Projektas

 

 

Lietuvos Respublikos

PATAISOS DARBŲ KODEKSO 453, 50 ir 681

STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2001 m.                             d. Nr.

Vilnius

 

(Žin., 1971,Nr.20-142; 1991, Nr. 8-214; 1998, Nr. 16-380; 1999, Nr. 56-1810)

 

 

 

1 straipsnis. 453 straipsnio  1 dalies pakeitimas.

Iš 453 straipsnio 1 dalies išbraukti žodžius "šeimai arba artimiesiems" ir šią dalį išdėstyti taip:

 

"Nuteistieji, laikomi auklėjimo darbų kolonijose ir pataisos darbų kolonijose, turi teisę paskambinti telefonu."

 

2 straipsnis. 50 straipsnio pakeitimas.

Pakeisti Kodekso 50 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

50 straipsnis. Nuteistųjų teisė kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnus ir tarnautojus bei visuomenines organizacijas su pasiūlymais, prašymais (pareiškimais) ir skundais

 

Nuteistieji turi teisę kreiptis su pasiūlymais, prašymais (pareiškimais) ir skundais į valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnus ir tarnautojus bei visuomenines organizacijas. Prie nuteistųjų pasiūlymų, prašymų (pareiškimų) ir skundų, jei reikia, pridedami pataisos darbų įstaigos administracijos paaiškinamieji raštai.

Valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnams ir tarnautojams bei tarptautinėms institucijoms, kurių jurisdikciją priimti individualius pareiškimus yra pripažinusi Lietuvos Respublika, adresuoti pasiūlymai, prašymai (pareiškimai) ir skundai necenzūruojami ir išsiunčiami per vieną darbo dieną nuo jų gavimo momento.

Pataisos darbų įstaigos administracija iš valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnų ir tarnautojų bei visuomeninių organizacijų gautus atsakymus į nuteistųjų pasiūlymus, prašymus (pareiškimus) ir skundus, nuteistiesiems įteikia per tris darbo dienas nuo atsakymo gavimo momento. Tarptautinių institucijų, kurių jurisdikciją priimti individualius pareiškimus yra pripažinusi Lietuvos Respublika, atsakymai nuteistiesiems įteikiami ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo jų gavimo.

Nuteistieji turi teisę tiesiogiai kreiptis į Respublikos Prezidentą, Seimo ar Vyriausybės narį, Seimo kontrolierių, prokurorą arba Teisingumo ministerijos atstovą jų lankymosi laisvės atėmimo vietose metu.

Nuteistiesiems draudžiama siųsti anoniminius ar kolektyvinius skundus bei prašymus (pareiškimus).

Nuteistiesiems draudžiama kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijų pareigūnus ir tarnautojus bei visuomenines organizacijas su pasiūlymais, prašymais (pareiškimais) ir skundais už kitus nuteistuosius arba ne per pataisos darbų įstaigos administraciją.

Siunčiamų pasiūlymų, prašymų (pareiškimų) ir skundų pašto išlaidas apmoka patys nuteistieji.”

 

3 straipsnis. 681 straipsnio pakeitimas.

Pakeisti Kodekso 681 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

 

681 straipsnis. Pataisos darbų įstaigos viršininko teisė suteikti papildomus pasimatymus

 

Nuteistiesiems, atliekantiems laisvės atėmimo bausmę, socialiniams ryšiams palaikyti pataisos darbų įstaigos viršininko nutarimu gali būti suteikiami:

papildomi trumpalaikiai pasimatymai – su giminaičiais ir artimaisiais;

papildomi ilgalaikiai pasimatymai – su artimais giminaičiais, nurodytais Baudžiamojo proceso kodekso 25 straipsnyje, ir kitais asmenimis,  su kuriais nuteistieji turi vaikų.”

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTAS