Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBĖS TARNYBOS ĮSTATYMO 7, 8 IR 24 straipsniŲ PAKEITIMO, PRIEDĖLIO PAKEITIMO BEI ĮSTATYMO PAPILDYMO 2 IR 3 PRIEDAIS

ĮSTATYMAS

 

2007 m.                           d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708; 2003, Nr. 101-4534; 2004, Nr. 4-32, Nr. 116-4323; 2006, Nr. 4-97, Nr. 87-3400; 2007, Nr. 69-2723)

 

1 straipsnis. 7 straipsnio 3 dalies pakeitimas

7 straipsnio 3 dalyje vietoj žodžio „priedėlis“ įrašyti skaičių ir žodį „1 priedas“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Valstybės tarnautojų pareiginių algų koeficientus priskiria valstybės tarnautojų pareigybių kategorijoms šis Įstatymas (1 priedas).“

 

2 straipsnis. 8 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 8 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių sąrašą, šių pareigybių kategorijas ir lygius nustato šis Įstatymas (3 priedas)“.

2. 8 straipsnio 2 dalį pripažinti netekusia galios.

3. Pakeisti 8 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijos nustatomos atsižvelgiant į grupę, kuriai priskirta valstybės ar savivaldybių institucija ar įstaiga. Kriterijus, kuriais vadovaujantis valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos skirstomos į grupes, nustato šis Įstatymas (2 priedas)“.

4. Pakeisti 8 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Seimas, atsižvelgdamas į šio Įstatymo 2 priede nustatytus kriterijus, nutarimu tvirtina Seimo, Seimo kanceliarijos ir Seimui atskaitingų institucijų, Respublikos Prezidento institucijos ir Respublikos Prezidentui atskaitingų institucijų, Nacionalinės teismų administracijos, teismų, prokuratūros ir savivaldybių institucijų ir įstaigų sąrašą pagal grupes. Vyriausybė, atsižvelgdama į šio Įstatymo 2 priede nustatytus kriterijus, tvirtina šioje dalyje nenurodytų valstybės institucijų ir įstaigų sąrašą pagal grupes.“

5. Pakeisti 8 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų (išskyrus darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ir gaunančius darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų (išskyrus techninės paramos lėšas), pareigybių skaičių tvirtina: Seimo valdyba – Seimo kanceliarijoje ir Seimui atskaitingose institucijose; Respublikos Prezidentas ar jo įgaliotas asmuo – Respublikos Prezidento institucijoje ir Respublikos Prezidentui atskaitingose institucijose; Vyriausybė – Vyriausybės kanceliarijoje, ministerijose, Vyriausybės įstaigose ir įstaigose prie ministerijų ir ministrų valdymo sritims priskirtose valstybės įstaigose, apskričių viršininkų administracijose ir Vyriausybės atstovų tarnybose. Didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto (išskyrus darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ir gaunančius darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų (išskyrus techninės paramos lėšas), pareigybių skaičių savivaldybės institucijose ir įstaigose tvirtina savivaldybės taryba“.

6. Papildyti 8 straipsnį 6 dalimi:

6. Didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto ir valstybės pinigų fondų (išskyrus darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ir gaunančius darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų (išskyrus techninės paramos lėšas), pareigybių skaičiaus nustatymo tvarką ir kriterijus nustato Vyriausybė. Didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš savivaldybės biudžeto (išskyrus darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ir gaunančius darbo užmokestį iš Europos Sąjungos struktūrinės, kitos Europos Sąjungos finansinės paramos ir tarptautinės finansinės paramos lėšų (išskyrus techninės paramos lėšas), pareigybių skaičiaus nustatymo tvarką ir kriterijus Vyriausybės teikimu nutarimu nustato Seimas.

7. Papildyti 8 straipsnį 7 dalimi:

7. Valstybės tarnautojų pareigybės aprašomos ir vertinamos vadovaujantis Vyriausybės tvirtinama Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodika.

8. Papildyti 8 straipsnį 8 dalimi:

8. Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymus ir sąrašus valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose tvirtina:

1) valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovai;

2) Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ir kitų teismų – šių teismų pirmininkai;

3) savivaldybės administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir savivaldybės kontrolieriaus – savivaldybės taryba;

4) prokuratūros – generalinis prokuroras;

5) apskričių viršininkų, jų pavaduotojų, Vyriausybės atstovų ir Vyriausybės įgaliotinių bei jų pavaduotojų – Vyriausybė ar jos įgaliotas ministras;

6) valstybės institucijų ir įstaigų vadovų – juos į pareigas priėmęs asmuo arba juos į pareigas paskyrusios kolegialios institucijos vadovas.

9. Papildyti 8 straipsnį 9 dalimi:

9. Valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų valstybės tarnautojų pareigybių sąraše gali būti tik tos valstybės tarnautojų pareigybės, kurios nurodytos valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių sąraše arba nustatytos pagal kitus įstatymus. Tuo atveju, kai pareigybės pavadinimas nustatomas pagal kitus įstatymus, valstybės ar savivaldybių institucijos ar įstaigos valstybės tarnautojų pareigybių sąraše ir valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme valstybės tarnautojo pareigybė įvardijama pagal kitą įstatymą.“

10. Papildyti 8 straipsnį 10 dalimi:

10. Pakeitus valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių kategorijas, vadovaujantis šio straipsnio 7 dalyje nurodyta metodika, atitinkamai keičiama valstybės tarnautojo pareigybės kategorija.

 

3 straipsnis. 24 straipsnio 2 dalies pakeitimas

24 straipsnio 2 dalyje vietoj žodžio „priedėlis“ įrašyti skaičių ir žodį „1 priedas“ ir šią dalį išdėstyti taip:

2. Pareiginės algos dydis apskaičiuojamas taikant pareiginės algos koeficientą. Koks koeficientas taikomas kiekvienos kategorijos pareigybėms, nustato šis Įstatymas (1 priedas). Pareiginės algos koeficiento vienetas yra pareiginės algos bazinis dydis (toliau – bazinis dydis). Ateinančių finansinių metų bazinį dydį Vyriausybės teikimu, įvertinus valstybės tarnautojams atstovaujančių profesinių sąjungų pasiūlymus, praėjusių metų vidutinę metinę infliaciją (skaičiuojant nacionalinį vartotojų kainų indeksą) ir kitų vidutinio darbo užmokesčio viešajame sektoriuje dydžiui ir kitimui poveikį turinčių veiksnių įtaką, tvirtina Seimas iki Seimo pavasario sesijos pabaigos. Tvirtinamas naujas bazinis dydis negali būti mažesnis už esamą bazinį dydį. Pareiginės algos dydis apskaičiuojamas atitinkamą pareiginės algos koeficientą dauginant iš bazinio dydžio. Pareiginė alga apvalinama taip, kad paskutinis skaitmuo būtų 0 arba 5.“

4 straipsnis. Priedėlio žymos pakeitimas

Pakeisti priedėlio žymą ir ją išdėstyti taip:

„Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo

1 priedas “.

 

5 straipsnis. Įstatymo papildymas 2 priedu

Papildyti įstatymą 2 priedu (pridedama).

 

6 straipsnis. Įstatymo papildymas 3 priedu

Papildyti įstatymą 3 priedu (pridedama).

 

7 straipsnis. Įstatymo įgyvendinimas

1. Seimas, atsižvelgdamas į kriterijus, kuriais vadovaujantis valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos skirstomos į grupes, iki 2007 m. gruodžio 1 d. patvirtina Seimo, Seimo kanceliarijos ir Seimui atskaitingų institucijų, Respublikos Prezidento institucijos ir Respublikos Prezidentui atskaitingų institucijų, Nacionalinės teismų administracijos, teismų, prokuratūros bei savivaldybių institucijų ir įstaigų sąrašą pagal grupes.

2. Vyriausybė, atsižvelgdama į kriterijus, kuriais vadovaujantis valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos skirstomos į grupes, iki 2007 m. gruodžio 1 d. patvirtina šio straipsnio 1 dalyje nenurodytų valstybės institucijų ir įstaigų sąrašą pagal grupes.

3. Valstybės tarnautojo pareigybei negali būti nustatoma žemesnė kategorija, kol šias pareigas eina asmuo, į jas priimtas iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos.

4. Jei pagal valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių sąrašą 2009, 2010 metams arba nuo 2011 metų turi būti nustatyta aukštesnė valstybės tarnautojo pareigybės kategorija, sprendimas dėl aukštesnės valstybės tarnautojo pareigybės kategorijos nustatymo turi įsigalioti kartu su atitinkamų metų valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių sąrašu.

5. Vyriausybė, kitos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos iki šio įstatymo įsigaliojimo dienos parengia šiame straipsnyje nenurodytų teisės aktų pakeitimo projektus ar priima naujus teisės aktus, būtinus šio įstatymo nuostatoms įgyvendinti.

 

8 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

1. Šis įstatymas, išskyrus 2 straipsnio 1, 2 ir 5 dalis, 6 ir 7 straipsnius bei valstybės tarnautojų suvienodintų  pareigybių  sąrašus  2009,  2010  metams  ir  nuo 2011 metų, įsigalioja 2008 m. sausio 1 d.

2. Šio įstatymo 2  straipsnio 1 ir 2 dalys ir 6 straipsnis įsigalioja 2009 m. sausio 1 d.

3. Valstybės tarnautojų suvienodintų pareigybių sąrašai 2009, 2010 metams ir nuo 2011 metų įsigalioja atitinkamai 2009 m. sausio 1 d., 2010 m. sausio 1 d. ir 2011 m. sausio 1 d.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS