Projektas

LIETUVOS RESPUBLIKOS

REFERENDUMO ĮSTATYMO 17 STRAIPSNIO PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2002 m.                d.  Nr.

Vilnius

(Žin., 2002,  64-2570)

 

1 straipsnis. 17 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 17 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

"17 straipsnis. Naudojimosi visuomenės informavimo priemonėmis sąlygos ir tvarka

1. Grupės atstovams, Seimo nariams, Respublikos Prezidentui, Ministrui Pirmininkui, ministrams, partijoms, visuomeninėms organizacijoms ir piliečiams suteikiama teisė nemokamai dalyvauti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos rengiamuose debatuose dėl referendumui teikiamo klausimo. Referendumo agitacijai skirtų laidų rengimo taisykles patvirtina, konkrečią Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos debatų trukmę ir laiką nustato Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryba, suderinusi su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovais. Debatų taisyklės turi užtikrinti, kad nebūtų pažeisti grupės ir jos oponentų atstovų lygiateisiškumo principai. Debatams skiriama ne mažiau kaip po 7 valandas nacionalinio radijo ir televizijos laiko.

2. Radijo ir televizijos laidų dalyvius, palaikančius referendumo paskelbimo iniciatyvą ir jame siūlomą priimti sprendimą, siūlo grupė ir apie juos praneša Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovams. Grupės oponentai yra partijų, visuomeninių organizacijų atstovai ir kiti asmenys, kurie nepritaria referendumo paskelbimo iniciatyvai ir jame siūlomam priimti sprendimui. Jie apie savo pageidavimą dalyvauti debatuose praneša Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovams, kurie atsižvelgdami į šio straipsnio 3 dalyje nustatytą eiliškumą, sudaro asmenų, dalyvausiančių radijo ir televizijos laidose rengiamuose debatuose, sąrašą.

3. Nustatomas toks grupei oponuojančių asmenų, dalyvaujančių radijo ir televizijos rengiamuose debatuose, eiliškumas: Respublikos Prezidentas; Seimo nariai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); Ministras Pirmininkas; ministrai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); partijų, kurių kandidatai buvo išrinkti daugiamandatėje rinkimų apygardoje, atstovai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); partijų, kurių kandidatai buvo išrinkti tik vienmandatėje rinkimų apygardoje, atstovai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); partijų, kurių kandidatai nebuvo išrinkti arba nedalyvavo Seimo rinkimuose, atstovai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); visuomeninių organizacijų atstovai (jų eilė nustatoma tarpusavio susitarimu arba burtais); piliečiai (jų eilė nustatoma burtais). Radijo ar televizijos rengiamuose debatuose dalyvauja asmenys, kurie palaiko referendumo paskelbimą ir jame siūlomą priimti sprendimą bei jiems oponuojantys, jie diskutuoja tarpusavyje bei su laidos vedėju.

4. Agitaciją komercinėse visuomenės informavimo priemonėse riboja tik rinkimų specialių sąskaitų dydis, kuris negali viršyti 1000 VMDU dydžio.Šis reikalavimas netaikomas, kai referendumu sprendžiamus klausimus siūlo Seimas.

5. Agitacija visuomenės informavimo priemonėse turi būti pažymima specialiais ženklais Vyriausiosios rinkimų komisijos nustatyta tvarka. Už šio reikalavimo pažeidimą visuomenės informavimo priemonių leidėjai atsako pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

6. Visus ginčus dėl referendumo agitacijos sprendžia Vyriausioji rinkimų komisija, vadovaudamasi šiuo Įstatymu.

 

 

Seimo narys                                                                                                                             Jurgis Razma