Projektas

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS STATUTO 30, 31 IR 35 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

 

2015 m.                                   d. Nr.

Vilnius

 

1 straipsnis. 30 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 30 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:

6. Pareigūnai draudžiami visų Valstybinio socialinio draudimo įstatyme nurodytų rūšių valstybiniu socialiniu draudimu. Draudimo tvarką ir sąlygas nustato atskiras socialinio draudimo rūšis reglamentuojantys teisės aktai. Pareigūnų draudimo nuo nelaimingų atsitikimų tarnyboje, nelaimingų atsitikimų, susijusių su tarnyba, nelaimingų atsitikimų vykstant į tarnybą ar grįžtant iš jos ypatumus nustato Vyriausybė. Pareigūnams, kurie tapo laikinai nedarbingi dėl tarnybinių pareigų atlikimo arba kurių laikinasis nedarbingumas susijęs su tarnybinių pareigų atlikimu (kai pareigūnas tampa laikinai nedarbingas ne dėl nelaimingo atsitikimo tarnyboje, nelaimingo atsitikimo, susijusio su tarnyba, nelaimingo atsitikimo vykstant į tarnybą ar grįžtant iš jos), iš Specialiųjų tyrimų tarnybos ar jos įstaigos, kurioje tarnauja pareigūnas, lėšų Vyriausybės nustatyta tvarka kompensuojamas vidutinio jų darbo užmokesčio ir gautos ligos išmokos skirtumas.

 

2 straipsnis. 31 straipsnio pakeitimas

1. Pakeisti 31 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

1. Tarnybos pareigūnui žuvus dėl tarnybos Specialiųjų tyrimų tarnyboje, jo šeimai - vaikams (įvaikiams), kol jiems sueis 18 metų, taip pat vaikams (įvaikiams), kurie mokosi nustatyta tvarka įregistruotose bendrojo ugdymo mokyklose, profesinio mokymo įstaigose, aukštosiose mokyklose pagal dieninės, nuolatinės ar ištęstinės studijų formų programas, kol jiems sueis 24 metai, sutuoktiniui, žuvusiojo vaikams, gimusiems po jo mirties, tėvui ar motinai – bei nedarbingiems asmenims, kurie buvo žuvusiojo išlaikomi arba jo mirties dieną turėjo teisę gauti jo išlaikymą, per vienus metus nuo pareigūno mirties lygiomis dalimis išmokama 120 mėnesių darbo užmokesčio dydžio vienkartinė kompensacija, sumažinta priklausančios išmokėti Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme nustatytos vienkartinės socialinio draudimo išmokos apdraustajam mirus dydžiu. Tarnybos pareigūnas, žuvęs dėl tarnybos Specialiųjų tyrimų tarnyboje, laidojamas valstybės lėšomis.“

2. Pakeisti 31 straipsnio 3 dalį ir ją išdėstyti taip:

3. Kai tarnybos pareigūnas, kuriam buvo sužalota sveikata atliekant tarnybines pareigas arba dėl tarnybos Specialiųjų tyrimų tarnyboje, pateikia medicinos komisijos išvadą, jam Vyriausybės nustatyta tvarka išmokama kompensacija (sumažinta priklausančios išmokėti Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme nustatytos netekto darbingumo vienkartinės kompensacijos ar netekto darbingumo periodinės kompensacijos, mokėtinos ne daugiau kaip 12 mėnesių, dydžiu), atsižvelgiant į darbingumo lygį ir sveikatos sutrikdymo mastą:

1) dėl sveikatos sužalojimo tapusiam I grupės invalidu – 60 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;

2) dėl sveikatos sužalojimo tapusiam II grupės invalidu – 48 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;

3) dėl sveikatos sužalojimo tapusiam III grupės invalidu – 36 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;

4) sunkaus sveikatos sužalojimo atveju – 24 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;

5) apysunkio sveikatos sužalojimo atveju – 18 mėnesių darbo užmokesčio dydžio;

6) lengvo sveikatos sužalojimo atveju – 12 mėnesių darbo užmokesčio dydžio.

 

3 straipsnis. 35 straipsnio pakeitimas

Pripažinti netekusiu galios 35 straipsnio 2 dalį.

 

4 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas ir įgyvendinimas

1. Šis įstatymas, išskyrus šio straipsnio 5 dalį, įsigalioja 2016 m. sausio 1 d.

2. Iki 2015 m. gruodžio 31 d. pareigūnams paskirtas išmokas dėl ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) ir dėl nelaimingų atsitikimų darbe toliau moka jas paskyrusi Specialiųjų tyrimų tarnyba ar jos įstaigos iš joms skirtų valstybės biudžeto asignavimų.

3. Jeigu nuo 2016 m. sausio 1 d. pareigūnams, tapusiems apdraustaisiais pagal Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio 3 dalį, apskaičiuojant kompensuojamąjį uždarbį, pagal kurį mokamos ligos (įskaitant profesinės ligos ir ligos pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą), motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros socialinio draudimo išmokos, patenka laikotarpiai, kuriais jie nebuvo apdrausti ligos ir motinystės socialiniu draudimu ir nelaimingų atsitikimų darbe socialiniu draudimu, šios socialinio draudimo išmokos apskaičiuojamos pagal šių pareigūnų draudžiamąsias pajamas. Šiais atvejais Specialiųjų tyrimų tarnyba ar jos įstaigos pareigūnui iš joms skirtų valstybės biudžeto asignavimų pareigūnui socialinio draudimo išmokos gavimo laikotarpiu skiria ir moka jo kompensuojamojo uždarbio dalį. Ši dalis apskaičiuojama kaip mokėtinos ir išmokėtos ligos (įskaitant profesinės ligos ir ligos pagal Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatymą išmokas), motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros socialinio draudimo išmokų skirtumas.

4. Šio straipsnio 2 dalyje nurodytos išmokos, mokamos nuo 2016 m. sausio 1 d., ir 3 dalyje nurodyta kompensuojamojo uždarbio dalis, Specialiųjų tyrimų tarnybos ar jos įstaigos mokama iš joms skirtų valstybės biudžeto asignavimų, prilyginamos socialinio draudimo išmokoms, nustatytoms Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme arba Nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo įstatyme.

5. Šio straipsnio 3 dalyje nurodytų išmokų apskaičiavimo ir mokėjimo tvarką iki 2015 m. gruodžio 31 d. nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

 

 

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.

 

Respublikos Prezidentas