Projektas
LIETUVOS RESPUBLIKOS
SVEIKATOS SISTEMOS ĮSTATYMO NR. I-552 3, 11, 12, 42, 51, 53, 60, 61, 63, 64 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO, 73, 74 STRAIPSNIŲ PRIPAŽINIMO NETEKUSIAIS GALIOS IR ĮSTATYMO PAPILDYMO 621 STRAIPSNIU
ĮSTATYMAS
2018 m. d. Nr.
Vilnius
1 straipsnis. 3 straipsnio pakeitimas
2 straipsnis. 11 straipsnio pakeitimas
3 straipsnis. 12 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 12 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
2. Pakeisti 12 straipsnio 5 dalį ir ją išdėstyti taip:
„5. Savivaldybių vykdomosios institucijos taip pat įgyvendina įstatymo deleguotą valstybės funkciją – organizuoja antrinę asmens sveikatos priežiūrą. Tretinę asmens sveikatos priežiūrą organizuoja Sveikatos apsaugos ministerija. Antrinės ir tretinės asmens sveikatos priežiūros mastą nustato sveikatos apsaugos ministras.
2. Pakeisti 12 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:
„6. Sveikatos apsaugos ministerija ir sveikatos apsaugos ministro valdymo srities valstybės institucijos pagal kompetenciją organizuoja nustatyto masto asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrą joms pavaldžiose LNSS įstaigose. Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo 27 straipsnio 2 dalies 2 ir 5 punktuose nurodytų steigėjų įsteigtose ligoninėse sveikatos priežiūrą pagal šio straipsnio 5 dalyje nustatytą mastą organizuoja Sveikatos apsaugos ministerija, suderinusi su sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regioninėmis tarybomis. Krašto apsaugos ministro valdymo srities, teisingumo ministro valdymo srities, vidaus reikalų ministro valdymo srities sveikatos priežiūros įstaigose nustatyto masto sveikatos priežiūrą organizuoja atitinkamai Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija arba joms pavaldžios valstybės institucijos.“
4 straipsnis. 42 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 42 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Įmonės, įstaigos, išskyrus biudžetines įstaigas, organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, kiti juridiniai ir fiziniai asmenys turi teisę sudaryti sveikatos fondus (toliau – įmonių sveikatos fondai), kurių lėšos naudojamos savivaldybių sveikatos programoms remti, įmonės, įstaigos ar organizacijos sveikatos saugos ar sveikatos stiprinimo programai finansuoti, įmonių darbuotojams savanorišku sveikatos draudimu apdrausti, įmonių, įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo higienos įvertinimo ir sergamumo tyrimo darbams vykdyti. Šių sveikatos fondų sudarymo bei jų lėšų naudojimo tvarka nustatoma pavyzdiniuose nuostatuose, kuriuos tvirtina Vyriausybės įgaliota institucija. Šio fondo išlaidų sąmatą tvirtina jo dalyviai ar dalyvių teises ir pareigas įgyvendinantys asmenys.“
5 straipsnis. 51 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 51 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
„1. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesiniu tobulinimusi rūpinasi sveikatos priežiūros ir farmacinės veiklos įstaigos, įmonės, jų dalyviai ar dalyvių teises ir pareigas įgyvendinantys asmenys bei profesinės sveikatos priežiūros ir farmacinės veiklos specialistų organizacijos. Šių specialistų rengimo ir profesinio tobulinimosi užsakovai yra Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija.“
6 straipsnis. 53 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 53 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:
7 straipsnis. 60 straipsnio pakeitimas
Pakeisti 60 straipsnio 6 punktą ir jį išdėstyti taip:
8 straipsnis. 61 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 61 straipsnio 1 dalies 1 punktą ir jį išdėstyti taip:
9 straipsnis. Įstatymo papildymas 621 straipsniu
Papildyti Įstatymą 621 straipsniu:
„621 straipsnis. Sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regioninės tarybos
1. Sveikatinimo veiklos paslaugų valdymo regioninės tarybos (toliau – regioninės tarybos) sudaromos iš regiono savivaldybių merų, savivaldybių gydytojų, sveikatos priežiūros ir (ar) farmacijos įstaigų paskirtų atstovų ir šioms įstaigoms (jų darbuotojams) atstovaujančių asociacijų, sveikatinimo veiklos srityje veiklą vykdančių verslo ir socialinių partnerių atstovų. Sveikatos priežiūros ir (ar) farmacijos įstaigų paskirtų atstovų ir šioms įstaigoms (jų darbuotojams) atstovaujančių asociacijų, sveikatinimo veiklos srityje veiklą vykdančių verslo ir socialinių partnerių atstovų regioninėje taryboje turi būti ne mažiau kaip 1/3 visų regioninės tarybos narių (apskaičiuojant jų skaičius yra aritmetiškai suapvalinamas). Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai į regioninių tarybų sudėtį neįeina. Regioninė taryba neturi juridinio asmens teisių, jos veiklos teritorija atitinka Regioninės plėtros įstatyme nustatytą regiono teritoriją.
2. Regioninių tarybų kadencijos sutampa su savivaldybių tarybų kadencijomis. Per 3 mėnesius nuo galutinių savivaldybių tarybų rinkimų rezultatų paskelbimo Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas kviečia pirmąjį atitinkamos regioninės tarybos posėdį, kuriame išrenkamas regioninės tarybos pirmininkas.
3. Regioninių tarybų funkcijos:
1) laikydamosi atitinkamą sveikatinimo veiklą reglamentuojančių teisės aktų nuostatų, teikia siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai dėl regioninio sveikatinimo veiklos paslaugų planavimo ir valdymo;
2) teikia siūlymus Sveikatos apsaugos ministerijai ir savivaldybėms dėl sveikatinimo veiklos paslaugų prieinamumo gerinimo regionuose;
3) svarsto ir derina valstybės ir savivaldybių institucijų parengtus teisės aktų projektus dėl sveikatinimo veiklos paslaugų organizavimo ir įgyvendinimo regionuose;
4. Regioninės tarybos sudarymo tvarką ir pavyzdinius nuostatus tvirtina sveikatos apsaugos ministras.
10 straipsnis. 63 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 63 straipsnio 7 punktą ir jį išdėstyti taip:
11 straipsnis. 64 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 64 straipsnio 7 punktą ir jį išdėstyti taip:
12 straipsnis. 73 straipsnio pripažinimas netekusiu galios
13 straipsnis. 74 straipsnio pripažinimas netekusiu galios
14 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas