|
|
Projektas
|
|
|
|
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2002 M. GRUODŽIO 11 D. NUTARIMO NR. 1950 „DĖL KELIŲ EISMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2021 m. _________ __ d. Nr.
Vilnius
Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:
1. Pakeisti Kelių eismo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 „Dėl Kelių eismo taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti 3.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„3.1. Aptarnaujantysis transportas – transporto priemonės, priklausančios draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims ar atvežančios į tą zoną krovinius arba atvykstančios jų paimti, įskaitant lengvuosius automobilius taksi arba lengvuosius automobilius, kuriais teikiamos keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą paslaugos, atvežančius į tą zoną keleivius arba atvykstančius jų paimti.“
1.2. Papildyti nauju 3.3 papunkčiu:
1.4. Papildyti nauju 3.10 papunkčiu:
1.6. Pakeisti 3.13 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.7. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:
„8. Eismą keliuose Lietuvos Respublikoje gali apriboti tik kelio ženklai, nurodyti Taisyklių 1 priede, prie kelio ženklų priskirtini kintamos informacijos kelio ženklai, kurių pavyzdžiai nurodyti Taisyklių 2 priede, kelių ženklinimas, nurodytas Taisyklių 3 priede, šviesoforai ir reguliuotojo signalai, nurodyti Taisyklėse ir kituose Lietuvos Respublikoje galiojančiuose teisės aktuose, susijusiuose su eismo reguliavimu. Jeigu kelio ženklo ir kelių ženklinimo reikalavimai skiriasi, reikia vadovautis kelio ženklu. Kai kelyje įrengti kintamos informacijos kelio ženklai, vadovaujamasi kintamos informacijos kelio ženklais. Reguliuotojo nurodymai turi pirmenybę šviesoforo signalų, kelio ženklų ir kelio ženklinimo, taip pat Taisyklių reikalavimų atžvilgiu. Eismo dalyviai privalo vadovautis jiems skirtais kelio ženklais.“
1.8. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:
„11. Eismo dalyviai, sudarę ar pastebėję kliūtį kelyje, sukėlę ar pastebėję jame pavojų, privalo šią kliūtį ar pavojų pašalinti, o negalėdami to padaryti – pranešti policijai ar kelio savininkui, pažymėti kliūtį ar pavojingą vietą ir visais įmanomais būdais įspėti apie kliūtį ar pavojų kitus eismo dalyvius.“
1.9. Pakeisti 12 punktą ir jį išdėstyti taip:
„12. Eismo dalyviai privalo nedelsdami duoti kelią artėjančioms specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais ir jų lydimoms transporto priemonėms. Artėjančioms specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais ir jų lydimoms transporto priemonėms kelias duodamas tokia avarinio koridoriaus sudarymo tvarka:
12.1. kelyje, kur viena kryptimi yra viena eismo juosta, transporto priemonių vairuotojai, privalo sustoti dešiniajame kelkraštyje, kai jo nėra, – prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto;
12.2. kelyje, kur viena kryptimi yra dvi ar daugiau eismo juostų, kraštinėje kairėje eismo juostoje esantys transporto priemonių vairuotojai privalo pasitraukti kuo kairiau prie pat važiuojamosios dalies, skirtos važiuoti ta kryptimi, atitinkamo krašto, o kitose eismo juostose, kurios yra dešiniau nuo kraštinės kairės eismo juostos, esantys transporto priemonių vairuotojai privalo pasitraukti kuo dešiniau, dešiniojo važiuojamosios dalies krašto arba kelkraščio link;
12.3. kelyje su skiriamąja juosta sustoti privalo tik ta pačia kryptimi judančios transporto priemonės.
1.10. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:
„22. Motorinės transporto priemonės, traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas, sustojęs tamsiuoju paros metu neapšviestame kelyje, išskyrus stovėti skirtas vietas, išlipęs iš (nulipęs nuo) transporto priemonės, privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.“
1.11. Pakeisti 28 punktą ir jį išdėstyti taip:
„28. Reguliuojamoje sankryžoje ar pėsčiųjų perėjoje, kai šviesoforo ar reguliuotojo signalai leidžia važiuoti, vairuotojas privalo duoti kelią nespėjusiam pereiti važiuojamosios dalies pėsčiajam, kuris įžengė į ją esant leidžiančiam eiti signalui. Važiuodamas kryptimi, kurią rodo rodyklė, įjungta papildomoje sekcijoje kartu su geltonu arba raudonu signalu, vairuotojas privalo duoti kelią pagal leidžiamąjį šviesoforo signalą einančiam pėsčiajam.“
1.12. Pakeisti 29 punktą ir jį išdėstyti taip:
„29. Jeigu šviesoforo arba reguliuotojo signalai draudžia važiuoti per pėsčiųjų perėją, vairuotojas privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, šviesoforą, o jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją. Vairuotojams, kurie užsidegus geltonam (arba horizontalaus brūkšnio formos) šviesoforo signalui arba reguliuotojui pakėlus ranką aukštyn galėtų sustoti nurodytose vietose tik staigiai stabdydami, leidžiama važiuoti toliau.“
1.14. Pakeisti 36 punktą ir jį išdėstyti taip:
„36. Pėstieji privalo eiti šaligatviais, pėsčiųjų takais arba pėsčiųjų ir dviračių takais (pėstiesiems skirtos pusės) dešine puse, o ten, kur jų nėra, – kelkraščiu. Jeigu šaligatvio, pėsčiųjų tako, pėsčiųjų ir dviračių tako, kelkraščio nėra, leidžiama eiti viena eile važiuojamosios dalies pakraščiu.“
1.15. Pakeisti 37 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.16. Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:
„40. Organizuotą vaikų iki 16 metų grupę vesti leidžiama tik šaligatviais, pėsčiųjų takais arba pėsčiųjų ir dviračių takais, o ten, kur jų nėra, – ir kelkraščiu, bet tik šviesiuoju paros metu, kai matomumas geras, ne daugiau kaip 2 eilėmis prieš transporto priemonių judėjimo kryptį (kai tai saugu) ir lydimą ne mažiau kaip 2 lydinčių asmenų. Lydintys asmenys turi eiti kolonos priekyje ir gale ir vilkėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais. Rekomenduojama ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais vilkėti visiems kelkraščiu einantiems organizuotos grupės vaikams“.
1.17. Pakeisti 41 punktą ir jį išdėstyti taip:
„41. Pėstieji, judėdami neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu arba ten stovėdami tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, privalo su savimi turėti šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegę kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.“
1.18. Pakeisti 48.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.20. Pakeisti 55 punktą ir jį išdėstyti taip:
„55. Važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas“.
1.21. Pakeisti 59 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.22. Pakeisti 60 punktą ir jį išdėstyti taip:
„60. Dviračio vairuotojas, norėdamas kirsti važiuojamąją dalį ten, kur eismas nereguliuojamas arba nėra eismo pirmumą nustatančių kelio ženklų, privalo praleisti važiuojamąja dalimi važiuojančias transporto priemones, išskyrus tuos atvejus, kai kerta išvažiavimus iš šalia kelio esančių teritorijų, gyvenamosios zonos, kiemo, stovėjimo aikštelės, kai kerta važiuojamąją dalį, į kurią kiti vairuotojai suka.“
1.23. Pakeisti 64.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.24. Pakeisti 73.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.25. Pakeisti 73.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.26. Pakeisti 73.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.27. Pakeisti 73.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.28. Pakeisti 73.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„73.7. geltonas signalas draudžia eismą (išskyrus Taisyklių 29 ir 166 punktuose nurodytus atvejus) ir informuoja, kad šviesoforo signalai pasikeis; jeigu signale yra juoda (juodos) rodyklė (rodyklės), ji (jos) draudžia eismą rodyklės (rodyklių) nurodyta (nurodytomis) kryptimi (kryptimis) ir informuoja, kuria (kuriomis) kryptimi (kryptimis) bus leidžiama važiuoti įsijungus žaliam signalui; jeigu signale yra dviračio simbolis, signalas galioja tik dviračiams;“.
1.29. Pakeisti 73.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.30. Pakeisti 73.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.31. Pakeisti 73.11 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„73.11. raudonas signalas arba du pakaitomis mirksintys raudoni signalai draudžia eismą; jeigu signale yra juoda (juodomis) rodyklė (rodyklės), ji (jos) draudžia eismą rodyklės (rodyklių) nurodyta (nurodytomis) kryptimi (kryptimis) ir informuoja, kuria (kuriomis) kryptimi (kryptimis) bus leidžiama važiuoti įsijungus žaliam signalui;“.
1.32. Pakeisti 73.14 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„73.14. raudonas X formos signalas ir žalias žemyn nukreiptos rodyklės signalas (reversinis šviesoforas) atitinkamai draudžia arba leidžia važiuoti ta eismo juosta, virš kurios jie įrengti; jeigu reversiniame šviesofore yra geltonas įstrižai į dešinę arba į kairę nukreiptos rodyklės formos signalas, jis informuoja, kad važiuoti ta eismo juosta bus draudžiama, ir įpareigoja nedelsiant persirikiuoti į gretimą eismo juostą rodyklės nurodyta kryptimi; kai šviesoforai yra išjungti arba įjungtas geltonas signalas, įvažiuoti į eismo juostą, pažymėtą dviguba brūkšnine horizontaliojo ženklinimo linija, draudžiama.“
1.33. Papildyti nauju 802 punktu:
„802. Šviesoforų, skirtų maršrutiniam transportui, baltos spalvos signalai turi šias reikšmes:
802.2. horizontalaus brūkšnio formos signalas draudžia maršrutinio transporto eismą (išskyrus Taisyklių 29 ir 166 punktuose nurodytus atvejus) ir informuoja, kad šviesoforo signalai pasikeis;
802.3. kartu įjungti „S“ formos ir horizontalaus brūkšnio formos signalai draudžia maršrutinio transporto eismą ir informuoja, kad bus įjungtas rodyklės (rodyklių) formos signalas;
1.34. Pakeisti 91.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.35. Pakeisti 93 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.36. Pakeisti 104 punktą ir jį išdėstyti taip:
„104. Persirikiuodamas vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms gretima eismo juosta ta pačia kryptimi. Jeigu ta pačia kryptimi važiuojančios transporto priemonės persirikiuoja kartu, vairuotojas privalo duoti kelią dešinėje esančiai transporto priemonei, išskyrus Taisyklių 112 punkte nurodytus atvejus.“
1.37. Pakeisti 109 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.38. Pakeisti 112 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.39. Pakeisti 120 punktą ir jį išdėstyti taip:
„120. Krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji transporto priemonės masė (toliau – didžiausioji leidžiamoji masė) didesnė kaip 3,5 t, draudžiama važiuoti toliau nuo važiuojamosios dalies dešiniojo krašto negu antrąja eismo juosta, išskyrus tuos atvejus, kai jiems reikia sukti į kairę, apsisukti, apvažiuoti kliūtį, sustoti arba stovėti vienpusio eismo kelyje.“
1.40. Pakeisti 123 punktą ir jį išdėstyti taip:
„123. Mopedų, lengvųjų keturračių vairuotojai privalo važiuoti tik pirmąja nuo važiuojamosios dalies dešiniojo krašto eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus tuos atvejus, kai jiems reikia sukti į kairę, apsisukti, apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę, sustoti arba stovėti vienpusio eismo kelyje.“
1.41. Pakeisti 124 punktą ir jį išdėstyti taip:
„124. Motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams, vadeliotojams draudžiama važiuoti veja, šaligatviu, pėsčiųjų ar (ir) dviračių taku, dviračių juosta arba užvažiuoti ant jų, išskyrus tuos atvejus, kai užvažiuoti ant šaligatvio krašto leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai, o dviračių takas ar dviračių juosta pažymėti 1.14 horizontaliojo ženklinimo linija. Draudžiama važiuoti transporto priemonėmis skiriamąja juosta, pylimų ar iškasų šlaitais, grioviais, įvažiuoti į kelią ar nuvažiuoti nuo jo ne specialiai tam įrengtose vietose.“
1.42. Pakeisti 131.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.43. Pakeisti 131.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.44. Pakeisti 132 punktą ir jį išdėstyti taip:
„132. Jeigu važiavimo greitį nustato kelio ženklas, vairuotojas privalo vadovautis kelio ženklo reikalavimais, tačiau vairuotojo pasirinktas važiavimo greitis gyvenvietėje ir ne gyvenvietėje negali būti didesnis už Taisyklių 131 punkte atitinkamai transporto priemonei arba junginiui atitinkamame kelyje nustatytą didžiausią leistiną greitį.“
1.45. Pakeisti 133 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.46. Pakeisti 135.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.47. Pakeisti 136 punktą ir jį išdėstyti taip:
„136. Lenkimas yra vienas pavojingiausių manevrų, todėl rekomenduojama vengti nebūtinų lenkimo manevrų. Prieš pradėdamas lenkti, vairuotojas privalo imtis papildomų atsargumo priemonių ir įsitikinti, kad:
136.2. transporto priemonės, važiuojančios priekyje ta pačia eismo juosta, vairuotojas nerodo kairiojo posūkio signalo;
136.3. lenkimui būtina eismo juostos dalis yra laisva ir nebus kliudoma priešpriešiais atvažiuojančioms transporto priemonėms;
1.48. Pakeisti 143 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.49. Pakeisti 151 punktą ir jį išdėstyti taip:
„151. Priverstinai sustojęs ten, kur sustoti arba stovėti draudžiama, transporto priemonės vairuotojas privalo įjungti avarinę šviesos signalizaciją, jeigu tokia įrengta, ir (ar) pastatyti avarinio sustojimo ženklą, kaip nurodyta Taisyklių 92 punkte, ir kuo skubiau pašalinti transporto priemonę nuo kelio. Jeigu norima sustoti neapšviestame kelio ruože tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui ir avarinės šviesos signalizacijos nėra arba ji sugedusi, transporto priemonė turi būti pastatyta už kelio ribų. Jeigu to negalima padaryti, vietą būtina pažymėti taip, kaip nurodyta Taisyklių 92 punkte.“
1.50. Pakeisti 152 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.51. Papildyti nauju 1531 punktu:
1.52. Pakeisti 159 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.53. Pakeisti 166 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.54. Papildyti nauju 173.7 papunkčiu:
1.55. Pakeisti 174.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.56. Papildyti XXI1 skyriumi:
„XXI1 SKYRIUS
EISMAS DVIRAČIŲ GATVĖJE
1781. Dviračių gatvėje dviračių vairuotojams netaikomas šių Taisyklių 57 punkte nustatytas reikalavimas važiuoti kuo arčiau eismo juostos dešiniojo krašto.
1.57. Pakeisti 168 punktą ir jį išdėstyti taip:
„168. Prieš pradėdamas judėti per geležinkelio pervažą ir judėdamas per ją, eismo dalyvis privalo vadovautis kelio ženklais, ženklinimu, užtvaro padėtimi, šviesoforų, garso ir geležinkelio pervažos budėtojų (reguliuotojų) signalais. Prieš pradėdamas judėti per geležinkelio pervažą, eismo dalyvis visais atvejais privalo įsitikinti, kad prie geležinkelio pervažos neartėja bėginė transporto priemonė. Rekomenduojama, kad per geležinkelio pervažą judančius vaikus iki 12 metų lydėtų lydintis asmuo.“
1.58. Pakeisti XXII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:
1.59. Pakeisti 181 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.60. Papildyti nauju 1811 punktu:
„1811. Kelyje, pažymėtame kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir (arba) žymėjimu „A+“, kitoms transporto priemonėms važiuoti šia eismo juosta draudžiama, išskyrus:
1811.5. automobilius, pažymėtus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“, kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o).
1.61. Pakeisti 185 punktą ir jį išdėstyti taip:
„185. Neįgaliųjų vežimėliais neįgaliesiems leidžiama važiuoti dešiniuoju važiuojamosios dalies pakraščiu (nesvarbu, ar yra kelkraštis, šaligatvis, pėsčiųjų takas, pėsčiųjų ir dviračių takas). Nepaisant to, esant galimybei rekomenduojama naudotis pėstiesiems skirta infrastruktūra. Neįgaliesiems važiuojant dešiniuoju važiuojamosios dalies pakraščiu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, neįgaliųjų vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje neįgaliųjų vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu.“
1.62. Pakeisti 186 punktą ir jį išdėstyti taip:
„186. Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, turintys leidimus naudoti mėlynus ir raudonus švyturėlius ir specialiuosius garso signalus, gali naudotis įjungtais mėlynais ir raudonais arba tik mėlynais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais tik tuo atveju, kai tai būtina gelbėjant žmogaus gyvybę, sveikatą ar turtą, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą, sulaikant įtariamus padariusius teisės pažeidimą asmenis, eskortuojant ir lydint Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos įstatyme nurodytus saugomus asmenis. Specialiųjų transporto priemonių vairuotojai, važiuodami kelyje su įjungtais mėlynais ir raudonais (arba tik mėlynais) švyturėliais (kurie turi būti matomi 360º kampu) ir specialiaisiais garso signalais, gali nepaisyti Taisyklių V, X, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX, XXI, XXII skyrių ir 1–3 priedų reikalavimų ir pasinaudoti pirmenybe tik tuo atveju, jeigu nepakenks eismo saugumui, ir tik tada, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias. Šia teise taip pat naudojasi transporto priemonių, kurias lydi specialiosios transporto priemonės, vairuotojai.“
1.63. Pakeisti 189 punktą ir jį išdėstyti taip:
„189. Keleivius vežti leidžiama tik tam skirtomis (arba specialiai tam pritaikytomis) transporto priemonėmis ir tik pagal konstrukciją keleiviams skirtose vietose. Krovininio automobilio kėbule keleivių vežimas draudžiamas, išskyrus keleivių vežimą kariuomenės poreikiams, pritaikius kėbulą keleiviams vežti.“
1.67. Pakeisti 193 punktą ir jį išdėstyti taip:
„193. Ant vaikų (iki 16 metų) grupes vežančio autobuso priekio ir galo turi būti pritvirtinti skiriamieji ženklai, nurodyti Taisyklių 4 priede. Vaikus vežančio mokyklinio autobuso ir transporto priemonės su vaikų vežimo skiriamaisiais ženklais salone turi būti vienas lydintis asmuo. Mokinius vežant mokykliniu autobusu, lydinčio asmens funkcijas gali atlikti vairuotojas.“
1.68. Pakeisti 195.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.69. Pakeisti 196 punktą ir jį išdėstyti taip:
„196. Važiuodami transporto priemone su įrengtais saugos diržais, vairuotojas ir keleiviai privalo juos užsisegti. Jeigu autobuse įrengti saugos diržai, priešais kiekvieną sėdynę, ant sėdynės arba šalia jos matomoje vietoje turi būti pavaizduotas informacinis ženklas „Užsisek saugos diržą“. Rekomenduojama, kad prieš pradedant važiuoti keleiviai apie reikalavimą naudotis saugos diržais būtų informuojami žodžiu arba garso ir vaizdo priemonėmis.“
1.70. Pakeisti 207 punktą ir jį išdėstyti taip:
„207. Vežamo krovinio (keleivių) masė ir ašies (-ių) apkrova (-os) neturi būti didesnė (-ės) už Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir gamintojo nustatytas tai transporto priemonei. Traukiamos priekabos masė (su kroviniu ar be jo) neturi būti didesnė už Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos ir gamintojo nustatytą didžiausiąją leidžiamąją masę. Draudžiama motorine transporto priemone tempti ne motorinių transporto priemonių priekabas, taip pat ne motorine transporto priemone tempti motorinių transporto priemonių priekabas“.
1.71. Pakeisti 217.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„107 |
Lygiareikšmių kelių sankryža |
“. |
„332 |
Sustoti draudžiama |
Draudžiama transporto priemonėms sustoti arba stovėti toje kelio pusėje, kurioje yra kelio ženklas, išskyrus sustojimą maršrutiniam transportui skirtose stotelėse. Negalioja skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtoms transporto priemonėms. Jeigu naudojamas kartu su 1.4 ženklinimo linija, galioja iki šios linijos pabaigos“. |
„340 |
Motorinių dviračių eismas draudžiamas |
|
Draudžiama važiuoti motoriniais dviračiais“. |
1.72.3. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:
„5. Galiojimo zoną turinčių draudžiamųjų kelio ženklų Nr. 319, 325, 327, 329, 331–335 draudimai galioja nuo draudžiamojo kelio ženklo iki artimiausios sankryžos (įskaitant sankryžos plotą) ar važiuojamųjų dalių sankirtos (įskaitant sankirtos plotą) už draudžiamojo kelio ženklo, kurios pažymėtos pirmumo kelio ženklais, kelio ženklais „Lygiareikšmių kelių sankryža“, „Sankryža su šalutiniu keliu“, „Šalutinis kelias iš dešinės“, „Šalutinis kelias iš kairės“ arba „Eismas ratu“, o gyvenvietėse, kai nėra nurodytos sankryžos ar važiuojamųjų dalių sankirtos, – iki gyvenvietės pabaigos, pažymėtos nurodomuoju kelio ženklu „Gyvenvietės pabaiga“.
1.72.4. Pakeisti 8 punktą:
1.72.4.1. Pakeisti kelio ženklą Nr. 529 ir jį išdėstyti taip:
„529 |
Stovėjimo ribotą laiką vieta |
Stovėjimo vieta, kurioje transporto priemonėms leidžiama stovėti ne ilgiau, negu nurodyta, išskyrus skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtas transporto priemones“. |
1.72.4.2. Pakeisti kelio ženklą Nr. 531 ir jį išdėstyti taip:
„531 |
Rezervuota stovėjimo vieta |
|
Stovėjimo vieta, kurioje transporto priemonėms leidžiama stovėti tik su specialiais leidimais“. |
1.72.4.3. Pakeisti kelio ženklą Nr. 546 ir jį išdėstyti taip:
„546 |
Tunelis |
Tunelyje draudžiama važiuoti atbulam, apsisukti, sustoti arba stovėti. Sustojus eismui, vairuotojas privalo išjungti variklį“.
|
1.72.4.4. Papildyti kelio ženklu Nr. 559:
„559 |
Dviračių gatvė |
|
Už kelio ženklo esančiame kelyje galioja Taisyklių reikalavimai, nustatantys eismo tvarką dviračių gatvėje“. |
1.72.5. Pakeisti 10 punktą:
1.72.6. Pakeisti 11 punktą:
1.72.6.1. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 831 ir ją išdėstyti taip:
„831 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, ir jų junginiams su priekabomis“. |
1.72.6.2. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 832 ir ją išdėstyti taip:
„832 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, ir jų junginiams su priekabomis. Transporto priemonė turi stovėti palei pat šaligatvio kraštą, esantį arčiausiai prie važiuojamosios dalies“. |
1.72.6.3. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 833 ir ją išdėstyti taip:
„833 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos“. |
1.72.6.4. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 834 ir ją išdėstyti taip:
„834 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos“. |
1.72.6.5. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 835 ir ją išdėstyti taip:
„835 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos. Transporto priemonė turi stovėti palei pat šaligatvio kraštą, esantį arčiausiai prie važiuojamosios dalies“. |
1.72.6.6. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 836 ir ją išdėstyti taip:
„836 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos“. |
1.72.6.7. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 837 ir ją išdėstyti taip:
„837 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos“. |
1.72.6.8. Pakeisti papildomą lentelę Nr. 838 ir ją išdėstyti taip:
„838 |
Stovėjimo būdas |
Stovėti leidžiama tik taip, kaip parodyta, ir tik motorinėms transporto priemonėms, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos. Transporto priemonė turi stovėti palei pat šaligatvio kraštą, esantį arčiausiai prie važiuojamosios dalies“. |
1.73. Pakeisti 3 priedą:
1.73.1. Pakeisti 1.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.4. Geltona ištisinė linija žymi vietas, kur uždrausta sustoti arba stovėti, gali būti naudojama eismo juostoms žymėti darbų vietoje. Šią liniją kirsti draudžiama. Jeigu geltona ištisinė linija naudojama su baltomis ženklinimo linijomis, žyminčiomis eismo juostas, reikia vadovautis geltona ištisine linija.
“.
1.73.2. Pakeisti 1.21 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.73.3. Papildyti nauju 1.211 papunkčiu:
1.73.4. Pakeisti 1.28 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.73.6. Pakeisti 1.30 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.74. Pakeisti 4 priedą:
1.74.2. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:
1.74.3. Pakeisti 9 punktą ir jį išdėstyti taip:
„9. Transporto priemonės, kurią vairuoja teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys neįgalieji arba juos vežantys asmenys, priekis ir galas gali būti pažymėti kvadratiniais mėlynais skiriamaisiais ženklais „Neįgalusis“ su baltu apvadu ir baltu kelio ženklo „Neįgalieji“ simboliu. Kvadrato kraštinės ilgis – 100 mm, apvado plotis – 10 mm. Teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turintys asmenys turi turėti tai patvirtinantį dokumentą.
“