Projektas

 

 

LIETUVOS  RESPUBLIKOS

ALKOHOLIO  KONTROLĖS  ĮSTATYMO  2,  6,  10,  12,  13,  14,  16,  17,  18,  181,  182,  22,  26,  28,  29,  34,  341,  36,  41 STRAIPSNIŲ  BEI  PRIEDO  PAKEITIMO  IR  PAPILDYMO  IR  15 STRAIPSNIO  PRIPAŽINIMO  NETEKUSIU  GALIOS 

ĮSTATYMAS

 

2009 m.                         d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1995, Nr. 44-1073; 2004, Nr. 47-1548, Nr. 168-6174; 2006, Nr. 53-1928, Nr. 127-4822; 2007, Nr. 77-3041; 2008, Nr. 48-1771, Nr. 123-4660)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 2 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

2 straipsnis. Pagrindinės šio Įstatymo sąvokos

1. Alkoholinis gėrimas – gėrimas, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 procento (alaus – didesnė kaip 0,5 procento).

2. Alkoholinių gėrimų parduotuvė – parduotuvė, kurios prekių asortimentą sudaro tik alkoholiniai gėrimai arba alkoholiniai gėrimai ir gretutinės prekės (nealkoholiniai gėrimai, sultys, butelių atkimšimo ir užkimšimo įrankiai, butelių pakuotės, taurės, stiklinės, tabako gaminiai, degtukai ir žiebtuvėliai).

3. Alkoholinių gėrimų skyriusmažmeninės prekybos vieneto skyrius, kurio prekių asortimentą sudaro tik alkoholiniai gėrimai arba alkoholiniai gėrimai ir gretutinės prekės (nealkoholiniai gėrimai, sultys, butelių atkimšimo ir užkimšimo įrankiai, butelių pakuotės, taurės, stiklinės, tabako gaminiai, degtukai ir žiebtuvėliai).

4. Alkoholio kontrolė – teisės aktuose nustatytos visos alkoholio produktų gamybos, įvežimo, importo, eksporto, prekybos, vartojimo, reklamos valstybinio reglamentavimo priemonės, skirtos alkoholio vartojimui ir jo vartojimo žalai sveikatai ir ūkiui mažinti.

5. Alkoholio produktai – nedenatūruotas ir denatūruotas (įskaitant dehidratuotą ir denatūruotą) etilo alkoholis (toliau – etilo alkoholis), alkoholiniai gėrimai, maistiniai ir nemaistiniai alkoholiniai tirpalai su kvapiųjų medžiagų priedais (toliau – alkoholiniai tirpalai) ir etilo alkoholio turinčios žaliavos (toliau – žaliavos).

6. Alkoholio produktų eksportas – alkoholio produktų išvežimas iš Lietuvos Respublikos į kitas valstybes, išskyrus Europos Sąjungos valstybes nares, kitas Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyves (toliau – Europos ekonominės erdvės valstybės) ir Turkiją.

7. Alkoholio produktų importas – alkoholio produktų įvežimas į Lietuvos Respubliką iš kitų valstybių, išskyrus Europos ekonominės erdvės valstybes ir Turkiją.

8. Alkoholio produktų įvežimas – alkoholio produktų įvežimas į Lietuvos Respubliką (išskyrus fizinių asmenų įvežamus alkoholio produktus) iš Europos ekonominės erdvės valstybių ir Turkijos.

9. Alkoholio produktų partija – tam tikras kiekis vienodomis sąlygomis pagamintų ir (arba) fasuotų, supakuotų parduoti skirtų alkoholio produkto vienetų, kuriems taikomi tie patys produkto saugos ir atitikties reikalavimai.

10. Alkoholio reklama – bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleidžiama informacija, susijusi su įmonių komercine, ūkine bei finansine veikla, kuria skatinama įsigyti ir (ar) vartoti alkoholio produktus.

11. Etilo alkoholis (toliau – alkoholis) – sotusis vienhidroksilis alkoholis, kuris veikia psichiką ir gali lemti pripratimą prie jo ir priklausomybę nuo jo.

12. Masinis renginys – šventė, festivalis ar kitas didelei žmonių grupei skirtas renginys, kurį organizuoja valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos, fiziniai asmenys, juridiniai asmenys ar juridinio asmens statuso neturinčios organizacijos ar jų filialai, suderinę renginio laiką ir jo organizavimo tvarką su reikiamomis savivaldybės institucijomis (kai toks suderinimas būtinas pagal Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymą).

13. Mažmeninės prekybos vienetas – parduotuvė, prekybos centras, paviljonas, automobilinė parduotuvė, kioskas, kuriuose prekiaujama mažmenomis.

14. Naminis alkoholinis gėrimas – fizinio asmens gaminamas alkoholinis gėrimas.

15. Natūralios fermentacijos alkoholinis gėrimas – alkoholinis gėrimas, kurio visas etilo alkoholis yra gaunamas alkoholinio rauginimo būdu, toliau nedistiliuojant ir nepridedant alkoholio produktų, turinčių distiliuoto ar rektifikuoto etilo alkoholio.

16. Nestacionarus mažmeninės prekybos vienetas – mažmeninės prekybos vienetas, įrengtas laikantis maisto tvarkymo higienos normų ir taisyklių nekilnojamojo turto registre neregistruojamame laikinajame statinyje.

17. Nestacionarus viešojo maitinimo vienetas – viešojo maitinimo vienetas, įrengtas laikantis viešojo maitinimo higienos normų ir taisyklių nekilnojamojo turto registre neregistruojamame laikinajame statinyje.

18. Ne žemės ūkio kilmės etilo alkoholis – etilo alkoholis, gaminamas iš produktų, nenurodytų Europos Bendrijos steigimo sutarties 1 priede.

19. Orlaivių ir laivų alkoholinių gėrimų atsargos – alkoholiniai gėrimai, skirti keleiviams vartoti orlaiviuose ir laivuose.

20. Speciali prekybos vieta – tarptautiniame jūrų ar oro uoste ar Lietuvos Respublikos valstybės sienos su trečiosiomis šalimis perėjimo punkte įsteigtame akcizais apmokestinamų prekių sandėlyje įrengta parduotuvė, kurioje alkoholiniai gėrimai parduodami tik iš Lietuvos Respublikos išvykstantiems keleiviams.

21. Stacionarus mažmeninės prekybos vienetas – mažmeninės prekybos vienetas, įrengtas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka nekilnojamojo turto registre įregistruotame pastate. 

22. Stacionarus viešojo maitinimo vienetas – viešojo maitinimo vienetas, įrengtas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka nekilnojamojo turto registre įregistruotame pastate.

23. Ugdymo įstaiga – formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo įstaiga, išskyrus suaugusiųjų neformaliojo švietimo įstaigas.

24. Viešojo maitinimo vienetas – restoranas, kavinė, baras, bufetas, smuklė, picerija ar kitos laikantis viešojo maitinimo higienos normų ir taisyklių įrengtos patalpos, kuriose verčiamasi viešojo maitinimo veikla.

25. Žemės ūkio kilmės etilo alkoholis – etilo alkoholis, gaminamas iš žemės ūkio kilmės produktų, nurodytų Europos Bendrijos steigimo sutarties 1 priede.“

 

2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 6 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

6 straipsnis. Alkoholio produktų saugos ir kokybės rodiklių reglamentavimas

Lietuvos Respublikoje įsteigtų juridinių asmenų, Lietuvos Respublikoje įstatymų nustatyta tvarka įsteigtų užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialų Lietuvos Respublikoje gaminamų ir joje realizuojamų alkoholio produktų, taip pat Lietuvos Respublikoje įsteigtų juridinių asmenų, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų, Lietuvos Respublikoje įstatymų nustatyta tvarka įsteigtų užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialų bei atstovybių (toliau – juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės) į Lietuvos Respubliką importuojamų, įvežamų ir joje realizuojamų alkoholio produktų saugos ir kokybės rodikliai privalo atitikti Lietuvos Respublikoje galiojančius reikalavimus.“

 

3 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 10 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

10 straipsnis. Naminių alkoholinių gėrimų gamybos valstybinis reglamentavimas

Lietuvos Respublikoje draudžiama gaminti naminius alkoholinius gėrimus, išskyrus fizinių asmenų asmeniniam naudojimui (t. y. ne parduoti, o tik savo ar šeimos poreikiams tenkinti) gaminamus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 18 procentų (alaus – ne didesnė kaip 9,5 procento).“

 

4 straipsnis. 12 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 12 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Gaminti alkoholio produktus (išskyrus šio Įstatymo 10 straipsnyje nurodytus naminius alkoholinius gėrimus, kuriuos pasigamina fiziniai asmenys asmeniniam naudojimui) leidžiama tik turint Valstybinės tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Tarnyba) išduotą licenciją gaminti šiuos produktus. Licencijos išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir Lietuvos Respublikoje įstatymų nustatyta tvarka įsteigtiems užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams (toliau – įmonė). Licencijos išduodamos neterminuotam laikui. Už licencijų išdavimą, papildymą, rekvizitų patikslinimą ir licencijų dublikatų išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.“

 

5 straipsnis. 13 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 13 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

13 straipsnis. Alkoholio produktų įvežimo ir importo tvarka

1. Importuoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholį leidžiama tik turint Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotos institucijos išduotą importo licenciją.

2. Įvežti alkoholio produktus ir importuoti šio straipsnio 1 dalyje nenurodytus kitus alkoholio produktus leidžiama juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms. Įvežę ar importavę alkoholio produktus, juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės privalo laikytis šio Įstatymo III skyriaus trečiajame skirsnyje nustatytų realizavimo, laikymo, gabenimo reikalavimų.

3. Importuoti alkoholio produktus juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms leidžiama tik tuo atveju, kai jie turi užsienio valstybės kompetentingos institucijos pripažintų subjektų (laboratorijos, kitos institucijos ar alkoholio produktų gamintojo) išduotus alkoholio produktų atitiktį patvirtinančius dokumentus, kuriuose taip pat privalo būti pateikti ir deklaruojami kokybės bei nekenksmingumo rodikliai, o importuojant vyną, vynuogių misą (toliau – vyno produktai) – jų gabenimo dokumentą ir dokumentą, nurodantį vyno produktų analizės duomenis. Atvejai, kada importuojant vyno produktus nereikalaujama turėti šių dokumentų, nustatyti Lietuvos Respublikoje galiojančiuose teisės aktuose.

4. Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos teikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka informaciją apie juridinių asmenų ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialų bei atstovybių importuotus alkoholio produktus (išskyrus žemės ūkio kilmės etilo alkoholį) Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai institucijai.“

 

6 straipsnis. 14 straipsnio pakeitimas

14 straipsnio pavadinime ir 1 dalyje išbraukti žodžius „vyno produktus ir“, 2 dalyje vietoj žodžių „Šio straipsnio 1 dalyje nurodytų alkoholio produktų“ įrašyti žodžius „Žemės ūkio kilmės etilo alkoholio“ ir visą straipsnį išdėstyti taip:

14 straipsnis. Licencijų importuoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholį išdavimo tvarka

1. Licencijas importuoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholį išduoda Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija.

2. Žemės ūkio kilmės etilo alkoholio importo licencijavimo taisykles, remdamasi šiuo Įstatymu ir Europos Sąjungos teisės reikalavimais, nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.“

 

7 straipsnis. 15 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

15 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

8 straipsnis. 16 straipsnio 1, 3, 4 ir 5 dalių pakeitimas

1. 16 straipsnio 1 dalį papildyti nauju sakiniu ir šią dalį išdėstyti taip:

1. Didmenine prekyba alkoholio produktais leidžiama verstis tik įmonėms, turinčioms Tarnybos išduotas licencijas verstis didmenine prekyba jais. Licencijos išduodamos neterminuotam laikui. Už licencijų išdavimą, papildymą, rekvizitų patikslinimą ir licencijų dublikatų išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka. Licencijose verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, be kita ko, turi būti įrašyti leidžiami parduoti alkoholio produktai, nurodytos alkoholinių gėrimų grupės, taip pat alkoholinių gėrimų prekybos ir laikymo vieta.“

2. Pakeisti 16 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais leidžiama verstis tik turint atitinkamos savivaldybės vykdomosios institucijos išduotą licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais. Licencijos verstis sezonine mažmenine prekyba alumi, alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais, natūralios fermentacijos sidru, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento, ir alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose išduodamos įmonėms, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams savivaldybių tarybų nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiui. Vienkartinės licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse išduodamos įmonėms, turinčioms neterminuotas ir sezonines licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems ir turintiems teisę verstis mažmenine prekyba  alkoholiniais gėrimais juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams ne ilgesniam kaip renginio trukmės laikui. Kitos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išduodamos įmonėms neterminuotam laikui. Už licencijų išdavimą, papildymą, rekvizitų patikslinimą ir licencijų dublikatų išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.“

3. 16 straipsnio 4 dalyje po žodžių „prekyba alkoholiniais gėrimais“ įrašyti žodį „mažmeninės“, vietoj žodžių „įmonėse, įrengtose“ įrašyti žodžius „vienetuose, įrengtuose“ ir šią dalį išdėstyti taip:

4. Įmonėms, norinčioms verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais mažmeninės  prekybos ir viešojo maitinimo vienetuose, įrengtuose daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, licencijos išduodamos, jeigu šios įmonės pateikia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka daugiabučio gyvenamojo namo savininkų bendrijos susirinkimo (valdybos) arba, jeigu ši bendrija neįsteigta ar bendrija valdo daugiau kaip vieną daugiabutį gyvenamąjį namą, gyvenamojo namo patalpų savininkų ir neprivatizuotų butų nuomininkų daugumos sutikimą (sutikimą pasirašantys asmenys gali jame nurodyti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką).

4. 16 straipsnio 5 dalyje išbraukti žodžius „prekybos ir viešojo maitinimo įmonėse“ ir šią dalį išdėstyti taip:

5. Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licencijų išdavimo tvarką nustato ir visuomenės informavimo priemonėse skelbia savivaldybės taryba. Licencijų išdavimą savivaldybėse kontroliuoja Tarnyba.“

 

9 straipsnis. 17 straipsnio 1 dalies 8 punkto, 2, 3, 5, 6, 7 dalių, 8 dalies 1 ir 3 punktų, 9 dalies 2 punkto, 10 dalies 1 punkto, 12 dalies pakeitimas

1. 17 straipsnio 1 dalies 8 punkte vietoj žodžių „namų gamybos“ įrašyti žodį „naminius“ ir šį punktą išdėstyti taip:

8) naminius alkoholinius gėrimus;“.

2. 17 straipsnio 2 dalyje po žodžio „asmenų“ įrašyti žodžius „ar kitų organizacijų“, 7 punkte vietoj žodžių „namų gamybos“ įrašyti žodį „naminius“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms laikyti, gabenti Lietuvos Respublikoje draudžiama:

1) alkoholio produktus be Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išduotų alkoholio produktų atitiktį patvirtinančių dokumentų;

2) alkoholio produktus, kurie neįrašyti į licencijas juos gaminti, importuoti, parduoti, ir alkoholio produktus neturint juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų;

3) alkoholinius gėrimus (išskyrus alų, alaus mišinius su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrą, kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento), nepaženklintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka specialiais ženklais – banderolėmis;

4) alkoholinius gėrimus, kurie pagaminti naudojant ne žemės ūkio kilmės etilo alkoholį;

5) alkoholinius gėrimus, kurių ženklinimas neatitinka Lietuvos Respublikoje galiojančių reikalavimų;

6) falsifikuotus alkoholio produktus;

7) naminius alkoholinius gėrimus;

8) kontrabandinius alkoholio produktus;

9) alkoholio produktus, neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos alkoholio produktų gamybos, importo, didmeninės ar mažmeninės prekybos licencijos, išskyrus šio straipsnio 3 dalyje nustatytus atvejus;

10) alkoholio produktus neturint prekybos (sandėliavimo) vietoje ir (ar) jų gabenimo metu juridinę galią turinčių privalomų tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentų egzemplioriaus;

11) alkoholinius gėrimus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose.“

3. Pakeisti 17 straipsnio 3 dalies 1, 2, 3, 4, 7 punktus ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Šio straipsnio 2 dalies 9 punkto reikalavimai netaikomi:

1) alkoholiniams gėrimams, kuriuos laiko ir gabena įmonės, naudojančios šiuos gėrimus kaip maisto produktų žaliavą, taip pat juridiniai asmenys, užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės, įsigiję Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms;

2) etilo alkoholiui, kurį laiko ir gabena įmonės, turinčios licencijas importuoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholį;

3) žaliavoms, kurias laiko ir gabena įmonės, turinčios licencijas gaminti alkoholio produktus, taip pat įmonės, naudojančios sidro, vynuogių, vaisių ir uogų vyno žaliavas actui gaminti;

4) alkoholiniams tirpalams, kuriuos laiko ir gabena įmonės, naudojančios alkoholinius tirpalus gamybos reikmėms, taip pat įmonės, kurios verčiasi mažmenine prekyba alkoholiniais tirpalais, supilstytais į ne didesnę negu 20 mililitrų vienkartinę tarą;

5) alkoholio produktams, kuriuos, turėdami juridinę galią turinčius privalomus tų produktų įsigijimo arba gabenimo dokumentus, laiko ar gabena transportavimo paslaugas teikiantys asmenys, kitų Europos ekonominei erdvei priklausančių valstybių ir Turkijos ūkio subjektai;

6) alkoholiniams gėrimams, kuriuos laiko ir gabena laivų valdytojai ir orlaivių savininkai (ar naudotojai), tiekiantys alkoholinius gėrimus kaip atsargas savo laivams ar orlaiviams, vežantiems keleivius tarptautiniais maršrutais;

7) etilo alkoholiui, naudojamam gamybos (įskaitant biodegalų arba standartus ar teisės aktų nustatytus reikalavimus atitinkančių degalų mišinių gamybą, kuriai naudojamas nedenatūruotas dehidratuotas ir dehidratuotas denatūruotas etilo alkoholis, ir atvejus, kai naudojant etilo alkoholį gamybos operacijų metu jis virsta kitu alkoholio produktu, kuris visas sunaudojamas kito galutinio ne alkoholio produkto gamybai), taip pat techninėms, medicinos, veterinarijos reikmėms arba mokslo ir tyrimo darbuose, kurį įsigyja, laiko, gabena ir naudoja įmonės, įstaigos ir organizacijos, turinčios Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotus leidimus, išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus atvejus, kai leidimai nėra privalomi. Už leidimo pirkti nedenatūruoto etilo alkoholio, leidimo pirkti ir naudoti denatūruotą etilo alkoholį, leidimo naudoti denatūruotą etilo alkoholį išdavimą imama valstybės rinkliava Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka.“

4. Pakeisti 17 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Įmonėms, turinčioms licencijas gaminti alkoholio produktus, verstis didmenine prekyba jais, taip pat įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams, turintiems licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, draudžiama įgalioti kitus asmenis verstis licencijose nurodyta veikla ar pagal sutartį perduoti kitiems asmenims šią teisę.“

5. Pakeisti 17 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Įmonėms, turinčioms licencijas verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, Lietuvos Respublikoje leidžiama juos įsigyti tik iš įmonių, turinčių licencijas gaminti alkoholinius gėrimus, licencijas verstis didmenine prekyba jais, o parduoti – įmonėms, kurios turi licencijas verstis didmenine ar mažmenine prekyba jais, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka juridiniams asmenims, užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms, perkantiems alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms, laivų valdytojams ir orlaivių savininkams (ar naudotojams), tiekiantiems alkoholinius gėrimus kaip atsargas savo laivams ar orlaiviams, vežantiems keleivius tarptautiniais maršrutais, kitų Europos ekonominei erdvei priklausančių valstybių, Turkijos ūkio subjektams ir užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms bei tarptautinių organizacijų atstovybėms, akredituotoms Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Įmonėms, turinčioms licencijas verstis didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, Lietuvos Respublikoje reprezentacinėms reikmėms taip pat leidžiama iš licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčių įmonių ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų įsigyti tų grupių alkoholinių gėrimų, kuriais prekiauti jiems teisės nesuteikia jų turima licencija.“

6. Pakeisti 17 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčioms įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams Lietuvos Respublikoje leidžiama įsigyti alkoholinius gėrimus tik iš įmonių, turinčių licencijas gaminti alkoholinius gėrimus arba licencijas verstis didmenine prekyba jais, o parduoti – fiziniams asmenims, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka juridiniams asmenims, užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms, perkantiems alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms, ir užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms bei tarptautinių organizacijų atstovybėms, akredituotoms Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčioms įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams taip pat leidžiama Lietuvos Respublikoje reprezentacinėms reikmėms iš licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčių įmonių ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų įsigyti tų grupių alkoholinių gėrimų, kuriais prekiauti jiems teisės nesuteikia jų turima licencija.“

7. 17 straipsnio 8 dalies 1 punkte išbraukti žodžius „licencijas eksportuoti vyno produktus“ ir šį punktą išdėstyti taip:

1) įmonėms, turinčioms licencijas verstis didmenine ar mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais;“.

8. 17 straipsnio 8 dalies 3 punkte po žodžio „asmenų“ įrašyti žodžius „ar kitų organizacijų“ ir šį punktą išdėstyti taip:

3) Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka juridiniams asmenims, užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms, perkantiems alkoholinius gėrimus reprezentacinėms reikmėms, ir užsienio valstybių diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms bei tarptautinių organizacijų atstovybėms, akredituotoms Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje;“.

9. 17 straipsnio 9 dalies 2 punkte išbraukti žodžius „ir licencijas eksportuoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholį“ ir šį punktą išdėstyti taip:

2) įmonėms, turinčioms licencijas verstis didmenine prekyba juo;“.

10. 17 straipsnio 10 dalies 1 punkte išbraukti žodžius „ir licencijas eksportuoti vyno produktus“ ir šį punktą išdėstyti taip:

1) įmonėms, turinčioms licencijas gaminti alkoholio produktus, licencijas verstis didmenine prekyba žaliavomis;“.

11. 17 straipsnio 12 dalyje išbraukti žodžius „(eksportuoti vyną, vynuogių misą ir žemės ūkio kilmės etilo alkoholį leidžiama tik turint eksporto licenciją)“ ir šią dalį išdėstyti taip:

12. Įmonėms, turinčioms licencijas gaminti alkoholio produktus ir licencijas verstis didmenine prekyba jais, taip pat leidžiama šiuos produktus ir eksportuoti.“

 

10 straipsnis. 18 straipsnio pavadinimo, 1 ir 3 dalių, 4 dalies 1 punkto ir 7 dalies pakeitimas 

1. Pakeisti 18 straipsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

18 straipsnis. Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais tvarka“.

2. Pakeisti 18 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Lietuvos Respublikoje prekiauti leidžiama:

1) alkoholiniais gėrimais – stacionariose alkoholinių gėrimų parduotuvėse, stacionarių mažmeninės prekybos vienetų alkoholinių gėrimų skyriuose, stacionariuose viešojo maitinimo vienetuose, stacionarių degalinių ir kaimo gyvenamosiose vietovėse esančių stacionarių mažmeninės prekybos vienetų nespecializuotuose skyriuose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, parodose bei mugėse, vykstančiose stacionariuose pastatuose, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat specialiose prekybos vietose;

2) gamyklų supilstytais į tarą natūralios fermentacijos sidru (kurio tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 8,5 procento), alumi ir alaus mišiniais su nealkoholiniais gėrimais – kioskuose iki 2010 m. sausio 1 d., paviljonuose, automobilinėse parduotuvėse (kurios aptarnauja kaimo gyventojus savivaldybės tarybos nustatyta tvarka) ir stacionarių mažmeninės prekybos vienetų nespecializuotuose skyriuose;

3) alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, –nestacionariuose viešojo maitinimo vienetuose savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiu;

4) natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 13 procentų, – parodose;

5) natūralios fermentacijos alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų, – masiniuose renginiuose ir mugėse.

3. Pakeisti 18 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Lietuvos Respublikoje prekiauti alkoholiniais gėrimais draudžiama:

1) laisvės atėmimo, karinėse ir sukarintos tarnybos, policijos ir kitose statutinėse, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose ir jų teritorijose, taip pat prie šių įstaigų ir maldos namų (atstumu, kurį nustato savivaldybės taryba, suderinusi atitinkamai su šių įstaigų vadovais ir religinėmis bendruomenėmis);

2) mažmeninės prekybos vienetuose, kuriuose vaikams ir paaugliams skirtų prekių dalis sudaro 30 arba daugiau procentų mažmeninės prekių apyvartos;

3) masiniuose renginiuose ir mugėse (išskyrus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų), parodose (išskyrus natūralios fermentacijos alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 13 procentų);

4) iš prekybos automatų;

5) asmenims, jaunesniems kaip 18 metų;

6) nestacionariuose mažmeninės prekybos ir viešojo maitinimo vienetuose. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, parodose bei mugėse, vykstančiose stacionariuose pastatuose, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat šio straipsnio 1 dalies 2–5 punktuose nurodytais atvejais;

7) mažmeninės prekybos, viešojo maitinimo vienetuose, įrengtuose didmeninės prekybos įmonių bei importuotojų sandėliuose, kuriuose verčiamasi didmenine prekyba alkoholiniais gėrimais;

8) mažmeninės prekybos vienetuose, kurie nėra visiškai izoliuoti nuo gyvenamųjų ar kitų patalpų, nesusijusių su prekių pardavimo organizavimu ar jų sandėliavimu;

9) sporto varžybų metu. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų;

10) kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems viešojo maitinimo vienetuose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, taip pat neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose;

11) nuo 22 valandos iki 8 valandos (išskyrus savivaldybių tarybų ribojamus atvejus). Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems viešojo maitinimo vienetuose, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, laivuose, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, viešbučių kambariuose įrengtuose minibaruose, neapmuitinamose parduotuvėse ir specialiose prekybos vietose;

12) koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių, skirtų nepilnamečiams, metu.“

4. Pakeisti 18 straipsnio 4 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1) pilstomus alkoholinius gėrimus. Šis draudimas netaikomas alkoholiniams gėrimams, parduodamiems stacionariuose viešojo maitinimo vienetuose, stacionariuose pastatuose vykstančiose parodose bei mugėse, tarptautinio susisiekimo traukiniuose, siaurojo geležinkelio traukiniuose ir laivuose, kuriuose yra atskirai įrengtos viešojo maitinimo vietos, orlaiviuose, vežančiuose keleivius tarptautiniais maršrutais, alkoholiniams gėrimams (kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų), parduodamiems nestacionariuose viešojo maitinimo vienetuose savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio bei turizmo sezono laikotarpiu, taip pat pilstomiems alui, alaus mišiniams su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrui, parduodamiems firminėse gamybos įmonių parduotuvėse, pilstomiems alui, alaus mišiniams su nealkoholiniais gėrimais ir natūralios fermentacijos sidrui (kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 6 procentų), parduodamiems masiniuose renginiuose, parodose bei mugėse;“.

5. Pakeisti 18 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

7. Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais taisykles, vadovaudamasi šiuo Įstatymu ir Civiliniu kodeksu, tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė.“

 

11 straipsnis. 181 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 181 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

181 straipsnis. Atsisakymas išduoti licenciją

Licencijos gaminti alkoholio produktus, verstis didmenine prekyba jais ar mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišduodamos šiais atvejais:

1) įmonė ar kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas (toliau – licencijos prašytojas) pateikia ne visus reikiamus dokumentus ir neįvykdo licencijas išduodančios institucijos reikalavimo pateikti trūkstamus dokumentus;

2) licencijos prašytojas pateikia nevisiškai arba neteisingai užpildytus dokumentus ir neįvykdo licencijas išduodančios institucijos reikalavimo ištaisyti šiuos trūkumus;

3) licencijos prašytojas pateikia dokumentus, neatitinkančius jiems keliamų reikalavimų, ir neįvykdo licencijas išduodančios institucijos reikalavimo ištaisyti šiuos trūkumus;

4) įmonė turi mokestinę nepriemoką Lietuvos Respublikos valstybės biudžetui, savivaldybių biudžetams ar fondams, į kuriuos mokamus mokesčius administruoja Valstybinė mokesčių inspekcija (išskyrus atvejus, kai įmonei mokesčių, delspinigių, baudų mokėjimas atidėtas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka arba dėl šių mokesčių, delspinigių, baudų vyksta mokestinis ginčas), yra skolinga Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetui. Ši nuostata netaikoma įmonėms, turinčioms licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais ir norinčioms gauti vienkartinę licenciją prekiauti šiais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ar mugėse;

5) licencijos prašytojui buvo panaikintas licencijos galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 17 dalyje ir (ar) 19 dalies 4 punkte nustatytus reikalavimus (licencijos apskritai neišduodamos);

6) licencijų prašytojų vadovai yra buvę įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų, kuriems buvo panaikintas licencijų galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 17 dalyje ir (ar) 19 dalies 4 punkte nustatytus reikalavimus, vadovai ar kiti šio Įstatymo 34 straipsnio 17 dalyje nurodyti darbuotojai (licencijos apskritai neišduodamos);

7) licencijų prašytojams arba jų vadovams ar kitiems darbuotojams (jeigu jie veikė licencijos prašytojo vardu ar dėl jo interesų) yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos ar Tarnybos nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą (licencijos apskritai neišduodamos);

8) licencijų prašytojų vadovai yra ar buvo įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų, kuriuose nustatyta atvejų, kai Lietuvos Respublikoje buvo gaminami, parduodami ir (ar) laikomi, gabenami alkoholio produktai, neturint Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotos licencijos, vadovai (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo šio pažeidimo nustatymo dienos);

9) jeigu teisės aktų nustatyta tvarka įmonei, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtam juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai ar jų filialui neišduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas (ši nuostata netaikoma įmonėms, norinčioms įsigyti licencijas gaminti denatūruotą etilo alkoholį ir (ar) nemaistinius alkoholinius tirpalus su kvapiųjų medžiagų priedais arba verstis didmenine prekyba jais).“

 

12 straipsnis. 182 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 182 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

182 straipsnis. Kiti atsisakymo išduoti licenciją atvejai

1. Be šio Įstatymo 181 straipsnyje nustatytų atvejų, licencijos gaminti alkoholio produktus neišduodamos ir šiais atvejais:

1) įmonei buvo panaikintas licencijos gaminti alkoholio produktus galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 19 dalies 1 ir (ar) 5 punktuose nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos vienerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

2) įmonei buvo panaikintas licencijos gaminti alkoholio produktus galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 16 dalyje ir (ar) 19 dalies 3 punkte nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

3) norinčių įsigyti licencijas įmonių vadovai yra buvę įmonių, kurioms buvo panaikintas licencijų gaminti alkoholio produktus galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 16 dalyje nustatytus reikalavimus, vadovai (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos).

2. Be šio Įstatymo 181 straipsnyje nustatytų atvejų, licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais neišduodamos ir šiais atvejais:

1) įmonei buvo panaikintas licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 19 dalies 1, 2 ir (ar) 5 punktuose nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos vienerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

2) įmonei buvo panaikintas licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 16 dalyje ir (ar) 19 dalies 3 punkte nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

3) norinčių įsigyti licencijas įmonių vadovai yra buvę įmonių, kurioms buvo panaikintas licencijų verstis didmenine prekyba alkoholio produktais galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 16 dalyje nustatytus reikalavimus, vadovai (licencijos neišduodamos penkerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

4) įmonė nevykdo įsipareigojimų muitinei;

5) norinčių įsigyti licencijas įmonių sandėliai, iš kurių bus vykdoma didmeninė prekyba alkoholio produktais ir (ar) kuriuose šie produktai bus laikomi, neatitinka teisės aktuose jiems keliamų reikalavimų.

3. Be šio Įstatymo 181 straipsnyje nustatytų atvejų, licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neišduodamos ir šiais atvejais:

1) licencijos prašytojui buvo panaikintas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 19 dalies 1, 2 ir (ar) 5 punktuose nustatytus reikalavimus (licencijos neišduodamos vienerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

2) licencijos prašytojui buvo panaikintas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas pagal šio Įstatymo 34 straipsnio 16, 18 dalyse ir (ar) 19 dalies 3 punkte nustatytus reikalavimus (licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais toje prekybos vietoje, kurioje nustatytas pažeidimas, jį padariusiai įmonei, kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigtam juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai ar jų filialui neišduodama vienerius metus nuo anksčiau turėtos licencijos galiojimo panaikinimo dienos);

3) įmonė, kitoje Europos ekonominės erdvės valstybėje įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas, prekiaudami alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse, pažeidė šio Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkto reikalavimą. Šiuo atveju vienerius metus nuo pažeidimo nustatymo dienos neišduodama vienkartinė licencija verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse, rengiamuose toje savivaldybėje, kurioje nustatytas pažeidimas;

4) įmonė nevykdo įsipareigojimų muitinei (taikoma įmonėms, norinčioms įsigyti licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais neapmuitinamose parduotuvėse).“

 

13 straipsnis. 22 straipsnio 1 dalies 2 ir 4 punktų, 3 dalies pakeitimas

1. Pakeisti 22 straipsnio 1 dalies 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2) valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose. Ši nuostata netaikoma šių institucijų ir įstaigų patalpose įrengtuose viešojo maitinimo vienetuose, kuriuose įmonės turi licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, oficialiuose priėmimuose ir kituose protokoliniuose renginiuose, taip pat santuokų įregistravimo ceremonijose;“.

2. Pakeisti 22 straipsnio 1 dalies 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4) viešose vietose, išskyrus viešojo maitinimo vienetus, kuriuose išduotos licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, ir parodose, mugėse bei masiniuose renginiuose, kuriuose savivaldybių tarybų nustatyta tvarka įmonėms, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams yra išduotos licencijos prekiauti alkoholiniais gėrimais.“

3. Pakeisti 22 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčios įmonės ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ar jų filialai, vykdantys viešojo maitinimo veiklą, privalo užtikrinti, kad prekybos alkoholiniais gėrimais vietose asmenys iki 18 metų nevartotų alkoholinių gėrimų.“

 

14 straipsnis. 26 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 26 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

26 straipsnis. Asmenų neblaivumo (girtumo) kontrolės tvarka

1. Darbuotojai, kai yra pagrindo įtarti, kad jie dirba neblaivūs (girti), taip pat asmenys, vairuojantys antžeminio, vandens ir oro transporto priemones Lietuvos Respublikoje, gali būti tikrinami dėl neblaivumo (girtumo) ir alkoholio kiekio kraujyje arba iškvepiamame ore. Darbdaviai privalo užtikrinti, kad prieš reisą būtų tikrinama, ar jų darbuotojai, vairuojantys įmonių, įstaigų, organizacijų transporto priemones, yra blaivūs (negirti).

2. Darbuotojų, transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo (girtumo) kontrolės tvarką, darbo, vairavimo metu leidžiamą maksimalią etilo alkoholio koncentraciją asmenų iškvepiamame ore, kraujyje ir kituose organizmo skysčiuose nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.“

 

15 straipsnis. 28 straipsnio 1 dalies pakeitimas

Pakeisti 28 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais turinčioms įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams draudžiama naudoti tokius alkoholinių gėrimų pardavimo skatinimo būdus:

1) alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti;

2) taikyti fiksuotas nuolaidas visuomenės informavimo priemonėse išspausdintų kuponų savininkams;

3) organizuoti alkoholinių gėrimų pavyzdžių platinimą nemokamai, išskyrus degustacijas parodų ir mugių metu;

4) organizuoti mažmeninės prekybos subjektų konkursus alkoholinių gėrimų pardavimui skatinti;

5) parduoti Lietuvos Respublikoje ar užsienio šalyse išspausdintus, įvežtus į Lietuvos Respubliką specializuotus reklaminius leidinius, skirtus alkoholinių gėrimų pardavimui skatinti.“

 

16 straipsnis. 29 straipsnio 2 dalies 4 punkto, 5 ir 6 dalių pakeitimas

1. 29 straipsnio 2 dalies 4 punkte po žodžio „įmonės“ įrašyti žodžius „ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos ar jų filialo“ ir šį punktą išdėstyti taip:

4) koncertų, cirko, diskotekų, jaunimo sporto ir laisvalaikio renginių, kitų masinių renginių, teatro spektaklių, kino ir videofilmų demonstravimo vietose, išskyrus šių renginių vietose esančias prekybos vietas. Masiniuose renginiuose (išskyrus vaikams ir paaugliams iki 18 metų skirtus renginius) taip pat gali būti pateikiamas renginį remiančios ir alkoholinius gėrimus, kuriais leidžiama prekiauti masiniuose renginiuose, gaminančios arba jais prekiaujančios įmonės ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos ar jų filialo pavadinimas ir (ar) prekės ženklas, pagal turinį ir formą neprieštaraujantys teisės aktų reikalavimams;“.

2. 29 straipsnio 5 dalyje po žodžio „įmonių“ įrašyti žodžius „ ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų“ ir šią dalį išdėstyti taip:

5. Alaus, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais bei natūralios fermentacijos vyno ir sidro išorinėje reklamoje (išskyrus tuos atvejus, kai išorinėje reklamoje pateikiami tik alkoholinius gėrimus gaminančių arba jais prekiaujančių įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų pavadinimai ir (ar) jų prekių ženklai) turi būti įspėjamasis tekstas apie žalingą alkoholio poveikį sveikatai. Šio teksto formą, turinį ir jo vietą reklamoje nustato Sveikatos apsaugos ministerija.“

3. Pakeisti 29 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Reklama nelaikoma informacija apie alkoholinius gėrimus informaciniuose pranešimuose, kurie skirti tik alkoholio verslo specialistams, taip pat alkoholinius gėrimus gaminančių arba jais prekiaujančių įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų registruoti pavadinimai (jei alkoholinių gėrimų gamintojo pavadinimas yra sudedamoji šių įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų registruoto pavadinimo dalis) bei prekių ženklai, kai šie pavadinimai ir prekių ženklai pateikiami iškabose ant šių įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų buveinės ar padalinio pastato bei valdomo transporto. Reklama taip pat nelaikomi alkoholinius gėrimus gaminančių arba jais prekiaujančių įmonių ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų registruoti pavadinimai ar prekių ženklai, kai šie pavadinimai ar prekių ženklai nereguliariai ir netikėtai matomi transliuojamose ar retransliuojamose programose ir kai šių pavadinimų bei prekių ženklų atvaizdai yra šalutiniai, palyginti su transliuojamos ar retransliuojamos programos vaizdais.“

17 straipsnis. 34 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 34 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

34 straipsnis. Ekonominių sankcijų už Įstatymo pažeidimus taikymas

1. Už šio Įstatymo pažeidimus baudas juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialams bei atstovybėms pagal savo kompetenciją turi teisę skirti Tarnyba, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė mokesčių inspekcija, institucija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota išduoti žemės ūkio kilmės etilo alkoholio importo licencijas, savivaldybių institucijos ir policija.

2. Už alkoholio produktų, neatitinkančių Lietuvos Respublikoje galiojančių saugos ar kokybės reikalavimų, gaminimą ir pardavimą, žemės ūkio kilmės etilo alkoholio importą, alkoholio produktų gaminimą, laikymą, gabenimą ir pardavimą neturint šiai veiklai atitinkamos licencijos, šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2–11 punktuose, 2 dalies 2–9 punktuose, 5–11 ir 13 dalyse nustatytų reikalavimų nesilaikymą, taip pat už savivaldybių tarybų nustatytų prekybos alkoholiniais gėrimais švenčių ir masinių renginių dienomis ribojimų ar draudimų pažeidimą juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės baudžiami nuo vieno tūkstančio litų iki penkiasdešimties tūkstančių litų bauda.

3. Už šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 1 ir 12 punktuose, 2 dalies 1, 10 ir 11 punktuose, 18 straipsnio 1, 3 dalyse, 4 dalies 1, 2 punktuose, 9 dalyje ir 22 straipsnio 3 dalyje nustatytų reikalavimų nesilaikymą įmonės, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ar jų filialai baudžiami nuo penkių šimtų litų iki dviejų tūkstančių litų bauda, o už šių reikalavimų pažeidimą, padarytą pakartotinai per dvejus metus nuo baudos paskyrimo, – nuo dviejų tūkstančių litų iki penkių tūkstančių litų bauda.

4. Už šio Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkto reikalavimo nesilaikymą įmonės, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ar jų filialai baudžiami nuo vieno tūkstančio litų iki trijų tūkstančių litų bauda.

5. Už šio Įstatymo 28 straipsnio reikalavimų nesilaikymą įmonės, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ar jų filialai baudžiami nuo vieno tūkstančio litų iki dešimties tūkstančių litų bauda, už kiekvieną to paties reikalavimo pakartotinį pažeidimą, padarytą per dvejus metus nuo baudos paskyrimo, – nuo dešimties tūkstančių litų iki dvidešimties tūkstančių litų bauda.

6. Už šio Įstatymo 29 straipsnio reikalavimų nesilaikymą juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės baudžiami nuo dešimties tūkstančių litų iki penkiasdešimties tūkstančių litų bauda, už kiekvieną to paties reikalavimo pakartotinį pažeidimą, padarytą per dvejus metus nuo baudos paskyrimo, – nuo penkiasdešimties tūkstančių litų iki šimto tūkstančių litų bauda.

7. Konkretus skiriamos baudos dydis nustatomas atsižvelgiant į pažeidimo pobūdį ir šio straipsnio 8 ir 9 dalyse nurodytas atsakomybę lengvinančias ar sunkinančias aplinkybes. Jeigu yra atsakomybę lengvinančių aplinkybių, baudos dydis mažinamas nuo vidurkio iki minimumo, o jeigu yra atsakomybę sunkinančių aplinkybių, baudos dydis didinamas nuo vidurkio iki maksimumo. Jeigu yra atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių, bauda skiriama atsižvelgiant į jų kiekį ir reikšmingumą. Baudos dydžio mažinimas ar didinimas motyvuojamas institucijos, skiriančios baudą už šiame Įstatyme nustatytų reikalavimų nesilaikymą, nutarime.

8. Atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis laikoma tai, kad padarę pažeidimą juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės savo noru užkirto kelią žalingoms pažeidimo pasekmėms, padėjo kompetentingoms institucijoms tyrimo metu, atlygino nuostolius ar pašalino padarytą žalą. Skirianti baudą institucija gali pripažinti atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis ir kitas šioje dalyje nenurodytas aplinkybes.

9. Atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis laikoma tai, kad padarę pažeidimą juridiniai asmenys ir užsienio juridinių asmenų ar kitų organizacijų filialai bei atstovybės kliudė vykdyti tyrimą, slėpė padarytą pažeidimą, toliau pažeidinėjo šio Įstatymo reikalavimus nepaisydami kompetentingos institucijos nurodymo nutraukti neteisėtus veiksmus.

10. Baudas už alkoholio produktų, neatitinkančių saugos ir kokybės reikalavimų, gamybą ir realizavimą, šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 1, 4, 5, 6 punktuose, 2 dalies 1, 4, 5 punktuose nustatytų reikalavimų nesilaikymą skiria Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

11. Baudas už šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2, 3, 7–12 punktuose, 2 dalies 2, 3, 6–11 punktuose, 5–11 ir 13 dalyse, 18 straipsnio 1, 3, 4 ir 9 dalyse, 22 straipsnio 3 dalyje nustatytų reikalavimų nesilaikymą, taip pat už savivaldybių tarybų nustatytų prekybos alkoholiniais gėrimais švenčių ir masinių renginių dienomis ribojimų ar draudimų pažeidimą skiria Tarnyba ir policija. Policijos vardu skirti baudas turi teisę policijos įstaigų vadovai ar jų įgalioti asmenys.

12. Baudas už šio įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2, 3, 7, 9–12 punktuose, 2 dalies 2, 3, 6, 8–10 punktuose, 5–11 ir 13 dalyse, 18 straipsnio 1 dalyje, 3 dalies 6–8 punktuose, 4 dalies 1 punkte nustatytų reikalavimų nesilaikymą skiria Valstybinė mokesčių inspekcija.

13. Baudas už alkoholio produktų gamybą neturint šiai veiklai reikalingos licencijos, už šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 6 punkte, 2 dalies 5 punkte ir 28 straipsnyje nustatytų reikalavimų nesilaikymą skiria Tarnyba.

14. Baudas už šio Įstatymo 29 straipsnyje nustatytų reikalavimų pažeidimus skiria Tarnyba ir savivaldybių institucijos (už išorinės reklamos draudimo pažeidimus).

15. Baudas už žemės ūkio kilmės etilo alkoholio importą neturint šiai veiklai reikalingos licencijos skiria Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota institucija.

16. Įmonėms, turinčioms licencijas gaminti alkoholio produktus ar licencijas verstis didmenine prekyba alkoholio produktais ir pažeidusioms šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2, 4, 8 ir (ar) 9 punktų, 2 dalies 2, 4 ir (ar) 7 punktų reikalavimus, licencijų galiojimas panaikinamas ir naujos licencijos neišduodamos penkerius metus nuo licencijų galiojimo panaikinimo dienos. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčioms įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams, pažeidusiems šio Įstatymo 17 straipsnio 1 dalies 2, 4, 8 ir (ar) 9 punktų, 2 dalies 2, 4 ir (ar) 7 punktų reikalavimus, licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais toje prekybos vietoje, kurioje nustatytas pažeidimas, galiojimas panaikinamas ir nauja licencija neišduodama vienerius metus nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos.

17. Įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams licencijų galiojimas panaikinamas ir pakartotinai licencijos neišduodamos, jeigu jiems arba jų vadovams ar kitiems darbuotojams (jeigu jie veikė įmonės ar kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos ar jų filialo vardu ar dėl jų interesų) yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos ar Tarnybos nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, gabenimą ar laikymą.

18. Licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais turinčioms įmonėms ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ar jų filialams (išskyrus turinčius vienkartines licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais masiniuose renginiuose, parodose ir mugėse), per trejus metus nuo šio straipsnio 4 dalyje nustatytos baudos už šio Įstatymo 18 straipsnio 4 dalies 3 punkto reikalavimo pažeidimą pirmą kartą paskyrimo ir pažeidusiems šį reikalavimą toje pačioje prekybos vietoje pakartotinai, panaikinamas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais toje prekybos vietoje, kurioje nustatyti pažeidimai, galiojimas ir nauja licencija neišduodama vienerius metus nuo licencijos galiojimo panaikinimo dienos.

19. Licencijos gaminti alkoholio produktus, verstis didmenine prekyba jais ar verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas panaikinamas ir šiais atvejais:

1) paaiškėja, kad licencijai gauti įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas pateikė neteisingus duomenis;

2) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas, kuriems buvo sustabdytas licencijos verstis didmenine prekyba alkoholio produktais ar mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas, per nustatytą terminą nepašalina nurodytų licencijuojamos veiklos pažeidimų;

3) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas nesilaiko šio Įstatymo 17 straipsnio 5–11 dalyse nustatytų reikalavimų;

4) pasikeitus įmonės, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigto juridinio asmens ar kitos organizacijos ar jų filialo vadovui paaiškėja, kad naujam vadovui yra įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis, įsiteisėjęs teismo nutarimas, sprendimas, įsiteisėjęs muitinės, Valstybinės mokesčių inspekcijos, policijos ar Tarnybos nutarimas dėl bausmės ar nuobaudos skyrimo už alkoholio produktų kontrabandą, alkoholinių gėrimų be banderolių neteisėtą laikymą, gabenimą ar pardavimą, taip pat falsifikuotų alkoholio produktų pardavimą, laikymą ar gabenimą ir per licenciją išdavusios institucijos nustatytą terminą įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas šio vadovo nepakeičia;

5) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas verčiasi licencijoje nurodyta veikla arba laiko licencijoje nurodytus alkoholio produktus ne toje vietoje, kuri nurodyta licencijoje;

6) yra gautas teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimas apie įmonei, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtam juridiniam asmeniui ar kitai organizacijai ar jų filialui išduoto maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimo panaikinimą už nustatytus pažeidimus (panaikinamas licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais galiojimas toje prekybos vietoje, kuriai panaikintas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimas, o alkoholio produktų gamybos ir didmeninės prekybos licencijose išbraukiami tie padaliniai, kuriems panaikintas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo galiojimas);

7) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas pateikia paraišką panaikinti licencijos galiojimą;

8) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas likviduojami ar reorganizuojami, baigdami veiklą kaip savarankiškas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas;

9) įmonė, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtas juridinis asmuo ar kita organizacija ar jų filialas, kurie buvo įspėti apie galimą licencijos galiojimo panaikinimą, per nustatytą terminą nepašalina nurodytų licencijuojamos veiklos pažeidimų.

20. Licencijų panaikinimas neatleidžia įmonių, kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigtų juridinių asmenų ar kitų organizacijų ar jų filialų nuo šio straipsnio 2, 3, 4, 5 ir 6 dalyse nustatytų ir jiems skirtų piniginių baudų mokėjimo.

21. Licencijos galiojimą panaikina ją išdavusi institucija.“

 

18 straipsnis. 341 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 341 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

341 straipsnis. Įspėjimas apie galimą licencijos galiojimo sustabdymą ar panaikinimą ir licencijos galiojimo sustabdymas

Už licencijuojamos veiklos sąlygų ir reikalavimų pažeidimus įmonės, turinčios licencijas verstis didmenine prekyba alkoholio produktais, taip pat įmonės ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse įsteigti juridiniai asmenys ar kitos organizacijos ar jų filialai, turintys licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, įspėjami apie galimą licencijų galiojimo sustabdymą ar panaikinimą, taip pat jų licencijų galiojimas sustabdomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintose Didmeninės ir mažmeninės prekybos alkoholio produktais licencijavimo taisyklėse nustatytais atvejais ir tvarka. Už licencijuojamos veiklos sąlygų ir reikalavimų pažeidimus įmonės, turinčios licencijas gaminti alkoholio produktus, įspėjamos apie galimą licencijų galiojimo panaikinimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintose Alkoholio produktų gamybos licencijavimo taisyklėse nustatytais atvejais ir tvarka.“

 

19 straipsnis. 36 straipsnio 1 dalies 3 punkto pakeitimas

Pakeisti 36 straipsnio 1 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3) valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų atstovai jų prašymu;“.

 

20 straipsnis. 41 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 41 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

41 straipsnis. Nutarimų (sprendimų) dėl ekonominių sankcijų taikymo apskundimas

1. Ūkio subjektai, nesutinkantys su šio Įstatymo 34 straipsnio 1 ir 21 dalyse nurodytų institucijų nutarimais (sprendimais) dėl ekonominių sankcijų taikymo, turi teisę per vieną mėnesį nuo nutarimo (sprendimo) įteikimo jiems dienos apskųsti nutarimą (sprendimą) teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

2. Kreipimasis į teismą sustabdo šio Įstatymo 34 straipsnio 1 ir 21 dalyse nurodytų institucijų nutarimų (sprendimų) dėl ekonominių sankcijų taikymo vykdymą.

3. Skundą nagrinėjantis teismas, atsižvelgdamas į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, mastą, atsakomybę lengvinančias ir kitas reikšmingas aplinkybes (dėl kurių atitinkama piniginė bauda teisės pažeidėjui būtų akivaizdžiai per didelė ir neproporcinga (neadekvati) padarytam teisės pažeidimui ir dėl to neteisinga) ir vadovaudamasis teisingumo ir protingumo principais, turi teisę skirti mažesnę piniginę baudą nei šio Įstatymo 34 straipsnio 2, 3, 4, 5 ir 6 dalyse nustatytos minimalios piniginės baudos.

4. Skundą nagrinėjantis teismas, atsižvelgdamas į padaryto teisės pažeidimo pobūdį, mastą, atsakomybę lengvinančias bei kitas reikšmingas aplinkybes ir vadovaudamasis teisingumo ir protingumo principais, turi teisę nuspręsti, kad už šio Įstatymo 34 straipsnio 16, 17, 18 dalyse nurodytus teisės pažeidimus licencijos galiojimas nepanaikinamas, jeigu dėl tam tikrų reikšmingų aplinkybių ekonominė sankcija – licencijos galiojimo panaikinimas – būtų akivaizdžiai per didelė ir neproporcinga (neadekvati) padarytam teisės pažeidimui ir dėl to neteisinga.“

 

21 straipsnis. Įstatymo priedo pakeitimas

Pakeisti Įstatymo priedą ir jį išdėstyti taip:

 

„Lietuvos Respublikos

alkoholio kontrolės įstatymo

priedas

 

EUROPOS SĄJUNGOS TEISĖS AKTAI, SU KURIAIS SUDERINTAS LIETUVOS RESPUBLIKOS ALKOHOLIO KONTROLĖS ĮSTATYMAS

 

Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymas suderintas su šiais Europos Sąjungos teisės aktais:

 

1. 1989 m. spalio 3 d. Tarybos direktyva 89/552/EEB dėl valstybių narių įstatymuose ir kituose teisės aktuose išdėstytų nuostatų, susijusių su televizijos programų transliavimu, derinimo (OL 2004 m. specialusis leidimas, 6 skyrius, 1 tomas, p. 224), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2007 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2007/65/EB (OL 2007 L 332, p. 27);

2. 2001 m. birželio 5 d. Tarybos rekomendacija 2001/458/EB dėl jaunų žmonių, ypač vaikų ir paauglių, alkoholio vartojimo;

3. 2008 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 110/2008 dėl spiritinių gėrimų apibrėžimo, apibūdinimo, pateikimo, ženklinimo ir geografinių nuorodų apsaugos bei panaikinantis Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 1576/89 (OL 2008 L 39, p. 16);

4. 2008 m. balandžio 23 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 376/2008, nustatantis bendrąsias išsamias taisykles dėl importo ir eksporto licencijų bei išankstinio nustatymo sertifikatų sistemos taikymo žemės ūkio produktams (OL 2008 L 114, p. 3), su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2008 m. birželio 9 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 514/2008 (OL 2008 L 150, p. 7);

5. 2008 m. gegužės 8 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 423/2008, nustatantis tam tikras išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 1493/1999 įgyvendinimo taisykles ir nustatantis Bendrijos vynininkystės metodų bei procesų kodeksą (OL 2008 L 127, p. 13);

6. 2008 m. birželio 27 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 555/2008, kuriuo nustatomos išsamios Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2008 dėl bendro vyno rinkos organizavimo įgyvendinimo taisyklės, taikomos vyno sektoriaus paramos programoms, prekybai su trečiosiomis šalimis, gamybos potencialui ir kontrolei (OL 2009 L 114, p. 23);

7. 2009 m. gegužės 25 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 491/2009, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 1234/2007 nustatantis bendrą žemės ūkio rinkų organizavimą ir konkrečias tam tikriems žemės ūkio produktams taikomas nuostatas (Bendras bendro žemės ūkio rinkų organizavimo reglamentas) (OL 2009 L 154, p. 1);

8. 2009 m. gegužės 26 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 436/2009, kuriuo nustatoma Tarybos reglamento (EB) Nr. 479/2008 taikymo vynuogynų registrui, privalomajam deklaravimui ir rinkai stebėti reikalingos informacijos kaupimui, vyno produktų lydraščiams ir vyno sektoriuje privalomiems pildyti žurnalams tvarka (OL 2009 L 128, p. 15).“

 

22 straipsnis. Pasiūlymai Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija iki 2009 m. gruodžio 28 d. patvirtina šiam Įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

23 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis Įstatymas, išskyrus 22 straipsnį, įsigalioja 2009 m. gruodžio 28 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ