Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

KŪNO KULTŪROS IR SPORTO ĮSTATYMO

2, 7, 8, 10, 15, 20, 22, 23, 26, 28, 32, 33, 34, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 51 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO BEI 9 IR 49 STRAIPSNIŲ PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS

ĮSTATYMAS

 

2009 m.                    d. Nr.

Vilnius

(Žin., 1996, Nr. 9-215; 2008, Nr. 47-1752)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio 29 dalies pakeitimas

2 straipsnio 29 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau – Kūno kultūros ir sporto departamentas)“ įrašyti žodžius „vidaus reikalų ministro“ ir šią dalį išdėstyti taip:

29. Strateginės sporto šakos – Lietuvos Respublikos Vyriausybės į strateginių sporto šakų sąrašą įtrauktos sporto šakos.

 

2 straipsnis. 7 straipsnio 4 punkto pripažinimas netekusiu galios

7 straipsnio 4 punktą pripažinti netekusiu galios.

 

3 straipsnis. 8 straipsnio 3 dalies pakeitimas

8 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Vyriausybės kanceliarija“ įrašyti žodžius „Ministro Pirmininko tarnyba“, išbraukti žodžius „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Į Nacionalinę kūno kultūros ir sporto tarybą atstovus deleguoja Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, Ministro Pirmininko tarnyba, Finansų, Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų ir Vidaus reikalų ministerijos, nevyriausybinės sporto organizacijos. Atstovų skaičius, jų kadencijos trukmė ir pirmininko rinkimo tvarka nustatoma Nacionalinės kūno kultūros ir sporto tarybos reglamente.“

 

4 straipsnis. 9 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

9 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

5 straipsnis. 10 straipsnio 6 dalies pakeitimas

Pakeisti 10 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Vidaus reikalų ministerija:

1) dalyvauja formuojant Lietuvos Respublikos politiką kūno kultūros ir sporto srityje;

2) rengia kūno kultūros ir sporto ilgalaikes strategijas ir plėtros programas, kitus teisės aktų projektus ir pagal kompetenciją priima teisės aktus kūno kultūros ir sporto srityje;

3) rūpinasi vidaus tarnybos sistemos pareigūnų fiziniu parengtumu, sudaro sąlygas šiems asmenims sportuoti ir dalyvauti sporto varžybose;

4) atlieka kitas šiame ir kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas.“

 

6 straipsnis. 15 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 15 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

15 straipsnis. Sporto (šakų) federacijų veikla

1. Gali būti steigiamos nacionalinė arba regioninės sporto (šakų) federacijos.

2. Vyriausybės įgaliota institucija, įgyvendinanti kūno kultūros ir sporto politiką, (toliau – Vyriausybės įgaliota institucija) pripažįsta tik vieną teisės aktų nustatyta tvarka Juridinių asmenų registre įregistruotą nacionalinę sporto (šakos) federaciją, kurios pavadinime vartojamas Lietuvos vardas ir kuri jungia trijose skirtingose Lietuvos apskrityse veikiančias sporto (šakos) asociacijas. Nacionalinių sporto (šakų) federacijų pripažinimo tvarką ir kriterijus nustato vidaus reikalų ministras.

3. Vyriausybės įgaliota institucija tik su pripažinta nacionaline sporto (šakos) federacija pasirašo biudžeto lėšų naudojimo sutartį.

4. Pripažinta nacionalinė sporto (šakos) federacija:

1) organizuoja oficialų nacionalinį čempionatą;

2) sudaro sporto šakų Lietuvos rinktines ir atstovauja Lietuvai tarptautinėse varžybose;

3) užtikrina Lietuvos rinktinių pasirengimą ir dalyvavimą varžybose;

4) gavusi Vyriausybės įgaliotos institucijos leidimą, organizuoja Lietuvoje tarptautinius sporto renginius, tarptautines, kompleksines sporto varžybas;

5) pagal tarptautines antidopingo kontrolės taisykles taiko sankcijas už dopingo vartojimą, organizuoja dopingo kontrolę varžybų metu, vykdo šviečiamąją veiklą dėl dopingo kontrolės;

6) atlieka kitas Lietuvos sporto (šakos) federacijos įstatuose nurodytas funkcijas.

5. Vadovaujantis Vyriausybės nustatyta tvarka ir kriterijais, Lietuvos sporto (šakos) federacijos plėtojama sporto šaka, įvertinant pasiektus sporto rezultatus per paskutinį olimpinį ciklą, gali būti pripažinta strategine sporto šaka ir įtraukta į strateginių sporto šakų sąrašą.“

 

7 straipsnis. 20 straipsnio pakeitimas

20 straipsnio 2 dalį pripažinti netekusia galios.

 

8 straipsnis. 22 straipsnio 2 dalies pakeitimas

Pakeisti 22 straipsnio 2 dalį ir ją išdėstyti taip:

2. Vyriausybės nustatyto dydžio stipendijas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos parolimpinio komiteto ir atitinkamų sporto (šakų) federacijų teikimu skiria Vyriausybės įgaliota institucija. Stipendijų mokėjimo tvarką nustato vidaus reikalų ministras.“

 

9 straipsnis. 23 straipsnio 2 ir 3 dalių pakeitimas

1. 23 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentui“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliotai institucijai“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Premijos mokamos iš valstybės biudžeto lėšų, skirtų Vyriausybės įgaliotai institucijai.“

2. 23 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ įrašyti žodžius „vidaus reikalų ministras“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Premijų mokėjimo tvarką nustato vidaus reikalų ministras.“

 

10 straipsnis. 26 straipsnio pakeitimas

26 straipsnyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliota institucija“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

 

26 straipsnis. Kūno kultūros ir sporto veiklos leidimas

Vyriausybės įgaliota institucija nustato kūno kultūros ir sporto veiklos leidimų išdavimo tvarką, leidimų galiojimo terminus, asmenų, siekiančių tapti kūno kultūros ir sporto specialistais ir gauti leidimą, kvalifikacijos reikalavimus.“

 

11 straipsnis. 28 straipsnio 3 dalies pakeitimas

28 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministro“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Vidaus reikalų ministro nustatyta tvarka treneriams yra suteikiamos kvalifikacinės kategorijos.“

 

12 straipsnis. 32 straipsnio 2 ir 3 dalių pakeitimas

1. 32 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliotos institucijosir šią dalį išdėstyti taip:

2. Sportininkai rengiami pagal Vyriausybės įgaliotos institucijos patvirtintas mokymo programas ir individualius pasirengimo tam tikroms varžyboms planus, kuriuos sudaro sportininkus rengiantys specialistai.“

2. 32 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento patvirtintos mokymo“ įrašyti žodį „Mokymo“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Mokymo programos ir individualūs pasirengimo planai turi būti paremti šiuolaikinio sporto mokslo teoriniais ir praktiniais laimėjimais.

 

13 straipsnis. 33 straipsnio 1 dalies pakeitimas

33 straipsnio 1 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas ar jo įgaliota valstybės ar savivaldybės“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliotair šią dalį išdėstyti taip:

1. Didelio sportinio meistriškumo ir vaikų bei jaunimo ugdymo programų vykdymą sportininkų ugdymo centruose koordinuoja Vyriausybės įgaliota institucija.“

 

14 straipsnis. 34 straipsnio 1 ir 3 dalių pakeitimas

1. 34 straipsnio 1 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliotos institucijosir šią dalį išdėstyti taip:

1. Lietuvos olimpinių rinktinių ir olimpinės pamainos sportininkai rengiami vadovaujantis Vyriausybės įgaliotos institucijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto patvirtintomis pasirengimo olimpinėms žaidynėms programomis.“

2. 34 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas arba jo“ įrašyti žodį „Vyriausybėsir šią dalį išdėstyti taip:

3. Lietuvos olimpinių rinktinių ir olimpinės pamainos sportininkų rengimo olimpinėms žaidynėms programos įgyvendinimą koordinuoja Vyriausybės įgaliota institucija.“

 

15 straipsnis. 40 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 40 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

40 straipsnis. Nusipelniusio Lietuvos Respublikos sportininko, trenerio ir sporto darbuotojo vardas

1. Vyriausybės įgaliota institucija nusipelniusio Lietuvos Respublikos sportininko ir trenerio vardą gali suteikti šiems Lietuvos Respublikos piliečiams:

1) olimpinių žaidynių čempionams ir prizininkams (aukso, sidabro ir bronzos medalių laimėtojams), jų treneriams;

2) olimpinių sporto šakų Europos ir pasaulio čempionams, jų treneriams;

3) olimpinių sporto šakų Europos ir pasaulio čempionatų, olimpinių žaidynių rekordininkams, jų treneriams;

4) daugkartiniams neolimpinių sporto šakų Europos ir pasaulio čempionams, jų treneriams;

5) parolimpinių, kurčiųjų žaidynių nugalėtojams ir prizininkams, parolimpinių ir kurčiųjų žaidynių sporto šakų pasaulio ir Europos čempionams bei jų treneriams.

2. Vyriausybės įgaliota institucija nusipelniusio sporto darbuotojo vardą gali suteikti Lietuvos Respublikos piliečiui už nuopelnus sporto mokslo, vadybos ir kitose srityse.“

 

16 straipsnis. 41 straipsnio 3 dalies pakeitimas

41 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliota institucijair šią dalį išdėstyti taip:

3. Vyriausybės nustatyta tvarka rentas išmoka Vyriausybės įgaliota institucija iš valstybės biudžeto lėšų.“

 

17 straipsnis. 42 straipsnio 7 dalies pakeitimas

42 straipsnio 7 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamento“ įrašyti žodžius „Vyriausybės įgaliotos institucijos“ ir šią dalį išdėstyti taip:

7. Jeigu renginiui ar varžyboms organizuoti naudojamos Vyriausybės įgaliotos institucijos skirtos valstybės biudžeto lėšos, organizatoriai, planuodami šių lėšų naudojimą, privalo vadovautis Vyriausybės nustatytomis sporto renginių vykdymo finansinėmis normomis.“

 

18 straipsnis. 44 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 44 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

44 straipsnis. Sporto varžybų organizavimas ir vykdymas

1. Už visų lygių sporto varžybų organizavimą ir vykdymą atsako pripažinta nacionalinė atitinkamos sporto šakos federacija.

2. Nacionalinė federacija gali pavesti regioninio ir vietinio lygio sporto varžybų organizavimą ir vykdymą kitoms sporto organizacijoms.

3. Tarptautinio ir nacionalinio lygio varžybų organizavimas ir vykdymas gali būti perduotas tik Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytus kriterijus ir tarptautinių sporto organizacijų nustatytus reikalavimus atitinkančioms sporto organizacijoms.

4. Nacionalinė sporto (šakos) federacija gali nustatyti papildomas atitinkamų sporto varžybų vykdymo sąlygas.“

 

19 straipsnis. 45 straipsnio 1 dalies pakeitimas

45 straipsnio 1 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ įrašyti žodžius „vidaus reikalų ministras“, vietoj žodžių „Sveikatos apsaugos ministerija“ įrašyti žodžius „sveikatos apsaugos ministru“ ir šią dalį išdėstyti taip:

1. Asmenys, lankantys bet kokios formos kūno kultūros ir sporto pratybas ir dalyvaujantys varžybose, privalo reguliariai tikrintis sveikatą. Sveikatos tikrinimo periodiškumą ir tvarką nustato vidaus reikalų ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru.

 

20 straipsnis. 46 straipsnio 6 dalies pakeitimas

46 straipsnio 6 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas arba jo“ įrašyti žodį „Vyriausybėsir šią dalį išdėstyti taip:

6. Dopingo ir jo metodų kontrolę Lietuvos Respublikoje vykdo Vyriausybės įgaliota institucija.“

 

21 straipsnis. 49 straipsnio pripažinimas netekusiu galios

49 straipsnį pripažinti netekusiu galios.

 

22 straipsnis. 51 straipsnio 2 dalies pakeitimas

51 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžių „Kūno kultūros ir sporto departamentas“ įrašyti žodžius „vidaus reikalų ministras“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Jeigu ginčo šalys pageidauja, jos gali ginčą spręsti sporto arbitraže. Sporto arbitražo sudarymo tvarką ir darbo reglamentą nustato vidaus reikalų ministras.“

 

23 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei

Vyriausybė iki šio įstatymo įsigaliojimo parengia ir priima šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

24 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas, išskyrus šio įstatymo 23 straipsnį, įsigalioja 2010 m. sausio 1 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS