Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
TEISMŲ ĮSTATYMO PAKEITIMO ĮSTATYMO
ĮSIGALIOJIMO IR ĮGYVENDINIMO
ĮSTATYMAS
2002 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimas
1. Teismų įstatymo pakeitimo įstatymas įsigalioja nuo 2002 m. gegužės 1 d., išskyrus šiame Įstatyme numatytas išimtis.
2 straipsnis. Teisėjų tarybos, teisėjų garbės teismų ir Teisėjų egzaminų komisijos veiklos tęstinumas ir pasibaigimas
3 straipsnis. Visuotinio teisėjų susirinkimo sušaukimas
4 straipsnis. Teismų tarybos pirmasis posėdis
1. Teismų taryba susirenka į pirmąjį posėdį ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo Visuotinio teisėjų susirinkimo.
3. Teismų tarybos pirmajame posėdyje paskiriami Teisėjų etikos ir drausmės komisijos nariai bei sudaroma Pretendentų į teisėjus egzamino komisija.
4. Teismų taryba pirmajame posėdyje patvirtina:
5 straipsnis. Teismų įstatymo 51 straipsnio įgyvendinimo tvarka
1. Turinčiais Teismų įstatymo 51 straipsnyje numatytą aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą laikomi asmenys įgiję teisės magistro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį (vienpakopį teisinį universitetinį išsilavinimą). Kvalifikacinius aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimus asmenims, norintiems įstatymo nustatyta tvarka eiti teisėjo pareigas nustato Vyriausybė, suderinusi su aukštosiomis mokyklomis, suteikiančiomis teisės magistro arba teisininko profesinį kvalifikacinį laipsnį.
2. Asmenys iki Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo, išlaikę pretendentų į teisėjus egzaminą, laikomi atitinkančiais Teismų įstatymo 51 straipsnio reikalavimus dėl teisėjų egzamino.
3. Iki Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo paskirtiems kandidatams į apylinkės teismo teisėjus, atlikusiems kandidato praktiką apylinkės teisme ir norintiems laikyti pretendentų į teisėjus egzaminą arba jį išlaikiusiems, netaikomas Teismų įstatymo 51 straipsnio 1 dalyje nustatytas reikalavimas turėti ne mažesnį kaip penkerių metų teisinio darbo stažą.
4. Kol nėra pasibaigęs įstatymo „Dėl SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) vertinimo ir šios organizacijos kadrinių darbuotojų dabartinės veiklos“ nustatytas apribojimų terminas, teisėjais negali būti skiriami ir negali dirbti asmenys, buvę SSRS valstybės saugumo komiteto (NKVD, NKGB, MGB, KGB) kadriniais.
6 straipsnis. Teismų pirmininkų, pirmininkų pavaduotojų, skyrių pirmininkų įgaliojimai
1. Iki Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo įsigaliojimo paskirti bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų pirmininkai, pirmininkų pavaduotojai, skyrių pirmininkai eina pareigas iki kadencijos, kuriai buvo paskirti, pabaigos.
7 straipsnis. Teisinio darbo stažo pripažinimo komisijos sudarymas
8 straipsnis. Teisėjų darbo stažo skaičiavimas
1. Teismų įstatymo 97 straipsnio 1 dalyje nustatyta taisyklė, kad teisėjo darbo stažas skaičiuojamas nuo asmens paskyrimo į bet kurio teismo teisėjo pareigas dienos, taikoma ir asmenims nuo Lietuvos paskirtiems ar išrinktiems bet kokio tarptautinio teismo teisėjais.
2. Teismų įstatymo 100 straipsnio 1 dalyje nustatytą reikalavimą iki pensijos paskutinius penkerius metus dirbti teisėju atitinka ir nuo Lietuvos paskirtas ar išrinktas bet kokio tarptautinio teismo teisėjas.
9 straipsnis. Pasiūlymai Lietuvos Respublikos Vyriausybei
Lietuvos Respublikos Vyriausybė:
1) iki 2002 m. gegužės 1 d. patvirtina kvalifikacinius aukštojo teisinio išsilavinimo reikalavimus asmenims, norintiems įstatymų nustatyta tvarka eiti teisėjo pareigas;
2) iki 2002 m. gegužės 1 d. parengia kompensavimo teisėjams už pareigų vykdymą po darbo valandų, poilsio ir švenčių dienomis, suteikiant papildomas kasmetines mokamas atostogas, tvarką;
3) iki 2002 m. spalio 1 d. parengia ir patvirtina Teisėjo ir jo šeimos narių fizinės apsaugos realios grėsmės jų gyvybei, sveikatai ar turtui atveju užtikrinimo tvarką;
4) iki 2002 m. spalio 1 d. parengia ir patvirtina Žalos, padarytos sunaikinant, sugadinant ar pagrobiant teisėjui arba jo šeimos nariams priklausantį turtą dėl su teisėjo pareigų atlikimu susijusių priežasčių atlyginimo tvarką.
10 straipsnis. Pasiūlymas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui