iš Lietuvos Respublikos bus išvežti ne vėliau kaip per 10 dienų nuo jų įsigijimo, turi teisę įsigyti Lietuvos Respublikos teritorijoje B, C kategorijų ginklus, jų šaudmenis.“

2. Pakeisti 14 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Užsieniečiai, nurodyti šio straipsnio 2 dalyje, norintys Lietuvos Respublikoje įsigyti B, C kategorijų ginklų ir (ar) šaudmenų, privalo pateikti valstybės, kurios piliečiai jie yra ar kurioje nuolat gyvena, kompetentingos institucijos išduotą išankstinį sutikimą dėl ginklų ir (ar) šaudmenų įvežimo arba kitą dokumentą, patvirtinantį teisę įvežti ginklą, šaudmenis į užsienio valstybę, bei Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka gauti leidimą.“

 

13 straipsnis. 17 straipsnio 1 dalies papildymas 11 punktu ir papildymas 5 dalimi

1. Papildyti 17 straipsnio 1 dalį 11 punktu ir jį išdėstyti taip:

11) kurio atžvilgiu policija turi pakankamų duomenų, kad jis gali panaudoti ginklą ne pagal paskirtį (ne tam tikslui, kuriam jis buvo įsigytas). Tokiu atveju policija nurodo atsisakymo išduoti leidimą (panaikinti leidimą) motyvus.“

2. Papildyti 17 straipsnį 5 dalimi:

5. Šio straipsnio 1 dalies 3, 7, 8 ir 10 punktų nuostatos netaikomos asmenims, pageidaujantiems įsigyti ir turėti dujinius pistoletus (revolverius) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytus šaunamuosius ginklus.“

 

14 straipsnis. 18 straipsnio 2 dalies 8 punkto pakeitimas

Pakeisti 18 straipsnio 2 dalies 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8) kuriam Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo nustatyta tvarka taikomi teismo įpareigojimai;“.

 

15 straipsnis. 19 straipsnio 2 dalies pakeitimas ir papildymas 6, 7 ir 8 dalimis

1. Pakeisti 19 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Licenciją verstis šio straipsnio 1 dalyje nurodyta veikla gali gauti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai ir Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys.“

2. Papildyti 19 straipsnį 6 dalimi:

6. Licencijos turėtojas licencijas išduodančios institucijos gali būti įspėjamas apie galimą licencijos panaikinimą, jeigu jis pažeidžia šio įstatymo šeštame skirsnyje nustatytus ūkinės komercinės veiklos, susijusios su ginklais ir šaudmenimis, reikalavimus. Licencijos turėtojas, įspėtas apie galimą licencijos panaikinimą, turi pašalinti licencijuojamos veiklos pažeidimus per licencijas išduodančios institucijos nustatytą laiką.“

3. Papildyti 19 straipsnį 7 dalimi:

7. Licencijos galiojimas gali būti sustabdomas, jeigu:

1) licencijos turėtojas, dėl padarytų licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimų licencijas išduodančios institucijos įspėtas apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą, per nustatytą laiką nepašalina šių pažeidimų;

2) paaiškėja, kad licencijos turėtojo kontroliuojančiam asmeniui, administracijos vadovui iškilo bent viena šio Įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje, o ginklininkui ar bet kuriam darbuotojui, kurio darbas tiesiogiai susijęs su licencijuojama veikla, iškilo bent viena šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktuose ir 18 straipsnio 2 dalyje nurodyta aplinkybė;

3) licencijas išduodančioje institucijoje gautas policijos įstaigų ar kitų kontroliuojančių institucijų motyvuotas pasiūlymas sustabdyti licencijos galiojimą dėl įstatymų, kitų teisės aktų, nustatančių licencijuojamos veiklos sąlygas, pažeidimų.“

4. Papildyti 19 straipsnį 8 dalimi:

8. Licencija gali būti panaikinama, jeigu:

1) licencijos turėtojas raštu prašo panaikinti licenciją;

2) licencijos turėtojas per 3 mėnesius nuo licencijos galiojimo sustabdymo nepašalina licencijuojamos veiklos pažeidimo (-ų);

3) licencijos turėtojas, kuris įspėtas apie galimą licencijos panaikinimą arba kuriam sustabdytas licencijos galiojimas, per vienerius metus antrą kartą padaro pažeidimą, susijusį su licencijuojama veikla;

4) licencijos turėtojas – juridinis asmuo likviduotas;

5) licencijos turėtojas – fizinis asmuo miršta;

6) nustatoma, kad licencijos turėtojas policijos įstaigai pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, susijusią su licencijuojama veikla;

7) licencijos turėtojas per 3 metus nuo licencijos išdavimo nepradeda licencijoje nurodytos veiklos arba daugiau kaip 3 metus iš eilės nevykdo licencijoje nurodytos veiklos;

8) licencijos turėtojas, kurio licencijos galiojimas sustabdytas, vykdo licencijuojamą veiklą;

9) licencijas išduodanti institucija nustato, kad licencijos turėtojas pažeidė įstatymų, kitų teisės aktų, nustatančių licencijuojamos veiklos sąlygas, reikalavimus ir šie pažeidimai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai.

 

16 straipsnis. 20 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 20 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

20 straipsnis. Teisės dirbti darbą, susijusį su licencijuojama veikla, apribojimai

Europos Sąjungos nuolatiniu gyventoju, kuris verčiasi licencijuojama veikla, ar Lietuvos Respublikoje įregistruoto juridinio asmens, kuris verčiasi licencijuojama veikla, darbuotoju, tiesiogiai susijusiu su ginklų, šaudmenų įsigijimu, laikymu, taisymu, perdirbimu, bandymais, apskaita, realizavimu, taip pat ginklininku negali būti asmuo, kuriam taikomos šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 3 ir 4 punktų ir 18 straipsnio 2 dalies nuostatos.“

 

17 straipsnis. 21 straipsnio 2 dalies 3, 6, 9 ir 11 punktų pakeitimas

1. Pakeisti 21 straipsnio 2 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) pasikeitus licencijos turėtojo veiklos pobūdžiui ar kitoms sąlygoms, kurios buvo nurodytos dokumentuose, pateiktuose licencijai gauti, apie tai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų informuoti licenciją išdavusią instituciją;“.

2. Pakeisti 21 straipsnio 2 dalies 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6) sudaryti sąlygas kontroliuojančiųjų valstybės institucijų darbuotojams tikrinti licencijos turėtojo veiklą, susijusią su licencijuojama veikla;“.

3. Pakeisti 21 straipsnio 2 dalies 9 punktą ir jį išdėstyti taip:

9) ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių apskaitos žurnalus ir kitus dokumentus saugoti ne mažiau kaip 2010 metų nuo paskutinio įrašo padarymo dienos, neatsižvelgiant į tai, ar licencijos turėtojas verčiasi licencijuojama veikla, ar ne (likvidavus Lietuvos Respublikoje įregistruotą juridinį asmenį ar mirus fiziniam asmeniui, apskaitos dokumentai perduodami policijos įstaigoms, kurios tvarko civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą);“.

4. Pakeisti 21 straipsnio 2 dalies 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11) Vyriausybės nustatyta tvarka įvežęus į Lietuvos Respublikos teritoriją ginklus, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, o išvežęs iš Lietuvos Respublikos teritorijos ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatomo ginklų išvežimo, pateikti įvežtų ar numatomų išvežti B, C kategorijų šaunamųjų ginklų ir D kategorijos vienašūvių ilgųjų lygiavamzdžių šaunamųjų ginklų duomenis (ginklo šalis gamintoja ir gamybos vieta, markė, modelis, kalibras, gamintojo pavadinimas, pagaminimo metai ir numeris), šaudmenų duomenis (identifikacinis gamintojo žymuo, gamintojo pavadinimas, šaudmenų partijos identifikacinis numeris, kalibras ir šaudmenų tipas, kiekis), ginklų, šaudmenų tiekėjų ar gavėjų duomenis (pavadinimas, vardas, pavardė, adresas) policijos įstaigoms, kurios tvarko civilinėje apyvartoje esančių ginklų, jų savininkų ir valdytojų apskaitą.“

 

18 straipsnis. 22 straipsnio 3 dalies ir 4 dalies 2 ir 3 punktų pakeitimas

1. Pakeisti 22 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Visi licencijos turėtojai, gaminantys ginklus, šaudmenis, privalo užtikrinti gamybos saugumą, kontrolę ir gaminių kokybę. Pagamintas ginklas ir šaudmenys turi atitikti techniniuose dokumentuose nurodomus parametrus.“

2. Pakeisti 22 straipsnio 4 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) žymėti šaudmenis identifikaciniais gamintojo žymenimis ir ant kiekvienos mažiausios šaudmenų pakuotės nurodyti gamintojo pavadinimą, šaudmenų partijos identifikacinį numerį, kalibrą ir šaudmenų tipą;“.

3. Pakeisti 22 straipsnio 4 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) ant pagamintų ginklų, jų pagrindinių dalių ir priedėlių nurodyti šalį gamintoją ir gamybos vietą, markę, modelį, kalibrą, gamintojo pavadinimą, pagaminimo metus (jeigu jie nėra serijinio numerio dalis) ir numerį;“

 

19 straipsnis. 23 straipsnio 3, 6 ir 7 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 23 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, norintis importuoti, eksportuoti B, C, D kategorijų ginklus, jų šaudmenis, jų dalis ir ginklų priedėlius (išskyrus B, C kategorijų trumpuosius šaunamuosius ginklus, jų dalis (ši išimtis netaikoma dujiniams pistoletams (revolveriams) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytiems šaunamiesiems ginklams, šių ginklų dalims ir šaudmenims šiems ginklams), A kategorijos ginklų priedėlius, kuriuos turi teisę importuoti (įvežti) tik Ginklų fondas ir Krašto apsaugos ministerija), privalo turėti licenciją. Tokią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Licencija importuoti, eksportuoti ginklus, šaudmenis, jų dalis ir ginklų priedėlius suteikia teisę licencijos:

1) juos gabenti tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją;

2) juos įvežti į Europos Sąjungos valstybę narę ar iš jos išvežti.“

2. Pakeisti 23 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Licencijos turėtojas, pageidaujantis išvežti ginklus, šaudmenis, jų dalis iš Lietuvos Respublikos į Europos Sąjungos valstybę narę, turi gauti Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos leidimą vežti ginklus, šaudmenis, jų dalis. Šis leidimas galioja ne ilgiau kaip 3 metus. Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos leidimą vežti ginklus, šaudmenis, jų dalis išduoda tik gavęs išankstinį Europos Sąjungos valstybės narės sutikimą dėl ginklų, šaudmenų, jų dalių įvežimo į Europos Sąjungos valstybę narę.“

3. Pakeisti 23 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Licencijos turėtojas, pageidaujantis įvežti ginklus, šaudmenis, jų dalis iš Europos Sąjungos valstybės narės į Lietuvos Respubliką, turi gauti išankstinį Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sutikimą dėl ginklų, šaudmenų, jų dalių įvežimo į Lietuvos Respublikos teritoriją. Šis leidimas galioja ne ilgiau kaip 3 metus.“

 

20 straipsnis. 24 straipsnio 1 dalies, 2 dalies 5 punkto ir 4 dalies 1 punkto pakeitimas

1. Pakeisti 24 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Lietuvos Respublikos teritorijoje B, C kategorijų trumpaisiais šaunamaisiais ginklais, jų dalimis (išskyrus dujinius pistoletus (revolveriams) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytus šaunamuosius ginklus, jų dalis ir šaudmenims šiems ginklams), A kategorijos ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir A kategorijos ginklų priedėliais turi teisę prekiauti tik Ginklų fondas. Kitais B, C, D kategorijų ginklais, jų šaudmenimis, jų dalimis, ginklų priedėliais turi teisę prekiauti Ginklų fondas ir Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai bei Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, turintys licenciją prekiauti civilinėje apyvartoje ginklais, šaudmenimis, jų dalimis ir ginklų priedėliais. Tokią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.“

2. Pakeisti 24 straipsnio 2 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5) registruoti visų kategorijų ginklų, ginklų priedėlių ir šaudmenų (išskyrus šaudmenis D kategorijos ginklams, dujinius aerozolinius įrenginius), parako, kapsulių ir tūtelių su įstatytomis kapsulėmis tiekėjus ir pirkėjus nustatytos formos žurnale ir, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas, informuoti policijos įstaigą, kuri išdavė leidimą įsigyti ginklą, apie parduotą ginklą;“.

3. Pakeisti 24 straipsnio 4 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) ginklus, šaudmenis, jų dalis, ginklų priedėlius – specialaus statuso subjektai, valstybinės kriminalistinės ekspertizės įstaigos, taip pat subjektai, turintys licencijas verstis veikla, nurodyta šio Įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose;“.

 

21 straipsnis. 25 straipsnio 1, 2 dalies ir 6 dalies 8 punkto pakeitimas

1. Pakeisti 25 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių gamintojai, importuotojai, eksportuotojai, prekiautojai ar pirkėjai turi teisę sudaryti sutartis dėl ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių (išskyrus B, C kategorijos trumpuosius šaunamuosius ginklus, jų dalis (ši išimtis netaikoma dujiniams pistoletams (revolveriams) ir šio Įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytiems šaunamiesiems ginklams, šių ginklų dalims ir šaudmenims šiems ginklams), A kategorijos ginklus, šaudmenis, jų dalis bei A kategorijos ginklų priedėlius) įsigijimo, importo, eksporto per tarpininkus.“

2. Pakeisti 25 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Tarpininkais gali būti Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys ir Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai. Tarpininkai su užsakovais privalo sudaryti rašytines sutartis dėl gamintojo, importuotojo, eksportuotojo, prekiautojo ar pirkėjo interesų atstovavimo.“

3. Pakeisti 25 straipsnio 6 dalies 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8) ginklų, šaudmenų, jų dalių, ginklų priedėlių apskaitos žurnalus ir kitus su tarpininkavimo veikla susijusius dokumentus saugoti ne mažiau kaip 20 metų nuo paskutinio įrašo padarymo dienos, neatsižvelgiant į tai, ar tarpininkas verčiasi tarpininkavimo veikla, ar ne (nutraukus tarpininko veiklą, apskaitos dokumentai perduodami Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos);“.

 

22 straipsnis. 26 straipsnio 1 ir 2 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 26 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, norintis taisyti ginklus, perdirbti ginklus ir šaudmenis, privalo gauti licenciją. Šią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Ginklų fondas. Licencija taisyti ginklus, perdirbti ginklus ir šaudmenis suteikia teisę įsigyti Lietuvos Respublikoje ir įsivežti iš užsienio valstybių šiai veiklai reikalingas ginklų dalis.“

2. Pakeisti 26 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Lietuvos Respublikoje ginklą, jo pagrindines dalis gali taisyti, perdirbti tik Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, turintis licenciją taisyti ir perdirbti ginklus.“

 

23 straipsnis. 27 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 27 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, norintis eksploatuoti tirą ar šaudyklą ūkinės komercinės veiklos tikslais, privalo gauti licenciją. Šią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Licencija eksploatuoti tirus, šaudyklas suteikia teisę įsigyti šaudmenis ir juos parduoti asmenims, kurie pageidauja šaudyti tire ar šaudykloje.“

 

24 straipsnis. 28 straipsnio 1, 2 ir 5 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 28 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, norintis nuomoti ginklus medžioklei ar sportui, privalo gauti licenciją. Šią licenciją Vyriausybės nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Licencija nuomoti ginklus suteikia teisę licencijos turėtojui įsigyti šaudmenų savo turimiems ginklams iš subjektų, turinčių teisę prekiauti šaudmenimis, ir juos parduoti asmeniui, išsinuomojusiam ginklą.“

2. Pakeisti 28 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Europos Sąjungos nuolatinis gyventojas ar Lietuvos Respublikoje įregistruotas juridinis asmuo, turintis licenciją nuomoti ginklus, turi teisę medžioklei nuomoti B, C kategorijų medžioklinius ginklus, sportui – B, C kategorijų ginklus.“

3. Pakeisti 28 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Ginklus medžioklės sezono metu galima nuomoti Europos Sąjungos nuolatiniams gyventojams ir užsieniečiams, turintiems teisę turėti tos kategorijos medžioklinį ginklą ir pateikusiems šią teisę įrodančius dokumentus bei galiojantį medžiotojo bilietą.“

4. Pakeisti 28 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Subjektas, nuomojantis ginklus, juos išsinuomojančiam asmeniui privalo nustatyta tvarka išduoti laikiną ginklo kortelę.“

 

25 straipsnis. 31 straipsnio 1 dalies 2 punkto pakeitimas

Pakeisti 31 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) ne vėliau kaip per 5 darbo dienas informuoti policijos įstaigą apie kitam asmeniui perduotą naudoti D kategorijos ginklą, nurodydamas ginklo markę, modelį, numerį bei asmens, kuriam perduotas naudoti ginklas, vardą, pavardę ir adresą;“.

 

26 straipsnis. 32 straipsnio 7 dalies pakeitimas

Pakeisti 32 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Ginklo savininkas gali ginklą pateikti perdirbti tik turėdamas leidimą. Leidimą perdirbti ginklą išduoda policijos įstaiga, kuri išdavė leidimą nešiotis ginklus arba leidimą laikyti ginklus, pagal ginklo savininko ar teisėto valdytojo prašymą. Ginklui taisyti leidimas nereikalingas.“

 

27 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 35 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

35 straipsnis. Ginklai ir šaudmenys kaip radiniai

1. Asmuo, radęs ginklą ar šaudmenų, privalo nedelsdamas apie tai pranešti policijai. Asmeniui draudžiama rastus ginklus ar šaudmenis gabenti į policijos įstaigą ar kitą vietą. Policija asmens rastus ginklus ar šaudmenis paima jų radimo vietoje.

2. Rasti ginklai ir šaudmenys, kurių savininkas nežinomas, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka:

1) pažymimi ir realizuojami, ar

2) pažymimi ir išdavus leidimą laikyti ar leidimą nešiotis ginklus grąžinami juos radusiems asmenims, ar

3) perdaromi į visiškai netinkamus naudoti ir grąžinami juos radusiems asmenims, ar

4) sunaikinami.“

 

28 straipsnis. 36 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 36 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos šaunamojo ginklo leidimą Europos Sąjungos nuolatiniam gyventojui, turinčiam ginklą, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išduoda Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Šis leidimas galioja ne ilgiau kaip 5 metus.“

 

29 straipsnis. 37 straipsnio 1 ir 4 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 37 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Europos Sąjungos nuolatiniai gyventojai, Lietuvos Respublikoje įregistruoti juridiniai asmenys, užsieniečiai turi teisę įvežti į Lietuvos Respubliką, išvežti iš jos, gabenti tranzitu teisėtai įgytus B, C, D kategorijų ginklus, jų šaudmenis, taip pat visų kategorijų kolekcinius pavienius ginklus, nustatyta tvarka gavę Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos leidimą. Be leidimo galima įvežti į Lietuvos Respubliką pneumatinio ginklo šaudmenis, D kategorijos senovinius, signalinius, šaltuosius ir visiškai netinkamus naudoti ginklus.“

2. Pakeisti 37 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Specialaus statuso subjektų pareigūnai, išskyrus Šaulių sąjungą, tarnybinėms pareigoms atlikti jiems priklausančius B, C, D kategorijų ginklus, šaudmenis išveža iš Lietuvos Respublikos ir įveža į ją turėdami specialaus statuso subjekto vadovo išduotą leidimą.“

 

30 straipsnis. 40 straipsnio 1 dalies papildymas 10 punktu

Papildyti 40 straipsnio 1 dalį 10 punktu ir jį išdėstyti taip:

10) kai policija turi pakankamų duomenų, kad fizinis asmuo gali panaudoti ginklą ne pagal paskirtį (ne tam tikslui, kuriam jis buvo įsigytas). Tokiu atveju policija nurodo atsisakymo išduoti leidimą (panaikinti leidimą) motyvus.“

 

31 straipsnis. 41 straipsnio 1 ir 3 dalių pakeitimas

1. Pakeisti 41 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Policija ar kitos įstatymų įgaliotos valstybės institucijos ginklus, šaudmenis, jų dalis paima:

1) kai ginklai ir šaudmenys, jų dalys gaminami, importuojami, eksportuojami, gabenami, laikomi ar nešiojami, jais prekiaujama neturint atitinkamo leidimo ar licencijos arba pasibaigus jų galiojimo laikui. Esant dideliam ginklų, šaudmenų, jų dalių kiekiui paimti ginklai, šaudmenys, jų dalys saugomi jų paėmimo vietoje;

2) panaikinus licencijos, leidimo nešiotis, leidimo laikyti ginklus, šaudmenis galiojimą;

3) pažeidus šio Įstatymo reikalavimus, kai pažeidimas kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, visuomenės saugumui ar viešajai tvarkai;

4) mirus ginklo savininkui, kol bus išspręstas turto paveldėjimo klausimas;

5) kai asmuo įstatymų nustatyta tvarka įtariamas ar kaltinamas padaręs tyčinę nusikalstamą veiką ar jam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas;

6) esant pakankamam pagrindui įtarti, kad asmuo serga ligomis ar turi fizinių trūkumų, trukdančių tinkamai elgtis su ginklu, ar turi sveikatos sutrikimų, problemų dėl alkoholizmo, narkomanijos, psichikos būklės;

7) jei įtariama, kad ginklas, šaudmenys galėjo būti teisės pažeidimo, nusikaltimo įrankis ar teisės pažeidimo ar nusikaltimo objektas;

8) asmeniui raštiškai atsisakius ginklo;

9) nepaprastosios ir karo padėties atvejais;

10) kai turi duomenų, kad asmuo kelia grėsmę kitų asmenų ar savo gyvybei ar sveikatai, nuosavybei, viešajai tvarkai ar visuomenės saugumui.

2. Pakeisti 41 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

„3. Tinkami saugiai naudoti ginklai, ginklų priedėliai ar fabrikinės gamybos šaudmenys asmens prašymu realizuojami per Ginklų fondą arba subjektus, turinčius teisę prekiauti ginklais, ginklų priedėliais, šaudmenimis. Jeigu asmuo, kuriam policijos įstaiga panaikino leidimą laikyti ginklus ar leidimą nešiotis ginklus, per 30 dienų nesikreipia į policijos įstaigą su prašymu realizuoti ginklą, ginklo priedėlį, šaudmenis, tai ginklas, ginklo priedėlis, šaudmenys perduodami realizuoti Ginklų fondui. Netinkami saugiai naudoti ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys, kurie nepriimami realizuoti, neatlygintinai (išskyrus turinčius istorinę ar kriminalistinę vertę) perduodami sunaikinti į Ginklų fondą.“

 

32 straipsnis. 46 straipsnio papildymas 4 dalimi

Papildyti 46 straipsnį 4 dalimi:

4. Informaciją apie civilinėje apyvartoje esančių ginklų, šaudmenų, jų dalių įvežimą, išvežimą, taip pat ginklų, kurių į valstybės teritoriją negalima perduoti be išankstinio valstybės sutikimo, sąrašus ir kitą informaciją, susijusią su Europos Sąjungos nuolatiniais gyventojais, turinčiais ginklų, Europos Sąjungos valstybėms narėms teikia ir iš Europos Sąjungos valstybių narių gauna Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.“  

 

33 straipsnis. Įstatymo priedo pakeitimas

Pakeisti Įstatymo priedą ir jį išdėstyti taip:

 

„Lietuvos Respublikos

ginklų ir šaudmenų

kontrolės įstatymo

priedas

 

ĮGYVENDINAMI EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI

 

1991 m. birželio 18 d. Tarybos direktyva 91/477/EEB dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės (OL 2004 specialusis leidimas, 13 skyrius, 11 tomas, p. 3), su pakeitimais padarytais 2008 m. gegužės 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2008/51/EB (OL 2008 L 179, p. 5).“

 

34 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei

Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos iki šio Įstatymo įsigaliojimo parengia ir patvirtina Įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

35 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1. Šis Įstatymas, išskyrus 33 straipsnį, įsigalioja 2009 m. gruodžio 28 d.

2. Asmenys, kurie iki šio Įstatymo įsigaliojimo turėjo dujinių pistoletų (revolverių) ar Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 5 punkte nurodytų šaunamųjų ginklų, privalo iki 2010 m. liepos 28 d. Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka pateikti prašymą ir gauti leidimą laikyti ginklus arba leidimą nešiotis ginklus.

3. Šio straipsnio 2 dalyje nurodyti asmenys, pateikę prašymus išduoti leidimą laikyti ginklus arba leidimą nešiotis ginklus iki šio straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, turi teisę laikyti ginklus ar juos nešiotis be leidimo, kol nustatyta tvarka bus priimtas sprendimas dėl leidimo išdavimo.

 

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS