Projektas XP-3206(2)
LIETUVOS RESPUBLIKOS
VIDAUS TARNYBOS STATUTO 2, 10, 15, 34, 37, 51, 53, 56 STRAIPSNIŲ
PAKEITIMO IR PAPILDYMO IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 161 STRAIPSNIU
ĮSTATYMAS
2008 m. Nr.
Vilnius
(Žin., 2003, Nr. 42-1927; 2005, Nr. 58-2001; 2006, Nr. 72-2681, Nr. 87-3412)
1 straipsnis. 2 straipsnio papildymas 13 dalimi
2 straipsnis. 10 straipsnio 1 dalies pakeitimas
Pakeisti 10 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Asmeniui, baigusiam vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigą, kitą švietimo įstaigą ar vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigos įvadinio mokymo kursus, teisės aktų nustatyta tvarka išduodamas atitinkamas baigimo dokumentas ir, atsižvelgiant į įgytą profesiją, vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigos ar kitos švietimo įstaigos vadovo įsakymu asmuo siunčiamas į vidaus reikalų centrinę įstaigą, su kuria buvo sudaręs trišalę stojimo į vidaus tarnybą sutartį. Vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas ar jo įgaliotas atitinkamos vidaus reikalų įstaigos vadovas, jei kiti įstatymai nenustato kitaip, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po vidaus reikalų profesinio mokymo įstaigos vadovo įsakymo dėl kursanto siuntimo priėmimo privalo savo įsakymu paskirti asmenį į pareigas konkrečioje vidaus reikalų įstaigoje.“
3 straipsnis. 15 straipsnio papildymas 7 dalimi
Papildyti 15 straipsnį 7 dalimi:
4 straipsnis. Įstatymo papildymas 161 straipsniu
Papildyti Įstatymą 161 straipsniu:
„161 straipsnis. Pareigūnų rotacija
2. Jei kituose įstatymuose nenustatyta kitaip, vidaus reikalų centrinės įstaigos vadovas, atsižvelgdamas į tarnybinį būtinumą, gali pratęsti pareigūno, kuriam taikoma rotacija, tarnybos šiose pareigose laikotarpį ne ilgiau kaip 5 metams.
3. Pareigūnui, kuris rotacijos tvarka perkeliamas į kitas lygiavertes pareigas kitoje tarnybos vietovėje, netaikoma šio statuto 47 straipsnio 1 dalyje nustatyta sąlyga dėl nuosavybės teise priklausančio, techninius ir sanitarinius reikalavimus atitinkančio buto, namo ar jo dalies perleidimo per pastaruosius 5 metus, apribojanti teisę būti aprūpintam tarnybiniu butu ar tarnybine gyvenamąja patalpa.
4. Draudžiama pareigūną rotacijos tvarka perkelti į kitas lygiavertes pareigas vidaus reikalų įstaigoje, kurioje eina pareigas asmens sutuoktinis, sugyventinis (partneris), asmens artimasis giminaitis ar asmuo, su pareigūnu susijęs svainystės ryšiais, jeigu jie pagal einamas pareigas būtų susiję tiesioginio pavaldumo santykiais.
5. Pareigūno, kuris rotacijos tvarka perkeliamas į kitas lygiavertes pareigas, ir jo šeimos narių kelionės ir turto pergabenimo išlaidos kompensuojamos Vyriausybės nustatyta tvarka.
5 straipsnis. 34 straipsnio papildymas 2 dalimi
Papildyti 34 straipsnį 2 dalimi ir visą šį straipsnį išdėstyti taip:
„34 straipsnis. Kitos atostogos
1. Paskatinimo tvarka, taip pat esant svarbioms priežastims vidaus reikalų ministras bei vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovai gali suteikti iki 10 kalendorinių dienų papildomų mokamų atostogų. Papildomų mokamų atostogų iki 5 kalendorinių dienų gali suteikti vidaus reikalų centrinių įstaigų vadovų įgalioti pareigūnai.
6 straipsnis. 37 straipsnio 1 dalies 10 punkto pakeitimas
37 straipsnio 1 dalies 10 punkte po žodžio „mokymosi“ įrašyti žodį „persikėlimo“ ir šį punktą išdėstyti taip:
7 straipsnis. 51 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 51 straipsnį ir išdėstyti jį taip:
„51 straipsnis. Grąžinimas į vidaus tarnybą
Pareigūnas, atleistas iš vidaus tarnybos vidaus reikalų įstaigoje dėl pareigybės panaikinimo, atleistas iš vidaus tarnybos jo paties prašymu, atleistas iš vidaus tarnybos dėl atsisakymo eiti kitas pareigas perkeliant rotacijos tvarka, ar atleistas iš vidaus tarnybos jo paties prašymu dėl išėjimo į pensiją, jo prašymu gali būti grąžinamas į vidaus tarnybą. Grąžinimo į vidaus tarnybą tvarką nustato vidaus reikalų ministras.“
8 straipsnis. 53 straipsnio 1 dalies papildymas 18 punktu
9 straipsnis. 56 straipsnio 5 dalies pakeitimas
56 straipsnio 5 dalyje išbraukti žodį „ir“, po skaičiaus „16“ įrašyti žodį ir skaičių „ir 18“ ir šią dalį išdėstyti taip:
10 straipsnis. Pasiūlymai Vyriausybei ir vidaus reikalų ministrui
11 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas