Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
MOKESČIŲ ADMINISTRAVIMO ĮSTATYMO 2 STRAIPSNIO PAPILDYMO IR 261, 37 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMAS
2003 m. d.
Vilnius
(Žin., 1995, Nr. 61-1525; 1996, Nr. 59-1404; 1997, Nr. 66-1594; 1998, Nr. 68-1978; 1999, Nr. 36-1060, Nr. 101-2903; 2001, Nr. 62-2211; 2002, Nr. 65-2628, Nr. 112-4968, Nr. 123-5516)
1 straipsnis. 2 straipsnio papildymas
2 straipsnis. 261 straipsnio 4 dalies pakeitimas
261 straipsnio 4 dalyje išbraukti žodžius„ir užsienio banko filialai (skyriai) (toliau - komerciniai bankai) ir šią dalį išdėstyti taip:
„4. Komerciniai bankai privalo pateikti centriniam mokesčio administratoriui informaciją apie Lietuvos ir užsienio juridinių asmenų, jų filialų ir atstovybių (toliau šiame straipsnyje ir 50 straipsnio 1 dalyje - ūkio subjektų) atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas. Informacija pateikiama ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo sąskaitos atidarymo ar uždarymo dienos. Apie atidarytas ir uždarytas sąskaitas užsienio bankuose bei apie atidarytą nuolatinės buveinės sąskaitą praneša sąskaitą atsidaręs ūkio subjektas ar nuolatinė buveinė. Informacija pateikiama centriniam mokesčio administratoriui raštu arba, suderinus informacijos pateikimo tvarką su centriniu mokesčio administratoriumi, elektroniniu būdu per 5 darbo dienas nuo sąskaitos atidarymo ar uždarymo dienos. Lietuvos Respublikos fiziniai asmenys informaciją apie užsienio valstybėse atidarytas ir uždarytas sąskaitas privalo pranešti centriniam mokesčio administratoriui Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir terminais.“
3 straipsnis. 37 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 37 straipsnį ir jį išdėstyti taip:
„37 straipsnis. Priverstinis mokesčio ir su juo susijusių sumų išieškojimas
1. Mokesčio administratorius mokestinę nepriemoką gali priverstinai išieškoti tokiais būdais:
1) duodamas nurodymą komerciniam bankui ne ginčo tvarka nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš mokesčio mokėtojo sąskaitos banke;
2. Komercinis bankas mokesčio administratoriaus nurodymą nurašyti iš šiame banke asmens atidarytos sąskaitos nesumokėtas mokestinės nepriemokos sumas privalo įvykdyti visiškai. Mokesčio administratoriaus nurodymas nurašyti iš šiame banke atidarytos asmens sąskaitos nesumokėtas mokestinės nepriemokos sumas turi būti priimamas bei vykdomas ir tuomet, kai mokesčio mokėtojo sąskaitoje nėra pinigų ar yra mažesnė, negu nurašytina, pinigų suma. Tokiu atveju nurašymas turi būti atliekamas, iki iš mokesčio mokėtojo sąskaitos bus nurašyta visa nurodyme nurodyta suma. Mokesčio administratorius sumažina jo nurodyme, kuris jau pateiktas bankui, numatytą nurašyti sumą, jei mokestinė nepriemoka dalinai padengiama kitokiu būdu. Šiuo atveju mokesčio administratorius apie reikalavimo sumažinimą nedelsdamas informuoja komercinį banką, o šis pateiktą nurodymą vykdo patikslindamas sumas.
3. Jeigu komerciniam bankui yra pateiktas mokesčio administratoriaus nurodymas ne ginčo tvarka nurašyti mokestinės nepriemokos sumas iš mokesčio mokėtojo sąskaitos ir atitinkamas antstolių patvarkymas ar kitos valstybės institucijos sprendimas dėl priverstinio išieškojimo, o mokesčio mokėtojo sąskaitoje nėra pakankamai lėšų visiems minėtiesiems sprendimams ar nurodymams patenkinti, komercinis bankas privalo vykdyti mokesčio administratoriaus nurodymą atsižvelgdamas į Civilinio kodekso 6.923 straipsnyje nustatytą lėšų nurašymo eilę bei minėtų dokumentų pateikimo datą. Šio straipsnio 2 dalyje numatytu atveju mokesčio administratoriui patikslinus nurašytiną sumą, nurodymo pateikimo data nesikeičia.“