Projektas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

 

2002 METŲ VALSTYBĖS BIUDŽETO IR SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETŲ

FINANSINIŲ RODIKLIŲ PATVIRTINIMO

 

ĮSTATYMAS

 

2001 m.                d.. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 2002 metų valstybės biudžeto pajamų ir asignavimų patvirtinimas

Patvirtinti Lietuvos Respublikos 2002 metų valstybės biudžetą – 8725637 tūkst.litų pajamų, 9857637 tūkst. litų asignavimų (asignavimai viršija pajamas 1132000 tūkst. litų) ir 62066 tūkst. litų apyvartos lėšų (1, 2, 5 priedėliai).

2 straipsnis. Savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimas

1. Patvirtinti fizinių asmenų pajamų mokesčio dalį, tenkančią visų savivaldybių biudžetams, – 42,96 procento.

2. Patvirtinti savivaldybių biudžetams valstybės biudžeto specialias tikslines dotacijas – 1934735 tūkst. litų ir valstybės biudžeto bendrosios dotacijos kompensacijas – 18238 tūkst. litų     (6 priedėlis).

3 straipsnis. Specialios tikslinės dotacijos valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti naudojimas

Nustatyti, kad nepanaudotos specialios tikslinės dotacijos valstybinėms (perduotoms savivaldybėms) funkcijoms atlikti sumos gali būti naudojamos bendroms savivaldybių biudžetų reikmėms finansuoti.

4 straipsnis. Specialios tikslinės dotacijos 1997 - 2000 metų savivaldybių biudžetų negautoms pajamoms iš dalies dengti naudojimas

1. Nustatyti, kad speciali tikslinė dotacija 1997 – 2000 metų savivaldybių biudžetų negautoms pajamoms iš dalies dengti skiriama savivaldybių biudžetinių įstaigų kreditoriniam įsiskolinimui, susidariusiam iki 2002 metų sausio 1 d., dengti pagal savivaldybių tarybų patvirtintus šio įsiskolinimo dengimo grafikus ir kitoms savivaldybių biudžetų skoloms dengti.

2. Nustatyti, kad savivaldybės kiekvienam ketvirčiui pasibaigus pateikia Finansų ministerijai informaciją apie specialios tikslinės dotacijos, skirtos kreditoriniam įsiskolinimui dengti, panaudojimą.

5 straipsnis. Specialios tikslinės dotacijos moksleivio krepšeliui finansuoti naudojimas

Nustatyti, kad nepanaudotos specialios tikslinės dotacijos moksleivio krepšeliui finansuoti sumos gali būti naudojamos kitoms savivaldybių švietimo reikmėms finansuoti.

6 straipsnis. Moksleivio krepšeliui patvirtintų asignavimų perskirstymas

Nustatyti, kad iš moksleivio krepšeliui patvirtintų asignavimų tarpusavyje suderintas sumas perveda:

1) atitinkamos savivaldybės viena kitai, - kai mokiniai migruoja tarp savivaldybių finansuojamų mokyklų;

2) Finansų ministerija atitinkamoms savivaldybėms ir apskričių viršininkų administracijoms tarpusavio atsiskaitymų tvarka, – kai mokiniai migruoja tarp savivaldybių ir apskričių finansuojamų mokyklų.

7 straipsnis. Atskaitymų iš fizinių asmenų pajamų mokesčio į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą dydis

Nustatyti, kad 2002 metais fizinių asmenų pajamų mokesčio įmokos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą sudaro 30 procentų apskaičiuotos šio mokesčio sumos.

8 straipsnis. Įmokų dydis už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis

Nustatyti, kad 2002 metais valstybės biudžeto įmokos į Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą yra po 169,1 lito už kiekvieną valstybės lėšomis draudžiamą asmenį.

9 straipsnis. Įmokos į valstybės biudžetą skiriamos pagal įstatymus specialiosioms programoms finansuoti

1. Patvirtinti valstybės biudžeto įstaigų ir mokslo bei studijų institucijų pajamų už teikiamas paslaugas įmokas į valstybės biudžetą – 356000 tūkst. litų (3 priedėlis).

2. Patvirtinti valstybės biudžeto asignavimų valdytojų administruojamų pajamų įmokas į valstybės biudžetą – 431564 tūkst. litų (4 priedėlis).

3. Nustatyti, kad nuompinigiai už valstybės ilgalaikį materialųjį turtą, kurį patikėjimo teise valdo ir išnuomoja valstybės institucijos ir įstaigos, valstybinės mokslo ir studijų institucijos, pervesti į valstybės biudžetą, kompensuojami iš Specialios valstybės paramos gyvenamiesiems namams, butams įsigyti finansavimo programos lėšų.

10 straipsnis. Garantijų institucijų ir draudimo įmonių prisiimtų įsipareigojimų su valstybės garantija limitas

Nustatyti, kad garantijų institucijų ir draudimo įmonių prisiimtų įsipareigojimų, dėl kurių suteikta valstybės garantija, suma negali viršyti 250000 tūkst. litų.

 

11 straipsnis. Valstybės skolos limitai

1. Nustatyti 2002 metų valstybės grynojo skolinimosi limitą – 1100000 tūkst. litų.

2. Nustatyti 2002 metų pasirašomų naujų valstybės garantijų limitą – 100000 tūkst. litų (neįskaitant šio įstatymo 10 straipsnyje nurodytų prisiimtų įsipareigojimų, dėl kurių suteikta valstybės garantija, sumos).

12 straipsnis. Savivaldybių skolinimosi limitai

1. Nustatyti šiuos savivaldybės skolinimosi limitus:

1) savivaldybės skola negali viršyti 25 procentų (Vilniaus miesto savivaldybės – 35 procentų) patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų);

2) metinio savivaldybės grynojo skolinimosi suma negali viršyti 15 procentų, iš jų metinio trumpalaikio skolinimosi suma – 10 procentų, patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų);

3) grąžintina tais kalendoriniais metais savivaldybės paskolų ir palūkanų bei su paskolų ėmimu susijusių įmokų suma negali viršyti 15 procentų patvirtintų tų metų savivaldybės biudžeto pajamų (neįskaitant iš valstybės biudžeto savivaldybei skiriamų specialiųjų tikslinių dotacijų).

2. Savivaldybėms, kurių investicijų projektai įtraukti į Valstybės investicijų 2002 – 2004 metų programą ir finansuojami iš paskolų, gaunamų su valstybės garantija ir valstybės vardu, lėšų, Vyriausybės sprendimu gali būti nustatyti didesni skolinimosi limitai.

3. Į skolinimosi limitus neįskaitomos beprocentės paskolos teikiamos iš valstybės biudžeto, skirtos laikinam pajamų trūkumui padengti.

13 straipsnis. Vyriausybės teisės vykdant biudžetą

Suteikti Vyriausybei arba jos įgaliotai institucijai teisę:

1) valstybės biudžete tradicinių religinių bendrijų maldos namams atstatyti ir kitoms reikmėms numatytus asignavimus paskirstyti tradicinių Lietuvoje religinių bendrijų vadovybėms;

2) Valstybės investicijų 2002 – 2004 metų programoje numatytas kapitalo investicijas paskirstyti pagal asignavimų valdytojus ir investicijų projektus;

3) pirminei teisinei pagalbai finansuoti valstybės biudžete numatytus asignavimus paskirstyti savivaldybėms;

4) laikantis valstybės grynojo skolinimosi limito, išleisti vertybinius popierius ir imti paskolas valstybės vardu valstybės biudžeto deficitui dengti – iki 1132000 tūkst. litų, valstybės investicijoms finansuoti – iki 150000 tūkst. litų, Valstybinio socialinio draudimo fondo 2002 metų biudžeto laikinam lėšų trūkumui finansuoti – iki 34300 tūkst. litų, taip pat Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto gautoms paskoloms su valstybės garantija ir finansų ministro pasirašytais pritarimo raštais, kurių grąžinimo terminas sueina 2002 metais, finansuoti;

5) laikantis valstybės grynojo skolinimosi limito, finansuoti Valstybės investicijų programą iš jau pasirašytų arba numatomų pasirašyti paskolų su valstybės garantija – iki 270000 tūkst. litų;

6) laikantis valstybės grynojo skolinimosi limito, išleisti vertybinius popierius ir imti paskolas valstybės vardu bei teikti valstybės garantijas dėl paskolų išlaidoms, susijusioms su valstybės skola, apmokėti ir valstybės skolai dengti bei kitiems tikslams, kai yra atskiras Lietuvos Respublikos įstatymas;

7) perskirstyti Europos Sąjungos paramos programų kofinansavimo lėšas tarp asignavimų valdytojų investavimo sričių ir biudžeto klasifikacijos funkcijų.

14 straipsnis. Biudžetinių įstaigų skolų padengimas

1. Pavesti valstybės biudžeto asignavimų valdytojams, savivaldybėms ir biudžetinių įstaigų vadovams sudarant 2002 metų išlaidų sąmatas numatyti reikiamus asignavimus 2002 m. sausio 1 d. esamiems įsiskolinimams už suteiktas paslaugas ir įsigytas prekes padengti.

2. Pavesti valstybės ir savivaldybių kontrolės institucijoms tikrinti, ar teisingai sudaromos ir vykdomos išlaidų sąmatos, ar laikomasi šio straipsnio 1 dalies nuostatos.

15 straipsnis. Privatizavimo fondo lėšos

Patvirtinti 2002 metų Privatizavimo fondo lėšų sąmatą (7 priedėlis).

16 straipsnis. Rezervinio (stabilizavimo) fondo lėšos

Patvirtinti 2002 metų Rezervinio (stabilizavimo) fondo lėšų sąmatą (8 priedėlis).

17 straipsnis. Valstybės investicijų 2002 – 2004 metų programa

Patvirtinti Valstybės investicijų 2002 – 2004 metų programą (9 priedėlis).

.

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS