Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO

 

STATUTAS

 

DĖL SEIMO STATUTO PAPILDYMO 151, 152, 153, 154 IR 155 STRAIPSNIAIS 

 

 

2005 m.             d. Nr. X-

Vilnius

(Žin., 1994, Nr.15-249; 1999, Nr.5-97)

 

1 straipsnis. Statuto papildymas 151 straipsniu

Papildyti Statutą 151 straipsniu:

151 straipsnis. Seimo nario darbo ir poilsio laikas

1. Seimo nario darbo laikas yra nenormuotas.

2. Seimo narys turi teisę į šias atostogas:

1) kasmetines atostogas;

2) nemokamas atostogas;

3) nėštumo ir gimdymo atostogas;

4) atostogas vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji  metai.

3. Seimo nariams, paskirtiems Ministru Pirmininku arba ministru, atostogos suteikiamos Vyriausybės įstatymo nustatyta tvarka.”

 

2 straipsnis. Statuto papildymas 152 straipsniu

Papildyti Statutą 152 straipsniu:

152 straipsnis. Kasmetinės atostogos

1. Seimo nariui už kiekvienus tarnybos Lietuvos valstybei (toliau –tarnybos) metus suteikiamos 28 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos. Tarnybos metai, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, prasideda nuo Seimo nario įgaliojimų įgijimo dienos. Už kiekvienus tarnybos metus atostogos suteikiamos tais pačiais tarnybos metais.

2. Seimo nariui, turinčiam didesnį kaip penkerių metų tarnybos stažą, už kiekvienų paskesnių trejų metų tarnybos stažą suteikiamos papildomos 3 kalendorinės dienos kasmetinių atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 42 kalendorinės dienos. Tarnybos stažas skaičiuojamas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka.

3. Kasmetinės atostogos suteikiamos Seimo nario pasirinktu ne Seimo sesijų metu Seimo valdybos sprendimu. Viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 21 kalendorinė diena.

4. Sušaukus neeilinę Seimo sesiją, Seimo narys laikomas atšauktu iš kasmetinių atostogų nuo tos dienos, kai prasideda Seimo neeilinė sesija. Seimo valdyba taip pat gali atšaukti Seimo narį iš kasmetinių atostogų esant kitoms svarbioms priežastims.

5. Seimo nario kasmetinės atostogos pratęsiamos tiek dienų, kiek dienų suteiktų atostogų metu jis sirgo ar dalyvavo neeilinėje sesijoje. Ši taisyklė netaikoma, prasidėjus Seimo sesijai.

6. Seimo nario nepanaudotos kasmetinės atostogos neperkeliamos, išskyrus, kai jos nebuvo pratęstos.

7. Kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija neleidžiama. Jei Seimo nariui atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius metus, nutrūkus Seimo nario įgaliojimams, kompensacija už nepanaudotas atostogas išmokama už vienerius metus.

8. Seimo nario kasmetinių atostogų laiku mokamas jo vidutinis darbo užmokestis. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką nustato Vyriausybė.”

 

3 straipsnis. Statuto papildymas 153 straipsniu

Papildyti Statutą 153 straipsniu:

153 straipsnis. Nemokamos atostogos

Nemokamos iki 3 mėnesių atostogos Seimo nariui suteikiamos mokymuisi, taip pat dėl šeimyninių ar kitų svarbių aplinkybių. Nemokamų atostogų trukmę nustato ir jas suteikia Seimo valdyba, Seimo nario prašymu.”

 

4 straipsnis. Statuto papildymas 154 straipsniu

Papildyti Statutą 154 straipsniu:

154 straipsnis. Nėštumo ir gimdymo atostogos

1. Seimo narėms suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos – septyniasdešimt kalendorinių dienų iki gimdymo ir penkiasdešimt šešios kalendorinės dienos po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų – septyniasdešimt kalendorinių dienų). Šios atostogos apskaičiuojamos bendrai ir suteikiamos visos, nepaisant faktiškai iki gimdymo panaudotų dienų skaičiaus. Atostogas suteikia Seimo valdyba Seimo narės prašymu.

2. Už šiame straipsnyje nustatytų atostogų laiką mokama Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nustatyta tvarka.”

 

5 straipsnis. Statuto papildymas 155 straipsniu

Papildyti Statutą 155 straipsniu:

 

155 straipsnis. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai

Seimo narys turi teisę į atostogas savo vaikui, įvaikiui ar globotiniam prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Šias atostogas galima imti visas iš karto arba dalimis. Atostogas suteikia Seimo valdyba Seimo nario prašymu.”

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SEIMO PIRMININKAS