Komiteto patobulintas projektas

 

 

 

LIETUVOS Respublikos

Įmonių bankroto ĮSTATYMO 10, 11, 13, 19, 27 STRAIPSNIŲ

PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

2002 m. _________________d. Nr. _______

Vilnius

 

(Žin., 2001, Nr. 31-1010, Nr. 110-3991; 2002, Nr. 116-5193)

 

1 straipsnis. 10 straipsnio 7 dalies 2 punkto pakeitimas ir 3 punkto papildymas

1. Pakeisti 10 straipsnio 7 dalies 2 punktą ir šį punktą išdėstyti taip:

2) įmonės valdymo organai netenka savo įgaliojimų, o įmonės administratorius, įspėjęs raštu prieš 15 dienų, nutraukia darbo sutartis su įmonės valdybos nariais ir vadovu. Šiems asmenims nemokama išeitinė išmoka ir kompensacijos, išskyrus piniginę kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Šie asmenys bei vyriausiasis finansininkas (buhalteris) privalo per visą bankroto procesą teismo reikalavimu teikti visą bankroto procesui reikalingą informaciją;“.

2. Papildyti 10 straipsnio 7 dalies 3 punktą sakiniu ir šį punktą išdėstyti taip:

3) draudžiama vykdyti visas finansines prievoles, neįvykdytas iki bankroto bylos iškėlimo, įskaitant palūkanų, netesybų, mokesčių ir kitų privalomųjų įmokų mokėjimą, išieškoti skolas iš šios įmonės teismo ar ne ginčo tvarka. Nutraukiamas netesybų ir palūkanų už visas įmonės prievoles, tarp jų už išmokų, susijusių su darbo santykiais, pavėluotą mokėjimą, skaičiavimas. Negali būti nustatoma priverstinė hipoteka. Įmonės kolektyvinės sutarties galiojimas ribojamas kreditorių susirinkimo nustatyta tvarka;“.

 

2 straipsnis. 11 straipsnio 3 dalies 11 punkto pakeitimas

1. 11 straipsnio 3 dalies 11 punkte vietoj žodžių „Darbo sutarties įstatymo“ įrašyti žodžius „Darbo kodekso ir šio įstatymo“ ir šį punktą išdėstyti taip:

11) priima ir atleidžia darbuotojus Darbo kodekso ir šio įstatymo nustatyta tvarka;“.

3 straipsnis. 13 straipsnio 4 dalies pakeitimas

Pakeisti 13 straipsnio 4 dalį ir ją išdėstyti taip:

4. Administratorius per 3 darbo dienas nuo kreditorių susirinkimo, kuriame kreditoriai nutarė įmonės bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka, dienos raštu įspėja įmonės darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ir po 15 darbo dienų nuo tokio įspėjimo nutraukia su jais darbo sutartis. Apie būsimą darbuotojų atleidimą administratorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šioje dalyje nurodyto kreditorių susirinkimo dienos praneša teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams. Atleistam darbuotojui išmokama šio įstatymo 19 straipsnio 2 dalyje nustatyto dydžio išeitinė išmoka, su juo atsiskaitoma šio įstatymo 35 straipsnyje nustatyta tvarka.“

 

4 straipsnis. 19 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 19 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

19 straipsnis. Darbo santykių reguliavimas

1. Administratorius per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo raštu įspėja įmonės darbuotojus apie būsimą darbo sutarties nutraukimą ir po 15 darbo dienų nuo tokio įspėjimo nutraukia su jais darbo sutartis. Apie būsimą darbuotojų atleidimą administratorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo teismo nutarties iškelti įmonei bankroto bylą įsiteisėjimo dienos praneša teritorinei darbo biržai, savivaldybės institucijai ir įmonės darbuotojų atstovams.

2. Nutraukus darbo sutartį, atleistam darbuotojui išmokama jo dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

3. Su atleidžiamu darbuotoju atsiskaitoma šio įstatymo 35 straipsnyje nustatyta tvarka.

4. Darbuotojų, su kuriais bus sudarytos terminuotos darbo sutartys dirbti įmonės bankroto proceso metu, skaičių pagal pareigybes nustato kreditorių susirinkimas. Šių darbuotojų sąrašą sudaro administratorius.“

 

5 straipsnis. 23 straipsnio  papildymas nauju 8 punktu

1. Papildyti 23 straipsnį nauju 8 punktu:

8) spręsti klausimą dėl įmonės kolektyvinės sutarties ribojimo;“.

2. Buvusius 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ir 16 punktus laikyti atitinkamai 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ir 17 punktais.

 

 

6 straipsnis. 27 straipsnio 3 dalies pakeitimas

27 straipsnio 3 dalyje po žodžio „dienos“ įrašyti žodžius „atnaujinamas ribojamos kolektyvinės sutarties galiojimas“ ir šią dalį išdėstyti taip:

3. Nutraukus įmonės bankroto bylą, visi mokesčiai ir privalomosios įmokos, taip pat palūkanos ir netesybos skaičiuojami nuo teismo nutarties nutraukti šią bylą įsiteisėjimo dienos, atnaujinamas ribojamos kolektyvinės sutarties galiojimas.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS