Komiteto patobulintas projektas

 

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ TURTO PRIVATIZAVIMO

ĮSTATYMO  10, 11, 17, 19 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

ĮSTATYMAS

 

 

2001 m.              d. Nr.

 

Vilnius

 

(Žin., 1997, Nr. 107-2688; 1999, Nr. 66-2120; 2000, Nr. 28-765, Nr. 66-1986)

 

1 straipsnis.  10 straipsnio 2, 12 ir 13 dalių pakeitimas

1. 10 straipsnio 2 dalyje, išbraukti žodžius „ir tas valstybės įmones, kurių pagal įstatymą iki 2000-ųjų metų nenumatoma nei akcionuoti, nei privatizuoti“ ir šią  dalį išdėstyti taip:

2. Privatizavimo objektų sąrašą Turto fondo teikimu tvirtina Vyriausybė. Į šį sąrašą gali būti įtrauktos visų valstybei ir savivaldybei nuosavybės teise priklausančių įmonių akcijos, išskyrus tas akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių akcijas, kurių privatizavimą riboja įstatymai. Į privatizavimo objektų sąrašą savivaldybių teikimu Turto fondas įtraukia ir savivaldybėms nuosavybės teise priklausančius privatizavimo objektus, kuriuos savivaldybės nusprendžia privatizuoti. Į privatizavimo objektų sąrašą pagal šį įstatymą negali būti įtrauktas Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklausantis turtas, savivaldybių gyvenamosios patalpos (išskyrus avarinius gyvenamuosius namus, iš kurių iškeldinti gyventojai ir jiems neterminuotai išnuomotos kitos gyvenamosios patalpos, ir jei tie avariniai namai išbraukti iš gyvenamųjų patalpų apskaitos dokumentų) ir turtas, į kurį Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka pretenduoja atkurti nuosavybės teisę fiziniai asmenys ir religinės bendruomenės.“

2. Pakeisti 10 straipsnio 12 dalį ir ją išdėstyti taip:

12. Privatizavimo objektas iš Vyriausybės patvirtinto privatizavimo objektų sąrašo gali būti išbrauktas, jo privatizavimo programa  gali būti sustabdyta ir (ar) pripažinta pasibaigusia Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu.“

 

3. Pakeisti 10 straipsnio 13 dalį ir ją išdėstyti taip:

13. Nuomos metu dėl privatizavimo objekto (statinio) pagerinimo padarytas išlaidas pagal Lietuvos Respublikos civilinį kodeksą nuomininkui Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka atlygina potencialus pirkėjas, įsigyjantis privatizavimo objektą. Turto ir verslo vertinimo pagrindų įstatymo nustatyta tvarka vertinant tokį privatizavimo objektą turi būti nustatytas vertės padidėjimas procentais  dėl šiam objektui (statiniui) pagerinti padarytų išlaidų. Gaunamos iš privatizavimo sandorio lėšos, atitinkamai jas sumažinus dėl privatizavimo objekto vertės padidėjimo, bet ne daugiau už šiam objektui pagerinti padarytas išlaidas, pervedamos į Finansų ministerijai atidarytą privatizavimo fondo sąskaitą (jei privatizavimo objektas nuosavybės teise priklauso savivaldybei, - į savivaldybės specialiąją sąskaitą).  Likusi privatizavimo lėšų dalis, pervedama nuomininkui, išskyrus tą dalį, kuri buvo įskaityta į nuomos mokestį. Ši į nuomos mokestį įskaityta lėšų dalis pervedama į privatizavimo objekto valdytojo sąskaitą.“

 

2 straipsnis. 11 straipsnio 3 dalies papildymas

Papildyti 11 straipsnio 3 dalį nauju antruoju sakiniu ir ją išdėstyti taip:

3. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija apie privatizavimo objektą Informaciniame privatizavimo biuletenyje turi būti paskelbta ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki paraiškų ar kitų privatizavimo dokumentų dėl dalyvavimo privatizavime priėmimo pradžios, o kai informacija apie privatizavimo objektą skelbiama ne pirmą kartą - ne vėliau kaip prieš 10 dienų. Kai akcijos parduodamos Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje, informacija apie privatizavimo objektą yra skelbiama Informaciniame privatizavimo biuletenyje ir biržos informaciniame leidinyje pagal šios biržos nustatytas taisykles. Kai yra reali tikimybė parduoti privatizavimo objektą užsienio fiziniam ar juridiniam asmeniui, Turto fondo nustatyta informacija apie privatizavimo objektą turi būti paskelbta ir užsienio spaudoje.“

 

3 straipsnis. 17 straipsnio 5 dalies pakeitimas ir papildymas 6 ir 7 dalimis

1. Pakeisti 17 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:

5. Tiesioginių derybų būdu gali būti privatizuojami valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausantys pastatai ar patalpos, į kuriuos, gavus nuomotojo leidimą, buvo investuota privataus kapitalo, kurio vertė didesnė negu 1/2  išsinuomotų pastatų ar patalpų rinkos vertės, jeigu šie pastatai ar patalpos  atitinka bent vieną iš šių sąlygų:  pakeista ne mažiau kaip 1/2 jų pagrindinių konstrukcijų, bendras jų plotas ar tūris padidintas daugiau kaip 1/3, pakeista daugiau kaip 1/2 jų inžinerinių komunikacijų ar įrengtos naujos komunikacijos, taip pat juose atlikta šių darbų dalis ir (arba) sumontuota technologinė įranga ir gamybiniai įrengimai, kuriuos išmontuojant būtų padaryta esminės žalos įrangai, įrengimams, pastatui arba patalpoms.  Privatizuojant tokį turtą, Vyriausybės nustatyta tvarka tiesioginės derybos gali būti vykdomos su vienu pirkėju, investavusiu privatų kapitalą.“

2. Papildyti 17 straipsnį 6 dalimi:

6. Tiesioginės derybos su vienu ar daugiau potencialių pirkėjų vykdomos ir privatizuojant uždarosios akcinės bendrovės akcijas, kurias valstybė ar savivaldybė įsigijo už tai uždarajai akcinei bendrovei perduotus negyvenamuosius pastatus ar patalpas, jei potencialūs pirkėjai yra tos uždarosios akcinės bendrovės akcininkai.“

3. Papildyti 17 straipsnį 7 dalimi:

7. Privatizavimo objekto valdytojas per 45 kalendorines dienas nuo potencialaus pirkėjo iniciatyvinio pasiūlymo ir dokumentų, patvirtinančių, kad tenkinamos šio straipsnio 5 ar 6 dalyse nustatytos sąlygos, gavimo dienos privalo priimti sprendimą vykdyti tiesiogines derybas dėl šio straipsnio 5 ar 6 dalyse nurodyto turto privatizavimo arba motyvuotai atsakyti, kodėl pagal pateiktus dokumentus šis turtas negali būti privatizuojamas tiesioginių derybų būdu.“

 

4 straipsnis. 19 straipsnio 2 dalies  2 punkto pakeitimas

Pakeisti 19 straipsnio 2 dalies 2 punktą  ir jį išdėstyti taip:

2) valstybei ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančius pastatus ar patalpas, į kuriuos, gavus nuomotojo leidimą, buvo investuota privataus kapitalo, kurio vertė didesnė negu 1/2  išsinuomotų pastatų ar patalpų rinkos vertės, jeigu šie pastatai ar patalpos  atitinka bent vieną iš šių sąlygų: pakeista ne mažiau kaip 1/2 jų pagrindinių konstrukcijų,  bendras jų plotas ar tūris padidintas daugiau kaip 1/3, pakeista daugiau kaip 1/2 jų inžinerinių komunikacijų ar įrengtos naujos komunikacijos,  taip pat juose atlikta šių darbų dalis ir (arba) sumontuota technologinė įranga ir gamybiniai įrengimai, kuriuos išmontuojant būtų padaryta esminės žalos įrangai, įrengimams, pastatui arba patalpoms. Privatizuojant tokį turtą nuomos su išsipirkimu būdu, Vyriausybės nustatyta tvarka derybos gali būti vykdomos su vienu nuomininku (pirkėju), investavusiu privatų kapitalą. Nuomos su išsipirkimu vertinimo kriterijus yra nuomos kaina, diskontuota nuomos su išsipirkimu  konkurso rengimo dieną.“

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS