Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

LAIKINOJO MOKESČIO UŽ JURIDINIŲ ASMENŲ VALDOMUS AUTOMOBILIUS

ĮSTATYMAS

 

2008 m.                                                    Nr.

Vilnius

 

 

PIRMASIS SKIRSNIS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1 straipsnis. Įstatymo paskirtis

Šis įstatymas nustato juridinių asmenų nuosavybės ar patikėjimo teise valdomų, taip pat pagal (lizingo) finansinės nuomos sutartį, kurioje yra numatytas nuosavybės teisės perėjimas, ar pagal pirkimo – pardavimo ar nuomos sutartį, kurioje numatytas nuosavybės teisės perėjimas juridiniam asmeniui apmokėjus visą turto vertę, įsigytų, taip pat fizinio asmens juridiniam asmeniui išnuomotų ar panaudos pagrindais perduotų (toliau – valdomų) Lietuvos Respublikoje įregistruotų automobilių apmokestinimo mokesčiu už juridinių asmenų valdomus automobilius (toliau – mokestis) tvarką.

 

2 straipsnis. Įstatymo sąvokos

Šiame įstatyme vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatyme (toliau – Mokesčių administravimo įstatymas), Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir kituose teisės aktuose.

 

3 straipsnis. Mokesčio objektas

Mokesčio objektas yra automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė yra ne didesnė kaip 3 500 kg.

 

4 straipsnis. Mokesčio mokėtojai

Mokesčio mokėtojai yra juridiniai asmenys valdantys automobilius.

 

5 straipsnis.  Mokesčio lengvatos

Mokesčiu neapmokestinami:

1) automobiliai, kurie pagal Susisiekimo ministerijos ar jos įgaliotos institucijos patvirtintas motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijas ir klases pagal konstrukciją, priskiriamos specialios paskirties transporto priemonėms;

2) specialiosios transporto priemonės taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme;

3) tradicinių religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų valdomi automobiliai.

 

 

ANTRASIS SKIRSNIS

MOKESČIO TARIFAS, SUMOKĖJIMO IR DEKLARAVIMO TVARKA

 

6 straipsnis.  Mokesčio tarifas

Mokesčio tarifas yra 150 litų už vieną automobilį per kalendorinį mėnesį.

 

7 straipsnis. Mokestinis laikotarpis, mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo tvarka

1.   Mokestinis laikotarpis yra kalendorinis ketvirtis.

2.   Mokestis pradedamas mokėti nuo kalendorinio mėnesio, kurį automobilis buvo pradėtas valdyti.

3.   Mokestis nebemokamas nuo kalendorinio mėnesio, einančio po to kalendorinio mėnesio, kurį automobilis buvo nustotas valdyti, išskyrus atvejus, kai automobilį pradeda valdyti kitas asmuo, kuriam šio Įstatymo nustatyta tvarka tenka prievolė mokėti mokestį – šiuo atveju mokestis nebemokamas nuo to kalendorinio mėnesio, kurį automobilį nustota valdyti.

4.   Mokesčio deklaracija už per mokestinį laikotarpį valdytus automobilius pateikiama ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio pirmo mėnesio 25 dienos.

5.   Neatsižvelgiant į šio straipsnio 4 dalies nuostatas, mokesčio deklaracija už paskutinį kalendorinių metų mokestinį laikotarpį valdytus automobilius pateikiama ne vėliau kaip iki tų kalendorinių metų paskutinio mokestinio laikotarpio paskutinės dienos.

6.   Už mokestinį laikotarpį mokėtina mokesčio suma privalo būti sumokėta ne vėliau kaip iki šiame straipsnyje nustatyto mokesčio deklaracijos pateikimo termino.

7.   Neatsižvelgdami į šio straipsnio 6 dalies nuostatas, mokesčio mokėtojai mokestį nustatyta tvarka gali sumokėti iš anksto už einamąjį kalendorinį pusmetį ar einamuosius kalendorinius metus.

 

 

TREČIASIS SKIRSNIS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

8 straipsnis. Mokesčio įskaitymas

Mokestis įskaitomas į valstybės biudžetą.

 

9 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja nuo 2009 m. sausio 1 d. ir galioja iki 2009 m. gruodžio 31 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS