Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

ASMENŲ DELEGAVIMO Į TARPTAUTINES IR EUROPOS SĄJUNGOS

INSTITUCIJAS AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJAS ĮSTATYMO 5, 6, 7, 9,

12, 15 IR 17 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2009 m.                    d. Nr.

Vilnius

(Žin., 2007, Nr. 81-3322)

 

1 straipsnis. 5 straipsnio 4 ir 5 punktų pakeitimas

1.  5 straipsnio 4 punkte vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – Valstybės tarnybos departamentas)“ įrašyti žodžius „Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai (toliau – Vidaus reikalų ministerija)“ ir šį punktą išdėstyti taip:

4) Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai (toliau – Vidaus reikalų ministerija) perduoda informaciją apie laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose bei užsienio valstybių institucijose;“.

2. 5 straipsnio 5 punkte vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerijai“ ir šį punktą išdėstyti taip:

5) Vidaus reikalų ministerijai teikia išvadą dėl pareigų ar pareigybių tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose pripažinimo atitinkančiomis delegavimo prioritetus ir išlaidų, susijusių su delegavimu, padengimo galimybės;“.

 

2 straipsnis. 6 straipsnio pakeitimas

6 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerijai“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

 

6 straipsnis. Informacijos apie laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse ir Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose ir informacijos apie delegavimo poreikius pateikimas

1. Valstybės institucijos ir įstaigos, gavusios informaciją apie laisvas pareigas ar pareigybes tarptautinėse, Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose, į kurias gali būti deleguojami asmenys iš Lietuvos, visą gautą informaciją ir motyvuotus pasiūlymus dėl laisvų pareigų ar pareigybių tarptautinėse, Europos Sąjungos institucijose ar užsienio valstybių institucijose pripažinimo atitinkančiomis delegavimo prioritetus Vyriausybės nustatyta tvarka pateikia Užsienio reikalų ministerijai ir Vidaus reikalų ministerijai.

2. Valstybės institucijos ir įstaigos teikia informaciją Užsienio reikalų ministerijai ir Vidaus reikalų ministerijai apie delegavimo į tarptautines ir Europos Sąjungos institucijas ar užsienio valstybių institucijas poreikius.

3. Užsienio reikalų ministerija, gavusi informaciją apie tarptautinių ir Europos Sąjungos institucijų ar užsienio valstybių institucijų delegavimo poreikius arba laisvas pareigas ar pareigybes, Vyriausybės nustatyta tvarka ją perduoda Vidaus reikalų ministerijai.“

 

3 straipsnis. 7 straipsnio 3 dalies pakeitimas

7 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerijai“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Ši išvada pateikiama Vidaus reikalų ministerijai kartu su 6 straipsnio 3 dalyje nurodyta informacija.

 

4 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

9 straipsnio 1 ir 2 dalyse vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentas“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerija“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

 

9 straipsnis. Pretendentus atrenkančios valstybės institucijos ir įstaigos

1. Pretendentų atranką organizuoja ir vykdo Vidaus reikalų ministerija, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje nustatytą atvejį. Atranka organizuojama ir vykdoma Vyriausybės nustatyta tvarka.

2. Vidaus reikalų ministerija paveda atrinkti pretendentą kitai valstybės institucijai ar įstaigai, jei pareigų ar pareigybių tarptautinėje ir Europos Sąjungos institucijoje ar užsienio valstybės institucijoje pobūdis susijęs tik su jos funkcijomis ir pagal tarptautinės ir Europos Sąjungos institucijos ar užsienio valstybės institucijos nustatytus reikalavimus į pareigas ar pareigybes gali būti deleguojamas tik asmuo, dirbantis šioje valstybės institucijoje ar įstaigoje.“

 

5 straipsnis. 12 straipsnio 1 dalies pakeitimas

12 straipsnio 1 dalyje vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentas“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerija“ ir šią dalį išdėstyti taip:

1. Pretendentų į delegavimo rezervą atranką organizuoja ir vykdo Vidaus reikalų ministerija Vyriausybės nustatyta tvarka.“

 

 

6   straipsnis. 15 straipsnio pakeitimas

15 straipsnyje vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentas“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerija“, vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerijai“ ir šį straipsnį išdėstyti taip:

 

15 straipsnis. Informacijos apie atrinktus pretendentus pateikimas

Informaciją apie atrinktus pretendentus Vidaus reikalų ministerija pateikia Užsienio reikalų ministerijai, o kitos valstybės institucijos ar įstaigos – Vidaus reikalų ministerijai ir Užsienio reikalų ministerijai. Užsienio reikalų ministerija informaciją apie atrinktus pretendentus perduoda tarptautinei ir Europos Sąjungos institucijai ar užsienio valstybės institucijai.“

 

7 straipsnis. 17 straipsnio 1 dalies pakeitimas

17 straipsnio 1 dalyje vietoj žodžių „Valstybės tarnybos departamentui“ įrašyti žodžius „Vidaus reikalų ministerijai“ ir šią dalį išdėstyti taip:

1. Tarptautinei ir Europos Sąjungos institucijai ar užsienio valstybės institucijai informavus, kad pretendentas priimamas į laisvas pareigas ar pareigybes, arba esant kitoms tarptautinių sutarčių ar Europos Sąjungos teisės aktų nustatytoms sąlygoms, jo delegavimą tvirtina šio įstatymo 3 straipsnyje nurodytos valstybės institucijos ar įstaigos vadovas. Informaciją apie priimtus pretendentus Užsienio reikalų ministerija perduoda Vidaus reikalų ministerijai ir deleguojančiajai institucijai. Pretendentas, kuris yra karjeros valstybės tarnautojas, statutinis valstybės tarnautojas ar prokuroras, deleguojamas jo rašytiniu sutikimu perkeliant jį į pareigas tarptautinėje ir Europos Sąjungos institucijoje ar užsienio valstybės institucijoje. Informacija apie tai pateikiama Užsienio reikalų ministerijai ir Vidaus reikalų ministerijai.“

 

8 straipsnis. Pasiūlymas Vyriausybei

Vyriausybė iki šio įstatymo įsigaliojimo parengia ir priima šiam įstatymui įgyvendinti reikalingus teisės aktus.

 

9 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas, išskyrus šio įstatymo 8 straipsnį, įsigalioja po 5 mėnesių nuo šio įstatymo paskelbimo leidinyje „Valstybės žinios“.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS