Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO ĮSTATYMO 2, 9, 17, 18 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

(Žin., 2002,  Nr. 73-3085, 2004, Nr. 25-749, 2005,  Nr.81-2943, 2008, Nr. 149-6033; 2009, Nr. 25-978)

 

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas ir  papildymas

1.Papildyti 2 straipsnį nauja 35 dalimi:

35. Su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos –pajamos, gautos iš šio straipsnio 31 dalyje nurodytos veiklos, taip pat individualios įmonės savininko iš individualios įmonės ir ūkinės bendrijos tikrojo nario iš ūkinės bendrijos gauta suma, kuri neviršija sumos, nuo kurios pagal Lietuvos Respublikos valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatas skaičiuojamos ir mokamos įmonės savininko ar bendrijos tikrojo nario valstybinio socialinio draudimo įmokos.”.

2. Buvusią 2 straipsnio 34 dalį laikyti 35 dalimi.

 

2 straipsnis. 9 straipsnio 1 dalies  5 punkto pakeitimas

Pakeisti 9 straipsnio 1 dalies 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5) kito asmens lėšomis už gyventoją į biudžetą sumokėtas pajamų mokestis, socialinio draudimo įmokos ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos“.

 

3 straipsnis. 17 straipsnio 1 dalies 44 punkto pripažinimas netekusiu galios

Pripažinti 17 straipsnio 1 dalies 44 punktą netekusiu galios.

 

4 straipsnis. 18 straipsnio pakeitimas ir papildymas

1. Papildyti 18 straipsnį nauja 2 dalimi:

2. Iš gyventojo individualios veiklos pajamų leidžiama atskaityti ne daugiau kaip  50 procentų patirtų reprezentacinių sąnaudų, tačiau tokios atskaitomos sąnaudos negali viršyti 2 procentų gyventojo individualios veiklos pajamų per mokestinį laikotarpį. Reprezentacinėmis sąnaudomis laikomos gyventojo išlaidos konkrečių asmenų naudai naujiems verslo ryšiams su kitais gyventojais ar vienetais, išskyrus su šiuo gyventoju darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusius asmenis, taip pat sutuoktinius, sugyventinius, vaikus (įvaikius), tėvus (įtėvius), ir vienetus, kuriuose gyventojas tiesiogiai ar netiesiogiai valdo daugiau kaip 25 proc. akcijų (dalių, pajų), užmegzti ar esamiems pagerinti. Reprezentacinėms sąnaudoms nepriskiriamos išlaidos, nustatytos Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 22 straipsnio 5 dalyje.“.

2. 18 straipsnio 2 dalį laikyti 3 dalimi, pakeisti šios dalies 9 punktą ir išdėstyti jį taip:

„9) neapmokestinamosioms pajamoms tenkantys leidžiami atskaitymai;”.

3. Buvusias 18 straipsnio 3-9 dalis laikyti atitinkamai 4-10 dalimis.

4. Papildyti 18 straipsnį 11 dalimi:

11. Nuo individualios veiklos pajamų gyventojo mokėtinos socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams tuo mokestiniu laikotarpiu, kuriuo gautos arba uždirbtos individualios veiklos pajamos, nuo kurių tos įmokos apskaičiuotos.“.   

5. Papildyti 18 straipsnį 12 dalimi:

12. Apskaičiuojant apmokestinamąsias individualios veiklos pajamas gyventojo pasirinkimu vietoje ankstesnėse šio straipsnio dalyse nurodytų patirtų išlaidų gyventojo, kuris verčiasi individualia veikla, leidžiamais atskaitymais gali būti pripažįstama suma, lygi 30 procentų gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų sumos. Ši nuostata netaikoma, kai minėtas individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens. Gyventojas, pasirinkęs apmokestinamąsias individualios veiklos pajamas apskaičiuoti šioje dalyje nustatyta tvarka, neprivalo turėti atskaitomą sumą  pagrindžiančių dokumentų.“.

 

5 straipsnis. Įstatymo taikymas

Šio įstatymo 1, 3, 4 straipsnių nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 m. ir vėlesnių metų pajamas. 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS