Pastaba. Lietuvos Respublikos Seimo priimtas, bet Respublikos Prezidento nepasirašytas.

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO SANDAROS LAIKINOJO ĮSTATYMO 4, 7 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

ĮSTATYMAS

 

2000 m. birželio 13 d. Nr. VIII-1731
Vilnius

 

 

 

(Žin., 1999, Nr.110-3206)

 

1 straipsnis. 4 straipsnio papildymas ir pakeitimas

1. Papildyti 4 straipsnį nauja 7 dalimi:

7. Iš akcinių ir uždarųjų akcinių bendrovių, siekiančių išvengti bankroto bylos iškėlimo už nesumokėtas įmokas, perimtas turtas į apskaitą įtraukiamas kaip Valstybinio socialinio draudimo fondo investicijos.“

2. Buvusią 4 straipsnio 7 dalį laikyti 8 dalimi.

 

2 straipsnis. 7 straipsnio papildymas ir pakeitimas

Pakeisti ir papildyti 7 straipsnį ir jį išdėstyti taip:

7 straipsnis. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo tvarka

1. Darbdavio ir apdraustojo privalomąsias mokėti į Valstybinio socialinio draudimo fondą įmokas apskaičiuoja ir moka draudėjas nuo tos dienos, kurią darbuotojams pradedamas skaičiuoti atlyginimas už darbą, nepaisant draudėjų įregistravimo Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritoriniuose skyriuose datos.

2. Individualių (personalinių) įmonių savininkai ir jiems Vyriausybės nustatyta tvarka prilyginti savarankiškai dirbantys asmenys valstybinio socialinio draudimo įmokas moka nuo įmonės įregistravimo įmonių rejestre dienos arba įrašymo į atitinkamus sąrašus dienos, patentus įsigiję asmenys - nuo patento įsigijimo dienos. Ūkininkai už save ir dirbančius ūkyje pilnamečius jų ūkių narius įmokas moka nuo ūkio įregistravimo ūkininkų ūkių registre dienos.

3. Individualių (personalinių) įmonių savininkai ir jiems Vyriausybės nustatyta tvarka prilyginti savarankiškai dirbantys asmenys Valstybinio socialinio draudimo įstatyme nustatytas įmokas į Valstybinio socialinio draudimo fondą moka kartą per ketvirtį.

4. Jeigu pagal Vyriausybės patvirtintą metodiką nustatytų asmens deklaruojamų pajamų, nuo kurių turi būti skaičiuojamos ir mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, metinė suma  yra didesnė už tą, nuo kurios buvo sumokėtos valstybinio socialinio draudimo įmokos, individualių (personalinių) įmonių savininkai ir jiems Vyriausybės nustatyta tvarka prilyginti savarankiškai dirbantys asmenys, išskyrus patentus įsigijusius asmenis, privalo sumokėti papildomą įmoką į Valstybinio socialinio draudimo fondą, o asmenims, mokėjusiems įmokas bazinei pensijai, įmokos perskaičiuojamos visai socialinio draudimo pensijai.

5. Asmenys, kurie Valstybinio socialinio draudimo įstatymo numatytais atvejais draudžiasi savanoriškai, moka draudimo sutartyse nurodyto dydžio valstybinio savanoriškojo socialinio draudimo įmokas.

6. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimo terminus atskiroms draudėjų ir draudimo rūšims, įmokų mokėjimo atidėjimo sąlygas, sankcijų už pavėluotą ir neteisingą įmokų mokėjimą taikymą, netesybų apskaičiavimą, jų mokėjimą ir mokėjimo atidėjimą bei atleidimą nuo jų mokėjimo reglamentuoja Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sudarymo ir vykdymo taisyklės.

7. Individualių (personalinių) įmonių savininkai ir jiems Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka prilyginti savarankiškai dirbantys asmenys, įsigiję patentus asmenys ir ūkininkai už save ir dirbančius ūkyje pilnamečius jų ūkių narius gali įmokų nemokėti (tas laikotarpis bus neįskaitytas į valstybinio socialinio draudimo stažą) tik tada, jeigu jie yra Valstybinio socialinio draudimo fondo pensininkai arba I ar II grupių invalidai nuo vaikystės, gaunantys šalpos pensiją, taip pat jei yra draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus arba turi būtinąjį stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti.“

 

3 straipsnis. Baigiamosios nuostatos

Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto sandaros laikinojo įstatymo 7 straipsnyje nustatyta tvarka taikoma ir valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimui už 2000 metų I ir II ketvirčius.

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                                   VALDAS ADAMKUS